Offroad rada tagahoovi

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Dave
Postitusi: 12
Liitunud: 12.07.2012 11:09

Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas Dave » 16.07.2012 10:29

Tere,

Plaanin omale pisikese offroad raja meisterdada "tagahoovi" 1/10 2WD elektrika jaoks (u.25x20m vaba pind kasutada).
Võsa ja malts sai nädalavahetusel juba maha trimmerdatud :twisted:

Maapind on kerge kaldega ja sellest tulenevalt küsimus:
Mõttekas oleks vist rada planeerida nii, et juhtimine jääks nõlva allaserva?
Vastu nõlva peaks parem ülevaade jääma võrrelduna harjalt alla vaatega (eriti kui mingi pukk kunagi ehitada, mis hetkel kindlasti plaanis veel pole).

Teine küsimus oleks taimkatte(rohu) eemaldamisega seotud.
Kas otstarbekam oleks rohumätas rajapealt ära koorida - tekiks 10-15cm sügaune muldpinnasega rada loodusliku mätasservaga või lihtsalt ära suretada rohi-hein-malts-misiganes (kemikaalid ,kõbla :roll: vmt).

ps. Mul on lihtsalt igav ja liiga palju vaba aega see suvi, kui kedagi huvitab Milleks selline vaev pühapäevase saunaõlle kõrvale...?!?

Dave

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas RandoM » 16.07.2012 10:45

Väga tervitatav plaan.

Juhtimine kindlasti alt.
Pinnase kohta: Ma ei tea kui suur see mätas on, aga hea variant on ta lihtsalt väga madalalt ära niita (Enne muidugi kivid minema visata) ning saad mõnusa mururaja. Mullarada hakkab isegi üksi sõites kiiresti auku minema ning nõuab pidevat hooldust, mururada hooldada (niita) on kordades lihtsam.

Kui suretamise teed tahad minna siis üks parimaid lahendusi on vaibad vmt alale peale visata, nii ei lõhu suretamine mätast ära ning kestab jällegi paremini.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas edvin » 16.07.2012 10:50

Juhtimine peab olema nii et päike silma ei paistaks.
Ja võiksid teha ka mõne hüppe, kas pinnasest või vineerist. Hüppe profiil peab olema kaare kujuline, et ilusti auto õhku viskaks. Siledalt plaadilt lendab auto täiesti kontrollimatult. Meil on selline teisaldatav hüpe kasutusel:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 1337_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Dave
Postitusi: 12
Liitunud: 12.07.2012 11:09

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas Dave » 16.07.2012 11:28

Eks proovin alguses juurikani maha trimmerada muru raja ulatuses.

Nagu Murphi seadus on nõlv kaldu allapäikest, nii et valida on keskpäevane päike näkku või nõlvalt alla vaatamine. Samas ega see nõlv väga suure nurgaga ka pole, kuid natuke siiski ikka kukub.

Huvitav, kumb on hullem, päike silmas, või sääsk kraevahel, all metsaservas on meeldivalt niiske = 1001 sääske ja 300 parmu, eriti õhtupoole :twisted:

Proovin katsetan veidi, trimmerdan-niidan nädalavahetusel paar poognat sisse, siis kohe näha kuidas vaade jääb.
Uued uudised uuel nädalal.

Dave

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas olerex » 17.07.2012 07:28

Mul oli selline mururada 50x50 platsil, hüpetega ja puha. Sõitsin buggy ja 2wd elektrikaga ning mul jäid väga head mälestused sellest projektist. Nii kaua kui sa muru säilitad ja mullani välja ei lähe, hoiavad murujuured asja koos.
Jonas Nahkor

Team Xray

Dave
Postitusi: 12
Liitunud: 12.07.2012 11:09

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas Dave » 17.07.2012 07:47

olerex kirjutas:... Nii kaua kui sa muru säilitad ja mullani välja ei lähe, hoiavad murujuured asja koos.
Hmm, huvitav fakt.
Ise miskipärast arvasin, et ilma murukamarata tekib parem muldkattega offroad rada.
( surematu poisike minus ilmselt tahaks ikka kurvis lendavat mulda näha vmt :P )

Aga ääremärkusi arvesse võttes, ning veidi mõeldes, siis tõesti ilmastik koos rajakasutusega hakkaks pehmet mullapinda kiirelt rüüstama. Ja peale vihma oleks rada ilmselt kauem sopane. Juurestik on omamoodi buffer ka veelompide vastu ehk.

Dave

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas R0mm » 17.07.2012 09:54

Murukamarat ei tasu hävitada tõesti, lisaks on see kamara koorimine roppraske töö. Koos olerexiga ka ühe sellise raja valmis teinud. Kanalistiilis tehtud raja häda oli veel see, et sinna kogunes vesi ja kohati oleks võinud teha paadisõitu. Kuiva ajaga jälle tolmab meeletult, märjaga on kleepuv pori. Murukamarat tasub kindlasti säilitada.
Juhtimise suhtes pole minuarust vahet kui mingit pukki ei ehita. Juhi kust parasjagu parem tundub ja sääski vähem, päikest vähem jne. Raja kuju ei mängi olulist rolli. Muidugi kui on looduslik kalle, siis vaadeldavuse suhtes on hea sõita nõlva all ja päikese eest pakub kaitset nokamüts.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Chrysler
Postitusi: 89
Liitunud: 16.05.2010 13:04

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas Chrysler » 17.07.2012 10:18

Olen ka mina oma väikest peakest vaevanud ja plaaninud maja juurde midagi raja moodi aretada. Krunt on 4000 ja pluss ruutmeetrit suur nii et puudevaba koha ikka leiab. Ainult et see kant kuhu nagu saaks teha midagi on samblaga kaetud. Sammal aga teadupärast pehme ja õrn material. Kas nüüd sellisel juhul tasub pinnase koorimisega algust teha, või proovida kuidagimoodi trampida või on mingi kavalam variant.
Parimat Jaanus.

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas R0mm » 17.07.2012 11:52

Kuna samblal on suur ökoloogiline tähtsus, siis seda ma ei lõhuks. Sammal on reeglina niiskes varjulises kohas ja kui ta sealt eemaldada, siis võib eeldada, et pinnas jääb alaliselt märg ja porine, mis aga ei ole jälle rajale eriti hea. Leia parem mõni asjalikum koht, las sammal kasvab.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas lauri » 17.07.2012 23:28

2009 aasta buggy EM-B toimus Šveitsi mururajal. Tegu oli sileda muruplatsiga, kuhu oli rada maha märgitud ja mõned hüpped ja elemendid lisatud. Kestis üllatavalt hästi. 130 masinat sõitsid 3 päeva, lõpuks oli kurvides küll muld väljas, kuid muru juured hoidsid rada koos suuremaid auke ei tekkinudki. Raja piiriks olev plastmasstoru oli kavalalt kummi (nagu jalgratta sisekumm) ja puidust vaiadega maa külge kinnitatud.

Pilt

Pilt
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Dave
Postitusi: 12
Liitunud: 12.07.2012 11:09

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas Dave » 19.07.2012 22:33

Nii, hakkab vaikselt juba looma mu rada küüni taga.
Raja silumisega on vaja veel kõvasti vaeva näha. Täiskasvanud heinamaa aluspind on nagu ta on.
Putkede juureotsad ja pinnase oma konarlused on ikka kole kuumaastik isegi pärast tõsisemat nulliga trimmerdamist.

Mu Boost buggy hüppleb nagu eksinud jänes hetkel rajal.
Igaljuhul oli juba tunduvalt huvitavam, kui niisama kruusa peal tolmutada...
(Miskit asjalikumat soetan siis, kui selle "mänguasjaga" sõitmise selgeks saan :roll: ).

Esimesed tiirud igatahes tehtud ja lähipäevil saab ehk mõne pildi ka rajast fotole.

Odava mehe rajapiirded peaks ka välja kuidagi mõtlema. või vähemalt sisekurvidesse mingid postid vmt.

Dave

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas edvin » 19.07.2012 22:41

Tagaveoline ei tohiks mururajal eriti hüpelda. Kui rohi on madal, peaks pidamist piisavalt olema. Kas amortides on sobiv õli ja tagarehvid kulumata?
Täna just sõitsin, probleemne oli järsumast mäest üles sõitmine, kahe auto laiusele hüppele sain täiesti kontrollitult peale.

Dave
Postitusi: 12
Liitunud: 12.07.2012 11:09

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas Dave » 19.07.2012 22:52

tavalisel niidetud murul liigubgi asi suhteliselt normaalselt.
Kuna ma totaalne algaja, siis on raske anda objektiivset hinnangut. Igatahes hoovipeal asi ei hüple pügatud murul.

Raja pind sai hetkel lihtsalt suht nulli trimmerdatud, kuna murust on asi kaugel, putk jmt karm taimestik vajas elimineerimist.
Ja mättapinnas on suht auk-muhkus. Ilmselt kogu teema kokku põrkepalli effekti tekitabgi.

Mis puutub amordi õlidesse vmt - see on liiga advanced teema minu jaoks antud hetkel. rehvid on sama ok nagu nad olid esimesel päeval.

Kuna ma testima hakkasin alles 10 ajal õhtul, ning kastest ja muru trimmerdamisest oli rada märg, siis pakkis rehvi mulda kohe täis :)

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas olerex » 20.07.2012 12:01

See hüplemine on arvatavasti sinu väikses boosteris põhiliselt kinni, vedrustusel on päris mudeliga vahe missugune - soovitan sul varsti ühte korralikku komplekti investeerida, säästad närve ja hobist on ka rõõmu rohkem.. Kuigi raja sisse sõitmine suurema mudeliga tuleks ka kasuks.
Jonas Nahkor

Team Xray

Dave
Postitusi: 12
Liitunud: 12.07.2012 11:09

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas Dave » 21.07.2012 19:16

Siin siis link pildile raja ehitamise senisele kulgemisele..

Raja pildid

Hüppeid pole ehitanud, kuna Boost buggy pole just eriti hüppaja masin ;)
Ilmselt kooralikumate ja kiiremate 1/10 putukatele jääb rada väikeseks, aga no saunataga harjutamiseks mulle piisab.
Ja ruumi raja laiendamiseks on ka veel omajagu.

Sai rada natuke ka silutud ja buggy hakkas juba juhtiavamaks rajal muutuma.
Saab see kehv suusailm läbi, nokitsen edasi.

Dave

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Re: Offroad rada tagahoovi

Postitus Postitas RandoM » 24.07.2012 12:58

Cool - mulle on terve elu sellised "sauna taga õlle kõrvale" rajad meeldinud :)

Nulli trimmerdamine on täiesti piisav, kui sul seal mingigi muru alge on siis see peaks nüüd kasvama hakkama ja suurema saasta ära tapma, eeldusel, et raatsid vähemalt kord nädalas niitmas käia. Kui muru alget ei ole siis soovitan natukene seemet maha visata.

Piire - Laitsest jäi üle paras kogus torusid mis seal enam piirdena käiku ei lähe. Ma ei tea kas need läksid utiili või on veel alles, aga kui on alles siis saaksid järgi mineku hinnaga nad kindlasti endale, kui soovid.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Vasta