Raju klipp2

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Raju klipp2

Postitus Postitas ranno » 20.12.2005 22:57

Tegelikult on see paras off topic, aga minu hobis nr.2 on see praegu väga popp video, mõtlesin et näitan siin mudelistidelegi, mis veel ilmas ilusat sünnib.. video suurus oli mingi 50M
http://stockvideo.free.fr/lauradivx.avi

Kasutaja avatar
kapa
Postitusi: 156
Liitunud: 27.07.2005 20:08
Asukoht: Tallinn-Otepää

Postitus Postitas kapa » 21.12.2005 08:48

:shock: ossa

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 21.12.2005 10:44

Njaaa, mul on kah selline lohe kodus, mingi olematult odav variant (200eek vist). Sellega tundsin, et asi on küll käpas ja kaotasin asja vastu huvi sest ei näinud arengu võimalusi. Nüüd aga mõistan, et asi oli käpas olemisest kaugel.
Mulle tundub, et minu lohe on ka väga raske sellega võrreldes, mis videos on sest 2-5m/s tuulega ta küll kohe kuidagi vist õhus ei püsiks - suuruselt on silmajärgi vist sama.

Võsalendur
Postitusi: 62
Liitunud: 29.06.2005 12:50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Võsalendur » 21.12.2005 10:56

Ostsin endale ka suvel kuskilt xxxmarketist lohe. Umbes 100eek maksis. Arvasin samuti, et asi käpas: :lol:

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 21.12.2005 13:57

mul samuti üks jyski lohe. Proovitud ka korralike spordikatega (Tänud Ranno, Priit and teised) ning veolohedega (tänud kodanikele kelle nimesid ma ei mäleta).

Käpas olemisest on asi kaugel aga fade ja twist ning mõned teised asjad tulid juba väikestviisi (pool kogemata) välja.

Võiks kunagi jälle lohetama minna :)
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 21.12.2005 21:15

Eks neil ole vahe jah.. neid saja krooniseid Jyski asju sõimatakse "konnadeks" :wink: ja niisama tiirutamiseks on nad head küll.. nii nagu pole ma veel ise ühtegi Nikko autot võistlustel näinud :wink:

Kasutaja avatar
imm
Postitusi: 209
Liitunud: 13.09.2005 11:18
Asukoht: ida-virumaa

Postitus Postitas imm » 24.12.2005 00:05

olen käinud ka niisama "tiirutamas" tõsiselt fun tegevus on see igatahes, mul kodus kaks välimuselt ja ilmselt ka mõõtudelt samasugust lohet nagu videos, üks lendab normaalselt teine aga tahab vist nööride õigesse pikkusesse sättimist :roll: video oli äge igatahes :)

arne
Postitusi: 80
Liitunud: 29.06.2005 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arne » 26.12.2005 00:37

Päris huvitav jah, kuidas lohe seda kõik teeb. Samas klipp ise - miks peavad inimesed nii sittasid deinterlacereid kasutama? See kajakate lenduminek ajas lausa vee silmast välja.

Arne

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 26.12.2005 00:56

Panin just tähele...

Hobis nr.2? Kas oleme sind lõplikult enda poole võitnud?

Ja ma ütlen ausalt, mina ka ei kannata neid sittasid deinterlacereid.-Mis kurat on deinterlacer?-
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

arne
Postitusi: 80
Liitunud: 29.06.2005 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arne » 01.01.2006 22:36

Mnjah, tobe post minu poolt jah.

Et mitte päris mõttetu olla:

Pilt

See on stoppkaader sellest videost. Sellised neljatiivalised kajakad häirivad vaatamisel päris kõvasti. Probleemi juur on selles, et tavaline videokaamera võtab üles interlaced videot kus on vaheldumisi poolkaadrid paaris ja paaritute pildiridadega. Miks see nii on on pikk jutt aga see teeb telekas pildi palju sujuvamaks ja inimlikumaks. Aga kui seda videot arvutisse tõmmata siis tekib suur probleem, sest praktiliselt igasugune videotöötlus läheb sellise poolkaadritest koosneva video puhul katki. Sestap tehaksegi eri ajahetkedel võetud poolkaadritest tervikaader ja neist uus klipp. See ongi deinterlacemine. Probleem on selles, et objekt (või kaamera) on selle aja jooksul liikuda jõudnud ja paaris ning paaritud read on väga erinevad. Kui nad lihtsalt kokku panna saame sellise asja:

Pilt

Kui nüüd sellist kammi näiteks resizeda on tulemuse megarõve (ja lisaks läheb pakkimissuhe halvaks selle säbru pärast).

Selle kammiga võitlemiseks on mitmeid teid. Parim on kaamera mis teeb "progressive videot" - siis jääb kõik see jama ära. Kõik muud variandid on seotud andmete kaoga või keerulise ja mitte alati hästi toimiva matemaatikaga.

Tavaline (ja väga halb viis) on poolkaadrid lihtsalt kokku blendida. Mida ka selles lohevideos oli tehtud. Võibolla perevideo jaoks käib kah aga kiirelt liikuvate asjade korral see imeb:

Pilt

Siis on igasuguseid imelisi filtreid mis tuvastavad mis pildi peal tegelikult liigub ja kuhu ja kui kiiresti ja kompenseerivad siis pilti vastavalt. See on kõva teadus ja kommertsfiltrid on väga kallid. Õnneks on head inimesed ka palju tasuta deinterlacereid teinud. Parim mis mulle näppu jäänud on tdeint. Selle tulemus samast kohast on selline:

Pilt

Kuidas ta täpselt selleni jõuab on mõistatus :)

Et kui oled viitisinud midagi üles võtta ja monteerida ja heliraja taha panna, siis oleks ju lahe ka see pisiasi korda ajada.

Arne

Vasta