CE tähis ja "kadunud saadetised"

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

CE tähis ja "kadunud saadetised"

Postitus Postitas antia » 04.11.2009 09:29

Lihtsalt õpetuseks järeltulevatele põlvedele.
Tellisin e-bayst ühe raadiosaatjaga koera treenimise vahendi UK-st ja asi saadeti tolli poolt tagasi.
Selgus 2 tõsiasja:
- ebay müüja küll väitis et "item location UK" aga tegelikult pandi asi teele Hiinast.
- miks ta tagasi saadeti oli põhjus et puudus CE tähistus nii seadmel kui ka dokumentides.

Suhtlesin ka tehnilise järelvalve ametiga et kust see piir läheb, mida lubatakse ja kuidas portseduur toimib siis sain järgmise vastuse:
Põhimõtteliselt kõik elektroonikaseadmed kus on sees mikrokiip vms peavad omama CE tähistust (või vähemalt pakend kui seadmele tähis ei mahu). USB mälupulgast kuni kosmosesüstiku pardaarvutini. Kui tähistust ei ole seadmel või pakendil aga seadmel on toote nimi, seerianumber vms võetakse kauba saajaga ühendust ja lastakse tõestada et toode tegelikult on CE approved. Kui tootel puudub igasugune märgistus nagu minu juhtumil siis saadetakse ta ilma ettehoiatamata tagasi.
Teema kohta et kui tegu on mingi suurema süsteemi komponendiga, ntx auto performance kiibi vms lisablokiga sain väga ebamäärase vastuse... et auto juhul peaks seda justkui ARK kontrollima aga tegelikult ei kontrolli ja muudel juhtudel sõltub otsus kellegi suvast.

Ma pmst olen valmis Eesti importijaid toetama kui asjad oleks müügil mõistliku hinnaga aga miski koera treenimise vidina eest maksta 3-4 korda rohkem, fck mu käsi ei tõuse raha välja andma liigkasuvõtjatele.

Ja veel, mis kuradi kahju suudab üks USB pulk meie võimsale EU-le tekitada, kas vaba konkurents ei oleks meile mitte parem? Minul ei ole EU-s täna hea elada :)

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 04.11.2009 09:52

Las saadab uuesti, tuleb tõenäoliselt teise raksuga läbi ;) või kolmandaga või neljandaga :wink:
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 04.11.2009 10:02

lauri kirjutas:Las saadab uuesti, tuleb tõenäoliselt teise raksuga läbi ;) või kolmandaga või neljandaga :wink:
no krt, ma ei viitsi ka pool aastat oodata. oleks vaja koer paika panna, kahjuks mõjub antud koeratõule vaid elekter... :)
ja kui tellida miski kallim vidin... raha kinni, kaup kadunud, ja rõõm uuest mänguasjast saamata...

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas R0mm » 04.11.2009 10:32

Aga võibolla siis polegi nii paha mõte maksta Eesti liigkasuvõtjatele, kes kogu selle peavalu su koera nimel juba eelnevalt on oma kanda võtnud? Mine maksa raha, pane asi tasku ja koer paika. Pole ju probleemi, või on see oma raha Hiinlastele saatmise soov mingi põhimõtteline küsimus? Ma muidugi absoluutselt ei tea asja hinda, aga ei saa ju nii hull ka olla. Või kui konkreetselt küsitaksegi 4x rohkem kui mujal maailmas täpselt sama (mitte alternatiivtoote) eest raha, siis tingi. Kui rasva on palju, siis reeglina antakse ikka ka rasvaselt alla.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 04.11.2009 10:46

Hiinas maksab 300, Eestis üle tonni. Minu ämber oli see et ma ei tulnud selle peale et küsida UK müüjalt et kus tegelikult ta kaup asub.

Ma tahaks USAst ka oma Jeepile ühe kalli jupi tellida mis Eestis maksab ~6 kEEK, USAs 2-3-4 korda vähem. Hakkab nagu ikka küll rahakoti peale? Sellise summa peale ma olen nõus mitte patrioot olema ;)

Kogu kirjutis ei olnud mõeldud vingumiseks vaid teistele infoks :)

Kasutaja avatar
kaval
Postitusi: 1221
Liitunud: 12.02.2006 21:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kaval » 04.11.2009 17:05

antia kirjutas:
lauri kirjutas:Las saadab uuesti, tuleb tõenäoliselt teise raksuga läbi ;) või kolmandaga või neljandaga :wink:
no krt, ma ei viitsi ka pool aastat oodata. oleks vaja koer paika panna, kahjuks mõjub antud koeratõule vaid elekter... :)
.
ka sa kodus elad ilma elektrita :mrgreen: pista juhtmed seina ja asi vask
allar 562 91 000
Savage25sl/LRP ; Venom VMX-450,
ULL ON RÄÄKINUD !!!

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 04.11.2009 17:43

mul on väga elektrifitseeritud kodu. koera pärast jookseb aiaääri mööda elektrikarjus... olen isegi sinna paar korda kogemata sisse koperdanud. mõjub hm... ergutavalt :D aga lisaks oleks vaja koera eemalt tabada aga ta sinder on liiga kiire minu jaoks ... ameerika politsei elektrishoki aparaadi importimine ei tule ilmselt lihtsam :mrgreen:

välja mõtlesin, mudelile oleks vaja miskit sirakaaparaati peale. siis pole probleemi koera kätte saada :D

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Postitus Postitas Grim Reaper » 04.11.2009 18:25

Lassot oled proovinud ?? :lol: :lol:
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 04.11.2009 20:23

antia kirjutas:mul on väga elektrifitseeritud kodu. koera pärast jookseb aiaääri mööda elektrikarjus... olen isegi sinna paar korda kogemata sisse koperdanud. mõjub hm... ergutavalt :D aga lisaks oleks vaja koera eemalt tabada aga ta sinder on liiga kiire minu jaoks ... ameerika politsei elektrishoki aparaadi importimine ei tule ilmselt lihtsam :mrgreen:

välja mõtlesin, mudelile oleks vaja miskit sirakaaparaati peale. siis pole probleemi koera kätte saada :D
ÕUDNE! Kas sellist eestit me tahtsimegi? Et koeri ja vahel kogemata ka inimesi taltsutatakse elektrišokiga?

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 04.11.2009 20:26

Anti sai siiski tollist elektrikarjuse kätte -
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 04.11.2009 20:56

edvin kirjutas:ÕUDNE! Kas sellist eestit me tahtsimegi? Et koeri ja vahel kogemata ka inimesi taltsutatakse elektrišokiga?
elektrikarjuse puhul on tõesti tegemist all-in-one lahendusega. hoiab koera ja naise kodus ning peikad teismelisest tütrest eemal ;)
lauri kirjutas:Anti sai siiski tollist elektrikarjuse kätte -
no seda ma räägingi et Eestis küsitakse selliste lihtsate lahenduste eest ikka hingehinda.

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 05.11.2009 11:26

antia kirjutas: no seda ma räägingi et Eestis küsitakse selliste lihtsate lahenduste eest ikka hingehinda.
Oot, kui ma nüüd õigesti mäletan, siis läheb su majakõrvalt mööda elektriliin ? Sealt ei saa yhte otsa ümber aia vedada ? :twisted:
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 05.11.2009 11:35

saab-saab. ma võin koera taltsutamiseks terve Viimsi poolsaare ka õhku lasta.... ainult siis jääb sul see geopeituse aare sealt ka leidmata :D

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 05.11.2009 11:51

antia kirjutas:saab-saab. ma võin koera taltsutamiseks terve Viimsi poolsaare ka õhku lasta.... ainult siis jääb sul see geopeituse aare sealt ka leidmata :D
oot natuke, me käime seal enne volvoga ära, siis võid lasta.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: CE tähis ja "kadunud saadetised"

Postitus Postitas h6bekuul » 05.11.2009 16:35

[quote="antia"]Lihtsalt õpetuseks järeltulevatele põlvedele.
Tellisin e-bayst ühe raadiosaatjaga koera treenimise vahendi UK-st ja asi saadeti tolli poolt tagasi.
Selgus 2 tõsiasja:
- ebay müüja küll väitis et "item location UK" aga tegelikult pandi asi teele Hiinast.
- miks ta tagasi saadeti oli põhjus et puudus CE tähistus nii seadmel kui ka dokumentides.

Suhtlesin ka ...quote]

Omast kogemustest võin veel lisada, et ka need vajalikud märgid alati ei päästa. Kui ikka järelvalvel on vaja ennast välja elada, siis ta hakkab nõudma näiteks tootja poolset deklarit vms dokumenti.
Olgugi, et kõrval tänavas seda sama asja müüakse täiesti legaalselt! Või asi on testitud sertifitseeritud saksa laboris.

Ja samas on tulnud ka läbi igast ime ja spy-vidinaid, mis ei oma vastavaid märke :)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: CE tähis ja "kadunud saadetised"

Postitus Postitas JazZ » 05.11.2009 17:57

h6bekuul kirjutas:Kui ikka järelvalvel on vaja ennast välja elada, siis ta hakkab nõudma näiteks tootja poolset deklarit vms dokumenti.
Olgugi, et kõrval tänavas seda sama asja müüakse täiesti legaalselt! Või asi on testitud sertifitseeritud saksa laboris.
Oletan et antud juhul oli tegu mingi saatjaga/vastuvõtjaga? Seda on jah kontrollima hakatud viimasel ajal. Nõuti minu käest ka igasugu vastavusdeklaratsioone ja seda üldse mitte EU'st väljaspoolt ostetud asjadele. Nõudjaks oli küll tehnilise järelvave amet mitte toll.
Ja see asi mis Sa USA'st tellid ei pruugigi EU nõuetele vastata, mis siis et väliselt sama asja ka EU's müüjakse, Spektrum'i saatjate puhul on näiteks mingi "müstiline" erinevus, mida keegi välja öelda ei taha...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: CE tähis ja "kadunud saadetised"

Postitus Postitas edvin » 05.11.2009 18:02

JazZ kirjutas:Spektrum'i saatjate puhul on näiteks mingi "müstiline" erinevus, mida keegi välja öelda ei taha...
Saatja väljundvõimsus???

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: CE tähis ja "kadunud saadetised"

Postitus Postitas JazZ » 05.11.2009 21:12

edvin kirjutas:
JazZ kirjutas:Spektrum'i saatjate puhul on näiteks mingi "müstiline" erinevus, mida keegi välja öelda ei taha...
Saatja väljundvõimsus???
Selles ei saa asi olla, mõlemal versioonil on see tehniliste andmete järgi sama.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: CE tähis ja "kadunud saadetised"

Postitus Postitas h6bekuul » 05.11.2009 21:34

JazZ kirjutas:
h6bekuul kirjutas:Kui ikka järelvalvel on vaja ennast välja elada, siis ta hakkab nõudma näiteks tootja poolset deklarit vms dokumenti.
Olgugi, et kõrval tänavas seda sama asja müüakse täiesti legaalselt! Või asi on testitud sertifitseeritud saksa laboris.
Oletan et antud juhul oli tegu mingi saatjaga/vastuvõtjaga? Seda on jah kontrollima hakatud viimasel ajal. Nõuti minu käest ka igasugu vastavusdeklaratsioone ja seda üldse mitte EU'st väljaspoolt ostetud asjadele. Nõudjaks oli küll tehnilise järelvave amet mitte toll.
Ja see asi mis Sa USA'st tellid ei pruugigi EU nõuetele vastata, mis siis et väliselt sama asja ka EU's müüjakse, Spektrum'i saatjate puhul on näiteks mingi "müstiline" erinevus, mida keegi välja öelda ei taha...
Jah...tegu oli raadioseadmetega, aga mudelismist kaugel asjadega!
Mu point oli, et asjad on tähistatud märgisega turustamiseks EU-s, aga ikkagi võidakse soovikorral peedistada. Ja soov on neil viimasel ajal eriti tugev.
CE märki omavad spectrumid on täiesti legaalsed kasutamaks EU-s ja ei tasu mingit müstilist iba ajada!
Aga ostes neid väljapool EL-i, soovitan küsida vahendajalt vastavusdeklarit...kulub vähem vaseliini asja kättesaamiseks siin :)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 05.11.2009 22:10

Kui mina iba ajan, siis Sina tark inimene äkki ütled mis erinevus on EU's legaalsel ja mittelegaalsel Spektrumi saatjal, peale selle CE märgi ja E tähe tootekoodis?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 06.11.2009 08:19

JazZ kirjutas:Kui mina iba ajan, siis Sina tark inimene äkki ütled mis erinevus on EU's legaalsel ja mittelegaalsel Spektrumi saatjal, peale selle CE märgi ja E tähe tootekoodis?
Ega ei peagi rohkem olema. Seest võivad nad olla identsed ja samade parameetritega. Küsimus selles, kas vastav tootja on kümnist maksnud ja muretsenud vastavusdeklarid ja muud dokud antud seadmele, et võiks pressida korpusesse õiged märgid turustamiseks soovitud kohtades.

Meie järelvalvet see ei koti, et on täpselt samad asjad. Nad on nii kinnisideelised. Seadusega on neil õigus nõuda seda deklarit, siis nad seda ka valikuliselt teevad. Rõhutan: isegi CE-ga märgistatud asjadele, mis on tulnud väljaspool EL-i!!!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 06.11.2009 09:11

Aga Spektrum'i puhul nad tõenäoliselt siiski ei ole identsed, sest mitte EU variant väidetavalt ei vasta EN 300-328 v1.7.1 standardile ja seega ei tohi seda EU's müüa ilma loata ja võimsus peab (isegi loa olemasolul) 10mW piiratud olema.
EU's müüdavate saatjate kohta on mulle antud mingi paber kus kirjeldatakse neid kui DSSS ja FHSS hübriid süsteemi. Nii palju kui mina olen USA's müüdavate kohta infot leidnud, kasutavad need DSSS modulatsiooni. Seega ära süüdista teisi iba ajamises kui Sa asjast suurt midagi ei tea.

Meie tehnilise järelvalve ametiga on minul küll suhteliselt positiivne kogemus, seal oli üks täitsa tore tädi kes viitsis mulle selgitada mis peab olema ja kuidas. Ma rõhutaks ka siis, et neil on õigus nõuda vastavusdeklaratsiooni ka EU'st ostetud ja CE märki kandvale tootele ja nad ka teevad seda.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 06.11.2009 10:41

Oeh...ei viitsi seletada rohkem, kui ei saanud aru, siis....
...las jääda :)

Ja otseloomulikult tuleb kasuks selliste ametitega hästi läbi saada. Veelgi parem omada mõnda tuttavat, siis pole ka probleem hiinast tulnud kaubele siin lasta CE-klepsud peale, võltsida tiba dokusid ning ongi kaup legaalseks müügiks valmis :)

EL-s ringlev kaup reeglina ei satu tolli ja seega ka mitte järlvalvesse. Ehk siis su viimane lause kisub kah nn "iba" poole :D
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 06.11.2009 10:55

h6bekuul kirjutas:EL-s ringlev kaup reeglina ei satu tolli ja seega ka mitte järlvalvesse. Ehk siis su viimane lause kisub kah nn "iba" poole :D
Mis seos neil kahel ametil on? EU'st ostetud kaup tõesti tolli ei satu, aga see ei välista kohe kuidagi seda et tehniline järelvalve selle vastu huvi võib tunda.

Päris OT'ks läheb: Ma siiani ei saanud päris täpselt aru (ega ei süvenenud ka väga) miks paljud siin foorumis Sinuga jagasid ja kemplesid erinevates teemades. Nüüd pean tunnistama et hakkab vaikselt kohale jõudma...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 06.11.2009 11:00

Paluks puust ja punaseks, kui tahan hiinamaalt mingit hüpersuper elektroonikat tellida, siis mis peaks sellel kaubal küljes või kaasas olema et nänni kindlasti kätte saaksin? Kauba väärtus koos transaga jääb alla käibeka piiri.

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 06.11.2009 11:01

JazZ kirjutas:
h6bekuul kirjutas:EL-s ringlev kaup reeglina ei satu tolli ja seega ka mitte järlvalvesse. Ehk siis su viimane lause kisub kah nn "iba" poole :D
Mis seos neil kahel ametil on? EU'st ostetud kaup tõesti tolli ei satu, aga see ei välista kohe kuidagi seda et tehniline järelvalve selle vastu huvi võib tunda.

Päris OT'ks läheb: Ma siiani ei saanud päris täpselt aru (ega ei süvenenud ka väga) miks paljud siin foorumis Sinuga jagasid ja kemplesid erinevates teemades. Nüüd pean tunnistama et hakkab vaikselt kohale jõudma...
Ütle mulle jah..tahaks kah teada, siis ütlen sulle seose nende kahe ameti vahel...ja ütlen, millal järelvalve hakkab huvi tundma asjade vastu :)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 06.11.2009 11:16

edvin kirjutas:Paluks puust ja punaseks, kui tahan hiinamaalt mingit hüpersuper elektroonikat tellida, siis mis peaks sellel kaubal küljes või kaasas olema et nänni kindlasti kätte saaksin? Kauba väärtus koos transaga jääb alla käibeka piiri.
Pead müüjalt küsima kas toode vastab EU nõuetele. Kui vastab, siis pead paberid mis seda tõestavad tollile esitama.


h6bekuul: Tead ma tõesti ei viitsi Sinuga jagada siin.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 06.11.2009 11:32

edvin kirjutas:Paluks puust ja punaseks, kui tahan hiinamaalt mingit hüpersuper elektroonikat tellida, siis mis peaks sellel kaubal küljes või kaasas olema et nänni kindlasti kätte saaksin? Kauba väärtus koos transaga jääb alla käibeka piiri.
1. enne ostmist veendu, et kaubal oleks CE märk
2. veendu, et müüjal on ka antud tootele declaration of conformity.
3. osta ära!
Paari nädala pärast on kaup Eesti Posti tollis. Vaatavad ja uurivad...aru e isaa, mis see on ja saadavad igaks juhuks TJA-sse ning sulle ka teatise. Füüsiliselt jääb as ise ikka tolli.
http://www.hot.ee/h6bekuul/tead.jpg
4. saadad oma paypali kinnituse Eesti Postile (loe:tollile)
5. lased saata müüjal koopia sellest declarist ja esitad TJA-le.
6. läheb veel aega ...nädal.. saad vastuse: kui on TJA arvates korras, võid minna järgi oma pakile :)

Samas võib see kõik olemata jääda, kui toll ei lükka su kaupa TJA-le ette.

Eks täiendage, kui midagi ununes
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 06.11.2009 11:48

CE kirjad on peal nii karbil kui tootel. Tootel ei ole mitte kleeps peal, vaid on uhkelt klaasi alla trükitud ce. Kasutusjuhendis on kirjas et certificate: CE FCC

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 06.11.2009 11:56

Nagu ma eelpool rääkisin, see ei päästa. Pigem olgu ilma märkideta ja sa joonistad nende nähes need sinna peale. Oluline on DC!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Vasta