See valus teema... raha

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

See valus teema... raha

Postitus Postitas RandoM » 11.09.2005 22:50

Nonii kallid kaaskannatajad. Kunagi pidi keegi selle teema üles võtma, kuipalju ikkagi teil kuus/aastas/päevas auto remondi peale raha kulub, mõtlen just varuosi, mitte mootoreid/kumme ega muud vaid puhtalt auto remondile kulunud raha, olgu siis tegemist loomuliku kulumisega või enda hulljulgusega.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 11.09.2005 23:08

Teen siis kohe otsa lahti:

Üpris selgelt suudan meenutada viimast aastat, ehk kahe auto perioodi. Sellest varasem aeg oli rahaliselt midagi masendavat, parem ei räägiks, juppe läks nagu leiba.

Hot Bodies Lightning RR
Aktiivset kasutust sai talv-kevad perioodil 4 kuud, sellest ajast seisab. Kokku kulud varuosadele olid ~2400 krooni.Vahetatud sai tiivakinnitusi, c-hube, õõtsasid, sidurit, rooliotsasid, kardaane, laagreid (neid läks kohe hulgim). Auto hind 6300.- + 2400 varuosadele= 8700 = 2175kr kuu. Osalenud 3 võistlusel = 2900kr per võistlus. Auto soetuskuluta on kuuelarve varuosadele 600kr.

Hyper 7 DTQ
Aktiivne kasutus aprilli lõpp-.... Kokku kulud varuosadele ~500 krooni. Tagumine amorditorn ja tiivakinnitus. Auto hind 8800.- + 500 = 9300.- = 1860.- kuu. Osalenud 9 võistlusel = 1033kr per võistlus. Jättes arvestamata auto seotuskulu, on kuu eelarve varuosadele 100krooni, arvestades minu sõidustiili (kes teavad, need räägivad) on seda ääretult vähe.

Hyper 7 sõidab siiamaani kui vana mees, kuigi on näinud 3 korda rohkem võistlusi ja tohutult palju rohkem lõhkumist kui Lightning, samas teine on juba sellises seisus et võiks ta mõnele uuele huvilisele pea tasuta ära anda, loksud, lõtkud jne. Samas ilmutab ka hyper esimesi märke laagrite vahetamis vajadusest, praegu toimib veel kõik kui kellavärk, aga paari-kolme võistluse pärast räägib auto teist juttu ma kardan. Kui teema püsib üleval, siis püüan operatiivselt täiendada, kui peaks olema põhjust.

Need paar lihtsat arvutust peaks selgeks tegema, miks ei ole mõtekas osta odavat autot, samas täitis lightning oma eesmärgi. Ma tahtsin osta buggy ja mul olid äärmiselt piiratud ressursid, sain odavalt kätte ja olin rahul, kuni asi hakkas remondiga päris käest ära minema.
Viimati muutis RandoM, 12.09.2005 14:34, muudetud 1 kord kokku.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

frank40
Postitusi: 474
Liitunud: 20.06.2005 21:59
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas frank40 » 11.09.2005 23:36

Kas me oleme tõesti nii rikkad et osta odavaid aga ... asju?
Swiftile kulunud sell hooajal 5515 krooni, puhtalt remondiks. Sõitnud 4 võislust, momendil laiali ja polegi enam tahtmist nigu remontida sest uus mootor justkui rebis viimasegi mis veel vastu pidas laiali!
Liitke lahutage ise ja eks siis näete kuhu raha kulub :lol: FR

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 12.09.2005 07:32

Iga hobi nõuab raha. Kunagi ütles mulle Jouni nii "Ükski hobi ei ole odav" ja nii see on.
Savage 25
Ma püüan nüüd siis meenutada mis mul tema algus perioodist on katki läinud : antenni vooliku sõtsin katki 1m maksis 7 krooksu, difreid olen ehk pea aasta jooskul vahetanud 2x (üks kohe upgrade ja teine siis vahetus) max 500 eeki, laagreid 200 eegi eest. Spurgeare ütleme siis 100eeki, eile sai rollbar kõveraks, kuna haamer oli ennem juba olemas siis seda siia sisse ei arvesta :),mõned kruvid 20 eeki, veel üks hammakas 100 eeki, kamalalaga muud rõvedalt max 500 ja siia liidan suvalisi muid asju, ütleme et 2k per / kuud = 222,2 eeki per kuu. Siia ei kuulu siis kumme, kütust, akusid, laadija.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 12.09.2005 07:46

Ma ei tea, kas on mõtet mul siin rahakoti kaotusi üles lugeda... kogu raha mis sisse olen pannud on ka ära võtnud. Küsimus on lihtsalt, et palju paned ja kuidas sõidad/hooldad. Usun, et kui ma järjestikku backflip'e prooviks siis läheks raha ka rohkem. Juppides võin aga oma kulud küll kokku võtta.
Purunenud on: esi stange üks kinnitus koos jupiga skip-plate'st (laubakas asko savagega), alumine õõts hakkas välja tulema (laubakas asterixi savagega), ca 3 diffrit on ära kulunud, teine kere hakkab ära väsima, kolmas spur-gear läks eile peale, üks ühesuunalaagar, paar küünalt, mõned tihendid, paar laagrit. Masin on olnud mul mingi veebruari keskpaigast.
Upgradesi, mis masinasse tehtud on ma üles ei loe kuna need on vabatahtlikud (korralik õhufilter siiski tuleks teha kohustuslikuks).

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 12.09.2005 22:27

frank40 kirjutas:Kas me oleme tõesti nii rikkad et osta odavaid aga ... asju?
Swiftile kulunud sell hooajal 5515 krooni, puhtalt remondiks. Sõitnud 4 võislust, momendil laiali ja polegi enam tahtmist nigu remontida sest uus mootor justkui rebis viimasegi mis veel vastu pidas laiali!
Liitke lahutage ise ja eks siis näete kuhu raha kulub :lol: FR
Ma kohe ei saanud kommenteerimata jätta, aga täpsustagem, et selle 5515 krooni sees on ka uus LRP võistlusmootor hinnaga 2984 EEK... ma seda päris auto kuluks ei loeks.
Krt, hakka või ise Swiftiga offroadi sõitma, et vaadata, kuidas see minu käes koos püsib ja liigub... oleks meil aastas 100 nädalat, siis sõidaks vbla ka :lol: praegune ajaressurss ei võimalda seda kuidagi.

Oma kuludest rääkida, siis mul on suvehooajal kulunud 2 auto (Schumacher Mi-2 elektritouring ja R12 nitrotouring) juppide peale ~3,5K, suurem osa sellest avariide tagajärjel purunenud pudinad, aga ka mõned rihmad jms. kulumaterjal.
Elektrikas on sõitnud suvel 5 võistlust, nitro 7. Ma ei arvesta siinjuures nitro mootorit, mis peale kaht hooaega vahetatud sai...

Kõige suurem kulu on mul anyway rehvid. OK, Eestis sõidan ma asfaldil elektrika rehvijooksuga (~500 EEK) 2 võistlust ja nitro omadega (~400 EEK) umbes sama, aga nt. Soomes pidaval rajal sõites läheb mõlemal 2 jooksu päevas (1 eelsõitudeks, teine finaali). Nitro Nordicsil läks koos trennipäevaga 4-5 jooksu... muidugi ei kulu nad sellega lõpuni läbi, aga võidu enam nendega ei sõida. Niisama kärutamiseks ja raja õppimiseks OK, auto seadistamiseks, tõsiseks trenniks ja võistlemiseks ei sobi.

fin

Postitus Postitas fin » 29.09.2005 21:03

morooooo!!!! vähän tääl on kalliimmat hinnat ku suomessa!!!
(aika onneton on tuo auto lista tuolla) hehe :lol: :lol:
on virolaiset vielä aika paljon jäljessä....

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 29.09.2005 21:38

Täällä et o viellä euro ;)
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 18.11.2005 12:51

Elustaks nats vanat teemat, et kui auto remondi peale palju ei lähe siis.. aga kui palju muidu läeheb täiendusteks, võistlusteks - ühesõnaga kõik kokku... Ma kui eelmise aasta jõuludest teemaga täiesti nullist alustanu - lõin huvi pärast kokku ainult towerist tellitud kaubad.. seal saab ju ajaloolist statistikat vaadata ja jätsin arvestamata, mujalt tellitud vidinaid, siis peale numbri kokku löömist hakkas mul väga halb, käed hakkasid värisema, kõhus keerab.. edasine numbrite kokkulöömine pole mõttetegevuse halvatuse tõttu enam võimalik.. hetkel ei tahaks seda numbrit öelda, kuna naine käib siin ka lugemas.. millal või millega see asi võiks lõppeda.. julgemad võiks äkki kirjutada, palju neil aastas hobi alla tegelikult kulub.. uued autod, mõnel ka sekka lennukid, puldid, upgraded, kütus, kummid, kered, tööriistad, akud.. see rida on vist lõputu.. kui teil tulevad numbrid suuremad kui mul, siis oleks mul ka julgem tunne kodus öelda, et aga vaata teistel on palju hullem..

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 18.11.2005 14:43

Tegelikult on minul hobi ära võtnud kogu raha, mis sinna pannud olen :D. Raha mida mul pole - seda pole sinna pannud ja kui raha on millegi muu jaoks tarvis olnud siis on mujale läinud. Minujaoks on inimese hobid = tema eluviis ja oma eluviisile ei saa ju kulutuse silti külge panna :P. Muidugi võib ju neid numbreid kokku lüüa, et siis saab võrrelda teistega kuid tegelikult ei anna see kah midagi - inimesed on erineavad ja nende eluviisid on erinevad.

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 18.11.2005 15:16

Ma nii lihtsalt uudishimust uurisin, et kui kallid eluviisid meil on ;-)

külaline

Postitus Postitas külaline » 18.11.2005 21:47

aga ütle ranno, mis number see siis on? :D

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 19.11.2005 15:56

Vaatasin, et nüüd pea aasta jooksul on kulunud nii 40K igasugu eelpoolmainitud asjadele, aga äkki on see normaalne.. ja põen siin ilma asjata..

Kasutaja avatar
-HPI-
Postitusi: 18
Liitunud: 15.11.2005 09:13
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas -HPI- » 19.11.2005 16:57

Jessas... kas seda kuidagi palju pole kulutada ainult autopeale 40k aastas? :? :shock:

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 19.11.2005 18:03

No siin on sees ka palju asju mida tulevikus enam ei pea kultama nagu korralikud tööriistad, laadiad, temperatuuri mõõtjad, küünla toited, tagavara kummid veljed.. ja peoga varuosi.. järgmine aasta äkki ei kulu midagi, kuna kõik on varutud ;-) kui just, ei soeta miskit uut..

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 20.11.2005 01:13

Ranno, sa oled v2ga odavalt p22senud...

Minul kipub Neo Invitationali eelarve samasse suurusj2rku. Seda siis koos reisikulude jms'ga. Kogu aasta kulumaterjalide, autode jms peale ei taha ma m6eldagi, ent ma usun et ei liialda kui v2idan et k6ik RC auto teemalised kulutused selle aasta jooksul j22vad kuuekohaliste numbrite valda. Konkreetselt varuosadele ja mudelitele j22b sellest kaduvv2ike osa.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 20.11.2005 15:24

Jah.. kasvame suuremaks ja mänguasjad lähevad kallimaks.. nagu ütles mingi vanarahvatarkus..

Kasutaja avatar
kapa
Postitusi: 156
Liitunud: 27.07.2005 20:08
Asukoht: Tallinn-Otepää

Postitus Postitas kapa » 21.11.2005 19:05

Vahet pole kui suur see aastane käive teistega võrreldes on, mõnele on see pool sada tuhat väike raha, aga minule käib see sitaks üle jõu, selleks ka talve etapid vahele jätan. Mõnele on isegi mõned sajalised suur summa. Hobi ei pea olema kallis, kuid see hobi on, eriti siis veel kui areneda tahad. Midagi ei ole teha...ise valisime selle hobi. Sitax kallis aga sitax põnev.
Ma ei hakka oma numbreid kokku lööma, tean et need on mulle suured, mõni ainult haigutab nende peale.
55582183

Vasta