pullstart vs starterbox

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

pullstart vs starterbox

Postitus Postitas h6bekuul » 15.09.2009 13:52

Taits kirjutas:Miks asjalikumate mootorite taga ei ole nöörstarterit? Euroopa tasemel võistlustel pole ühtegi võistlejat, kelle mehaanik tiriks autot nöörist käima. Kõik need mehed ja tehased, kes mootoreid arendavad on valet asja ajanud? Ma saan aru, et sa nüüd ütled, et sina ei võistle ja sulle see meeldib. Starterbox ei ole mõtetu. Mina tahaks näha seda, et sa igal hetkel tõmbad mootori poole nööripikkusega käima. Nöörstarter on RTR autodel, et klienti mitte äraehmatada lisakuluga, et tuleks starterbox osta. Ühesuunalaager ei pea kaua vastu. Mitte ühegi tootja oma. Starterbox on vaieldamatult kõige töökindlam variant mootori käivitamiseks.
No kus ma ütlesin, et ta mõttetu on? On kindlasti sihtgruppe, kus ta õigustab ennast. Ta on MINU jaoks ebaotstarbekohane ja ebamugav! ta sisaldab akusid(akude laadimine, väsimine), ülekandeid (kulumaterjal), ta on suuremõõtmeline(taskusse ei pane, peab eraldi kaasas kandma). Ühesuunalaagri vastupidavuse võid võrdsustada kummiratta kulumisega.

Ja tuletaks meelde, et siiski neid toodetakse. Boxid pole neid päris välja tõrjunud. Ilmselt ei tõrjugi!

Kuidas sellest nii raske on aru saada?
1 kodanik väitis, et box on ainuõige ja mina lükkasin selle ümber.
Äkki argumenteeriks asja vaadatuna mitte ainult oma mätta otsast?

p.s. hr. zjeebra äkki kohendab, et lõim saaks õigesse kohta?
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Postitus Postitas tony012 » 15.09.2009 14:16

nöörstarter on täielikult enesepettus... ja Tõnu ütles välja tõe; kes nii jaburat juttu ajab, see pole startboxi lihtsalt kasutanud...

Mismõttes ülekande hooldus ja kummiratta kulumine startboxi juures? krt niipalju kui mina tean, siis inimestel kestab startbox kindlasti kauem, kui 3 autot...

Taits - hõbekuul pole lihtsalt veel ühegi pärismootoriga sõitnudki, plähmerdab niisama...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 15.09.2009 14:23

Ma pole ka pärisautodega sõitnud aga tean väita, et kui Bajale ja miks mitte FG-le oleks starterbox, ma arvan, et kasuaksin seda!

Juba lihtsalt sel põhjusel, et enne või mis hullem finaali ajal katkeb pullstart, mis teed?

Ja ärge unustage et rotostart on kaaaaaa olemas :twisted:
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Jörg777
Postitusi: 325
Liitunud: 04.08.2008 12:54
Asukoht: Mudelihall
Kontakt:

Postitus Postitas Jörg777 » 15.09.2009 17:02

Loe ja naera nii et kõht kõveras! :D :lol:
Jörg Miikael Tiit - 4x EFRA European Champion

SWorkz Motorsports
Nosram Electronics
Mudelihall
Savöx Servos
T-Pro Tires
RJX Hobby
Awesomatix
Insane Racing
mcd.ee
ToniSport
Boca Bearings
HobbyFactory
Võrguvara

Kasutaja avatar
T6nuT
Postitusi: 521
Liitunud: 27.08.2008 22:25
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas T6nuT » 15.09.2009 17:57

siia ka veel see, et osadel startboxidel pole ülekannet :idea:
ja ega kino oleks vaadata kui mehaanikud jooksevad aeg- ajalt raja peale nööri kakkuma 8) sellest võib lausa eraldi spordiala teha :D

Arps
Postitusi: 539
Liitunud: 30.10.2006 23:25

Postitus Postitas Arps » 15.09.2009 20:13

Vaata H6bekuul, kui su auto terve selle aja töötab, kui sa karjääris käid.
Siis sa ei pea ju starterboxi tasku pistma :!:

männikmees
Postitusi: 663
Liitunud: 30.03.2007 12:47
Asukoht: helsinki-vantaa-espoo

Postitus Postitas männikmees » 15.09.2009 22:03

Alpro kirjutas:Ma pole ka pärisautodega sõitnud aga tean väita, et kui Bajale ja miks mitte FG-le oleks starterbox, ma arvan, et kasuaksin seda!

Juba lihtsalt sel põhjusel, et enne või mis hullem finaali ajal katkeb pullstart, mis teed?

Ja ärge unustage et rotostart on kaaaaaa olemas :twisted:
1:6 ja pullstart las nitromehed jooksevad oma minimudelitega :lol:
suured on ikka rasked et mööda rada, mudel süles ringi tormata 8)
ilma mudelita Targutaja

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 15.09.2009 22:15

männikmees kirjutas:
Alpro kirjutas:Ma pole ka pärisautodega sõitnud aga tean väita, et kui Bajale ja miks mitte FG-le oleks starterbox, ma arvan, et kasuaksin seda!

Juba lihtsalt sel põhjusel, et enne või mis hullem finaali ajal katkeb pullstart, mis teed?

Ja ärge unustage et rotostart on kaaaaaa olemas :twisted:
1:6 ja pullstart las nitromehed jooksevad oma minimudelitega :lol:
suured on ikka rasked et mööda rada, mudel süles ringi tormata 8)
nõus, aga tead miks Grim sai endale nime PORR??? sest poristas ja poristas kord Laitses seda nööri aga käima ei saanud, ainuke positiivne aspekt oli vast lihaste treenimine, mõtle aga kui mugav oleks olnud starterboxi pealkäivitada ja seadistada

aga see selleks, algne jutt siiski 1:10 või 1:8 vms autodest kus tõesti on starterbox musthave võistlustingimustes, siin pole midagi öelda.
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Taits
Postitusi: 591
Liitunud: 12.11.2005 22:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Taits » 15.09.2009 22:31

Nöörstart ja rotostart.
Pada sõimab neegrit. Ühed mustad mõlemad.
Burn more fuel!

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Postitus Postitas olerex » 15.09.2009 22:39

Peaks mainima, et härra h6bekuul on tõesti üks järjekindlamaid mehi siin, mitte üldse pahas mõttes... Noh, sellel teemal vaidlemine on mõtetu, kuna "võitnud" on starterbox...põhjusega! :) Arusaam Hobist on siin lahku löönud. Hobi millega tegeldakse õlle kõrvale ja hobi, millele kulutatakse igast kuust üks kuni mitu nädalavahetust või rohkemgi.
Jonas Nahkor

Team Xray

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 08:57

Veel 1 argument minu poolt. Kui nüüd mudelismi filosoofiat nats laiemalt järada, siis mulle näiteks meeldib, et asi 1/X kujul järgiks tema võimalikult täpset koopaiat 1:1 kujul. Ehk teisisõnu kas kohtate tihti süsteemivälist starterit reaalis rallikrossis?

p.s. rotostart oma olemuselt on sama, mis starterbox!
pp.ss. ja mida halba on taitsil öelda ntx sell infintiy mootori kohta, mida ma hetkel müün? On kogemusi vä?
:)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 16.09.2009 09:03

Statsionaarse starteriga mootor oleks siis otse kümnesse ju? Ja eriti äge kui käivituks ise puldi Aux kanalist.

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 09:21

Neid on ju küll olemas, aga sealt tuleb juba arvestatav kaal juurde!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 16.09.2009 09:30

Aga seeest on nagu päris!

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Postitus Postitas tony012 » 16.09.2009 09:30

krt hõbekuul... Sa oled täiskasvanud meesterahvas... kuidas sa aru ei saa, et sa räägid ja vaidled inimestega, kes on eesti mõistes mudelismis ikka saavutusi saanud ja tegelevad mudelismiga igapäevaselt (jonas, taits jne)... krt saa juba aru, et sa lahmid niisama teemadel, millest sa tegelt kaa ei jaga...

äge sõnavõtt, et rotostarter on sama, mis startbox...

Ja see su mootor, mida müüd... kas pead seda siis tõesti tõsiste tegijate mootoriks, et taitsilt kogemusi uurid selle mootori kohta?

Tule vaata 1 kord terve võistlus pealt, eriti hoolega jälgi näiteks seda, mismoodi eeldatavad võitjad asju teevad... ja siis mõtle, kas sul ikka on piisavalt kogemusi, et hakata üldtuntud ja teatud tõdesi ümber lükkama...

Teistele lugejatele: päriselt kaa see hõbekuul on täiskasvanu... uskumatu onju!?
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 16.09.2009 09:32

tony012 kirjutas:Teistele lugejatele: päriselt kaa see hõbekuul on täiskasvanu... uskumatu onju!?
Hehh, ma just tahtsin oma postitusele lisada küsimuse et poiss miks sa koolist poppi teed!?

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 09:36

Ja teie tegite kooli läbi? Äkki ülikooli kah?
Ja arvate, et tants on ainult võistlustants?
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 09:37

minu poolest võib lukku panna :)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas R0mm » 16.09.2009 10:07

Lukku on küll veel vara panna.

Tundub, et rotostardi tööpõhimõte tuleb ka siiski enne lahti seletada, sest kui seda nüüd startboxiga võrdsustada on ikka päev täitsa hukka läinud. Rotostardi ja pullstardi vahele võib täitsa vabalt = märgi panna. tegemist on 99% sama asjaga. Rotostardi puhul on lihtsalt nööri asemel sul käes akupakk kuhu on ühendatud mootor, mis ajab ringi mingit dogbone sarnase otsaga pulka, mille käivitamiseks paned mootori taga asuvasse auku, mis siis käivitusmehhanismi võlli ja mootorit ringi ajab. Seest on rotostart täpselt sama asi mis pullstart. Lihtsalt üks on käsitöö ja teine on motoriseeritud versioon pullstardist. Täpselt seesama ühesuuna laager ja seesama kuluv võll on seal sees. Mingit vahet sisuliselt pole, mõlemad veavad sind kõige olulisemal hetkel alt.

Nüüd võib lukku panna!
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 10:39

R0mm kirjutas:Lukku on küll veel vara panna.

Tundub, et rotostardi tööpõhimõte tuleb ka siiski enne lahti seletada, sest kui seda nüüd startboxiga võrdsustada on ikka päev täitsa hukka läinud. Rotostardi ja pullstardi vahele võib täitsa vabalt = märgi panna. tegemist on 99% sama asjaga. Rotostardi puhul on lihtsalt nööri asemel sul käes akupakk kuhu on ühendatud mootor, mis ajab ringi mingit dogbone sarnase otsaga pulka, mille käivitamiseks paned mootori taga asuvasse auku, mis siis käivitusmehhanismi võlli ja mootorit ringi ajab. Seest on rotostart täpselt sama asi mis pullstart. Lihtsalt üks on käsitöö ja teine on motoriseeritud versioon pullstardist. Täpselt seesama ühesuuna laager ja seesama kuluv võll on seal sees. Mingit vahet sisuliselt pole, mõlemad veavad sind kõige olulisemal hetkel alt.

Nüüd võib lukku panna!
Ok, kui moded lubavad offtopicutada, siis miks ka mitte. Kindlasti leiab keegi midagi uut sellistest vaidlustest :)

Lubage mul hr. rommiga mitte nõustuda? Leiame vastavate käivitite ühisosad ja teeme järeldused alles siis :)
Roto koosneb siis akud, mootor, ülekanne,lahtisidestusseade, on nn süsteemiväline seade.
box: akud, mootor, ülekanne, on süsteemiväline seade
pull: lahtisidestusseade, nöör, verdu, on süsteemisisene seade.

ehk siis 99% sai ümber lükatud...m.o.t.t.
Viimati muutis h6bekuul, 16.09.2009 10:54, muudetud 1 kord kokku.
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 16.09.2009 10:44

Üks mu sõber tahtis teile midagi öelda.
Pilt

Vahepeal võid ka näiteks seda pilti vaadata:
Pilt
Viimati muutis RandoM, 16.09.2009 10:54, muudetud 3 korda kokku.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 10:47

Riigi kaitsmine on häiritud, kui lased end sellest jamast segada.

Prioriteedid paika!

:D
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 10:58

On rõve küll, aga vaata, kui nunnu see on :

http://www.hot.ee/h6bekuul/mootor_sum.jpg

:D
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 16.09.2009 11:03

Kui pildist aru ei saa võid proovida googlesse kirjutada "dual start" ja siis edasi seletada kuidas tegu on täiesti erinevate asjadega. :)
Päikest.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 11:07

kui kõvatada tahad, siis leia kõige kolme tüübiga!!!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 16.09.2009 11:09

Tundub et alati kui keegi ei tunnista oma viga, hakkab verd lendama. Kooli, kooli!

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 11:23

Tore, et vähemalt 1 mees kooli ära läks :)
ehk tuleb, pärast tarkuse omandamist, ja kirjutab midagi asjalikku?
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Taits
Postitusi: 591
Liitunud: 12.11.2005 22:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Taits » 16.09.2009 11:52

pp.ss. ja mida halba on taitsil öelda ntx sell infintiy mootori kohta, mida ma hetkel müün? On kogemusi vä?
eem...miks ma peaks halba ütlema? Ja mul pole õrna aimugi mida sa müüd, aga nüüd tean, et müüd sellist mootorit. Kui vihjad sellele, et ma ei usu, et see mootor läheb poole nööri pikkusega igas asendis käima, siis ma ikka ei usu seda. Võid veel nunnumaid pilte oma nöörstarterist leida, aga vat ikka ei usu. Enne ei usu, kui olen oma silmaga näinud. Ja selle konkreetse mootoriga mul ei ole kogemusi, ei mäleta, et oleks. Olen enda käte vahel üsna mitmeid mootoreid näinud, aga pead ei anna, et ei ole seda käes hoidnud.
Roto ei ole starterbox. Nagu romm ütles on see pigem sarnane nööriga.
Minu starterboxis ei ole ühtegi ülekannet. Mootori otsas on ratas ja siis veidi juhtmeid ja paar lülitit. Lisaks veel küünlatoide sissemonteeritud. Niiet küünlatoite laadimise pärast ei pea ma samuti muretsema. Kas nöörstarteri sisse saab ka küünlatoite panna? Äkki mõni nunnu pilt?
Kummiratta kulumise kohta. Mina olen oma elu jooksul omanud 2 starterboxi. Üks on pisem ja 1/10 onroadide jaoks ja üks on suurem 1/8 mõõtkava jaoks. Ühe korra olen vahetanud suure boxi kummiratast. Aastatest ma ei hakka rääkima, vana see box on :D
Kellele nöör, kellele box, kellele ema, kellele tütar. Asi on maitses!
Burn more fuel!

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 14:06

Taits kirjutas:
Roto ei ole starterbox. Nagu romm ütles on see pigem sarnane nööriga.
Kellele nöör, kellele box, kellele ema, kellele tütar. Asi on maitses!
Minu meelest ma tegin päris puust ja punaseks, et roto on way rohkem box, kui nöör! Isegi kui suur_kummiratas istub otse mootori võlli otsas!

Käis peast läbi mõte: kas selle hooratta pealt(et ikka ulataks kummirattani) ei ole lõivu makstud? Et kui ta oleks läbimõõdult väiksem (loe:vähem massi), siis ehk oleks mootor erksam? Aga vist ei ole sünnis sellest kõvasti mõelda siin. :)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 16.09.2009 15:35

Minuarust räägivad kodanikud aiast ja kaia august.
Rotostarteri (mis muideks on HPI poolt patendeeritud kaubamärk, mitte üldnimetus seda tüüpi starteritele) peoshoitav osa sarnaneb tõesti rohkem starterboxile (aku, mootor, lüliti...) Aga mootori poolne osa ei ole mitte midagi muud kui ilma nöörita tõmbestarter. Ühesuunalaagrid, väljundvõll karterist, liigne kaasaveetav mass (ja takistus pronkspuksi näol), mootorisse lisatud väiksed detailid ning ebatöökindlus on kõik täpselt sama mis pullstardil. nn. Dual start süsteemi puhul ongi need kaks asja ühte kombineeritud.

Kusjuures, Taivole ma vaidleks selles osas natuke vastu, et ühtegi korralikku ühesuunalaagrit pole tehtud. Mingitel kyosho RTR mootoritel oli väga lahe lahendus, mis täitis ühesuunalaagri funktsiooni, ning tõesti oli võrdlemisi töökindel. Aga eks ta pidigi olema, ikkagi kyosho RTR mootor ju (ja manasin enesele silme ette pildid ilusast talvisest roogoja rajast, Märtenist, kaunist RTR mootorist ja üüratust vereloigust koheval lumevaibal...) :)

Üks asi veel. Ilma nöörita mootoritel kasutatakse vastupidi väiksemat hooratast, sest nöörstarteri eemaldamine võimaldab mootori 4-5mm madalamale lasta. Mõnedel .21 mootoritel seda erinevust ei teki, kuna nöörstarter on kompaktsemaks aetud, see aga omakorda tingib 5 või 6mm one-way kasutamist mis taaskord vähendab töökindlust.

Ma pigem jään seisukohale, et ainus inimene kes saab liigse ballastiga mootorit mootoriks pidada on see kes pole elus starterboxi omanud. Samuti nagu mõni arvab jätkuvalt, et BMW on mingi auto.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 16.09.2009 15:37

h6bekuul kirjutas:
Taits kirjutas:
Roto ei ole starterbox. Nagu romm ütles on see pigem sarnane nööriga.
Kellele nöör, kellele box, kellele ema, kellele tütar. Asi on maitses!
Minu meelest ma tegin päris puust ja punaseks, et roto on way rohkem box, kui nöör! Isegi kui suur_kummiratas istub otse mootori võlli otsas!

Käis peast läbi mõte: kas selle hooratta pealt(et ikka ulataks kummirattani) ei ole lõivu makstud? Et kui ta oleks läbimõõdult väiksem (loe:vähem massi), siis ehk oleks mootor erksam? Aga vist ei ole sünnis sellest kõvasti mõelda siin. :)
Heietaks ka vanadest headest aegadest. Olen omanud ühte nöörstarteriga mootorit. Selle nöör katkes keset tartu sõidu finaali. Nöör peaks senimaani olema seal vana garaazi katusel.

Lisaks olen omanud savaget otse loomulikult rotokaga. Selle one-way'd on keset finaali nii mõnigi kord vahetatud ja üllatava kiirusega :)

Mis ma öelda tahan on see, et kui systeemis on üks potensiaalselt nõrk koht, siis see nõrk koht annab järgi keset kõige ebasobivamalt momenti :)
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Postitus Postitas olerex » 16.09.2009 15:42

Pöörlev mass on muidugi hooratta puhul olemas, aga võrreldes seda pull/rotostardiga ei ole siiski küsimust kumb kombinatsioon efektiivsem on.

Nööri, boxi ja rotostardi sarnasuste all ei tooks mina välja mingit mootorite ega lülitite mehhanisme, mis on auto-välised. Point on pigem selles raskes lagunevas lollis lülis mootori taga, mis ei aita MITTE KUIDAGI kaasa auto perfoormansile rajal vaid hoopis takistab. Ja kui me hakkaks rääkima ka sellest, kuidas see ühe võistlusmootori siseelu mõjutab (miks on kiiretel mootoritel backplate'i joonistatud soon, mitte ei lõigata tervet pealmist osa ära?).... Tõesti, kui arvad, et pullstart ongi tee nirvaanani, siis olegi selle mõttega aga starterbox on siiski lollikindlaim asi siiani.
Jonas Nahkor

Team Xray

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 16.09.2009 16:01

Oot, BMW polegi auto?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.09.2009 16:05

Võtame siis ajsa kokku. Kui ma harrastaksin asja võistlustel_võitmise tasemel, siis box! Pole kahtlustki. Hetkel aga otstarbekohasem pull!
Vsjoo...aitab sellest juba :)

illustreeriv pilt (pull/roto):

Pilt
Viimati muutis h6bekuul, 22.09.2009 12:21, muudetud 3 korda kokku.
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Postitus Postitas olerex » 16.09.2009 16:27

...Nirvaana!
Jonas Nahkor

Team Xray

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 16.09.2009 20:59

JazZ kirjutas:Oot, BMW polegi auto?

BMW = Big Mercedes Wannabe

A wannabe (pronounced [ˈwʌ.nə.biˑ]) is a person who imitates or emulates another.
Ehl maakeelde panduna, wannabe on keegi, kes tahab olla keegi teine, aga ta seda ei ole.

Kuname teame, et Mercedes = Auto

Siis kuna BMW on Mercedese wannabe, siis on BMW ka auto wannabe. Kuna me aga wannabe definitsioonist loeme välja et wannabe ei ole see kes ta olla tahaks, siis järelikult BMW ei ole auto.

M.O.T.T
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Taits
Postitusi: 591
Liitunud: 12.11.2005 22:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Taits » 16.09.2009 21:01

Kusjuures, Taivole ma vaidleks selles osas natuke vastu, et ühtegi korralikku ühesuunalaagrit pole tehtud. Mingitel kyosho RTR mootoritel oli väga lahe lahendus, mis täitis ühesuunalaagri funktsiooni, ning tõesti oli võrdlemisi töökindel.
Mulle üldiselt ei meeldi vaielda, aga sellel RTR autol oli just lahendus, mis täitis ühesuunalaagri funktsiooni, aga ei olnud ühesuunalaager. Eks noored insenerid üritasid asja töökindlamaks teha, sest arvan, et me pole ainukesed siin maamunal, kes teavad, et millegi pärast ei kipu need ühesuunalaagrid kaua ühesuunalised olema.
Kui Märtenile öelda:"Nöörstarter!" Hakkaksid ta sõrmenukid karjuma ja iseenesest veritsema. :D
Viimati muutis Taits, 16.09.2009 21:46, muudetud 1 kord kokku.
Burn more fuel!

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 16.09.2009 21:43

MÄÄÄRTEN; "NÖÖRSTARTER" :twisted:
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 16.09.2009 23:35

mmmmm, elektrimootor
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
Märten
Postitusi: 324
Liitunud: 11.09.2005 12:49

Postitus Postitas Märten » 16.09.2009 23:37

Alpro kirjutas:MÄÄÄRTEN; "NÖÖRSTARTER" :twisted:
AI!AI!AI!AI!
Tegelt ma olen ka Taitsi puhul villis sõrmi täheldanud, kas need nöörstaterist tulenesid seda ma ei tea.
Iseenesest ei ole iseenesest sellel nöörstarteril häda midagi kui ei ole talv,
lisaks veel tüütult kiiresti kuluv ühesuunalaager ja oht et tekib õhuleke karterisse.
Märten
Hobimaailm

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 17.09.2009 07:43

:)

Mure õhulekke pärast karteris? lõhnab uue fleimi järgi :)

Tegelt tahtsin hoopis küsida, et kui pulliga auto võistlustel välja sureb, siis peab ta uuesti käivitamiseks starterboxide kõrvale tooma või võib seda teha raja kõrvalt, seal, kus ta seisma jäi?
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 17.09.2009 07:59

Rajal ei tohi midagi käivitada. Vähemalt onroadis, offroadi reeglitega ma pole tutvunud.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 17.09.2009 08:15

JazZ kirjutas:Rajal ei tohi midagi käivitada. Vähemalt onroadis, offroadi reeglitega ma pole tutvunud.
vanasti vist suuri mölakaid tohits ?
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 17.09.2009 08:24

Selge see, et rajal ei tohi. Mu küsimus oli raja KÕRVAL!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 17.09.2009 08:37

kpihus: Kindlalt ei mäleta, aga on nagu meeles et kellegi peale on karjutud kui ta nii tegi...

h6bekuul kirjutas:Selge see, et rajal ei tohi. Mu küsimus oli raja KÕRVAL!
No kui Sa nii täpselt tahad, siis tõenäoliselt ei tule Sulle keegi kallale kui Sa raja kõrval käivitad ja siis auto boksist uuesti rajale paned.
Viimati muutis JazZ, 17.09.2009 09:01, muudetud 1 kord kokku.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Postitus Postitas Grim Reaper » 17.09.2009 08:54

Trimmereid tohtis kolme tõmbe jooksul käivitada raja kõrvalt ja võisid vabalt edasi kimada.Nitrokaid minu mäletamist mööda ei tohtinud.

Aga kui hõbenool tahab teada reegleid siis kasuta otsi nuppu ja loe võistlusreegleid.
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 17.09.2009 09:06

offroad suure skaala puhul mäletan nii, et 3x võid rajamehaanik tirida nöörist, kui tööle ei hakka siis jäetakse sinnapaika ja mehaniseeritakse teisi sõitjaid edasi.

ja-jah, loomulikult raja KÕRVAL Hr. H6bekuul, ma siiani ei ole aru saanud selle teema eesmärgist ja suunitlusest aga väga fun ja palju naermist tekitav on see lugemine kui üks keegi (kes nagu ma aru saan ei ole võistlemas käinud) raiub et tahab kiviaega tagasi ja siis need kes on juba postsotsialismist möödas ja suguakte juletakse teha ka põleva pirniga karjuvad et inimene on vaba ja tahab kasutada rasestumisvastaseid pille selle asemel et voodisse kaasa tirida liigset kaalu kondoomi näol mis lõppkokkuvõttes vähendab sõidumõnu (ja kiirust).....

kas te ise ka aru saate kui mõttetu see teema on?

see on nagu H2e müümine antud majandus situatsioonis, ja ülla-ülla loomulikult enamus hakkab karjuma, et idioot ja mis sa õige teed ja pane-ennast-põlema ja säästad loodust aga leidub ka mõni tumedakarvaline lammas kelle nõudmised on rahuldatud justnimelt selliste gabariitide ja toore jõu kombinatsiooniga ning meeletu kütusekulu ja see et ta mõttetult palju rauda enda 80kg kaaluva tagumikuga koos kiirendab on tema jaoks täiesti tühine aspekt.

seega Hr Kuldpadrun tõmba nöörist palju jaksad aga siis kui hakkad kõrgemalt tasemel võistlema, siis kaldun arvama, et pöördud starterboxi juurde siiski (kuid sinupuhul pole vast fakt!?)
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 17.09.2009 09:16

Alpro, tuuluta karter ära! :) Ning siis sunni ennast rahulikuks!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 17.09.2009 09:35

Alpro kirjutas:kas te ise ka aru saate kui mõttetu see teema on?
Minu meelest on see väga hea teema, vähemalt on lugeda midagi, nii et palun jätkata.
Kui starteritest kõrini saab, siis võiks seda BMW teemat arendada...

Tulles tagasi teema juurde... olles ise mitmeid kordi olnud rajamehaanik nendele suurtele (onroad) asjadele... mis te nüüd tahate öelda et ma oleks pidanud neid veel mingist nöörist käima ka vedama!?
Viimati muutis JazZ, 17.09.2009 09:44, muudetud 1 kord kokku.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 17.09.2009 09:41

h6bekuul kirjutas:Alpro, tuuluta karter ära! :) Ning siis sunni ennast rahulikuks!
ja sinu postituse sisu on :?:

h6bekuul, sa kuidagi klähvid-plähvid liiga palju ja asjatult, kui sa püüdsid mind kuidagi oma sisutu postitusega solvata/pikalt saata/vms siis sisu puudumise tõttu see sul ei õnnestunud, sedaenam, et ma olen täiesti rahulik ja mul on väga mõnus olla, lihtsalt natuke irooniat ja sinu teema mõttetuse märkimist oli siinkohal puudu, loodus ei kannata tühja kohta...

mul on tunne tekkinud see teema eile õhtul läbilugedes ja nüüd sinu viimast kommentaari vaadeldes, et kuivõrd võib üks inimene ignorantne teiste kogemuse/tarkuse/ ja soovituste vastu olla kui talle kõik räägivad, et ta saab asjast valesti aru... aga EI h6bekuul raiub ja proovib solvata ja ikkagi jookseb liiklusele vastu... milleks? sa vist ju ei saanud arugi mida ma sulle kirjutasin eelmises postituses? seal oli küsimus, isegi lihtlausena, selle asemel, et vastata hakkab sa ärplema, tekib juba retooriliseks muutuv küsimus: MILLEKS?

ja kuna 3 on kohtuseadus, siis mul tekkis küsimus ka iseendale, et MILLEKS ma seda kirjutan hetkel inimesele kes isegai suure õnnestumise korral saaks midagi aru kuid oma suure ignorantsuse ja põikpäisuse tagajärjel niikuinii proovib sähvata ja üle oma varju hüpata :idea:
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Vasta