Algajale võistlejale

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Algajale võistlejale

Postitus Postitas Wakim » 04.01.2006 17:14

Härrad "Kaasvõtilejad",mul selline küsimus:

Rääkige palun algajale hobimehel kes, plaanib võistlus ridadesse asutda.Mis oleksid põhi tõed?:
Kuda võitlus välja näeb?(nii võistulse ajal, enne seda kui ka peale) Mis toimub? Räägitakse siin mehaanikutest? mis on nende töö ja kuda asi käib.
Samas ka mis oleks põhivarustus mis tuleks kotiga kaasa vedada? Mis võib kohapeal juhtuda ja mida parandada?

Palun ärge ajaga seda juttu et: "tule ise kohale siis näed" , "varuosi võta nii palju kui kulub" või "varustus on iga ühe enda asi,mida võtab"
Kindlasti on palju ühist igal mehel, ja seda rohkem infi seda parem.

Arvan et ma pole ainuke kes sellest infi meeldeldi kuulaks.
Suured tänud, kes viitsib näppudega klõbistada ja tarkust jagada.

Kasutaja avatar
Märten
Postitusi: 324
Liitunud: 11.09.2005 12:49

Postitus Postitas Märten » 04.01.2006 17:32

Oleksin ka väga huvitatud sellisest infist.
Mind huvitab eriti palju teil umbes võistlustel kütust kulub.
Tegelt oli mul siia juurde mõtte et võiks teha on- ja offroadi foorumitesse stickyd algajate jaoks, kus oleks väljatoodud kogu vajaminev varsustus erinevad auto kiti varjandid jne. See vähendaks kindlasti ka korduva sisuga algaja teemasid tehes kõigi elu lihtsamaks.
Märten
Hobimaailm

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 04.01.2006 19:14

siin teemas paar esimest postitust räägib võistlustel käitumisest.
http://foorum.hpi.ee/viewtopic.php?t=194

kütust kulub ~1,5 l/võistlus sõltub eelsõitude ja poolfinaalide arvust ja finaali kestusest.

kaasa tuleks võta eelnevalt üle kontrollitud auto, laetud kõik akud, küünlatoide, starterbox vms, akulaadija, kütus, tankimispudel vms. kõik vajalikud tööriistad ja ausalt öelda minul on ka kõik varuosad kaasas (väga suurt laoseisu nagunii ei kannata ju endale varuda) ja jube narr kui katki läheb just see osa mis koju jäi.

kohapeal võib juhtuda kõike mis ühe autoga juhtuda võib, võid lugeda Wintercup alajaotuses RC Bingot.

kui oled esimest korda võislustel siis kuula hoolikalt mis avakoosolekul räägitakse (ja seda peaks ka sinu tankija/mehaanik tegema), vaata mis teised teevad ja küsi julgesti. hea on kui sul on oma väljaõpetatud sõber, kes sind boksipeatustes tangib aga reeglina leiab ka kohapealt omale abilise.

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 04.01.2006 21:57

Ega polegi eelnevale jutule suurt miskit lisada, et tahad sa või ei taha, aga oma silm on kuningas e. üks on teooria ja teine asi praktika. Soovitan siiski tulla võistlustele vaatama, siis näed kes ja mis varustusega keegi osalema on tulnud. Saad inimestega tuttavaks ja ka vaadatata kuidas reaalses elus asjad käivad.. Mäletan, et mina läksin oma elu esimesele võistlusele praktiliselt karbist võetud auto, laenatud kütusega ja varuosi omamatta.. lihtsalt et kogemusi saada.. sest kui hakata kõike lõpuni üleskirjutama, siis saavad enne pastakad tühjaks ja kindlasti jääks midagi mainimattagi. Nii, et võta julgus kokku ja tule raja äärde..

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 04.01.2006 23:03

Ma käisin esimest võistlust vaatamas selliselt, et mul endal polnudgi veel autot. Pärast läksin koju ja tegin kohe tellimuse ära :D. Mis mind tegelikult kõige rohkem võistluste juures üllatas ole omavaheline väga hea läbisaamine ja igakülgne aitamine. See üritus on selline sprotlik üritus, kus kõige rohkem võidab sport aga selgub ka võitja ja kõik toimub väga põnevas ja sõbralikus õhkonnas.

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 05.01.2006 06:39

Kui ma esimest korda tulen tahaks kohe autoga tulla, et teadagi mis on esimesed tõed mida vaja teada, et mitte joosta nagu peata kana seal ringi.Et kus mis toimub. Samas ka et mis oleksid pisividinad mida kaasa võtta.Nagu nemesis ütles: palju kütust kulub? Ma ei osand kohe nii hoobilt mõeldagi et või rahumeeli 1,5l ära kulutada.

Üldiselt nagu mul on tagavara ladu ültse minimaalne,polegi teist,siis oleks enne esimest sõitu üht-teist kogund/ostnud.

Kasutaja avatar
imm
Postitusi: 209
Liitunud: 13.09.2005 11:18
Asukoht: ida-virumaa

Postitus Postitas imm » 05.01.2006 08:45

olen tomkariga täiesti nõus ,üllatav on mudelistide omavaheline väga hea läbisaamine :D kuigi (räägin enda kohta) tuled oma esimesele võistlusele, loll nagu lambajalg, peaaegu kõikidele täiest võõras, kuid kui abi on vaja on kohe enamus hüva nõu ja võib-olla ka vajamineva (laenu peale) varuosaga abiks! selline positiivne elamus on heaks eelduseks sellele, et jäädki võistlustel käima, kui vähegi võimalust on. mina arvan, et hädapärast võiksid kaasa võtta vähemalt mõned küünlad, minu puhul ka erinevaid kruvisid (kuigi kasutan keermeliimi) talvel pole spurgear vist nii minev kaup, võib-olla mingid laagrid nagu näiteks siduri omad, tagavaraservo, vähemalt gaasi-piduri oma ,mis on põhimõtteliselt standardservo ja tark oleks võimalusel kaasa võtta vist ka lisaakud, nii vastuvõtja-saatja, kui ka rotoka jaoks, kuigi neid peaks saama hädapärast ka teiste käest. midagi kindlasti veel, kuid eks targemad-kogenenumad parandavad mind kindlasti :)

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 05.01.2006 09:15

Ja sa võid üsna kindla peale arvestada, et katki võib minna sul just see detail, mida sul ei ole või koju riiulisse jätsid.. :wink: Kui tahad pikemat detailide nimekirja, siis vaata oma autot ja kujuta ette, mis siis võib juhtuda kui ta täiskiirusel, kas teise masina või mingi muu "asjaga" põrkub.. rajal võib juhtuda mida iganes.. Mida kindlast n.ö. soovitaks oleks palju korralikke tööriistu. Mis puudutab kütuse kogust siis üks gallon võiks alati tagavaraks olla. Kujuta ette, et sul praegu öeldakse, et kulub 1,5l kütust, aga tuleb välja, et teed treeningsõitu ka ja kulus tsipa rohkem.. Kui ma esimestele võistlustele läksin, siis nii palju ma ei viitsinud küll pead vaevata antud teemaga.. tuleb, mis tuleb, tähtsam on osavõtt, mõnus seltskond ja saadud kogemused..

Kasutaja avatar
M&M
RC-EST
Postitusi: 411
Liitunud: 17.06.2005 08:25
Asukoht: Pärnu mnt 40.km suure puu juurest paremale
Kontakt:

Postitus Postitas M&M » 05.01.2006 11:17

Ükskord on ikka esimene kord ja see in tavaliselt ikka positiivne.Ära muretse et äkki juhtub midagi ja et oled midagi maha unustanud, sellest ei ole midagi hullu sest Tomkaril ja Asterixil on kogu tagavara kaasas ja abi saad sa ka kui häda käes.
Kui sul jääb võistlustel midagi arusaamatuks siis kohe küsi sest hiljem on lihtsalt mõttetu kahetseda.

Edu sulle ja registreeri ennast kindlasti ära
Xray XT8/Cobra/MAMBA
SANWA M11

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 05.01.2006 11:38

üks nõuanne veel esimeseks ja ka järgmisteks võistlusteks:

sõida omas tempos ja oma sõitu ning ära ürita teistega igal sammul võidu rebida. esimeste võistluste eesmärk on pigem õppida tundma auto käitumist ja rada.

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 05.01.2006 15:18

Võistluste koosolekul (kui on uusi sõitjaid) olen üritanud üpris põhjalikult kogu teema läbi võtta, eks ta osadele võib tüütav tunduda aga loodan et sellest on abi.

Paljud asjad on sellised mida siin arusaadavalt seletada pole võimalik, kõige parem on siiski kui ise kohale tuled ja asja oma silamaga üle vaatad. Kui tuled siis tule kohe võistlema, ei ole mitte mingit mõtet hellitada (ma tean küll kuidas see päev on kui oled seal, endal autot ei ole ja siis vaatad kuidas need teised kulgevad ja mõtled "ma oleks ju igakell parem")...
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 05.01.2006 17:34

:D , ei usu et nii arvan.
Aga tänks siis abi eest.
Kevade poole tahan tulla kindlalt.

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 05.01.2006 18:33

Esimene kord arvavad seda kõik (st pigem, isver, nad ei kesa ju lõpunigi), lihtsalt mõned ütlevad völja ja teised mitte.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
M&M
RC-EST
Postitusi: 411
Liitunud: 17.06.2005 08:25
Asukoht: Pärnu mnt 40.km suure puu juurest paremale
Kontakt:

Postitus Postitas M&M » 05.01.2006 19:00

Wakim selline lugu et laupäeval on plaanis minna Roogojale kätt harjutama. Võta masin kaasa ja tutvu rajaga. :D

Kindlasti tekib sul küsimusi ja kindlasti saad sa ka vastuseid. :!: :?: :idea:
Xray XT8/Cobra/MAMBA
SANWA M11

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 05.01.2006 19:33

Üritan ka kohal olla, seekord autota, saad uurida/puurida/küsida võistluste korraldusliku poole kohta.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 05.01.2006 20:45

Njah, tuleks hea meelega, aga 2 aga.
Esiteks auto laiali ootan millal saaks hpist pakki.
teiseks, peab vist laup, tööle astuma mõneks tunniks.
Tänud siiski kutsumast. Kindlasti millagi tulen.Kui kutustakse :)

Ja sammuti võitluste jaoks puudub mehaanik,peab leidma kellegi kes mu paaki täita viitsib.

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas JAN » 05.01.2006 20:53

Harv juhus ,kui võistlustele kutsutakse ,aga jah ,aasta tagasi isegi paluti ,et no tule ometi ( sõitjaid oli suht vähe ) . Nii ,et katsu ikka ennast ise kohale vedada , kas või pealtvaatajaks , on järgmistel võistlustel lihtsam . 8)

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 05.01.2006 21:01

Tõesti kahju,aga kardan et ei mängi välja :( ,sinna paras pikk maa ka ja kui tuleks siis ikka autoga.Hobi autoga 8)

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 05.01.2006 21:27

Ahjaa, üldiselt palju neid ringe võistulstel kihutatakse? Mitu tankimist sel ajal tehakse? ja kust mina aru saan millal auto eluvedelik otsa saab?

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas JAN » 05.01.2006 21:34

Pead eelnevalt sõitma ja proovima kaua sa ühe paagitäiega ajaliselt sõita saad ,kui on finaal 30 min või 45 min , siis lihtsalt arvestad palju sõitnud oled ja palju veel sõita jääb ja vahepeal mehhaanik täidab sul paaki . 8)

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 06.01.2006 17:06

Wakim kirjutas:Ja sammuti võitluste jaoks puudub mehaanik,peab leidma kellegi kes mu paaki täita viitsib.
kuna on tegemist ühe suure sõbraliku perega leiab alati kohapealt abi selles osas. oma kindel mehaanik on lihtsalt parem sest siis harjutakse teisega suhtlemise, käemärkide, näoilmete jms-ga.

Taavi
Postitusi: 23
Liitunud: 03.10.2005 22:50
Asukoht: harjumaa

Postitus Postitas Taavi » 06.01.2006 23:27

Meie esimise võistluse mureks oli , et mutrid ja diftid tulid lahti ja läksid katki, igal juhul käi keermeliimiga kõik metall-metalliga poldid üle.

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 07.01.2006 10:27

see töö on juba tehtud, kuigi mõni on ikka 2 silma vahele jäänd ja ära kadund.

Vasta