Akude mahtuvusest nii ja naa.

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Chrysler
Postitusi: 89
Liitunud: 16.05.2010 13:04

Akude mahtuvusest nii ja naa.

Postitus Postitas Chrysler » 14.09.2011 06:53

No mõtlesin mina iseenese tarkusest, et olen jube kaval ja ostan saatjasse ning laste mänguautodesse laetavad AA tüüpi akud. Osta ee keskonnast saigi ostetud 8 Bluebady 2600 mah-i akut. Kokku maksid 4 raha. Kohe alguses tundus, et kuidagi jube vähe kestavad. Lapsed said mõned korrad üle põranda sõita ja suss. Mõned korrad sai neid laaditud mingi odava seinalaadijaga, mis näitas punast ja rohelist tuld. Võtsin siis kätte ja proovisin neid igaüht eraldi laadida numbreid näitava ,,targa,, laadijaga. Ja oh üllatust. Laadisin nad kõigepealt tühjaks, niipalju kui laadija lubas, ja siis 0,3 A-ga täis. Suuremat voolu ei saanud kasutada, kuna laadija näitas viga siis. Kõige vähem läks sisse 283 ühikut ja kõige rohkem 431 ühikut. keskmine tulemus oli 360 ühikut. Et siis ärge uskuge kõike, mis on odav ja ilus. Samas on ka mul kasutuses siitsamast foorumist osteud kasutatud LRP 2200 mah-i 7,2V akud. Ja see mahtuvuse number on tõesti sinna 2200 lähedale.
Parimat Jaanus.

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Re: Akude mahtuvusest nii ja naa.

Postitus Postitas harg » 14.09.2011 09:18

Tehnikamaailm "August 2011" sisaldab AA akude võrdlustesti justnimelt tavakasutaja akude osas. Selle testi järgi parim on Sony Cycle-Energy, lubatud 2700 mahtuvus saabub laadimisel ka päriselt.

Vasta