Wildthing mono hull 42"

Siia üldine arutelu veesõidukite teemal.
Vasta
Keermekas
Postitusi: 5
Liitunud: 19.03.2015 12:07
Asukoht: Tallinn

Wildthing mono hull 42"

Postitus Postitas Keermekas » 19.03.2015 12:45

Tervist!

Aastaid tagasi laadisin internetist alla eelpool mainitud paadi joonised. Tänaseks olen ka selle paadi kere valmis ehitanud. Materjaliks on siis kasutatud vineeri, klaasriiet ja epoksiid vaiku. Nüüd on aga asi toppama jäänud sest puudub "Knowhow" tehnilises pooles. Nüüd siis liitusingi selle foorumiga lootuses leida siit inimesi kes oskavad asjalikku nõu anda antud teemas.

Niisiis mis on olemas, mis on puudu ning mis on üleüldine visioon. Nagu öeldud sai on olemas hetkel ainult paadi kere ja huvi asi ära lõpetada. Puudu on siis teadmised ja sellest johtuvalt ka kõik vajalikud vidinad.

Visioon on siis see paat panna liikuma elektrimootori abil. See leht kust joonised said hangitud keskendus küll peamiselt selle paadi puhul sisepõlemismootoritele. Nagu ma olen aru saanud on aga need väiksema töökindlusega ning tahavad rohkem timmimist saada. Elektrimootori puhul peaks siis kogu süsteem olema kallim aga samas töökindlam. Hobbykingis on müüa igasuguseid isendeid nii vesijahutusega kui ilma.

Paadi mõõdud: Pikkus 1250mm Laius 385mm ja Kaal 4,5kg.

Nüüd olekski siis tarvis inimest, kes oskaks öelda kui võimsat mootorit oleks selle paadi jaoks tarvis. Nagu ma olen aru saanud siis olulised parameetrid on mootori võimsus ja KV mis on siis vist mootori pöörete arv pinge suhtes. Plaan ei ole siis selle paadiga osaleda kuskil võistlustel vaid lihtsalt oma tarbeks lõbutseda. Samas oleks ikka tore kui paat liiguks kiiresti :twisted:

Ette ruttavalt mainiks siis ära, et Kullosse pole mõtet mind enam saata :) Seal on jah olemas laevamudelismi ring 8-12 aastastele lastele ning seda juhtimas keegi kodanik Juri Zhurba. Olen temaga juba proovinud ühendust võtta ning teadmisi omandada. Tegemist aga ei ole kahjuks väga jutuka härrasmehega seega olen sellest variandist loobunud. Usun, et leidub mõni mees veel kes asjast teab ja on nõus rääkima. Kui juba keegi otsa lahti teeks siis oleks üsna mitu küsimust veel.

Tänud juba ette ära inimestele kes viitsivad süveneda ja kaasa mõelda!

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Re: Wildthing mono hull 42"

Postitus Postitas harg » 23.03.2015 12:08

SIIN keegi samamoodi omale elktrimuutoriga teinud. Seda ei saa/taha kopeerida? Või siis kuugli seest otsida kuidas kellelgi tehtud on ... Iseleiutamina on tore aga algus on mõistlik kusagilt kopeerida.

PS! Paatidest tean ma vaid niipalju, et nad reeglina ujuvad. ;)

Vasta