Mis paberite järgi toll makse arvutab?

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Mis paberite järgi toll makse arvutab?

Postitus Postitas edvin » 14.10.2009 12:10

Jäin juhuslikult Amaini pakiga kaasa tulnud pabereid uurima ja avastasin et Customs Declaration Dispatch Note CP 72 ning Invoice on erinevate numbritega.
Invoice peal on summa mis näitab kaupade hindu, discounti ja transat ning selle kõige summa on see mille pank ka kaardilt maha võttis.
Customs Declaration Dispatch Note CP 72 aga näitab ilma discoundita summat ja transa on ka tegelikusest suurem. Kas toll arvestab makse invoice põhjal (ehk tegelikult makstud summa pealt) või siis Customs Declaration Dispatch peal olevate suuremate numbrite põhjal? Minu paki väärtus oli nõnda väike et tollida ei olnud nii ehk naa midagi aga uudishimu tärkas.

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Postitus Postitas Zebra1188 » 14.10.2009 12:26

Toll võtab kõige suuremad numbrid, mis ta leida suudab ... :roll:

Tegelikult peaks olema ikkagi invoici peal olevad numbrid need, mida arvestatakse. Kui on mingeid erinevusi ja vaja kinnitust, siis võetakse ühendust. Peale makse kinnitust on "tõde" selgunud :)
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 14.10.2009 12:59

Sul on õigus eelvormistatud tollideklaratsioonist keelduda ja see ise ÕIGESTI ära teha. Logid e-maksuametisse sisse ja simplex või complex süsteemi kaudu (ise olen seda teist kasutanud). Vähemalt nii toimis asi eelmisel aastal.

Kui pakk koos eelvormistatud tollideklaratsiooniga juba postkontoris, siis lasta Eesti Posti tollideklarantidel seal oma vigu parandada - kõlab keeruliselt, kuid uuri. Üldiselt aga ei tasu valesti vormistatud deklaratsioonile alla kirjutada, sest tollideklarant ainult vormistab, sina oma allkirjaga VASTUTAD :)

Vanasti vähemalt oli Eesti Posti tollideklarantide number - 6053237 - helista ja uuri (õnn kaasa!). Järgmine variant EMTA-sse helistada (õnn kaasa!). Aga ega reeglina ei oska keegi konkreetsetele küsimustele õigesti vastata ;)

Kusjuures - seni on väheke küsitav ka see, kas ja mis määral peaks makse maksma saatmiskulu pealt! EMTA kodulehel on selle sõnastus muutunud ja kui sõna-sõnalt loed, siis nagu EI peaks saatmiskulu sinna 150€ piiri sisse minema. Ehk keegi viitsib uurida?
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 14.10.2009 13:40

lauri kirjutas:Kusjuures - seni on väheke küsitav ka see, kas ja mis määral peaks makse maksma saatmiskulu pealt! EMTA kodulehel on selle sõnastus muutunud ja kui sõna-sõnalt loed, siis nagu EI peaks saatmiskulu sinna 150€ piiri sisse minema. Ehk keegi viitsib uurida?
Ohooo??? Ma elasin teadmisega et ka transa kuulub maksustamisele. Tahaks isegi teada et kas ka tegelikult kuulub või mitte.

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 14.10.2009 13:57

Sellesmõistes on kõik kindel et kui muud ei saa siis a)mõnusa peavalu ja raisatud aja b)räige arve. Räige arve on soovituslik variant, sest viimati kui tolliga tegelesin läks juba ettevalmistusteks räige arve saamiseks umbes poolteist tundi, et närida end läbi COM kontode ja EORI numbrite rägastikust mis olevat selle suve uudislahendus.

Jõudu soovin neile kes tahavad selle bürokraatiaga tegeleda.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 14.10.2009 14:38

Kallis Rando, kui ma tellin väljamaalt, siis mul on pisut aega kättesaamisega (vähemalt tellimise hetkel tundub nii) ja seetõttu on mul igast com kontodest ja eori-dest pohh. Ja kui käibeka piir võib ohtlikult lähedale tulla, ostan (õigemini tellin) kohalikust putiigist! Vott!
Hetkel on tegemist puhtakujulise uudishimuga!

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 14.10.2009 16:15

Olles ise bürokraatiaga mitu aastat tegelenud tean, et kui ühe korra läbi närid süstemist, siis edasi on lihtne. Esimene kord tegin Complex süsteemis tollidekl. kuskil 4 tundi (20-30 tuhhi eest eri kaupa). Järgmised korrad üle 20-30 minuti ei suutnud kulutada ja see aeg kulus ka põhiliselt kauba asukoha väljaselgitamiseks ehk nö kõrvaline tegemus.

Aga keegi võiks järgi uudia jah EMTA-st, kuidas selle saatekuluga on. Maksustamisele ehk kuulub, kuid ehk ei kuulu sinna 150€ alla?
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 28.10.2009 16:22

Mina loen välja, ja olen oma seinesid ostusid teinud lähtudes tingimusest, et 150euri(2350eek) käib ainult kauba väärtuse kohta! Ehk siis saatmiskulu ja kindlustust sisse ei arvestata.




allikad:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 002:ET:PDF

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/sit ... 101-et.pdf
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Vasta