Quanum Vandal XL hammakad

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
Wagabond
Postitusi: 53
Liitunud: 09.09.2012 12:59

Quanum Vandal XL hammakad

Postitus Postitas Wagabond » 12.11.2016 20:06

terve suve sai hakkama plastik+rauast hammakad.
Nüüd tellisin alumiiniumist ja need pidasid lumes paar päeva.
Saan aru, et lumi läheb velgede sisse ja takistus suureneb.
Palun soovitusi, et uued alu hammakad kauem vastu peaks !
Quanum Vandal XL 4WD Buggy
Turnigy Centurion Catamaran Boat

Wagabond
Postitusi: 53
Liitunud: 09.09.2012 12:59

Re: Quanum Vandal XL hammakad

Postitus Postitas Wagabond » 14.11.2016 09:50

Kas talveks tuleb sõiduk kapiotsa parkida või on miski mõte seda talvel ka käitada ?

Tegelikult üks versioon on, suurem hammakas, mis jagab jõudu diferentsiaalidesse on alt (raamist) pisut väljas.
Ehk siis raami sees on selle koha peal pilu, kust see võib lund kaasa haarata ja hammakate vahele pressida... ?
Quanum Vandal XL 4WD Buggy
Turnigy Centurion Catamaran Boat

srx
Postitusi: 87
Liitunud: 23.12.2015 14:43

Re: Quanum Vandal XL hammakad

Postitus Postitas srx » 14.11.2016 16:17

Mina olen põhjas olevad augud kõik kinni teipinud.
Ka kere võib tõmmata põhja külge kinni, et võimalikult vähe lund ja muud sodi auto sisse saaks.

Olen kasutanud plastikust hammasrattaid ainult ja pole nagu väga probleemi täheldanud. Mul on mitu sellel platvormil autot ja vist olen ainult ühe spur geari vahetanud, kuigi varuks on neid vist paras hulk.
Pigem on probleemiks see, et märja ja linnas ka soolga kipuvad laagrid otsa saama. Ja mitte niivõrd rattalaagrid vaid hoopis diferentsiaali laagrid ja ka keskel peaülekande (ei saa ju öelda difri - seda pole) laagrid.
Ühe korra olen ka mootori laagreid vahetanud talvise sõidu tõttu.

Lumi ise ei tee hammakatele midagi. Teeb ilmselt see sodi, mis koos lumega sinna satub.

Wagabond
Postitusi: 53
Liitunud: 09.09.2012 12:59

Re: Quanum Vandal XL hammakad

Postitus Postitas Wagabond » 16.11.2016 13:24

Võimalik, et mul on üks Vandal XL tüüpviga ESC krigistab hambaid kohapealt minnes.
Seda pidi kuidagi programmeerimiskaardiga saama korda... ?
Quanum Vandal XL 4WD Buggy
Turnigy Centurion Catamaran Boat

srx
Postitusi: 87
Liitunud: 23.12.2015 14:43

Re: Quanum Vandal XL hammakad

Postitus Postitas srx » 16.11.2016 18:07

Kui sul on see originaal kombo, 45A waterproof ESC ja see väga kahtlase väärtusega 3000kv mootor, siis mina vahetaks need esimesel võimalusel välja.

Näiteks see kombo on mul väga edukalt taoliste autode peal toiminud:
https://www.aliexpress.com/item/3650-31 ... 07937.html
Mootor on 4-pole ja väänet kõvasti rohkem. Kohaltvõtt on palju parem.
ESC veekindel ei ole ka talvel võib kergelt maha põletada.

Olen ka kombineerinud selle kombo mootorit ja TrackStari 80A waterproof ESC-i. Ka väga hea kombinatsioon. Siis vett ei karda. Aga sool laagritele ikkagi hästi ei mõju.
Sellest ESC-ist on nüüd ka v2 väljas. On see hea või halb, ei oska kommenteerida. https://hobbyking.com/en_us/trackstar-1 ... sc-v2.html
Seda mootorit saab ka eraldi osta ~15€ eest.

Programmeerimiskaardiga ei päästa orginaal kombo juures midagi. See on lihtsalt liiga lahja.
Kui tahad, et see enamvähem toimetaks, siis pole muud varianti kui väiksem pinion ja kaotad kiiruses.
Sama kombo põles mul Desert Foxi peal maha esimese aku esimese poolega. Ja seda talvel miinuskraadidega. Seda sugugi mitte paksus lumes sumbates vaid parkimismajas poleeritud betooni peal.
Desert Foxi peal on sellele mingil seletamatul põhjusel otsa kruvitud 23T pinion (kõik muud ülekanded samad). Desert fox on raskem kui Vandal. Rattad on ka suuremad kui Vandalil. Aga ometi otsustati sinna panna suurem pinion, mitte väiksem. Ja see lihtsalt ei toimi. Mootor kuumeneb üle, isolatsioon sulab, mootor läheb lühisesse ja kõik põleb maha. Vandali peal on kasutusel 17T pinion.
Vandal XL osas andmed puuduvad, ei tea mis pinion seal on, aga eeldan, et 17T.

Vaata mingi 4-pole mootor ja 60-80A ESC. Siis toimetab see auto päris hästi.
Näiteks see kombo on ka hea:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-tra ... v-80a.html
See on samuti 4-pole mootoriga. Mootoril on kv veidi kõrgem ja pinioni võib siis isegi veidi väiksema panna, 15-16T võiks proovida.

Hammasrataste üle mõistuse palju kulumine muidugi on täiesti teine teema ja siin elektroonikat ilmselt süüdistada ei õnnestu.

Wagabond
Postitusi: 53
Liitunud: 09.09.2012 12:59

Re: Quanum Vandal XL hammakad

Postitus Postitas Wagabond » 21.11.2016 10:08

Kuna uued alu hammakad saabumas, siis annaks veel pisut teooriale hagu.
Kas neid hammakaid võiks ka määrida ? Kui jah, siis kas pigem paksema või mõne peenema grafiitõliga ?
Palju suurendab hammakate kulumist liig tugevalt kinni keeratud sidur... ?
Quanum Vandal XL 4WD Buggy
Turnigy Centurion Catamaran Boat

Vasta