Algajale abi vaja

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Tarkur
Postitusi: 17
Liitunud: 01.02.2006 22:12
Asukoht: Tallinn

Algajale abi vaja

Postitus Postitas Tarkur » 01.02.2006 22:29

Tere
Plaanis siis endale üks masin soetada aga nagu siinoleva info põhjal aru on saada siis Eesti turul rohkem kui üks kaubamärk saadaval seega nüüd valik veelgi keerulisem.
Kõihepealt siis niipalju endast, et vanus parasjagu 30 ja kaks poisipõnni ka veel kasvamas. Rahamuret nagu ka pole seega vajadus ikka hea asja järele,

Nüüd siis küsimused ja kui kellegil viitsimist siis ehk saan ka sama järjekorraga vastused tagasi.

1. Kas Nitro või bensul töötav masin ?
2. Kui palju meil on üldse arenenud selline asi nagu masin ja selle mõõtmed ? Kas suurte monsteritega ei lasta sellepärast rajale et muu rahvas kardab, et nende masinatest ei jää pärast kokkupõrget enam midagi järele kui mõni hiiglane korra üle sõidab ?
3. Kas kohalikud sõidud toimuvad ka eraldi klassides ?
4. Kuidas on rahvusvaheline külg, kas midagi toimub ?
5. Mida soovitate osta ? Endale hakkas silma nn Sinuhobi lehel MONSTER-TRUCK 1:6 kus on võimalik ainult kere vahetades saada 4 erinevat nägu, aga mida Teie võiksite soovitada.
6. HPI nagu tuntuim ja temalgi ju nüüd bensul töötav asi väljas mis sellest arvata ?

Kindlasti midagi jäi küsimatta aga eks sellest jõuab veel hiljemgi rääkida.

Vastukaja ootama jäädes

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 01.02.2006 22:43

Eestis on nende suurte masinate võistlemine keeruline kuna pole klassi kus sõita. Soomlastel hakkab vaikselt tekkima 1:5 klass. Klassid on ikka täpselt paigas ja samuti ka reeglid. Hetkel off-roadis siis 1:8 MT ja 1:8 pagi klass. Samuti sõidab koos 1:8MT masinatega veel 1:10 masinaid. Kui rahvusvahelist poolt vaadates, siis kas 1:8 pagi või siis onroad hoopis.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 01.02.2006 22:46

Nitro vs Bens - Nitro, kui plaan ka võistelda kõrgemal tasemel kui sõbraga omavahel.

1:6 aparaatidega ei sõideta erinevatel põhjustel: Võistlemiseks vajavad nad teistsugust rada, lisaks on nad rajal nii MT'dest kui Bagidest ilmselt aeglasemad oma suurema massi tõttu. 1:6 offroad paraadid on aegade algusest olnud rohkem funnimise asjad. onroadi võisteldakse ent sealsete mudelite hinnad on midagi müstilist.

Kohalikud sõidud (kui pead silmas Eestis korraldatavaid võistlusi) peetakse offroadis kahes klassis: 1:8 rallycross ja Monster Truck (1:10 ja 1:8 MT'd). Eesti offroad võistlsute ajaloos on minuteada 3-4 sellsit võistlust olnud kus välismaalt konkurente pole. Lätlased on pidevad külalsied (ma vannun et nad räägivad juba vabalt Eesti keelt aga nad ei näita seda välja). Kõva reklaami tulmusena on õnnestunud ka soomlasi siia meelitada, praegu toimub juba kõik ise (Niko ja Hoke olid eelmisest korrast nii sillas et panid ennast järgmisele võistlusele juba siis kirja kui ma neid sadamasse viisin.

Team HoBao Esotnia on käinud Eestis, Lätis, Soomes palju sõitmas. Väiksem osa ka Belgias Neo Invitationalil ning 2006 kogu koosseisus Euroopakatele. Tartu klubi mõned liikmed on samuti lätis võistlemas käinud. Ülejäänud on välismaa osas üpris passiivsed. Eestlaste tase võrreldes lätlastega on pea võrdne. Soomlastele astume samuti tihedalt kannale ent kogemusi on neil siiski mõnevõrra rohkem.

1:6 aparaadid on fun'id aga nendega ei ole kuskil võistelda, sel põhjusel ma teda endale ainukeseks masinaks ei ostaks.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 01.02.2006 23:01

Lihtne soovitus: siin planeeritakse teise teema all laupäeval Roogoja rajale sõitma minemist. Tule vaata ja siis on oma silm kuningas. Nähes neid 1:8-le masinaid oma silmaga ja neid katsudes tekib ka ettekujutus kui suur 1:5-le masinad on.
Lihtne on nendega muidugi see, et kütus on tavaline kuid sellega lihtsus lõppebgi. Kuna masinaid eestis vähe (vist mitte ühtegi) siis pole kellegi poole pöörduda nõu saamiseks jne. Samas kui tahta suurt masinat, millega käia karjäärides möllamas siis see on vist küll õige asi.

Tarkur
Postitusi: 17
Liitunud: 01.02.2006 22:12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarkur » 01.02.2006 23:02

hm ...... kuratlikult kahju et 1:6 veel Eestis arenenud pole, piilusin just ise selle poole sest kui nüüd aus olla siis sellise suuruse ees võiks küll mütsi maha võtta aga kui võistelda pole kellegi muuga kui mõne lähema sõbraga siis kisub asi jamaks.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 01.02.2006 23:05

Rollereid ja koeri võib kah külavahel taga ajada :D
see oli nagi muidugi ....

Tarkur
Postitusi: 17
Liitunud: 01.02.2006 22:12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarkur » 01.02.2006 23:10

Selles point ongi, et ettekujutus 1:6 juba olemas, koostööpartner Saksamaal ajab asju ainult FG masinatega (seal asi kõvasti arenenud) ja isegi Tallinnas lapsekingades (vabandan sõnavara pärast) äri olemas on.
Saksa sõbral kodus garaaz nagu väike pood :) ja ei puudu tal ka rekka ning karika riiul ka päris kobe.
Aga sellel pole ju mõtet et hakata Saksas kord kuus hobipärast sõitma käima ja ka võistlustel osalema.
tomkar kirjutas:Lihtne soovitus: siin planeeritakse teise teema all laupäeval Roogoja rajale sõitma minemist. Tule vaata ja siis on oma silm kuningas. Nähes neid 1:8-le masinaid oma silmaga ja neid katsudes tekib ka ettekujutus kui suur 1:5-le masinad on.
Lihtne on nendega muidugi see, et kütus on tavaline kuid sellega lihtsus lõppebgi. Kuna masinaid eestis vähe (vist mitte ühtegi) siis pole kellegi poole pöörduda nõu saamiseks jne. Samas kui tahta suurt masinat, millega käia karjäärides möllamas siis see on vist küll õige asi.

Tarkur
Postitusi: 17
Liitunud: 01.02.2006 22:12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarkur » 01.02.2006 23:15

Tekkis küsimus ......... pole kunagi käinud Saku motokrossi rajal kas seal 1:6 ga korralikult ära sõidab ?

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 01.02.2006 23:37

Sakus ma ei usu, see on jube liivarada. Ma olen seal kunagi kaherattalisega sõitnud, jube :) Ehk Keila rada?
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 02.02.2006 10:22

ehk siis laupäevase 04.02 Roogoja info on siin
http://foorum.hpi.ee/viewtopic.php?t=476

ja asukoht siin:
http://www.hobi.ee/up/failid/roogoja_racetrack.pdf

Herkki
Postitusi: 239
Liitunud: 21.06.2005 13:46
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Herkki » 03.02.2006 18:40

asterix kirjutas:Sakus ma ei usu, see on jube liivarada. Ma olen seal kunagi kaherattalisega sõitnud, jube :) Ehk Keila rada?
Ei ole see Saku rada nii jube midagi, leiab ka vähemliivaseid kohti ja talvel on üldse kõik ühtlaselt kõva :D , kuigi jah, mudeli jaoks ei ole just hea rada. Keila krossirajaga on nüüd selline teema, et see on suletud. Sinna lähedale rajati elamurajoon ja elanikud kukkusid müra pärast vinguma. Põhimõtteliselt saab seal sõita küll, aga autoga rajale ligi ei saa, tõkkepuu on ees, mingi 100 metra peab jala astuma. Ja ma ei tea kui kõva häält see bensukas teeb, kui külaelanikud kuulevad, siis võib politseiga tegemist tulla.
Viimati muutis Herkki, 03.02.2006 18:57, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 03.02.2006 18:57

Taina kari on seal Keila elamurajoonis, muud ei oska midagi öelda. Lihtsalt keelatakse sport ära.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Herkki
Postitusi: 239
Liitunud: 21.06.2005 13:46
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Herkki » 03.02.2006 19:15

asterix kirjutas:Taina kari on seal Keila elamurajoonis, muud ei oska midagi öelda. Lihtsalt keelatakse sport ära.
Tuleb ka neist aru saada, rada on elamurajoonist umbes 100 meetri kaugusel ja krossikad teevad päris kõva häält :). Mina elan u. poolteist kilti sellest rajast ja kui seal veel sõideti oli minuni see põristamine vabalt kosta. Keila rada oli suht populaarne, sõideti pm iga nädalavahetus hommikust õhtuni. Proovi sa niimodi tagaaias grillida ja sõpradega juttu vesta. Siiski oleks linnaisad võinud sulgemise asemel sõitmist piirata, näiteks et sõita võib iga kuu viimasel laupäeval vms. Aganoh, mina käin seal vähemalt korra nädalas ATV-ga rallitamas :P ...

läks nüüd vähe offtopicuks

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 03.02.2006 22:02

Imho on tegu kinnisvaramaaklerite ämbriga... Aga see ei ole enam eriti teemasse. Elanikud ju ometi teadsid kuhu piirkonda nad omale maja soetasid?

(Ma ei väida et ma ise samas olukorras poleks protesteerima hakanud)
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Tarkur
Postitusi: 17
Liitunud: 01.02.2006 22:12
Asukoht: Tallinn

Kaua Savage paagitäiega sõidab

Postitus Postitas Tarkur » 05.02.2006 10:04

Et siis küsimus mida siin suht palju puudutatud aga õiget vastust nagu polegi. Kui kaua ajaliselt Savage paagitäiega sõidab ?

Kasutaja avatar
JANKO
Postitusi: 358
Liitunud: 01.07.2005 11:32
Asukoht: Tallinn/lasnamäe

Postitus Postitas JANKO » 05.02.2006 10:09

võistlustel umbes 10 mini aga kui niisama kärutad siis veits rohkem

Tarkur
Postitusi: 17
Liitunud: 01.02.2006 22:12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarkur » 05.02.2006 10:46

Seega kui tahta osta endale autot millega lihtsalt mõnuga hängida tuleks ikka vaadata sellist asja millega võimaluse korral võimalik sõita kuni 45 min ühe tankimisega.

Kui pikad meetrites on Eestis olevad rajad ?

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 05.02.2006 10:55

hmm .... 45 mintsa ühe tankimisega on Nitro mootoritega masinate jaoks terve igavik... Savage paak on 160ml. Eeldades, et 10 mintsaga sellest ära kulutada 150ml (lihtsalt arvutuse lihtsustamiseks) siis peaks 45 mintsa järjest sõitmiseks olema paak 4,5 korda suurem e. ~700ml. See savage võiks päris huvitav välja näha ....
Pagide puhul asi veel hullem, neil kestavad paagid ca. 7 minutit.
Ise ütlen võistlustel tavaliselt mehhaanikule, kelle ülesandeks on tankimine, et iga 9 minuti tagant.
Tegelikult 45 minutit järjest süvenenult sõita väsitab samuti. Lihtsalt karjääris vast mitte aga rajal küll.

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 05.02.2006 11:00

tankimine ei võta just eriti palju aega, selleks ei pea mootorit välja suretama ega mingeid imenippe tegema. Sõidad lihtsalt inimese ette kelle käes on tankimispudel, ta mässab sellega mõne sekundi ja sõidad edasi.

Talvel olen ma jää peal bagiga 25 minutit ka sõitnud ent võistlustel üle 6 minuti välja ei venita. Kõik on sõidustiilis kinni.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Vasta