Jalgratta matk 1500-2000km

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Jalgratta matk 1500-2000km

Postitus Postitas tomkar » 23.03.2008 00:25

Ahoi...
Minul ning ühel mu sõbral on tekkinud plaan teha eestimaale rattaga ring peale ning seda keanl keavdisel ajal. Plaan on rattaga mööda kõrvalisi teid ca 2 nädala jooksul asjaga hakkama saada.
Eesmärk pole asjaga lihtsalt hakkama saada - eesmärk on asi ära tea ja näha kogu maad.
Miks ma siia sellest kirjutan - sest kui me mõtlesime, et kellega minna siis tekkis mõte, et miks mitte teha avalik üritus - tulevad need kes soovivad.

Palju kilomeetreid ning suur sport?? - umm, mina olin viimati jalgratta seljas ca 2 aastat tagasi ning mul pole kunagi olnud "oma" jalgratast. Kui saan mina hakkama siis saab igaüks.

Juhul kui leidub huvilisi siis märgutage.

Ajakava: 10.05.08 (laupäev) 24.05.08 (laupäev) - tegu esialgse ideega - muudame nii nagu aeg täpsustub...
Kindlasti pole tegu korraldatud üritusega - ainult ajastus ning seltskond - igaüks peab ise oma heaolemise eest ise muretsema.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Indrek_s
Postitusi: 252
Liitunud: 05.10.2006 08:43
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_s » 23.03.2008 09:49

kõrvalise isikuna soovitan soojalt kõikidel "sportlikud" sadulad vahetda "naistekatelt" võeud ülipehmete GEL-sadulate vastu.

vastasel korral on pikalt käimisega probleeme ja naine võib kah rahulolematu olla mõnda aega.....no ja matk võib kah pooleli jääda plaaniust varem

Indrek@sõitnud sportsadulaga Saaremaale

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 23.03.2008 10:45

kõrvalise isikuna soovitan soojalt kõikidel "sportlikud" sadulad vahetda "naistekatelt" võeud ülipehmete GEL-sadulate vastu.

vastasel korral on pikalt käimisega probleeme ja naine võib kah rahulolematu olla mõnda aega.....no ja matk võib kah pooleli jääda plaaniust varem

Indrek@sõitnud sportsadulaga Saaremaale
Me korra sõbraga otsustasime ka teha jalgratta matka Viljandisse mis seal on 180km rattaga. Sõit sinna kestis ca 10h pausidega :) ja kannid olin nii läbi et järgmine päev ei saanud sadulasse istuda ja niipalju kannatust ei olnud et tagasi sõita rattastega esimesed 10km oli täielik piin. Sõitsime tagasi Autoga sõbra naine tuli järele :D. Milleks ma räägin, need kes varem selliseid üritusi ei ole teinud soovitaks lihtsalt asjasse tõsisemalt suhtuda ja selline asi et ma ise 100km päevas sõidan ei kära.

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 23.03.2008 11:01

Ma soovitaks teil kõigepealt proovida üks 150-200 km ots teha et saaksite aru mis tunne see üldse on.
Ja siis korruta see mõttes 10-ga.... ja siis veel 10-ga.... ja veel...
Regulaarne treenitus ei teeks kindlasti kahju aga seda kuudega ei saavuta.

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 23.03.2008 11:27

Korra olen Roheliste Rattaretkel käinud, see aasta kui Eesti Eurovisiooni võitis... Too kevad oli varem rattaga ikka mõnisada kilti vähemalt läbi sõidetud, kuid sellest hoolimata olid hommikud ikka valusad :lol: Õnneks lohuta see, et teistel oli veel hullem. 50-100km päev väikese eeltrenniga pole seega probleem.

"Sportsadul" nõuab rattapükse, millega koos ta toimima on mõeldud. Geel täidisega sadul on aga kindlapeale soovitatav. Paarinädalaseks rattaretkeks pole mina aga vist elusees valmis :) 3-4 päeva on täitsa paras ja maksimum. Jõudu teile!
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas JAN » 23.03.2008 15:05

Ilusam oleks kalale minna. :lol: 8)

Kasutaja avatar
ziim999
Postitusi: 365
Liitunud: 23.02.2007 16:08
Kontakt:

Postitus Postitas ziim999 » 23.03.2008 15:27

Olen 7 korda Kuidas Elad Soome rattamatkal käinud, kahjuks rohkem seda ei korraldata, eelmine aasta oli viimane.

No ja kui distansist rääkida, siis ca 90-120 km päevas on täitsa norm.
[Tartu Vaim]| [Palju Toredaid Mõtteid]

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 23.03.2008 21:36

JAN kirjutas:Ilusam oleks kalale minna. :lol: 8)
Kindel plaan oli muide õnged kaasa võtta....
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
OnuTom
RC-EST
Postitusi: 583
Liitunud: 15.08.2005 16:24
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas OnuTom » 23.03.2008 21:40

tomkar kirjutas:
JAN kirjutas:Ilusam oleks kalale minna. :lol: 8)
Kindel plaan oli muide õnged kaasa võtta....
Aga ma tean ühte meest, kes oleks kalale mineku nimel nõus kasvõi jalgrattaga sõitma! Tartu mees on, muide.

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas JAN » 23.03.2008 23:35

OnuTom kirjutas:
tomkar kirjutas:
JAN kirjutas:Ilusam oleks kalale minna. :lol: 8)
Kindel plaan oli muide õnged kaasa võtta....
Aga ma tean ühte meest, kes oleks kalale mineku nimel nõus kasvõi jalgrattaga sõitma! Tartu mees on, muide.
Se mees veaks või ratast taga aga et kalale pääseks . 8)

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 23.03.2008 23:59

ma võiks ka osaleda kui lubataks klikiaegset pedaalidega jalgratast millel ka väike bensumootor peal (säärekas)
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 24.03.2008 07:51

Sinuhobi kirjutas:ma võiks ka osaleda kui lubataks klikiaegset pedaalidega jalgratast millel ka väike bensumootor peal (säärekas)
Hehh, säärekatega rändamisest ma tean samuti piisavalt. Ise käinud säärekaga Kundas, Pärnus, Pedasel ja Hiiumaal (kõik erinevad reisid).
Rivi lõpus võid põristada küll ma arvan, lõpus sellepärast, et siis sa ei tossuta jalgrattureid.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 24.03.2008 09:27

tomkar kirjutas:
Sinuhobi kirjutas:ma võiks ka osaleda kui lubataks klikiaegset pedaalidega jalgratast millel ka väike bensumootor peal (säärekas)
Hehh, säärekatega rändamisest ma tean samuti piisavalt. Ise käinud säärekaga Kundas, Pärnus, Pedasel ja Hiiumaal (kõik erinevad reisid).
Rivi lõpus võid põristada küll ma arvan, lõpus sellepärast, et siis sa ei tossuta jalgrattureid.
algul lõpus ja pärast ees ja kõik muu seltskond ratastega nööripidi järgi :)
Peab vist patremat mootorit vaatama hakkama :)
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 24.03.2008 09:32

Sinuhobi kirjutas:
tomkar kirjutas:
Sinuhobi kirjutas:ma võiks ka osaleda kui lubataks klikiaegset pedaalidega jalgratast millel ka väike bensumootor peal (säärekas)
Hehh, säärekatega rändamisest ma tean samuti piisavalt. Ise käinud säärekaga Kundas, Pärnus, Pedasel ja Hiiumaal (kõik erinevad reisid).
Rivi lõpus võid põristada küll ma arvan, lõpus sellepärast, et siis sa ei tossuta jalgrattureid.
algul lõpus ja pärast ees ja kõik muu seltskond ratastega nööripidi järgi :)
Peab vist patremat mootorit vaatama hakkama :)
Aga siis umbes kilomeeter viimasest ratturist tagapool, noh et ei segaks linnulaulu nautimist.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
Rixy
Postitusi: 65
Liitunud: 26.01.2007 08:27
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rixy » 24.03.2008 15:47

Tervitus.

Mõte on muidugi ilus - jalgrattaga looduses, kus kummisahin, linnulaul ja kosutav õlle.

Olen ise kolmest roheliste rattaretkest osa võtnud ja on ka sel aastal kindel plaan seda teha. Viide: http://www.loodusajakiri.ee/loodusesober/uudised74.html
See üritus on minu arust igati lahe - tuhanded sõbralikud ratturid, kaunis loodus, ilusad paigad! Kuna need kaks üritust kattuvad, siis mina ise eelistan roheliste rattaretke. Kolm päeva jutti sõita on juba üheks korraks selline piiripeal paras ettevõtmine, et rohkem korraga ei tahagi.

Selleks, et nii pikka retke ette võtta, peaks olema ka natuke teistsugused jalgrattad:
http://en.wikipedia.org/wiki/Recumbent_bicycle
http://www.hot.ee/burley/recumben.htm.
Välismaal on sellistega reisimine päris tavaline. Hea, mugav sõita, ei väsi nii kiiresti ära, kui seda teha rattal püstises asendis, kus tuuletakistus on ka pea 2 korda suurem.

Et kus ma seda kõike tean? Mul on plaan ehitada selline jalgratas roheliste rattamatka tarbeks! Olen nende "recumbent´ide" kohta päris palju juba uurinud, et tean, mida tahan.

Aga et Eestimaale ring peale teha, siis soovitan soojalt mõelda rolleri peale. Eeliseid nii jalgratta kui ka auto ees on mitmeid:
1. Liikumis kiirus on piisav ka looduse nautimiseks
2. Ei väsita nii jubedalt ära, kuid pedaalide sõtkumine
3. Saab läbida rahulikult ka metsateid ja kitsaid radasid
4. Liikumiseks kulu (kütus) on päris väike
5. jne.

Olen sellist varianti ise mitmeid kordi mõelnud, kuid oma tutvus ringkonnas pole selliseid matkasõprasid, kel ka roller olemas oleks. Samas sellise tripi jaoks pole palju mingi kümnetuhandeline (kasutatud) hea roller osta. :)

Natuke mõtlemisainet teile igaljuhul.
Kui mingi uus idee tuleb, kus seltskond pole piiratud, siis karjuge aga siia - igasugune seiklemine on teretulnud ;)
Rainar
http://nagi.ee/profile/Rixy
Standard Monstertruck 1:8 TeamLosi LST2 with Radio JR XS-6 Synthesized FM 40MHz system

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 30.06.2008 08:14

Niih,
Ratta makt on teoks saamas 06.07.08 kuni 20.07.08...
Sellega seoses pole mind siis ka 2 nädalat neljapäeviti kontoris.
Mingi võistlus on veel vahepeal kuhu ma katsun ennast kuidagi kohale pedaalida ning kogu kola kellegi teisega sinna orgunnida.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Indrek_s
Postitusi: 252
Liitunud: 05.10.2006 08:43
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_s » 30.06.2008 09:15

kas esialgne marsruut on paigas? kus ära käite siis?

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 30.06.2008 09:54

tomkar kirjutas:Mingi võistlus on veel vahepeal kuhu ma katsun ennast kuidagi kohale pedaalida...
Mingi Eesti mingid meistrivõistlused, ei muud :lol:
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 30.06.2008 09:58

Trass paigas jah... nii äärest ei võta kui esialgu mõtlesime kuna jube palju kruusa tuleb nii.
Lühidalt tuleb asi umbes nii:
1. Päev alustatakse Maardu järve äärest - Kas siis järve rannalt või Peterburi tee äärest olevast putkast. Sealt edasi sõidame Jõelähtme - Koogi - (Jägala Juga) - Ruu - Kaberla - Valkla - Salmistu - Põhja - Muuksi - Kolga - Kolgaküla - Vihasoo - VÕSU - Koljaku - Oandu - Mustoja telkimisala (85 km)
2. Päev. Võtame vähe rahulikumalt ja ravime tagumikke Mustoja - Vihula - Pajuveski - Karula - Kiva - Rutja - Karepa - Toolse - Kunda - Malla - Kuura - Lepiku - VIRU-NIGULA - Koila - Aeriaru - Rannu - Kõrkküla - Liimala puhkeküla (71 km)
3. Päev. Liimala - Purtse - Moldova - Aa - Saka mõis - Saka - Ontika - Valaste - Toila - Voka - Päite mka - Sillamäe - SINIMÄE - Udria - Meriküla - Puhkova - RAUDKIVI TALU http://www.zone.ee/raudkivi (70km)
4. Päev. Matka kõige haigem päev kus tuleb Narvast alla Peipsi järve äärde sõita - Puhkova - Vodava - Vanaküla - Narva - Narva jõe kanjoni mka - Arumäe - Mustajõe - Kriivasoo - Gorodenka - Kuningaküla - Permisküla - Karoli - Jaama - (Vasknarva) - Smolnitsa - Remniku - ALAJÕE - Uusküla - Kauksi (avaliku ranna kõrval kämping. KÄmpingust 500m telkimisplats) (106 km)
5. Päev. Kauksi - Rannapungerja - Tudulinna - Pikati - Änniksaare - Avinurme - Ulvi - Lilastvere - (Torma) - Vaiatu - Tõikvere - Rääbise - Kivijärve - Soomevere - Kuremaa järve äärde telkima (76 km)
6. Päev. Kuremaa - Palamuse - Luua - Kaiavere - Saadjärve - Lähte - Vahi - Tartu (50km)
7. Päev. Tartu - Haage - Rõhu - Keeri - Meeri - Tõravere - Vissi - Elva (30km)
7.2. Päev pikem variant - Tartu - Kaagvere - Roiu - Uniküla - Lootvina - Vastse-Kuuste - Kiidjärve - Himmaste - Põlva - Himma - Vaimela - Võru (78km)
8. Päev. Kuna tegemist saab olema päris rohkete tõusude ja langustega siis sai ka sel päeval ka trass lühem valitud kui 100km lähedale. Elva - Kalme - Rõngu - Koruste - PikaSilla - Tõrva - Kirikuküla - Karjatnurme - Ala - Ainja (telkima jääme Käbi puhkemajja - www.puhkemaja.com) (70km)
8.2. Päev pikem variant - Võru - Vagula - Sõmerpalu - Linnamäe - Vaabina - Antsla - Kobela - Tsirguliina - Sooru - Piiri - Aitsra - Jeti - Holdre - Taagepera - Ala - Karksi-Nuia (111km)
9. Päev. Ainja - Karksi-Nuia - Abja-Paluoja - Lüütre - Sarja - Tõlla - Tihemetsa - Killingi-Nõmme - Lodja - Ristiküla - (Surju) - Laadi - Reiu - PÄRNU - Papsaare - Valgeranna (telgime ranna ääres mändide vahel - võimalus on ka ööbida sealses kämpingus)(97 km)
10. Päev. 10 päeval võime valida kahe tee vahet. vastavalt sellele kuidas energiat jagub - kas mööda rannajoont 132 km või otsemat teed Virtsu 87 km
10.1 Valgeranna - Audru - Põldeotsa - Kõima - Lindi - Kõpu - Pootsi - (Munalaid) - Pootsi - Seliste - Tõstamaa - Sööni - Vaiste - Kulli - Õhu - Varbla - Allika - Paatsalu - Vatla - Karuse - Kõmsi - Virtsu -(Laev liigub iga täistund kuni kella 22:00'ni Hind koos rattaga 50.-)- Kuivastu - Mõega - Liiva Aki Kämping (132 km)
10.2 Valgeranna - Audru - Põhara - Ahaste - Soeva - Kalli - Virtsu tee - Käru - Torgu - Nurmsi - Karuse - Kõmsi - Hanila - Virtsu - - Kuivastu - Mõega - Liiva Aki Kämping (87km)
11. Päev. Liiva - Linnuse - Mehama - Käo - Laimjala - Sakla - Masa - Tahula - Kudjape - Kuressaare - Mullutu - Arandi - Kärla - Karujärve Kämping (103km)
12. Päev. Karujärv - Pidula - Silla - Mustjala - Ranna - Võhma - Panga - Pahapilli - Liiküla - Asuka - Metsküla - Tuhkana - Pammana - Leisi - Roobaka - Pahila - Tagavere - Mehama - Levala - Tohvri Turismitalu (http://www.saaremaa.ee/tohvri/) (89km)
13. Päev. Levala - Ariste - Orissaare - Koguva - Liiva - Kuivastu - Kõmsi - Tuudi - Lihula - Kirbla - Laiküla - Rõude - Tammiku - Oonga - Parila - Liivaküla (? kaardil näitab kahte majutusasutust) (116 km)
14. Päev. Liivaküla - Haapsalu - Rannaküla - Linnamäe - Oru - Keedika - Valgeristi - Kuijõemõisa - Metslõugu - Määra - Padise - Rummu - Vasalemma - Lehola - Keila - Harku - Õismäe - Iga roju oma koju (104km)
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Harrix
Postitusi: 168
Liitunud: 03.12.2007 16:04

Postitus Postitas Harrix » 30.06.2008 14:50

:shock: päris pikk ring..... Ma jõudsin just noorte jalgratta matkalt tagasi ning see oli juba suht pikk(4 päeva).Tallinn-Tartu-Kavastu-Varnja-Kolkja-Alatskivi-
Kallaste-Mustvee-Jõgeva-Tallinn. Minu jaoks juht väsitav. Aga edu teiele siis sellele jalgratta matkale. :wink:
[quote]JussPB Kirjutas:Kujutan ette:D
Isa tuli sinu juuurde Poiss, kuule NOSSSSSSi tahad rollerile v? Päris hästi hakkaks liikuma:D Nossi peab ära proovima.. dv ma telllisin juba ära varsti käes:D:D[/quote]

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 01.07.2008 09:44

Ma teist päeva järjest juba harjutamise mõttes rattaga tööl (15,4km üks ots)
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 01.07.2008 11:14

tomkar kirjutas:Ma teist päeva järjest juba harjutamise mõttes rattaga tööl (15,4km üks ots)
Nii vara hakkasid trenni tegema ? ega sa üle ei pinguta ? :twisted:
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 01.07.2008 11:57

kpihus kirjutas:Nii vara hakkasid trenni tegema ? ega sa üle ei pinguta ? :twisted:
Ma varem kah ikka harjutasin jne kuid siis läks elu kuidagi kiireks...
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
uljaspea
Postitusi: 701
Liitunud: 04.05.2006 06:53
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas uljaspea » 13.07.2008 14:25

Sai siis Tomkariga vahepeal kokku ja Tartu EM ajaks oli Tomkaril juba 534km seljataga. Tundus, et pepp oli suht korras, kuna ta suutis isegi veel istuda :lol:
Aga mis Tomkarile ikka soovida kui tugevat vastutuult :twisted:

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 22.07.2008 10:27

Niih, asi tehtud. Tehke järgi või maksge kinni :P
kokku tuli mingi 1300+km kuid kuna mu enda kell hakkas tögama siis mul täpset mõõtu endal pole... Lõunasse minnes sattusime ikka Valka kah, jne...
Kõige pikem päev oli Tõrvast Valgeranda (pärnu) 124km.
Kõige pikemad 2 nädalat mis mul seni olnud on.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 22.07.2008 10:41

1300km on Tallinn-Kaunas-Tallinn ja autagagi suhteliselt väsitav sõita :lol: Kõva mees see Tomkar, pole midagi öelda :wink: Kuidas teil ööbimine lahendatud oli, palju oli metsa all ja palju pehmes voodis?

Kuidas prognoos on, millal järgmine kord ratta selga istuda soovid :D ?
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
kaval
Postitusi: 1221
Liitunud: 12.02.2006 21:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kaval » 22.07.2008 15:56

....ja järgmised 2 nädalat mööduvad vaid püstiseistes :lol:
allar 562 91 000
Savage25sl/LRP ; Venom VMX-450,
ULL ON RÄÄKINUD !!!

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 23.07.2008 08:32

Kann on täiesti harjunud, täiesti vabalt võin ratta selga hüpata - kõndimine tundub kuidagi mõtetu... ratas kulus ainult ära, vahetasin keti ja nüüd peksab üle - tuleb ka tagumised hammakad vahetada.
Voodis möödus kogu tripist kokku 2 ööd - üks Tartus enne võistlust ning teine Tõrvas (saime enne Valgat kõvasti vett kaela ning läksime hotelli, et kola kuivatada.)
Üldiselt viis tee tartus edasi nii: Samal päeval (Laupäeval) vurinal põlva poole taevaskotta.
Pühapäeva hommikul kalapüük (2 pisikest haugi) hommiku söögiks uhhaa ratta selga ning põlvasse, võrru, ööbimine võru ligidal ühe järve ääres.
Esmaspäeval - antsla (katkine rehv, väike vesi kaela) välja sõidul vale tee ning sattusime rebasemäe maasiku kaitsealale (kuidas kõlab? - jah, kruusatee ja sitaks mägesi). Sattusime Valka (algul polnud plaanis). Mingi 10km enne valgat saime täieliku veesõja kaela. Mingi osa istusime bussipeatuses pipraviinaga ennast ravides. Valga (söök) Tõrvasse (pidime minema kaugemale kuid kopp oli ees)
Teisipäev, ilm hea, sõitma, abja-paluoja, kilingi-nõmme, pärnu, valgeranna (124km) õhtul grill ja jääger.
Kolmapäev, ilm keskpärane (mitte liiga suur vihm) võtsime suurema ringi (ranniku äärest) lihula peale. Lihula, muhu. Ööbisime keset muhu olevas kämparis (ahjaa, see oli samuti voodis, 3 seega)
Neljapäev, kahula küla muhus (vihma ära ootamise paus), saarde, Orissaare (lõuna, remopaus - ühel lagunes rattasaabas ära), kaali, enne kuressaaret Suure Töllu kämparisse. Mõned õlled (3'ni - standard kell).
Reede: Kuressaare, kindlus, lõuna vesipiip chill keskväljakul. kella 15'st alla tuult purjetasime põhjapoole Leisi (Triigi sadam kust läheb paat hiidu nin õlletoober). Õlletoober - suutsime ennast samal ajal toimuvalt mototoobrile (tsiklite kokkutulek) siise möllida - ei pidanud vahtra lehtedega ning jõmmidega tava telklaagris olema. Meie värava uksel oli piletikontroll kirvega ja kogu ala oli tsikleid täis - väga turvaline. Toober umbes kella 3-4'ni.
Lauba: Toobril hommikune seljanka, pigem 2, kella 13:30'se paadiga hiidu, 41km sirget pedaalimist (pohmakatest jäi vaid mälestus ja tühi kõht), Kõrgessaares suur lõuna. Vaatasime kella ja avastasime et venitada pole midagi, kärdlasse, 5 min pausi ning Heltermaale, 20:30 paadiga mandrile. Haapsalust kolinal läbi, uuemõisa. Saun ning ühe tehase puhkeruumi põrandal magamine maitses väga hästi.
Pühapäev, haapsalust välja, vana haapsalu maantee, Padise, vasalemma, keila (lõuna) saue, saku luige.
Tallinna ringteel, Kiili mineva teeotsa juures oli viimane paus ning mina läksin sealt oma teed, Nabalasse - teised läksid Jürisse. Üks mees pesi jüris ratta ära ja pedaalis sealt edasi Maardusse.
Selline oli siis lühidalt trip peale Tartu MV'd
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Rixy
Postitusi: 65
Liitunud: 26.01.2007 08:27
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rixy » 25.07.2008 13:50

Mnjaaa - olete väga tublid! Ise kõhklesin, kas suudate ka maha märgitud marsuudi läbida, kuid paistab, et suutsite ;)
Eesti mees on kangekaelne ja jäärapäine, et kui midagi kokkulepitud, siis tuleb ka see ära teha :D
Veelkord kiidusõnad!
Ps. Kas mingeid intsidente ka oli, mis retke sujuvust oleks natukenegi häirinud?
http://nagi.ee/profile/Rixy
Standard Monstertruck 1:8 TeamLosi LST2 with Radio JR XS-6 Synthesized FM 40MHz system

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 29.07.2008 14:57

Rixy kirjutas:Ps. Kas mingeid intsidente ka oli, mis retke sujuvust oleks natukenegi häirinud?
Vesi :P :lol: :lol:
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 12.01.2009 07:48

Uus trip plaanimisel/mõtlemisel...
Esialgne plaan:
http://maps.google.com/maps/ms?source=s ... e6&t=p&z=7
Lühidalt: Batumi, Zugdidi, Kutaisi, T'bilisi (Georgia) läbi mäeaheliku Armeeniasse ning siis Jerevan.
Praeguse seisuga tripi pikkus ~800 + ~10-15% eksimisi.
Pikkus selgub ka paremini kui joon on veetud täies pikkuses mööda teid, mitte linnulennul. Hetkel vaid osaliselt üle vaadatud.

Siit ka küsimus/palve - kui kellelgi leidub häid kontakte kaarte materjale Georgia ja/või Armeenia kohta siis laenaks/kasutaks hea meelega.

Ajakava - Aprilli keskpaik/teine pool.

Oled huvitatud samuti tulemisest? Liitu vabalt.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 12.01.2009 09:08

appi! jalgrattafa serpentiine võtma :)
masod! mis see kõrguste erinevused tulevad? tsikliga baikali äärde ei tundu isegi nii karm.
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 12.01.2009 09:41

khmmm...

aga tekkis selline küsimus, et miks selline maršruut ja miks sellises kohas?

ning kuids algpunkti saada ja kuidas lõpp-punktist tagasi koju?

ning mis on planeeritav matka kestvus päevalises ekvivalendis?
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 12.01.2009 10:45

Algusesse eeldame hetkel, et saab lennukiga ning sama eeldus kehtib ka lõpu kohta :roll:
Miks selline marsruut? hmm... euroopa on igav, skandinaavia oleks vast kah... baltikum ja poola on mõtetu, vahemere kant on niisama lebotamiseks... Georgia tundus huvitav. Miks Armeenia - Georgia ise jäi natuke väikeseks. Mõte oli ka korra Musta mere äärest tõmmata Azovi mere äärde (Azerbatsaani - Bakuusse) kuid seal tundub vahepeal üls suur tundmatu tundra olevat - igaks juhuks matsime maha kuid, kes teab. KM'e tuli kah natuke liiga palju.
Ajakava mõte: 14(+2) päeva kohal millest 10 päeva kindlasti sõitu ning 4 päeva puhvrit (kuskil lebotada kui hea koha peale trehvame) +2 kola ettevalmistamiseks ning pärastiseks pakkimiseks.
Sellised mõtted...
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 12.01.2009 14:01

cool...piisavalt wilde :)
see pole mingi bussisõit hispaaniasse. Teatavasti jäävad ka sinna kanti tipud Kazbek, Lenin jne. Extreemi küllaga. Kui ma oleks rattapede, siis lööks kindlalt kampa!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 12.01.2009 16:59

Rattapedenduse kohalt oleks vist mõistlik ära mainida, et ma ostsin oma esimese isikliku jalgratta eelmine aasta alles, just eelmise matka tarvis.
Kui nüüd veel liiga täpne olla siis peale seda pole väga kordagi märkimisväärselt sõitnud kah (alla 10 km kokku vast)...
Nüüd tuleb vist igaks juhuks üle vaadata, hooldada ja hakata trennima vaikselt jälle :P
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 24.08.2009 13:43

Tervitused Georgia rannalinnast Batumi!
6hk 26-28, vesi 22.
L2bitud 950 kilomeetrit, k6rgeim punkt ~2100m - 88bimine telgis, metsas kuna kohalik kyla kasutas lehmasita brikette kytteks ning "poes" oli vaid kokkakoolat, konserve, makarone ja purgi kaasi. Korralik vesterni kyla munakiviteega ja k6ikv6imalike pudulojustega tee 22res. Naised said kaevu 22res kokku vee j2rgi k2ies (rikkamad eesliga), mehed passisid niisama eemal. Ainult saloon oli puudu. M2gedest alla tulles j6udsime uuesti l2hisajanditesse.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Vasta