Müügis olevad imekärakad jne...

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Müügis olevad imekärakad jne...

Postitus Postitas tony012 » 01.09.2011 12:35

Alguses tahtsin selle postituse teha müügi teemasse ühe müügikuulutuse kommentaaridesse, aga siis mõtlesin, et see oleks äkki veidi liiga õel antud müüja suhtes.
Ja siis oli veel ajendiks see, kui ühe mu tuttava laps reaalselt ostiski nö "sõitva võistlusauto".


Ei tea, kas müügi või muus sellises valdkonnas on üldse sellist üheselt võetavat väljendit, millega nimetada toodet, mille soetamishind on kunagi olnud suht kõrge, aga mis siis teatud aja ja ekspluatatsiooni järel ei ole enam müüdav ükskõik, millise raha eest.

A üks sõna on; aga seda oleks nagu õel kasutada: prügi.


Kunagine võidusõiduauto, kallist raha maksis... lisainvesteeringud tehtud... Aga hetkel ikka suht lootusetu väärtusega võidusõidu auto, suht olematu kvaliteediga võrreldes praegu saadaolevatega jne...

Nutine lugu...

Suht kahju, kui mõni noor mudelismihuviline pressibki sellise auto ostmiseks vanematelt raha välja... ja siis avastab, et see asi pst küll sõidab (nagu kuulutuses öeldud) aga tegelikult tuleks vahetada laagrid, tegelikult saatjavastuvõtja akud kestavad 30 min, tegelikult nende olemasolevate ratastega ikka ei saa sõita... sidurit on tegelikult uut vaja jne... Ilmselt pettub esiteks noorur... ja varsti peale seda pettub ka see, kes talle raha andis selleks...

Äkki peaksime (meie kõik mudelistid, kes seda foorumit kasutavad) mõtlema enne läbi, mida me üldse müüma hakkame, kui foorumis müügikuulutuse teeme... Äkki oleks mõistlikoma igasugu vanad raiped, mis kunagi olid loomulikult uhked võistlusautod ikkagi realiseerida kuidagi nii, et seletaks ära potensiaalsele uuele tegelejale, et see auto ongi tootmisest maas ja erinevalt varasemast ajast ei ole sellel ja sellel brändil enam maaletoojat Eestis ... Ja kui ütleme, et tegemist on olnud võistlusautoga, siis näiteks peaks mainima seda, et enam ei ole näiteks võistlusklassi, kus saaks antud autoga sõita jne...

Ma saan aru, et kõigel on väärtus; reaalset müügikuulutust tehes ja mudelit reaalselt müües mõtle äkki enne läbi, kas mudelil ei ole ainult sentimentaalne väärtus... Ja mõtle ka seda, kas Sinu pakutud toote ostnud isik on peale ostu õnnelik, või äkki on ta hoopis õnnetu, et rohkem uurida ei taibanud.
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Deinis#122#
Postitusi: 100
Liitunud: 13.02.2011 19:16

Re: Müügis olevad imekärakad jne...

Postitus Postitas Deinis#122# » 01.09.2011 12:44

Tubli mees oled,ett sellise kuulutuse siia panid,aga õige ka kuna mine sa tea kes Kõige noorem laps siin on ja ntx tahab oma autot müüa ja kirjutab umbes nii:
Tere auto myygis kere katki yle jäänd korras
tglt ntx vaja uus regu osta ja rooli servo jne,kui asju müüa siis tuleb seda ausalt teha :D

Kasutaja avatar
426f
Postitusi: 200
Liitunud: 08.02.2011 22:44

Re: Müügis olevad imekärakad jne...

Postitus Postitas 426f » 01.09.2011 17:53

vahest ei peaks purjuspeaga igasugust jama postitama selle asemel võiks kasutatud mudelite ostu juhendi kokku panna ja selle ka kirja panna milline on regulaarset hooldust-vahetust vajav kuluosa

Kasutaja avatar
Vana Kala
Postitusi: 259
Liitunud: 08.04.2008 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: Müügis olevad imekärakad jne...

Postitus Postitas Vana Kala » 02.09.2011 17:13

Ma panen siis ka oma mõtted kirja sellel teemal.

Kindlasti tuleks jah kuulutuses "võistlusauto" termin lahti seletada, mainides kas reaalselt klass eksisteerib veel.

Samas vana võistlusauto konkurentsivõimelisus on väga suhteline asi. Ka väga vanade masinatega on võimalik kiiresti sõita. Esiteks juht, teiseks masina tehniline korrasolek, kolmandaks seade, auto enda kaasaegsus tuleb alles viimasena mängu.

Kunagi näiteks ostis mu vend endale 3500 krooniga Axis 2 dtm-i täiskomplekti, ajal mil sõideti juba Misson 2ga. Sõitis omale ühe karika välja + paar niisama võistlust, ilma et midagigi oleks juurde pidanud ostma. Siis müüs auto sama hinnaga edasi. Lahe ju?

Samamoodi ma ise ei kahetsenud oma kasut. Hellfire ostu. Sain madalate kuludega wintercupil sõita ja niisama igalpool kihutada.

Entry-level võistlusmasinaks sobib mõni vana kolakas väga hästi. Mõistlik on ju alustada bagis sõitmist vana Hyper 7-ga, mis ostetud ca. 100-200 euroga vs. tutika X-rayga mille puhul võibki asi raha taha katki jääda. Lisaks sellele ei jää enamus alustajatest mudelismi juurde eriti kauaks pidama. Minu kogemusel vähemalt 50 % loobuvad paari kuu jooksul, 30 % viitsivad sõita max. paarkorda aastas ja allesjäänud 20 % jõuab mõnele võistlusele. Seega suht mõistlik on ju ala proovimiseks minimaalselt raha kinni panna?

Niiet kokkuvõttes ma arvan, et on siiski parem, kui need nn "sõitvad raiped" lähevad teisele ringile, mitte et istuvad keldris tolmuall. Hinnad on ju tegelikult madalad, millega siin foorumis autosid liigub. Kui ma näiteks ostan 100 euroga endale kunagise võistlusbagi, siis ma eeldangi, et ta siit-sealt logiseb ja 20% kruvidest on kinni ja pead ülekeeratud. Niimoodi on hea võimalus erinevaid masinaid proovida, kui mudelism ei ole elus prioriteet nr. 1.

Samas müüdava asja tehniline korrasolek jääb kindlasti müüja südemetunnistusele.
Kõiki vigu pole võimalik üle vaadata, eriti veel algajal.
HPI Savage w LRP.28
Hobao Hyper 8,5 Pro .30 Sirio Over-Powered-Edition
LRP S10 Blast2 TC

Pühapäevasõitja

Vasta