Suurimad tänud korra veel siis Eerikule kes konkurendi oma akuga liikuma aitas!
Panen siia natukene täpsema info minu mudeli kohta.
Toorikuks valisin Mugen MBX-5T Truggy. Kulude kokkuhoiu eesmärgil valisin ProSpec versiooni asemel baasversiooni aga siiski olin sunnitud ühe pulga laenama ProSpec'ilt, sest muidu ei oleks mootor ära mahtunud.
Conversioni tegemiseks otsustasin kasutada
RC Product Design poolt välja töötatud lahendust. Lahendus on väga korralikult, läbimõeldult ja puhtalt tehtud. Sisuliselt oli vaja ainult kruvi õigetesse aukudesse panna ja kõik oli paigas. Hind tuntub küll pisult soolane aga julgen väita, et minuarust on toode oma hinda väärt

Auto kaalujaotus tundus sõidus olema suhtelisel hea. Nii front kui ka back flipid tehti sellega õhus ära ja hüpetesse minek ja sealt maandumine oli mugav.
Mootoriks valisin
NEU 1515 1.5d. Foorumitest loetu ja isetehtud arvutuste põhjal tundus olema truggy jaoks igati tubli ja kvaliteetne mootor. Mootor käib vaikselt ja sujuvalt ning võimsusest ei paista puudust olema.
ESC ehk siis Elektriline Kiiruse Regulaator on Castle Creations Mamba Max. Tegu on küll 1/10 skaalale ja 2S LiPo-le disainitud reguga aga ka 4S ja 1/8 ei paista olema talle suureks probleemiks. Kahjuks on juurde vaja UBEC pinge piirajat servole ja vastuvõtjale sobiva 6V saamiseks akustu tuleva 14.8V asemele. Sisseehitatud BEC tuleb välja lülitada sest see ei kesta.
Akudeks tellisin 6000mah (PolyQuest) ja 5000mAh (Zippy). Nagu Eerik on testinud siis 5000mAh annab sõiduajaks umbes 15minutit. Minu auto tarbis võistlusel 10min sõiduga ca 2500-3000mAh. Siit võib siis järeldada, et võistlustel osalemiseks oleks ehk parem omada akut mahuga nii 3500-4000mAh. Sellisel juhul saab natuke vähendada auto kaalu ja parandada kaalujaotust.
Kaal nitro vs brushless. Kaalusin siis huvi pärast ära mõlemad autod koos kerge muda kihiga. Lahinguvalmis Nitro Mugen MBX-5T ilma ühe amordita kaalus 4450 grammi ja Brushless MBX-5T ilma akuta kaalus 4050g. LiPo aku mahuga 5000mAh millega sõitsin kaalub 520g. Seega kogukaal oli 4570g ehk siis 120g raskem kui nitro. Kui aga sõita võistlusi 10min formaadis ja kasutada näiteks 3700mAh akut (380g) siis oleks kogukaal 4430g. Seega nii nitro kui brushless kaaluvad tegelikkuses ühepalju
