SUUR mure ja PAANIKA ehk Eesti vs Maailm.

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

SUUR mure ja PAANIKA ehk Eesti vs Maailm.

Postitus Postitas h6bekuul » 04.12.2009 08:20

Zebra1188 kirjutas:Täitsa õigus Rando :) Nüüd ei tule iga "mees" jutuga, et "sealt" saan nii odavalt, miks "teil" nii kallis on... :roll:
Ei tule vä? Viiendik otsa asjale ja ikkagi on way odavam, kui mudelipoes :)

Tegelt see midagi väga ei muuda nende jaoks, kes omal käel mudeli soetavad. Vahemik, millele maks külge löödi (344..2347Kr) on enamalt jaolt varuosadevahemik. Ehk just see, mida mudelipoest loodad saada. Komplekse mudeli ostmine langes naguni üle 2347kr - piirkonda, kus midagi ei muutu. Poe seisukohast pole enam soodne üksiktellijaid rahuldada antud vahemikus, sest klient hakkab vinguma lisa 20% pärast. Tollimaksust kõrvale hiilimeseks võib endiselt kasutada trikki, et palud komplekse auto saata mitmes osas: raadio/elektroonika eraldi ja sashii eraldi.
Pealegi on endiselt uk ja de jebayd olemas, kus kindlasti on kaupmehed merekonteinerite viisi varunud staffi :)

Kas kütuseaktsiis puudutab mudelite kütust kah? See ju ka tõuseb uuest aastast.

Ehk siis majanduse stabiliseerumiseks nimetatakse seda :)
Viimati muutis h6bekuul, 04.12.2009 08:42, muudetud 1 kord kokku.
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 04.12.2009 08:42

Mulle jääb mulje et mõned siin arvavad et Eesti mudeliärikad teenivad meeletuid kasumeid... Mina isiklikult sellesse väga ei usu, miks muidu on pooled mudeliärid krediidiinfos punased? Ma ausalt öeldes ei tea palju neid mudeliärisid siin Eestis on, mida peetakse rikkaks saamise eesmärgil, aga usun et palju neid just ei ole.

Olles ise asjaga natuke tegelenud, võin öelda järgmist:
Meie kogused on nii väikesed, et meile ei müüda asju samade hindadega mis suurtele poodidele.
Lähedal asuvate hulgimüüjate hinnad on kallid, kaugemalt on väikeste koguste transport kallis.


Mis puutub tollis sellesse km'i maksmise piirväärtuse langetamisse, siis mina olen poolt, tekitab natukenegi ausama konkurentsi võimaluse.
Ja nii palju kui mina vaadanud olen, siis üldjuhul on hinnad siiski üsna samad kui arvestada toote hind + transport + km. Kõik kohalikud poed peavad ju ka nii transporti kui km'i maksma.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 04.12.2009 08:49

Ei arva...ja mul on suht savi, palju nad teenivad. Aga neil on katmata nish, millega ma arvan, et teeniks rohkem. Nimelt odavad mudelid!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 04.12.2009 09:00

h6bekuul kirjutas:Ei arva...ja mul on suht savi, palju nad teenivad. Aga neil on katmata nish, millega ma arvan, et teeniks rohkem. Nimelt odavad mudelid!
Njah, tavaliselt on hind ja asja kvaliteet ka mingis seoses. Ma ei väida et ei ole ühtegi odavat mudelit mis toimiks, aga üldiselt ei kesta need odavad asjad just eriti kaua.

Mina isiklikult üritan müüa toimivaid asju. Jah, need on kallimad ja neid ostetakse vähem kuna nad on kallimad, aga samas on ka negatiivset tagasisidet vähem.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 04.12.2009 09:25

JazZ kirjutas:Mulle jääb mulje et mõned siin arvavad et Eesti mudeliärikad teenivad meeletuid kasumeid...
Sulle jääb vale mulje. Mõned siin arvavad, et Eesti mudeliärikad panevad asjadele rämedaid katteid otsa. See küll rämedat kasumit ei tee, sest käive on väike. Tegelikult väikese käibega turul on see isegi normaalne, sest palka tahavad kõik saada ja see palk peab tulema väiksema hulga toodete müügi pealt. Ma nimetaks seda pigem turu iseärasuseks.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 04.12.2009 10:28

h6bekuul kirjutas:Ei arva...ja mul on suht savi, palju nad teenivad. Aga neil on katmata nish, millega ma arvan, et teeniks rohkem. Nimelt odavad mudelid!
1. milliseid mudeleid sa pead silmas "odavate mudelite" all?
2. ja kes neid ostma peaks?
3. ärikoolis õpetatakse, et kui näed katmata nišši siis tuleb koheselt äri teha :!:
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 04.12.2009 10:53

Vot selle infi eest pead köhima pappi! Ja mitte vähe :D
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 04.12.2009 10:55

h6bekuul kirjutas:Vot selle infi eest pead köhima pappi! Ja mitte vähe :D
see selleks, sa ei vastanud 2-le esimesele küsimusele!?
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 04.12.2009 10:57

1. No iga eesti mudelimüüja mure on täpselt see, et tehakse ettevõte.
+
2. Sitad diilid varustajatega.
=3. Fail.

1. Ettevõte eeldab kapitali, raamatupidamisteenused, ruumide rent, kodulehe maksumus + ülalpidamine, palgad, kasum + perkele-auguni igasuguseid erinevaid makse, mida Savisaarel vaja oma kampaaniateks. Tahan näha ettevõtjat, kes ei taha teenida mingisugustki kasumit. Täis petuhh peab olema. Ja kui kellegi süda on nii helde, siis mitte kauaks, kuna minnakse lihtsalt "punasesse nimekirja" vaikselt. Kasum paraku tuleb hinnalisa tekitades. Lisaks peab klient kinni maksma 20% käibemaksu. Samas, mudelipoodi pole mõtet teha kui ei ole mingit laokaupa, see tähendab jälle raha kinni panemist mingile kraamile, millele pole mingit garantiid, et keegi selle ära ka ostab. Kui ettevõte tegutseb ainult tellimise peale, siis võib klient ise netist tellida, milleks OÜ'd vaja nuumata? Netis on KÕIK olemas, igasuguse hinna ja kvaliteediklassiga. Osta või kasutatud kolmekihilist peldikupaberit.

2. Kuna kogused on väikesed, siis varustajad häid diile ka ei paku. Kogused on väikesed, kuna eesti on väike ja mudeliste on ka vähe. Lisaks on kaubamärke LIIGA palju. Ja mudelipoode on liiga palju. Tootjatel on iga firmaga eraldi diil. Kahele-kolmele kaubamärgile spetsialiseerumine kahandab jällegi kliendibaasi liiga väikeseks. Kõiki kaubamärke on absurd laos hoida, esiteks ei luba seda tootjad ja kes selle kõik kinni maksaks?

Seega:
Ei ole mõtet koguaeg rääkida, et miks te kodumaist ettevõtlust ei toeta, kui rohkem kodumaistest poodidest tellite, lähevad asjad odavamaks ja elu ilusamaks.
Millal see aeg tuleb? Aasta, kolm aastat? Klient ei ole eriti huvitatud kogu selle nalja kinnimaksmisest, eriti ilma ajalise garantiita. Ma tahan saada täpselt seda, mis mul vaja on, soodsalt ja kohe.
Eesti ettevõtlus on kurjast. Nöögitakse nii, et vähe pole. Lihtsaks elu ei tehta. Kui tekivad maksevõlad, hakkab koheselt tiksuma viivis, kes selle kinni maksab? Klient on üldiselt alati see kannataja pool.

Ma ei ole mingi heategija. Rahalised heateod jäägu Kruudale ja Euroopa Liidule.

Poodi minnakse siis, kui asi on olemas ja hea hinnaga. Kuidas see saavutatakse, on juba iseasi...
Savage X 4,6

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas R0mm » 04.12.2009 11:09

Loom ajab mõistlikku jutu, aga ainus asi millele ma pihta ei saa, on punkt nr 1. Iga Eesti mudelimüüja mure on see et tehakse ettevõte. Võibolla räägid kuidas saab seda asja teha ilma ettevõtet loomata?

Muide ettevõte ei eelda kõiki neid asju mida sa nimetad. Need võivad olla, kuid võivad ka olemata olla. Ettevõte võib täitsa edukalt ka ilma ühegi palgasaajata ja sealjuures ka mitte ümbrikupalka makstes. Kõik on suhteline, kõike annab teha ja häid diile pakutakse ka väiksematele müüjatele, peab lihtsalt tarnijatega head suhted looma.

Samuti ei pelga kõik natukest ooteaega mudelikauba tellimisel kui asja saab mõistliku hinnaga. Millest üldse selline suhtumine, et kui juba nagunii peab tellima, siis tellin välismaalt, olenemata, et Eesti müüja pakub sama hinda? Mingi viha Eesti kohaliku ettevõtja suhtes?
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 04.12.2009 11:20

Punkt nr 1 seisneb selles, et ettevõtte tegemine tähendab enda pühendamist maksude ja ajuke*i meelevalda. Maksud ja kõik sellised koormised kergitavad hinda kliendi jaoks.

Ettevõte ei "eelda" aga "peaks" neid asju sisaldama, et pakkuda kliendile seda, mida ta ootab ja millele tal õigus on.
Kui palka ei taha, eeldame siis, et sul on teine töö olemas. See aga tähendab, et kaupmees ei ole saadaval. Hobisport tõepoolest :D
Tarnijad on eelkõige ärimehed, hea kogus = hea hind.
Ma olen oma ettevõtluses Leedukatega väga heades suhetes, kuid sellest hind ei sõltu. Mina tahan oma osa ikka saada. Kinkigu nad või 100 kommikarpi.

Kui ma saan sama hinnaga, siis otsin kraami üles, maksan ja ootan.
Mul ei ole viha kellegi vastu, ma lihtsalt ei näe põhjust, miks ma vahemehi peaksin kasutama. Mulle ei tee keegi teeneid.
Savage X 4,6

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 04.12.2009 11:30

Alpro kirjutas:
h6bekuul kirjutas:Vot selle infi eest pead köhima pappi! Ja mitte vähe :D
see selleks, sa ei vastanud 2-le esimesele küsimusele!?
Et kes odavaid mudeleid ostab?

Paraku Eesti pole nii rikas, et kõik käivad Stockmannis süüa ostmas, Sõidavad ferraaridega, elavad villades.
Ja üsna palju mudeliste elab väljaspool Tallinna, kes kah tahaksid antud ala viljeleda.

Tegelikult on asi tiba paremaks muutunud. Rando siin pakub vahel odavamat valikut, aga alguses, kui ma oma esimese mudeli ostsin internetist, oli lugu ikka päris hull. Kohe hakati tümitama, et kuidas ma üldse julgesin nii teha?
:)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas R0mm » 04.12.2009 11:49

Loom kirjutas:Punkt nr 1 seisneb selles, et ettevõtte tegemine tähendab enda pühendamist maksude ja ajuke*i meelevalda. Maksud ja kõik sellised koormised kergitavad hinda kliendi jaoks.
Paraku ainuvõimalik valik. Tarnijad ei tegele eraisukutele müügiga (või kui tegelevad, siis hoopis muudel alustel ja muude hindadega) ja kui isegi tegeleks, siis edasimüük Eestis oleks eraisikuna ebaseaduslik.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 04.12.2009 11:51

R0mm kirjutas: Paraku ainuvõimalik valik. Tarnijad ei tegele eraisukutele müügiga (või kui tegelevad, siis hoopis muudel alustel ja muude hindadega) ja kui isegi tegeleks, siis edasimüük Eestis oleks eraisikuna ebaseaduslik.
Sinna ma tahtsingi jõuda, ärimudeli kavand ise on vigu täis.
Sellest ka point, miks inimesed netist kipuvad tellima.
Savage X 4,6

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 04.12.2009 11:54

Loom on ikka loom :S ja lõhub täiega

esiteks sinu valem mis võrdub "fail-ga", miks fail, meil ju täitsa eksisteerivad poed ja üks neist avas isegi filiaali Tartus just hiljuti!? järelikult ei ole ju fail, kullamägesid ei teenita kuid inimesed on hinge ja entusiasmiga asja juures ja tegutsevad, minumeelest suhteliselt edukalt. ei saa just öelda "fail"

"Täis petuhh peab olema" - kas sa üldse tead mida see väljend tähendab ja kuskuhast see tuleb?

"Lisaks peab klient kinni maksma 20% käibemaksu" - ütle mulle palun, mis asja pealt sa EI pea Eestis poodi minnes käibemaksu maksma (jah on teatud valdkonnad kus on erandeid, kuid räägime ikka igapäeval elust)

"Eesti ettevõtlus on kurjast. Nöögitakse nii, et vähe pole." - ma küll ei mäleta, et mõni mudelipoe esindaja oleks minu kallal nöökinud kunagi!? ahjaa, äkki see on sellepärast, et ma ei käi poest poodi ja ei kurda neile oma sitta suusailma ja seda et ma töötuks jäin kuid siiski tahaks endale tippkalssi autot juurde osta või alustada hoopiski lennundusega AGA vot nemad on sllised ja sellised kaabakad ja ja on oma sisseostu hinnale lisanud oma KULUD ja KASUMI.

"Lihtsaks elu ei tehta. Kui tekivad maksevõlad, hakkab koheselt tiksuma viivis, kes selle kinni maksab? Klient on üldiselt alati see kannataja pool." - miks kannataja?? sihuke tunne on, et kelleltki võetakse niisama raha ja antakse ainult tühje lubadusi ja kaup jäetakse lõpus veel endalegi!????


Ja kui ma ei eksi siis Rando toanaaber pakub vellgi odavamaid mudeleid, 100% ei mäleta öelda, kuid minu mäletamist mööda need "kõige" odavamad mudelir Erkil vist väga ei liigu, ja võistlustel pole ma ka neid väga näinud... (aa, ei liigu on siis müügi mõttes, mitte sõiduomadused, sõidu kohta pole näinud ega kuulnud)


seega palun jätke mõttetu torisemine ja teile tundamtute väljendite kasutamine ning ostke seda mis on või siis tellige ise ja ärege tehke sellest suurt numbrit! või kui oskate ise paremini siis palun väga, avage enda pood ja näidake kuidas asi käima peaks!
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 04.12.2009 12:11

Njah, mina olen üks sellistest "laiskadest ettevõtjatest", kes teeb asja rohkem oma vabast ajast, ei viitsi reklaami teha, kontorit ei ole, veebipoodi ilmselt ka kunagi ei tule, sest aega ei ole ja niipalju raha see sisse ei too, et mingeid teenuseid kusagilt tellida.
Müün ainult seda, millesse usun ja millega ise sõidan, üritan alati hoida sellist laoseisu, et minu klientidel ei peaks võistlus katkiläinud jupi pärast pooleli jääma. Kõike muud saab alati tellida.

Ägedaid plaane, et "teeks ilgelt suure asja, seal mul töötab neli töölist, ise olen rahul", ei ole kunagi tekkinud. Sellesse, et Eestis oleks võimalik mudelipoe pidamisega reaalselt äraelamiseks raha teenida, ma endiselt väga sügavalt ei usu. Senine kogemus Eesti mudelimüüjatega kinnitab seda - mõistliku hinnaga suudavad müüa ainult need, kes ei tee seda põhitööks. See ei ole süüdistus eesti mudelimüüjatele, minu suur respekt neile, kes üritavad, aga sellise rahvaarvu ja majanduse tootlikkuse (=inimeste sissetulekute/väljaminekute suhte) juures ei ole see määratud õnnestuma. Kui, siis kõrvaltegevusena muule ärile lisaks, kui püsikulud kaetakse millegi muu arvelt.

Mis puutub konkreetsesse maksuvaba piiri alandamisse, siis igati tervitatav nähtus. Praegune olukord ei olnud tegelikult normaalne, kuigi üksikisiku ja harrastajana olen ka ise seda loomulikult ära kasutanud. Mingit mõistlikku põhjust selle maksuvabastuse olemasoluks tegelikult ei ole. Edaspidi jääb kindlasti rohkem raha Eestisse ja EU sisse.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 04.12.2009 12:18

Kus maalt on liiga palju otsa pandud? Kui võrdlete meie hindu USA netipoodide omadega, siis tõenäoliselt on meil kallis jah. Aga sellel on ka üsna lihtsad põhjused, uurige palju seal käibemaks on.

Mina üritan müüa euroopa soovitusliku hinnaga ja sinna vahele küll mingit meeletut kasumit ei mahu. Ja lojaalsed kliendid saavad ka soodustuse. Kui arvesse võtta ka transpordi hind mis mujalt EU'st tellides maksta tuleks, siis usun et asjade hind tuleb suht sama.

Odavamalt müüa minu meelest meil ei ole võimalik, kuna tarbijaid on vähe. Minimaalsete kuludega ja palka maksmata on võimalik nii vähemalt jätkusuutlik olla.

Jah meil on ka poode kus on asjad kallimad kui EU's, aga sellest saan mina aru, nemad peavad sellest oma pered ka ära toitma.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 04.12.2009 12:22

Ot Olevi seisukoht ons mulle alati meeldinud ja tema nö äritegemine on ka alati olnud kiiruväärt ja pole min akuulnud, et keegi ollo klientidest oleks väga pidanud kurtma või nöökima :)
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 04.12.2009 13:26

Esiteks 1+2 siiski eesti mudeliäris = fail. *ÜLDJUHUL* Turg on liiga väike
lihtsalt, sorri noh. (see ei ole muidugi reegel, ma olen ainult rõõmus, kui
kellelgi hästi läheb ja asi toimib!) Kui hinnad on head ja asjad olemas, olen kindel klient!
Aga kui palka ei saa, ruume ei ole ja omast vabast ajast asjaga tegeled,
kaupa kohapeal ei ole, siis = äriline fail.
Alpro kirjutas:"Eesti ettevõtlus on kurjast. Nöögitakse nii, et vähe pole." - ma küll ei mäleta, et mõni mudelipoe esindaja oleks minu kallal nöökinud kunagi!? ahjaa, äkki see on sellepärast, et ma ei käi poest poodi ja ei kurda neile oma sitta suusailma ja seda et ma töötuks jäin kuid siiski tahaks endale tippkalssi autot juurde osta või alustada hoopiski lennundusega AGA vot nemad on sllised ja sellised kaabakad ja ja on oma sisseostu hinnale lisanud oma KULUD ja KASUMI.

Vabandan, et piisavalt selgesti ennast ei väljendanud. Eesti ettevõtteid nöögitakse riigi poolt, mitte ettevõtted ei nöögi klienti.

Alpro kirjutas:"Lisaks peab klient kinni maksma 20% käibemaksu" - ütle mulle palun, mis asja pealt sa EI pea Eestis poodi minnes käibemaksu maksma (jah on teatud valdkonnad kus on erandeid, kuid räägime ikka igapäeval elust)
"Kraaks kraaks", loe enne tekst terviklikult läbi, siis tee järeldused.
Ma tõin näited - poed vs. netipoed, ettevõtete plussid ja miinused.
Kuna mudelite ja sellise pudipadide jupid ja varuosad on kitsa tarbe kaup
ja nad on ka väikesemõõdulised (soodne transport), siis iga maksuprotsent ja
muu kama tekitab lihtsalt liiga suure hinnalisa.
Alpro kirjutas: "Lihtsaks elu ei tehta. Kui tekivad maksevõlad, hakkab koheselt tiksuma viivis, kes selle kinni maksab? Klient on üldiselt alati see kannataja pool." - miks kannataja?? sihuke tunne on, et kelleltki võetakse niisama raha ja antakse ainult tühje lubadusi ja kaup jäetakse lõpus veel endalegi!????
Süveneme, härrased!
Räägin sellest, et riik on paha, võtab viivist ja et viiviste tasumine tuleb millegi arvelt... ja sa räägid mingitest tühjadest lubadustest siin?
:shock:

____________________________________________________________

Mõned "laisad ettevõtjad" võib-olla on suutelised eksisteerima, kuid siis ei tasu ju imestada, miks kaalukauss netist tellimise poolele kaldub.

JazZ kirjutas:Jah meil on ka poode kus on asjad kallimad kui EU's, aga sellest saan mina aru, nemad peavad sellest oma pered ka ära toitma.
Kas peame nüüd kaasa tundma kellelegi? Ettevõtlusesse minnes on või vähemalt peaks olema teada riskid, eriti veel sellisesse delikaatsesse ärisse nagu mudelism.
Kui ei suuda oma pere ära elatada mingi äriga, siis on ilmselt valed elukutselised otsused tehtud. Keda me nüüd süüdistame selles? Tarbijaid?
Viimati muutis Loom, 04.12.2009 13:27, muudetud 1 kord kokku.
Savage X 4,6

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 04.12.2009 13:31

Loom kirjutas:
JazZ kirjutas:Jah meil on ka poode kus on asjad kallimad kui EU's, aga sellest saan mina aru, nemad peavad sellest oma pered ka ära toitma.
Kas peame nüüd kaasa tundma kellelegi? Ettevõtlusesse minnes on või vähemalt peaks olema teada riskid, eriti veel sellisesse delikaatsesse ärisse nagu mudelism.
Kui ei suuda oma pere ära elatada mingi äriga, siis on ilmselt valed elukutselised otsused tehtud. Keda me nüüd süüdistame selles? Tarbijaid?
Ei pea kaasa tundma. Ma lihtsalt ütlesin, et on kohti kus müüakse kallimalt ja kusjuures mulle tundub et need kohad täitsa toimivad. Eks lõpuks teeb valiku ikkagi tarija ja süüdistanud pole teda keegi siin.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 04.12.2009 13:33

Lisan veel, et oma postitustes räägin mudelismist, mitte mänguasjadest.
Aga jah, kui kõik need ärid toimivad, siis miks me siin üldse vaidleme veel?
Kõik peaks justkui parimas korras olema :D:D:D elu ilus ja päike paistab!
Savage X 4,6

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 04.12.2009 13:46

Loom kirjutas:Lisan veel, et oma postitustes räägin mudelismist, mitte mänguasjadest.
Aga jah, kui kõik need ärid toimivad, siis miks me siin üldse vaidleme veel?
Kõik peaks justkui parimas korras olema :D:D:D elu ilus ja päike paistab!
Mina nagu ei kurtnudki millegi üle. Teema sai alguse väljaspoolt EU'd ostetud asjadelt km'i maksmisest ja sellest kui paha see on. Siis jõuti välja selleni et Eesti mudelipoed müüvad asju liiga kallilt. Mina lihtsalt avaldasin oma arvamuse nendest asjadest.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 04.12.2009 13:48

Hr. Loom, osad laused on sinu teksiti tõesti kaheti mõistetavad ja kui algselt end selgesti mitte väljendada siis tekivad edasiste artuluste kõrvalekaldumised, siinkohal olen nõus, vabandan.

aga muidu jah, elu on ilus aga pahjuks päike siinkandis ei paista ;)
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 04.12.2009 15:02

Tegelikult on oma ettevõtte puhul üks ja ainus suur probleem - ainut poole tulust peab ühel või teisel moel riigile maksma ;) Kahjuks muidugi lõpptarbijad ei saa sellest tihtipeale aru. Aga see on nii ilmselt ka mujal maailmas. (väikeste eranditega).
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
Vana Kala
Postitusi: 259
Liitunud: 08.04.2008 13:36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Vana Kala » 04.12.2009 17:01

Ma kusjuures ise arvan ka, et normaalse tasuvusega mudeliäriks on Eesti liiga väike. Kui täpselt sama toode maksab mujal vähem ja kodumaisel müüjal seda laos ka pole (kaob ka "kohe kätte" konkurentsieelis), siis ju loogiline on mujalt tellida.
HPI Savage w LRP.28
Hobao Hyper 8,5 Pro .30 Sirio Over-Powered-Edition
LRP S10 Blast2 TC

Pühapäevasõitja

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 04.12.2009 17:37

Vana Kala kirjutas: Jah, aga tegu on siiski aruteluga mudelismiga äritsemise tasuvusest Eestis.
Üldiselt on see arutelu suhteliselt mõtetu, sest arutlevad need, kes ei tegele mudelismi äriga.

Nagu ikka, need kes oskavad, need teevad, kes ei oska, need õpetavad.

Aga juba vanarahvas teadis rääkida, et eks aeg annab arutust. Turg teeb omad korrektiivid ja päeva lõpuks selgub kas tasub või mitte. Hetkel on näha, et mõne aastaga ei muutu oluliselt midagi. Küsimus on suuresti populatsiooni ja huvigrupi suhtarvus kinni.

Seega las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 04.12.2009 18:49

Ikka ei jõua kohale milles jutt seisneb?

Nagu ma aru saan, siis poemüüjatele ei meeldi kui nende käest
küsitakse:"Miks teil kaup nii kallis on? Kurivaim, ma pean netist tellima"

Siis saab müüja pahaseks, "Raisk selliste "klientide" pärast ongi hinnad
nii kõrgel ja lattu piisavalt kaupa osta ei saa. Ise olete süüdi, mina teen
heast tahtest ja entusiasmist , vahelt võtan 10 senti, ikka te virisete."

Ma siis üritasin põhjendada inimestele, miks see nii on. Kas ma pean kordama,
et kui on firma, siis on maksud ja raamatupidamine ja kulud ja sitt...?
Hinnad on mujal paremad ja kõik. Mis arusaamatuks jääb?

Kogu see Suur mure ja Paanika ongi täiesti mõttetu, sest mitte keegi ei
saa päriselt seda, mida vaja. Hundid ei saa söönuks, lambad ei saa kiiresti
omale spur gear'e ja kõik hädaldavad.

Pole mõtet hädaldada. Elu on raske. Kõik on koonrid ja tahavad saada odavalt,
head, kohe ja praegu.
Savage X 4,6

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Postitus Postitas Zebra1188 » 04.12.2009 19:58

Miks peaks mudeli müügi pealt kahjumit tekkima? :roll:
Ok, kui nüüd jah krediidiinfot vaadata, siis... tõsi ütleks, et enamus on "jamas" ... Kellel suured kallid pinnad ja töölistele palgad maksta + muud toredad maksud.
Igati lahe on Ollo kaasas veetav poekene, pole mingeid kulusid :wink: .
Samuti ei saa öelda, et RC Prol nüüd nii väga kehvasti läheks. Hinnapoliitika on Eestis nagu ta on. Kuna tervet merekonteineri täit asju korraga ei tellita, on ka sisseostu hind vastav. Jube tore oleks tõesti, kui "mei" käiks asjad ka nii, kus igas väikses külas on tohutu suur mudelipood ja kõik on rõõmsad "heade" hindade üle. Selleks tuleb ümberasuda mõnele teisele kontinendile.

Eks peale seda toredat "madalseisu" ole näha, kes ja kus ellu suudavad jääda ja omi toimetusi edasi ajada.

Kui nüüd päris aus olla, siis ei viitsi ma seda teemat enam edasi jälgida/lugeda, sellel pole nagunii mingit muud "Mõju" kui kedagi teist närvi ajada ja siis "see" omakorda jälle ajab kellegi teise kirjutussule tööle ja sealt tuleb mingit "hala" teise kohta. :roll:
Neid "lahedaid" üksikuid tegelinskeid selliste teemadega on siit ennemgi läbi käinud - polnud neist kasu siis, pole ka nüüd.
Seni, kuni iga kümnes Eesti elanik iga paar ikuu tagant mudelit soetaja/vahetama ei hakka, ei tule ka meile sellis hinna "skaalat" nagu suur ja võimas eBay ning teatud kontinendil asuvad SUURpoed pakkuda suudavad. End of story.
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 04.12.2009 20:48

Siit teemast võiks mudelipoodide pidajad välja lugeda seda, et väga palju käivet jääb saamata! Ühest küljest on hea kurta, et käivet pole ja merekonteineritäit kaupa tellida ei saa. Teisest küljest müüakse asju kirve hinnaga ja keegi neid ei osta (ilmselge liialdus, kuid...). Kaupa, mida laos pole, müüakse ka kirve hinnaga ja seeläbi sunnitakse potensiaalseid kliente mujalt ise otse tellima.

Väga harva näen selliseid pakkumisi - maksa ette, tellime laost ja saad soodsalt! Väga mõistlik, sest pood saab käivet, saatmiskulu väheneb ja klient on õnnelik. Olen tihtipeale pidanud ühe või teise vidina piiri tagant tellima ka seetõttu, et sealt saab asja vähegi normaalse ajakuluga kätte.

Olen siin vahetevahel kohalikke mudelimüüjaid üritanud tagant torkida:
- kes hakkaks esimesena SmartPostiga kaupa saatma? Keegi ei paku seda võimalust.
- kellel oleks vähegi adekvaatne koduleht, kus näeks laoseisu või vähemalt hinnakirja? Fasthobbies ja Planana on ainsad...

Ega eks müügem edaspidigi kaupa kalli hinnaga ja tellimise peale, käive ja kasum kindlasti kasvab :wink:

Aga erandid kinnitavad reeglit. Mõned härrasmehed suudavad ikka ja alatasa üllatada heade ning paremate pakkumistega. Mõned teised suudavad omal tuhat ja üks artiklit laos hoida, et kõike kohe võtta oleks.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Taits
Postitusi: 591
Liitunud: 12.11.2005 22:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Taits » 04.12.2009 20:52

Tahaks ka midagi öelda. Aga parem ei ütle.
Burn more fuel!

Kasutaja avatar
Vana Kala
Postitusi: 259
Liitunud: 08.04.2008 13:36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Vana Kala » 04.12.2009 22:16

Seda teemat ei tasu nüüd kindlasti mingi närviajamisena võtta. Loom on peaaegu kogu oma mudelikola Eesti poodidest ostnud näiteks :lol: Ja kes minu signatuuris olevat mudelilisti vaatab, siis seal need kolm nime on põhjusega sarnase algusega, et ühest kohast mugavam varuosi osta oleks.

Samas arvestatav osa käivet jääb tõesti saamata netipoodide tõttu. Lahendus võiks olla oma ärimudeli optimeerimine, mitte aga kaitsetollide kehtestamine :roll: Ma ei mõtle kahjumiga müümist siin. Ma küll ei kasuta Team Losi stuffi (kuna varem polnud see siin levinud), aga seal Planana veebis on tõesti mugav laoseisu ja suurt hulka põhjalike kirjeldustega ja hindadega tooteid vaadata. Siis on veel igast teatud tootja mudelipõhised cupid jm võistlussarjad olemas ju, mis kohalikule esindajale suuremat käivet tuua suudaksid. Kui igaühel on erinev masin siis on jah raske midagi pakkuda.

Tegelt üks mõte veel...meil on poodides millegipärast ainult kas kõige kallim elektroonika müügil või siis see mille RTR autoga kaasa saad. Näiteks monsterile ma ei taha 1500 kroonist digiservot, kui kolm korda odavam mingi hitec MG645 pöörab parkimisplatsil täpselt sama hästi.
Ja mujal netipoodides olevad kõigest veidi üle tonni maksvad 2,4ghz puldid on ka siin nagu mingi haruldus...miks?
HPI Savage w LRP.28
Hobao Hyper 8,5 Pro .30 Sirio Over-Powered-Edition
LRP S10 Blast2 TC

Pühapäevasõitja

Pluuto
Postitusi: 9
Liitunud: 11.10.2005 20:14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pluuto » 05.12.2009 00:20

Hea teema.
Häid mõtteid oli nii siin kui seal pool.
Ei viitsi välja noppida ja tsteerida.

Aga otsides mänguasjapoodidest ja supermarketitest oma 5-aastasele pojale puldikat, tekkis minul küsimus?

Miks on poes letikaubana NIKKO ja tema kollased konkurendid hinnaga:
ca350...1700 EEK (Full control)
ja ca 1100...2000ekk (Proprtional control).
Ju neid siis ikkagi ostetakse.

Hind oleks nagu odav, võrreldes hobitehnikaga.
Oma lastele ostetakse kohati ikka päris kalleid mänguasju.

Samas ei tea enamus supermarketis lapsele puldikat otsivatest/ostvatest tavainimestest seda, et on üldse olemas ja ka Eestis kätttesaadavad pisut kallimad "puldikad" , kuid milledele on võimalik saada ka varuosi ja mille pult ja muu elektroonika on standartiseeritud ja sõidab kaugemale kui 10meetrit.

Miks ei võiks keegi veididi paremaid mänguasju müüa suurematele poodidele? Äkki tuleks ka suuremad kogused ja läbimüügilt (+varuosad muidugi) suuremad kasumid.
Mingeid 1:18 mudeleid peaks ju ometi olema võimalik pakkuda.

P.S. Ja minu poeg võiks 2...3 aasta pärast juba nõuda midagi enamat.
Aga minu pere esimene NIKKO jäi täiesti tõõkorras lihtsalt vedalema.
Ja vanemast poisist sai "botaanik".

Pluuto

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 05.12.2009 01:14

Mis on loo kokkuvõte?
Pisikeses eestis on turul väga hästi kättesaadavad üsna lagunevad Nikkod ja veel enam lagunevad mittenikkod. Siis tuleb tükk tühja maad, seejärel pühendunud poodide poolt müüdavad odavamad ning kallid autod koos tihti väga kohmakalt toimiva varuosatoega.
Lisaks on eesti klient võimeline täpselt nii palju kulutama kui eelarve lubab (kordan, niipalju kui eelarve lubab) ja neidki kliente on vähe.
Nokk kinni saba lahti??? Pigem karavan liigub ikka edasi. Jääme ootama järgmist samasugust foorumi teemat?

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 05.12.2009 19:11

edvin kirjutas:...
Nokk kinni saba lahti??? Pigem karavan liigub ikka edasi. Jääme ootama järgmist samasugust foorumi teemat?
Seni kuni midagi ette ei võeta oma ärimudeli parandamiseks/optimeerimiseks, siis jah virisetakse.
Kõik see siin on ju tagasiside. Hindamatu väärtusega, ma arvan.
Ma ei tea palju neid teemasi tuleb siis teha, enne kui müüjad oma jonni
ära lõpetavad ja midagi ette võtavad. Nende endi kasum on ju mängus.

Väga hea point oli ennem. Miks ei ole soodukaid kaupadele, mida laos pole?
"Lähen poodi, võtan riiulist mingi julla, lähen koju, kruvin külge ja sõidan"
lahenduse puhul on aksepteeritav kallim hind, sest see kõik on mugavus, mille
eest olen nõus maksma ja sealjuures üldse mitte vinguma.
Kui aga sõidan kohale, selgub et juppi ei ole, ütlen et ma siis telliks ühe,
kaovad kõik need eelised ära, tekib isegi ebamugavus tühja reisi näol.

Sellises olukorras ei ole poel absoluutselt mitte mingit eelist netikaupluse ees,
pigem läheb poest tellides kauem, sest nemad peavad enam-vähem
arvestatava koguse tellijaid kokku saama, enne paki teele panemist.

Ma ei tea kes siin teemas sõna võtavad - kas müüjaid üldse see teema huvitab?
Või on suhtumine selline, et "Ah te ei tea midagi - kui ei taha pole vaja!"?

Kui rääkida nendest NIKKO käkkidest, siis ma ei ole nõus sellega,
et eestlane on üleni vaene. Neid rikkureid on jalaga segada, kes oma lapsele
10 000 kroonised jõulu- ja sünnipäevakinke teevad. Ilmselt neil ei ole
AIMUGI mingist lahedast nitrokast või onroad drifti masinast. Ostavad lolli
ülehinnatud saasta kokku oma ärahellitatud võsukesele.
Savage X 4,6

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 06.12.2009 10:03

Loom: minu meelest siin vingusid rohkem ostjad, mitte müüjad.
Ja miks Sa arvad, et laos mitte olevatele toodetele soodsamaid hindasid ei pakuta? Mina olen pakkunud kui inimene on ühendust võtnud ja küsinud et kas seda ja seda saaks tellida. Ja olen näinud et ka enamus teised müüjad pakuvad, vahest isegi müstiliselt odavaid, müüakse suht hulgi hinnaga (+ km).
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Taits
Postitusi: 591
Liitunud: 12.11.2005 22:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Taits » 06.12.2009 10:22

Ei mõista. Ja vist ei peagi kõike mõistma. Siis kui poed oma asjadele sentigi otsa ei paneks, milleks siis poodi pidada, kaob nagu mõte? Istuksin kodus, jalad seinal ja mulle jääks rohkem raha taskusse.
Härrased avame silmad ja vaatame, mis pakkumisi Eesti mudelipoed teevad ja siis hakkaks rääkima, miks ei tehta pakkumisi või kampaaniaid. Saan aru, et tõesti poode on jube palju ja pidevalt tuleb juurde ja tooteid on ju nii palju. Kui kohale ei viitsi tulla, siis siin näiteks üks näide:
http://foorum.hpi.ee/viewtopic.php?t=4644
Täiesti avalikult olemas ja kõigile lugeda. Seda on lihdsam lugeda, kui välismaiseid oksjone jälgida. :P Viide, siis selle kohta, et on kampaania just ja ainult tellitavale kaubale. Ei hakka rääkima kõiksugustest üritustest jne.
Aga mis ma siin ikka aega raiskan, äkki magan veel mõne oksjoni maha.
Burn more fuel!

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 06.12.2009 11:05

Taits õigust räägib. Lõppkokkuvõtteks, eks selle asjaga on nii, nagu kõige muuga... on need, kes teevad ja üritavad, vaatamata probleemidele ja on need, kes on enda arvates kõigist targemad ja ainult mölisevad.
Nende viimast tõugu inimeste jaoks on enamasti Ansip kõiges süüdi. Või kes iganes. Aga kõik on kogu aeg halvasti ja ainult nemad teavad, kuidas oleks hea asju teha.

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 06.12.2009 12:28

Nojah, eks neid poode on nii palju, et ei jõua jälgida kõiki.
Aga ma ise ei jonni. Mina olen anonüümse tarbija hääl ja
minu väited on enamjaolt teoreetilised.
Ise ostan oma kraami HPI poest, mis on täitsa okei koht, või kus tahes kohast tallinnas..
Ruumi parandusteks on igal pool ma arvan.

Ansipi kohta ma ei tea, Savisaar on ilmselt mitu korda hullem kurjus.
Siiski... nõuandeid ja ettepanekuid pika kaarega perse saata on rumal.
Ma ei tea kellele oleks meeldinud mingi kuradi Savisaare vabaduse kell
või Aaviksoo Vabaduse rist. Rahvast kuulda ei võetud, miljonid kulutati,
lollakad obeliskid püstitati ja rahvas saab ainult ahhetada.

Aga kõik ongi halvasti. Kui mitte halb, siis paremuse poole saab ainult püüeldes.

Lõppkokkuvõttes, ega eesti mudeliärid saatanast ei ole, mina netist tellida ei viitsigi üldse.
Savage X 4,6

Taits
Postitusi: 591
Liitunud: 12.11.2005 22:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Taits » 07.12.2009 16:47

Ja see on viis elada välja oma nuttu ja hala.
Sorry, aga mitte ükski mudelipood ei ole siin nutnud ega halanud. Tatti pritsivad nagu teised inimesed.
Tänan ärilise nõudande eest. Olen sulle nüüd võlgu? Ja kahjuks on asi selline, et mudelid kindlasti lagunevad, aga mitte nii palju, et sealt saaks nüüd rämedalt klienti koorida ja varuosi ostetakse metsikus koguses. Ja kui näiteks 1/10 elektrika esimene õõtsapaar maksab letis 95 krooni, sinna vahele võimalik tõesti miljoneid panna.

Enamus, kes näiteks minu juures jutul käivad on just mingi x teise autoga, millele pole võimalik varuosa saada. Kellel mingi plastik katki ja auto ei sõida. Minupoolest ostku kasvõi kõik sinu sõbrad autod netist, aga miks nad siis meie juurde nutma tulevad, et "ei olegi varuosa saada" või "ma ei tea enam ei sõida, mingi elektroonika on vist katki". Aga odavalt sain, kuigi kaks korda sain sõita. Muredega ikka joostakse meie juurde, hea et sõimata ei saa, et miks teil minu hiina junnile varuosi pole. Küsige sealt kus ostsite? Loomulikult me aitame ja kui mõni jupp tundub sobivat, siis üritame selle sinna kuidagi sobitada, saaks liikuma, ärge küsige miks ma seda teen.
Huvitav on see, et kõik kõvatavad kui odav seal on, kuni sinnamaani kui kaup kättesaadakse. Siis lisanduvad huvitavad maksud ja asjad. Siis on kõik väga kuss. Huvitav on see, et keegi ei räägi palju nad on saanud tellides vastupükse?
Saage sellest aru, mudelipoed ei saagi "netihindade" vastu, oksjonitest rääkimata. Kui arvate, et mudelipoed panevad räigelt vahele järelikult räigelt teenivad, siis annan sulle ka nõu, Härra h6bekuulil on vaistu ja tee üks mudelipood. Ja müü seal asju ebay hindadega. Vaata, mis saab. Ja siis kõik meie tulema ja ütleme, et "njaa, ikka kallis on."
Burn more fuel!

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 07.12.2009 17:15

Luhede H6bekuuli repliike ja Taitsi viimast vastust ei saa ma mainimata jätta, et mehed räägivad erinevast mudeliklassist, siit ka arusaamatus, minuarust vähemalt.

minu seletus eelöeldule:
H6hekuul arvab oma praktikast, et KÕIK mudelid lagunevad võrdselt tihti ja ühepalju.
Taits (ja enamus teised kes siin sõna võtnud) aga teavad, et need mudelid mida siin kirutakse suurte hindade pärast on just need mudelid mis nii naljalt katki ei lähe, seega tuleb teenida juba mudeli müügi pealt sest kunagi ei tea millal inimene varuosa järgi tuleb :idea:

ja siis juurde öeldes ei tähenda see seda, et ma ise näiteks promoksin mingit brändi, väikeautodes kasutan Assot ja Losi, ning nüüd on võimalus osta endale uus laadija ja varsit plaanis ka tööriistasid uuendada, kui aga alustain Kyosho-ga oli asi täitsa nutune, vb asi minus kinni ei tea.
Veel kogemust "odavate mudelitega teavad nii mõnedki kes on minu kõrval Pärnus on-roadi käinud sõitmas, nimetl 1:5 klassi, mul on kokku 3 Carsonit, ei ole pahad autod, absoluutselt mitte AGA siiski liikusin ma edasi FG toodangu peale, peab lihtsalt edasi arenema.

ja siit me jõuame (minu arvates) looglilise järelduseni, et siin teemas toimub "vaidlus"/arutelu erinevatest asjades, H6bekuul räägib kodustest sõitjates, nendest inimestest kes ostavad mudli niisama, et saaks veits sõita, bashimine on vist see moodne termin KUID enamasti vastu räägivad need kes elavad mudeliteda, ehk siis mudelistid, ja vahet ei ole kas sellega teenitakse raha või mitte, mina ei teeni mudelismiga raha, see on minu hobi ja pea iga päev proovin midagi enda mudelite heaks teha (st, et vähemalt netiski midagi uurida/lugeda) ja siit ka vajadus kõrgklassi mudlite vastu, ma tahan võistlustel võistelda mitte karta igat väikest kõksu kas enda süü või kaasvõistleja vale manöövri tõttu.

vot nii... minu 0.02$

p.s. H6bekuul, aga mis sind riivas kui mode pani teemale sellise nime?? said oma nime määritud, või millest selline ambitsioon? ei mõista. Moderaator võid teha mis tahab, poolitab, kustutab, liidab ja lahutab, seda kõike juhtuba aga siis kui hakatakse IBA ajama.

p.p.s Taits ja R0mm, hästi öeldud, keegi ei hala ja H6bekuuli diagnoos on suhteliselt hästi defineeritud 8)
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Kasutaja avatar
Vana Kala
Postitusi: 259
Liitunud: 08.04.2008 13:36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Vana Kala » 07.12.2009 21:37

Nendest erinevatest mudeliklassidest rääkides, et näiteks jalgrattapoodides tuleb põhikäive (ja kasum) ju odavate rataste pealt. Neid läheb massiliselt samas kui high end stuffi ostavad üksikud fanaatikud. Mudelitega võiks ideaalis samamoodi olla, kusjuures ei pea üldse hiina piraatprügiga kauplema (sellele olen ka ise räigelt vastu).

Mingi HPI E10 maksab ju raisk samapalju, kui kallimad Nikko mänguasjad. Äkki mingi hübriid mudeli- ja mänguasjapoest oleks jätkusuutlik ja kasumlik? Et põhikäive tuleb mänguasjadest ja odavatest entry level RC sõidukitest (mis on siiski paremad kui Nikko/Tyco jms) ja samas suudetakse tänu sellele pakkuda hea varuosatoega paari kaubamärgi tipptaset mudelisõltlastele ja maksta renti heas asukohas olemise eest.
HPI Savage w LRP.28
Hobao Hyper 8,5 Pro .30 Sirio Over-Powered-Edition
LRP S10 Blast2 TC

Pühapäevasõitja

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 07.12.2009 22:40

Üha enam ja enam üritatakse siin jalgratast leiutada. Miskipärast on kõik (väga head muideks!) ideed siin juba kasutust leidnud.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

motokrosser
Postitusi: 892
Liitunud: 22.09.2005 13:01

Postitus Postitas motokrosser » 08.12.2009 08:59

Hõbekuul, räägiks nüüd torts mõistliku juttu ka.
Mis sa hädaldad kui sa pole kordagi eesti mudelimüüjatega kokku puutunud?
Näiteks hobbybox müüb praegu mudeleid täiesti omahinnaga.

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 08.12.2009 09:46

Enivei, jõudsime järeldusele, et omahinnaga pakkumisi
mõnel pool siiski leidub, samuti pakutakse mõnes kohas tellitavatele juppidele soodukaid.
Fantastiline. Ei olnudki raske.
Nüüd kui klient läheb kuskile poodi, kus neid pakkumisi ei ole, siis saab ta
poepidajale mitte lihtsalt viriseda, vaid asja arutada.
Ja võib-olla on poepidajal ka lihtsam rumalale kliendile seletada, miks miski
on üht- või teistmoodi.

Tolerantsi. Muud pole vaja.
Viimati muutis Loom, 08.12.2009 10:00, muudetud 1 kord kokku.
Savage X 4,6

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 08.12.2009 10:00

Ühesõnaga infot selle kohta, et kuskil soodukaid tehakse, jagatakse liiga vähe ja/või potensiaalsed kliendid lihtsalt ei märka seda? Või ei loeta neid mudelimüüjate alateemasid? Peaks iga sooduka ja teate uudiste teemasse panema?

Mina isiklikult olen püüdnud just hoida madalat profiili, et mitte sõimata saada et miks ma iga asja jaoks uue teema teen. Jällegi reeglid kuidas siin foorumis käituma peaks on minu jaoks ebaselged...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
Loom
Postitusi: 100
Liitunud: 13.12.2008 13:14
Asukoht: Tallinn - Nõmme

Postitus Postitas Loom » 08.12.2009 10:06

Pealehel ei ole vist pooli kaubitsejaid, ja osad on üldse vaikuses.
Mina ei suutnud leida esmapilgul kohta, kust näeks uudiseid soodukate kohta.
On rubriik uudised, kust eeldaks leida alateema "soodukad". Aga seal on muu info.
Kui minna kasvõi fasthobbies kodukale ja vaadata "eripakkumised", siis
on seal ka tühjus. Vbl praegu lihtsalt ei ole soodukaid.

Aga üldiselt jah, siinse foorumi struktuur paneb vahest kukalt sügama.
Ilmselt pole see ka õige koht igal matsil oma soodukatega figureerida.
Või on... ma ei tea :D on vä?

Krt mul on kahjuks nii vastupidav auto, et vahest harva läheb midagi katki.
Äkki sellel põhjusel ei ole ma väga aktiivne varuosajahtija ja ei ole piisavalt
kursis pakutavate soodukatega? Aga varsti tahaks mingit soodsamat truggy't
küll. Siis on ju hea, kui mingi info silme eest läbi käib. Teab mida tahta.
Savage X 4,6

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 08.12.2009 10:49

Loom kirjutas:Kui minna kasvõi fasthobbies kodukale ja vaadata "eripakkumised", siis on seal ka tühjus. Vbl praegu lihtsalt ei ole soodukaid.

Aga üldiselt jah, siinse foorumi struktuur paneb vahest kukalt sügama.
Ilmselt pole see ka õige koht igal matsil oma soodukatega figureerida.
Või on... ma ei tea :D on vä?
Fast Hobbies kodukal tõesti ei ole soodukaid hetkel. Ja ei ole ka kuskil kirjas et tellitavatele toodetele mingi soodukas kehtib. Aga usun, et kõik kes on uurinud, on ka selle saanud.
Viimati kui ma siin foorumis ühe mudeliäri poolt tellitavatele toodetele sooduspakkumist nägin, siis läks seal teema all hoopis arutamiseks kas ikka on üldse legaalne selline pakkumine teha...

Sellest foorumist siin... Selge on see et see pole päris erapooletu, kuna üks mudeliäri on see kes arveid maksab. Minu meelest ei ole ka lahendus, et iga äri oma foorumit peab, siis ei saa sealt üldse sõltumatut informatsiooni. Ideaalne oleks üks sõltumatu foorum, aga seda vist ei juhtu... Muidugi on meil ka pistiku foorum, mis praeguseks vist peaks olema suhteliselt sõltumatu?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Postitus Postitas Zebra1188 » 08.12.2009 12:02

Ehk sai nii parem.
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Vasta