Kuidas seadistada simulaatorit?

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma lennumasinat paremaks putitada.

Moderaator: JazZ

Vasta
tonis12
Postitusi: 23
Liitunud: 30.12.2007 00:40
Asukoht: TARTU

Kuidas seadistada simulaatorit?

Postitus Postitas tonis12 » 05.03.2008 10:23

Lama V 3-l kaasasolev simulaatorprogramm on arvutis ja usb juhe ühendatud. Peaks töötama ka ilma puldipatareideta(akudeta) aga minul läks tööle vaid sisselülitatud puldiga.Kuidas sellega lood on,kas muidu ei saagi-mina küll seda varianti välja ei raalinud. Raiskab puldipatakaid niiviisi. Teine asi on siis see,et arvutiekraanilt annab valida kas keyboard või joystick ja seal all on valikuid juba mitu.ma panin lihtsalt joystick.Seepeale saab seal valida erinevaid asju,märkides linnukesega aga ma ei oska valida nii,et oleks nagu tüüpiline (st. vasaku kangiga gaas üles ja alla ja paremaga siis kallutamine ette taha ja külgedele) Gaas läheb mitte alla vaid nurkadesse,kas keegi teab lähemalt,kuhu kastidesse linnukesi panna või mitte panna? Muu tegin,nagu juhatatud, kangidega liigutada ja siis finish. Tahaks simulaatorit õieti harjutada,et siis lendamisel oleks automaatsete refleksidega asi käpas. Reaalselt harjutada lendu muidu läheb ehk kalliks maksma
:(

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 04.07.2008 10:15

Ilma sisselülitamatta ei saa jah seda pulti simulaatoris kasutada.
Kui ma õieti mäletan tuli seal kas siis numbrid või tähed või midagi ümber panna ,et nupud õigeks saada.
Kuna see Simulaator aga ei olnud suurem asi siis kadus se mu arvutist üsna kiirelt(kuna ka pildiga oli mul mingi jama)
Aga nupud sain ma isegi paika...

Kasutaja avatar
Märten
Postitusi: 324
Liitunud: 11.09.2005 12:49

Postitus Postitas Märten » 04.07.2008 12:58

tonis12 kirjutas:Peaks töötama ka ilma puldipatareideta(akudeta) aga minul läks tööle vaid sisselülitatud puldiga.Kuidas sellega lood on,kas muidu ei saagi-mina küll seda varianti välja ei raalinud. Raiskab puldipatakaid niiviisi.
Võta saatjast kvarts välja. Nii lülitub raadio osa välja ja akud kestavad igaviku.

Setupi osas ei ole ka midagi keerulist kui asja tööle saad.

Pilt
Pead vaatama neid siniseid ribasid. Liigutad kangi mingis konkreetses suunas ja vaatad mihuke riba liigub. Riba ülevalt vaatad numbri ja kirjutad selle kasti konkreetse funktsiooni järel mida tahad et see kang teeks. 1-4 on lennuki funktsioonid ja 5-8 kopteri omad. Numbri jada siis mõlema puhul sama, näiteks lennuk 1-2-3-4 ja kopter 1-2-3-4. ,
funktsioonide tähendus siis järgmine:
lennukil-
Rudder- pöördetüür- vasak kang külgsuunas
Elevator- Kõrgus tüür- parem kang üles alla
Aileron- kaldtüür- parem kang külgsuunas
Throttle-gaas- vasak kang üles alla
ja kopteril-
Tail- saba pööramine- vasak kang külgsuunas
Nick- ette taha kallutus- parem kang üles alla
Roll- külgedele kallutus- parem kang külgsuunas
Pitch- Gaas- vasak kang üles alla

Kasti Exp ära linnukesi tee.
Kasti Inv linnuke pannes muutub kangi töösuund- nt kui kangi ette lükates kallutab kopter taha tuleb Nick funktsioonil juures teha linnuke Inv kasti.
Viimati muutis Märten, 04.07.2008 17:49, muudetud 2 korda kokku.
Märten
Hobimaailm

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 04.07.2008 13:01

Leidsin isegi üles veel selle simu...
minul pole ühtegi linnukest...
ja numbri jada oleks selline 1 2 3 4 4 2 1 3

Kasutaja avatar
Märten
Postitusi: 324
Liitunud: 11.09.2005 12:49

Postitus Postitas Märten » 04.07.2008 13:41

tuhkur kirjutas:Leidsin isegi üles veel selle simu...
minul pole ühtegi linnukest...
ja numbri jada oleks selline 1 2 3 4 4 2 1 3
Sul ilmselt vanem versioon.
Märten
Hobimaailm

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 04.07.2008 14:59

Nemesis kirjutas:
tuhkur kirjutas:Leidsin isegi üles veel selle simu...
minul pole ühtegi linnukest...
ja numbri jada oleks selline 1 2 3 4 4 2 1 3
Sul ilmselt vanem versioon.
võimalik
8.3 on siis mul

Kasutaja avatar
Märten
Postitusi: 324
Liitunud: 11.09.2005 12:49

Postitus Postitas Märten » 04.07.2008 17:51

sry sain sust valesti aru, sul ei ole ilmselt ükski kanal teistpidi tööle pandud ehk reverseeritud, kuigi kastike kuhu linnuke :lol: teha on olemas.
8.3 peaks olema kõige uuem FMS
Märten
Hobimaailm

Vasta