Kollanokk

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
reims
Postitusi: 6
Liitunud: 10.01.2019 21:22

Kollanokk

Postitus Postitas reims » 11.01.2019 13:06

Tere siinsele perele.
Kuna antud valdkond on minu jaoks suht tume maa, siis on minu ostusoov ka sellest tingituna veidi kentsakas. Nimelt oleks vaja kohe kuueseks saavale poisile ühte puldiautot, millega saaks ta ennast välja elada ja nautida mängurõõmu rohkem, kui mõned üksikud korrad.
Siiani ostetud ca 30 eurosed autod seda väga ei võimalda, kuna midagi hakkab suht kiirelt kuskilt juba pudenema või streikima.
Sestap mõtlesingi natuke laiemalt asja vaadata ja mõtlesin siit küsida, kas näiteks selline aparaat
https://www.hobimaailm.ee/et/a/puldikas-lrp-mt-1
on mõistlik või on sellel ka mingid hädad ja pigem natuke juurde investeerida. Samas ma ei leia, et 100 eurot just ka väga vähe oleks, kuigi siin tundub liikuvat minimaalselt ca 200.- riistapuid.
Aidake inimest :lol:

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1794
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kollanokk

Postitus Postitas R0mm » 11.01.2019 14:25

Tore idee ja hea mõte!

Hobimudeli kohta on 100€ tõesti väga vähe ja sellise summa juures ei tasu kindlasti eriti kõrgeid lootusi tootele seada. kindlasti tuleks peast heita idee, et "see asi maksis ju 100€, aga ikka laguneb siit ja sealt". Korraliku ja üsna vastupidava mudeli hind jääb ülespoole 1500€ piiri, alla selle (ja ka üle selle) on kindlasti kõikidel mudelitel omad vead ja nõrgemad kohad. Samuti väga palju on kinni ka mudeli kasutajas. Kui selle kalliduse mõtte saad peast välja, siis on lootust, et ei pea pettuma. Muidugi kehtib mudelite puhul ka see vana Tõstamaa vanasõna, et saad selle, mille eest maksad. Seega kui maksad hobimudelismi mõistes nii vähe kui võimalik, siis saadki asja mis on hobimudelismi mõistes just nii hea kui hinnasildil kirjas. Siinkohal palun jutust mitte välja lugeda hinnangut konkreetse mudeli kohta. Ei oma isiklikku kogemust, ei ole uurinud internetist. Lihtsalt vastuseks küsimusele, et kas rohkema raha eest saab parema. Saab! Vähema eest saab ka kehvema. Selleks, et väga hea saada, peaks aga kordades rohkem oma rahakoti peale vihane olema :)
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

reims
Postitusi: 6
Liitunud: 10.01.2019 21:22

Re: Kollanokk

Postitus Postitas reims » 11.01.2019 20:36

Novot, sellest mõttest ma üldiselt saan ka kainena ise aru. Paraku on kogemusi hobina just nende 1:1 mõõtkavas autodega :lol:
Sestap ma ka siia pöördusin, et järsku keegi viitaks või oskaks pakkuda oma riiulilt mõnda riistapuud, mis juba lahedalt tuunitud oleks 8) Täna natuke kodumaistel lehtedel lehitsedes leidsin veel ühe variandi, mis just oma nelikveo puhul põnev tundus.
https://www.claypitrc.eu/et/a/ftx-carna ... ega-mootor
Samas natuke veebis urgitsedes vaatas vastu üllatus, kui palju kallimalt meil müüakse neid mänguasju.
https://www.lrp.cc/en/product/mt-1-elec ... ghz-rtr-1/

tikka
Postitusi: 30
Liitunud: 18.06.2014 17:26
Asukoht: Rakvere

Re: Kollanokk

Postitus Postitas tikka » 12.01.2019 14:18

Mudeli valikul tasub mõelda ka varuosade saadavuse peale. Natuke nadi oleks iga pisikest juppi hakata välismaalt tellima, aga samas mõningase ennetava hoolduse puhul võib ka näiteks Hiinast originaal jupi õigeks ajaks väga odavalt kätte saada. Tasuks vaadata veel Eesti võistlusklasside poole, mitte et nüüd peaks kohe võistlema minema, aga ka varuosade saadavuse koha pealt. Näiteks juunior liiga 1/16-1/18 mõõtkavas mudelitele on suurema tõenäosusega kiirelt kohapealt juppe saada. Latrax on üks nimi, mis mulle endale kuskilt on meelde jäänud:
http://vmrc.ee/uritused/sc-18-latrax-sst-stock
http://vmrc.ee/uritused/juunior-liiga-1.

Lpse puhul on enese välja elamine suht suhteline mõiste, minu puhul tähendas see aeglast sõitu ja offroad takistusraja läbimist ehk siis oleks mingisugune lukustatud differentsiaalidega crawler mõistlikum valik, millega pole samas hea pidamisega pinnasel suurt midagi huvitavat teha. Mida kiirem, suurem ja võimsam masin, seda destruktiivsem on tubane rallitamine.
LRP S10 Blast BX 2 Brushless
HB Cyclone
Axial SCX-10 Jeep Wrangler G6 kit ehitus trail crawl ja formula offroadi jaoks

reims
Postitusi: 6
Liitunud: 10.01.2019 21:22

Re: Kollanokk

Postitus Postitas reims » 12.01.2019 18:00

Väga hea info minu jaoks, seda ma siia otsima tulingi. Kellegil midagi lisada, või kui kellegil ka midagi pakkuda on, siis olen avatud pakkumistele.

Vasta