Elvasse off road rada!!!

Antud alafoorum koondab kokku tegevused, mis toimuvad mudelismiga Tartu kandis. Samuti on see kohaks, kus Tartu kandi inimesed saavad rahulikult oma kodukandi aktuaalseid teemasi arutada.

Moderaator: siimuonu

Vasta
Kasutaja avatar
EpicZombie
Postitusi: 22
Liitunud: 11.08.2011 20:14
Asukoht: Elva/Peedu

Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas EpicZombie » 13.08.2011 19:45

ise elan elvas aga pole veel yhestki rajast kuulnud.seega m6tlesin et endale ja teistele v6iks v2ikse hobi korras harjutamise off road raja teha staadioni metsa.kes elvast see saab aru.mets hea liivane,v2he puid palju ruumi.andke teada mis arvate-k6ik kes elvast,hea et siin kah mudelismiga tegeletakse.
EpicZombie

Kasutaja avatar
EpicZombie
Postitusi: 22
Liitunud: 11.08.2011 20:14
Asukoht: Elva/Peedu

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas EpicZombie » 13.08.2011 20:18

isegi parem koht v6iks olla tartumaa spordi keskuse l2hedal,tunnen sealseid töötajaid ja direktorit,seal l2heduses kah palju vaba ruumi.seal on ka Vaikne J2rv k6rval nii et seal hea trenni teha.
EpicZombie

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas Grim Reaper » 13.08.2011 21:01

Tartu mudelirajast pole Te vist kuulnudki ??

20 Aug. toimub seal neljas karikaetapp .... soovitame kohal viibida :)
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas edvin » 13.08.2011 22:13

Mõlema staadioni juures on metsa väga palju. "Vana" staadioni juures on maastiku profiil mõnes mõttes ahvatlev, samas jällegi väga piirav. Vähegi normaalselt toimiv auto kas lendab muhu taha peitu (kuna rada saab enne hoo ülesvõtmist otsa), vastu männijuurikaid või kõige tõenäolisemalt vastu puud. Lisaks tähendab männimetsaalune tihti liiva, mis omakorda tähendab pidamise puudumist, suurt veeretakistust ja seetõttu ülekuumenevaid mootoreid. Uue staadioni ümber ma küll ühtegi mõnusat rajakõlbulikku kohta ei suuda välja mõelda. Seda 1/10 ja 1/8 autodest lähtuvalt.
1/18 autod ei vaja eriti suurt platsi, nendega saab kus iganes sõita, seda muidugi juhul kui pinnas ei ole pehme nagu liiv. Paar kumera profiiliga vähemalt meetrilaiust hüpet, tavalist mullapinnast peaks Elvas ka leidma ja alguses on funni oi kui palju. Samas 1/18 autoga offroadi sõit on enesepettus, õhus ei ole ta juhitav ja maastik on alati liiga krobeline.
Aga 20 augustil tasuks kindlasti teha salaluuret tartu rajal. Sellise suuuuuuure raja ehitamine nõuab palju raha ja suurt meeskonda, see on kindel. Tagahoovi raja jaoks piisaks mis iganes äärekivide ja puudevabast platsist, kuhu panna mõned ise tehtud ja suht kergelt teisaldatavad hüpped. 1/10 autoga 5x5m platsile ei mahu enam kuidagi ära.

Kasutaja avatar
EpicZombie
Postitusi: 22
Liitunud: 11.08.2011 20:14
Asukoht: Elva/Peedu

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas EpicZombie » 13.08.2011 22:24

saan aru kuid mida arvate tervise spordi keskuse l2hedale rajamisest,vaja oleks umbes 5-list meeskonda ja tgelt ei ole see ju probleem.tunnen direktorit Karl Kontorit,arvan et ta annaks loa.elvasse ikka v2ga rada vaja
EpicZombie

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas edvin » 13.08.2011 22:29

Tervisespordikeskus on sama mis lasketiir? Seal pole ju kuskil ripakil olevat vaba platsi? Mastimännid iga meetri järel. Kui 1/8 autod pole eesmärgiks, arvan et leiaks vaba platsi ka lihtsamini ligipääsetavas kohas. Piisab kui mõned teisaldatavad hüpped ise teha.

Chrysler
Postitusi: 89
Liitunud: 16.05.2010 13:04

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas Chrysler » 14.08.2011 10:52

Aga ma eraldan Sulle oma krundilt 10 korda 30 sammu puudevaba platsi. Labidaid ja käru ka äkki leiame ja hakkame mullatöödega pihta.
Nali-naljaks, aga ega see raja ehitamine niisama ka ei käi. Vaata võistluste videosi ja mõtle natuke kes-mis ja kus seal tehtud on.
Kui aga huvi jätkuvalt on siis astu läbi Tartu mnt 42(Elvas) või kasuta traadita kõnetraati 56623571
Parimat Jaanus.

tanel 11
Postitusi: 31
Liitunud: 26.06.2011 20:35
Asukoht: Saue

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas tanel 11 » 17.08.2011 11:10

palju tartu rajal päeva pilet on?
HPI Baja 5b SS

Chrysler
Postitusi: 89
Liitunud: 16.05.2010 13:04

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas Chrysler » 04.09.2011 14:12

Rõõm on tõdeda, et ka sellel õppeaastal alustab (või jätkab) tööd automudelismi ring Elvas. Esimene kokkusaamine 05, sept kell 15.00 Noortekeskuse ruumides( Jaani tn 7) Ootame rohket osavõttu!
Parimat Jaanus.

Chrysler
Postitusi: 89
Liitunud: 16.05.2010 13:04

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas Chrysler » 24.08.2012 21:33

Vahepeal on hulga aega mööda läinud ja lugematu hulk liitreid vett merre voolanud. Ja ma olen siin ka vahepeal midagi iseenese tarkusest susserdanud. Asi selles, et Elva lähedal, Kulbilohu krossiraja omanikuga on olemas nõusolek ja toetus, et sinna ka mudelistid ära mahutada. Et tekiks midagi sarnast nagu Laitse rallipargis.
Nüüd on siis see koht, austatud mudelistid, kus on vaja Teie arvamusi.
Kas Eesti on piisavalt suur või väike, et üks off-rõud rada veel valmis teha.
Kuna minu kogemus piirdub ainult ümber maja tiirutamisega, siis oleks vaja helgemate peade ümarlauda, et asi maastikul paika panna. Et kas rada tuleb rallikrossiraja sisse, kõrvale, taha, või kuhu iganes. Et rada tuleks võimalikult huvitav oleks aktiivsete sõitjate arvamus väga oluline.
Rallikrossiraja omanik on huvitatud et see arendatav kompleks saaks võimalikult mitmekülgselt kasutatud ning on nõus õla alla panema. Krossi võistlused on ainult 4 korda suve jooksul, seega pole vist probleemi ajakavaga sinna ära mahtuda.
Ootaks arvamusi.
Minu traadita kõnetraat 56623571
Jaanus

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas lauri » 24.08.2012 21:59

Jonas (foorumi kasutaja "olerex") võiks kindlasti raja pinnase, kuju, hüpete, asetuse ja muu taolise osas nõu anda. Ta on Luige rada lugematud tunnid ehitanud ja ka välismaa radadel kiiresti sõitmas käinud. Loodetavasti tekib teil sinna kohapeale paar inimest, kes projekti vedama hakkavad - küll siis asja saab! Jõudu!
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

marx256
Postitusi: 62
Liitunud: 28.02.2009 21:30
Asukoht: Tartu

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas marx256 » 25.08.2012 21:43

Tore oleks küll, kui tekiks üks rada Tartu lähedale juurde, igati poolt!
Mugen Mbx 7r Eco
TLR 8ight 2.0t-e

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas edvin » 26.08.2012 01:39

Poolt olemine ei aita. Selline rada ja raja sõidukõlblikuna hoidmine nõuab ropult tööd ja raha.

robink8
Postitusi: 206
Liitunud: 18.03.2012 12:23
Asukoht: Tartu

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas robink8 » 28.08.2012 10:35

Loomulikult hea mõte ja toetan jõu ja nõuga, kui sellest ainult kasu oleks. Praegune olemasolev Tartu rada minu meelest oma eesmärki väga ei täida, aastas kaks korda saab jah hädaga raja enam vähem sõidukorda , et võistlused ära pidada ja ülejäänud lumevaba hooaja seisab jõude ja rohtu kasvanuna. Lõuna-Eestisse - oleks ikka väga vaja sellist sõidetavat rada, mis oleks ka kuskil asustatud kohas (kus ehk ka pealtvaatajaid ja uusi huvilisi oleks). Usun, et huvilisi kes sõitmas käiksid 3-4 korda kuus vähemalt leiduks ka siin kandis kümmekond tegijat ikka kui mitte rohkem ja küll neid tuleks siis ka juurde. Kui peaks tõesti asi niikaugele jõudma, et rajategemiseks läheb, tuleks kindlasti mõelda selle peale , et kogenud ja varem asjaga tegelenud sõitjad ideede ja vajalike nõuannetega toetaksid nii raja profiili kui ka rajakatte materjalide poolest, et hiljem raja hooldamiseks tõesti ei peaks nahast välja pugema. Kirjutada ja soovida me oskame kõik, aga kui vaja labidas kätte võtta ja päevake paar tööd teha, siis kipub paraku huvilisi vähe olema. Kui asjal ikka tõsi taga ja rajaomaniku toetus ja initsiatiiv olemas ja ehk ka lubadus raja tegemisel eestvedajaks olla, no siis peaksime küll kiiresti kuidagi pead kokku panema ja tegutsema. Minu esimene mõte oleks tõesti siis kokku saada Lõuna-Eesti ärksamatel huvilistel ja kindlasti oleks vaja Tallinna poolt tuge kogenud rajaehitajate poolt (Joonas, Tõnis, Rando jt). Kuidas neid vanu tegijaid aga siiakanti meelitada see on juba teine teema..... Avaldage asja kohta arvamust ja andke nõu , mida edasi teha ja kuidas käituda. Minul näiteks sellealast kogemust ei ole aga olen nõus tegelema ja appi tulema. Üks mõte võiks veel aruteluks olla - mudelirada Tartu linnas Tähtveres (BMX rattaraja juurde). Tean et Tõnis on mingil ajal ka nende rajaomanikega rääkinud ja põhimõttelist vastuseisu polnud. Vajalik oleks asja edasi ajada ja konkreetseid ettepanekuid teha- kuidas rada ümber ehitada ja mida juurde vaja oleks, et saaks seal võistlusi pidada ja ka treeninguid teha. Minu meelest saaks olemsaolevat rada kasutada umbes 2/3 ulatuses, juurde vaja vedada elekter, ehitada stardisirge ja leida koht juhtimispuki tegemiseks. Sellised mõtted minu poolt , kui leiduks ainult kaasamõtlejaid ja kuidagi juttudest kaugemale saaksime. :D
Losi 8ight 3,0 E
Sworkz S12-1M
Kui ikka panen silmad kinni ja kukkun kütma...
mob: 5346 0029

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas JAN » 03.09.2012 20:52

Nende uute radade juurde ehitamist olen aastatega kuulnud küll ja küll . Küll tekis rada Pärnusse , Viljandisse , Rakverre ja nüüd lõpuks Elvasse . Minu arvates ei ole Tartu ja Elva vahe nii suur , et oleks vaja kahte rada Lõuna Eestisse , oleks otstarbekam koondada nii rahad kui ka tööjõud ja rekonstrueerida olemasolevat Tartu rada .Hea on arvustada , et Tartu rajal oleks vaja teha seda ja toda ja see või teine on halvasti tehtud , kuid minuarust on rajal põhi all ja see ei ole mitte kulla sõbrad sinna ise tulnud ja mitte liiga väikeste rahadega ja vaevaga. Jutuvennad , võtke nüüd ilusasti käest kinni ja näidake initsatiivi ja minge ka vahest Teedule labida ja rehaga appi rada ehitama või muru niitma ,ja tehke ettepanekuid kuidas midagi paremaks teha , teeb ta ju kõik praktiliselt üksi .Kahju et mütsi ei kanna , muidu võtaks Teedu ees maha . Samuti ei keela teil ju kindlasti keegi ohjeldamatult seejärel trenni teha . 8)

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas tony012 » 04.09.2012 06:40

Ma arvan, et Tõnise ja Rando kohale meelitamine äkki polegi nii keeruline... Esialgu pole veel kutsutudki.
Igasuguse mudelismi promomise mõttes on muidugi kena, kui radasi ilmub käidavatesse kohtadesse.
Loomulikult on Eesti mudelismile uute radade tekkimine ainult kasuks. Peaasi, et Krossiraja naabrusesse tekkival rajal oleksid mudelid näha, kui suurel rajal üritus toimub.
Kui rallikrossi raja haldaja saab aru, mida tähendab mudeliraja ehituse toetamine, siis on kõik hästi...

Ma arvan, et vana raja haldajad ja funktsionärid ei pea mitte maha tegema neid, kes tahavad kuhugi suunda arendada meie lemmikhobi. Ja kui hetkel teeb Teet vanal rajal kõike üksi, siis võib Tartu kogenud mudelistide seltskond ju üksteisele otsa vaadata, miks see nii on.

Kõik "lõunamaa" mudelistid võiksid proovida mudelismi arendamist ka veidi muus suunas, kui ainult raja ehitus. Näiteks võistluse korraldamiseks pidime sellel aastal ajamõõtja ja kohtuniku Tallinnast kohale sõidutama... Samamoodi tundub, et Tartu kandi mudelistid suhtlevad ainult läbi foorumi... Võibolla peaks klubi saama uue hingamise...

Loodan, et keegi liiga ei solvunud...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

urki
Postitusi: 579
Liitunud: 27.12.2008 15:24
Asukoht: pärnu

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas urki » 04.09.2012 08:19

Jah JAN pidime ka Pärnu raja ehitama selleks isegi saime ringraja omanuikuga kokkulepele maa suhtes.
Aga paraku kahekesi seda asja ajada,et siis välja ilmusksid limukad kes siiani on kükitanud kuskil rohulible all.
Pärnus mudelistide kohapealt suht vaikus aga kui rada valmis küll siis tahaksid kõik asjaosalised olla ja sõita.
Ja eks selle raja ehitus läheks ka kuskil 4000-5000 maksma .Tartu rada valmis paljult tänu sponsoritele.Eks edaspidine hooldamine ole eraldi teema.

Chrysler
Postitusi: 89
Liitunud: 16.05.2010 13:04

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas Chrysler » 04.09.2012 10:06

Ilusat kooliaasta algust kõigile!
Ja suured tänud kõigile, kes omi mõtteid siin jaganud on.
Natuke nüüd telgitagust, ehk kuidas see idee üldse sündis j.n.e.
Krossiraja omanik (ehk juriidiline isik ,,reinsalusport,,) on mulle pea-aegu naaber. Hetkel neil käsil rajale uue detailplaneeringu kirjutamine-joonistamine. Üks ideedest oli selles, et sinna sisse kirjutada ka noorte huvitegevuse arendamine. Ehk äkki seoses sellega avanevad ka projektirahade rahakotid kergemini.
Teisalt, nagu juba mainiti, on Tartu rada reaalselt olemas ja ka täiesti toimiv. Miskipärast jah tuleb see mudelistidele meelde ainult võistluste ajaks. Ennast küll ei kiida, aga olen ma käinud seda rada omal vabal tahtel mõned korrad korrastamas. Siin tekibki võib-olla see koos tegemise puudus, ehk puudub see klubiline ühtekuuluvus. Olgem ausad, ma ei teagi, kas Tartus mõni mudelismiklubi üldse enam tegutseb. Võib-olla on siiski otstarbekam, odavam, lihtsam ja reaalsem arendada olemasolevat rada, kui uut hakata tegema. Kes teab, äkki jääb see mõne aja pärast niisama jõude seisma.
Parimat Jaanus
Võimaluse korral olen alati nõus nõu ja jõuga abistama.

robink8
Postitusi: 206
Liitunud: 18.03.2012 12:23
Asukoht: Tartu

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas robink8 » 05.09.2012 11:11

Tahaks mõned mõtted veel välja käia. Kuidagi on tekkinud arusaam, justkui tahaks keegi 2 rada nüüd Tartusse ja Elvasse teha. See käib ju ilmselgelt üle jõu ja pole mõistlik. Mina pakkusin oma eelmises kirjas välja, et võiks kaaluda mõlemat varianti, kas Tartusse või Elvasse -kui üldse leidub siitkandist slliseid aktiviste kes oleksid valmis lõpuni minema. Minu meelest mõlema raja puhul on omad eelised. Kasutaja JAN -le tahaks öelda , et sellel suvel enne mõlemat Tartu etappi olime ilusti abiks Teedul nii mina, marx256 ja Chrysler raja niitmisel ja korrastamisel . Nii et päris jutuvennad kõik ikka ka ei ole. Kuigi jah vaatamata mitmele teatele foorumis ei ole rohkem tegelasi appi tulnud ja sellise passiivsusega ei jõua tõesti kaugele. Selleks , et midagi liikuma saada ongi ju see arutelu siin, et kuulda nende soovitusi, kes on seda rajaehitust ja järgnevat hooldamist ja käigushoidmist läbi elanud ja teavad , mida selleks vaja. Võibolla olekski kõige mõistlikum veidi hoopis olemasolevat rada putitada. Praegune variant ei ole minu meelest igatahes jätkusuutlik selles osas, et sisuliselt trenni võimalus puudub. Tahaks sõitma minna, aga enne pead ühe õhtu mitmekesi tööd rabama, et plats heinast puhtaks saada ja siis sajab järgmised paar päeva ja ongi jälla sama seis. Võistlusteks jah sai rada korda ühiste jõupingutustega, eelkõige muidugi tänud Teedule, kes tehnikaga tegi suurema töö ära. Püsivat rajakatet (nagu näit. Laitses) ei ole ja see seab piirid ette. Nüüd ongi mõtlemise koht, mida oleks vaja ja kuhu teha, siis saab juba edasi vaadata, kes saaks millegagi toetada või kuskilt midagi sebida. Sellised minu mõtted.
Losi 8ight 3,0 E
Sworkz S12-1M
Kui ikka panen silmad kinni ja kukkun kütma...
mob: 5346 0029

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas lauri » 05.09.2012 20:46

Võistleja vaatevinklist... Tartu rada on hea savipinnasega, mis kestab hästi. Raja plussiks on ka suurus. Peasirge, kiire vasakkurv, hüpekas, tagasipööre ja kiire paremkurv - kui rada hooldatud oli, siis oli seda lausa lust sõita! Ja suurus mängib rolli ka raja kulumisele - autot per ruutmeeter on vähem! Meenub väga hea sõiduelamus (vist) 2011 aasta kevadest, kui rada oli korraliku hoolduse ja väikese uuenduskuuri läbinud. Tartu rada väärib igal juhul tähelepanu, kui tublisid hakkajaid inimesi leidub.

Kindlasti on ka mudelismile üldiselt kasulim hea rada Tartu külje all, sest seal on potensiaalseid sõitjaid lihtsalt rohkem :) Google maps näitab Tartu raja kaugust Elva kesklinnast kõigest 23km, 23min. Omal ajal sai Tallinnast Roogoja rajal sõitmas käidud - 42km ja polnud hullu miskit. Laitse on Tallinnast ~35km.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas JAN » 08.09.2012 18:56

OK . Aastaid tagasi oli Tartu klubi tegevus ka palju parem hetke seisust, tuleb teha vist jälle klubi koosolek ja arutada seda probleemi täie tõsidusega . Seda on ainult rõõm kuulda , et on uusi ja hakkajaid mudeliste kes on ka raja ehitusest ja hooldusest huvitatud . 8)

robink8
Postitusi: 206
Liitunud: 18.03.2012 12:23
Asukoht: Tartu

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas robink8 » 01.10.2012 11:15

Siin väike reklaamklipp Tartus Tähtveres olevast BMX rajast, kuhu minu arvates annaks teha mõned täiendused, et seal ka automudelitega saaks edukalt sõita ja võistlusi korraldada. Video on tehtud kasutaja Joukko poolt ja auto müügi eesmärgil, loodan et ta ei pahanda. :D
Video ise siin: " onclick="window.open(this.href);return false;
Losi 8ight 3,0 E
Sworkz S12-1M
Kui ikka panen silmad kinni ja kukkun kütma...
mob: 5346 0029

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas heiks » 01.10.2012 13:09

vaevalt see önnestu bmx rattad hääletud,aga lase sinna 10 trimmerit vöi nitrokat on majaperemehed kohe kimppus kaigastega :D

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Elvasse off road rada!!!

Postitus Postitas tony012 » 01.10.2012 18:48

BMX raja haldajatega on 2011 suvehooaja kohta juba tehtud eeltöö... Seal oli sel ajal üleval silt, et mudelautodele keelatud.... Aga raja haldajad ütlesid, et kui tegemist on korralikult organiseeritud mudelialase üritusega, siis takistusi ei tehta...

See on selgelt kõige rohkem valmis ameerikastiilis rada eesti pinnal... Ma ei saa üldse aru, miks Tartu klubi pole seal kui mitte karikasarja etappi, siis vähemalt niisama vahvat klubilise hõnguga võistlust korraldanud.
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Vasta