HPI BAJA 5B 2.0?Ja natuke üldist.

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
Kasutaja avatar
Heix
Postitusi: 82
Liitunud: 16.09.2009 14:17
Asukoht: Tiskre

HPI BAJA 5B 2.0?Ja natuke üldist.

Postitus Postitas Heix » 18.09.2009 02:06

Olen sellel Mudelismi alal täielik võhik aga huvi on suur!Plaanin endale lähiajal masinat osta aga ei tea päris täpselt neid asju.Nimelt ei lugenud ma välja(ei pannud tähele) reeglitest vastust oma küsimusele.Kui ma ostaksin endale selle masinahttp://www.hpi.ee/?lang=est&m1=1&m2=4&m3=21&tk=7&prod=4 siis ka see masin on mõeldud puhtalt enda lõbuks metsa all põristamiseks,või kas see kvalifitseerub ka kuhugi võistlusklassi?Algul tahaks niisama sõita ja hiljem võistlustel hakata osalema.Kas selle auto ost oleks totaalne puusse panek?Seda masinat vaatasin just bensiinimootori pärast,hea lihtne hooldada jne. :) Lisaküsimusena veel,mis hinnaklassist alates tasuks vaadata nitromootoriga 4wd off-road masinaid võistlemiseks(vastupidavus,kvaliteet jne.)arvestades.Tänan juba ette abi eest ära!!!

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Postitus Postitas Grim Reaper » 18.09.2009 05:48

Baja kvalifitseerub võistlusklassi alla niiet selle ost pole puusse panek.Saad nii võistelda kui ka oma lõbuks põristada metsa all.
Nitroautodest ei tea eriti midagi.HoBao paistab kuidagi hinna ja kvaliteedi suhe olevat.Ise olen rahul kuigi mul nitro elektri peale ümber tehtud.
RandoM hakkab ka sõna võtma, et asso asso ... teised on saast :) Aga eks nitroinimesed räägivad ise mida nad soovitavad.Kindalsti küsi põhjendatud vastust aga hoiatan, et igaüks hakkab oma toodet kiitma.Ostmine jääb pigem sinu otsustada.

RandoM on täiesti huupi öeldud nimi.No harm ment :)

Aga mida mina ka nitrost tean :lol:
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 18.09.2009 07:22

irw @ Grim Reaper
Sinu jutust tuleb välja et päris mitmed autod on tegelikult head, sest ma võin pakkuda lausa mitme erineva firma autosid :)

Võistlus kõlbuliku nitro auto komplekt läheb maksma vahemikus 10-15k.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Postitus Postitas Grim Reaper » 18.09.2009 07:39

Ega ma siis ainult ühte brändi ei kiida ja kummarda.Häid autosid on mitmeid aga põhitõde on ikkagi see, et inimesed vaatavad hinda ennem kui auto praktilisust/võimekust.Eriti kui on veel tegu algajaga kes ei jaga midagi ja on lihtne kärbseid pähe lasta.Võibolla ei hakka talle see mudelivärk meeldima aga kes teab.

Heix võiks panna oma rahakoti paksuse ka kirja mida ta on nõus kulutama auto peale ja mida ta ise meelsamini tahaks.(mingi eelistus oli juba Baja peale tehtud)
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas R0mm » 18.09.2009 08:28

Rääkides nitromudelist ja võistlusvõimekusest, räägime seda sama juttu, mida alati. Toodetakse kahte sorti mudeleid-hobimudel ja võistlusmudel. Sisuliselt igal tootjal on RTR (ready to run), mis reeglina ei sobi sellisel kujul võistlemiseks, sest enamasti on just elektroonikapool see, mis ei kesta. Mootor on ka ilmselt nõrgem kui tavaliselt võistlustel kasutatavad võistlusmootorid, kuid need RTR motod käivad samuti piisavalt, et algajat mitte heidutada. Samuti on reeglina piisavalt võistlusvõimeline RTR mudeli veermik, mis peaks võistlustingimustes siiski ühte tükki jääma (mõnede eranditega). Esimesed asjad mis RTR mudeli puhul purunevad on reeglina servod, sest reeglina kasutatakse plastikhammakatega servosid, mis lihtsalt ei kesta offroadi tingimustes, ei gaasil ega roolil. Samuti saab ilmselt probleemiks 27AM sagedusalas töötav saatja/vastuvõtja mida paljud RTR mudelid siiani kasutavad. Kokkuvõttes siis oleks võistlusele tulles enamus RTR mudelitel vaja välja vahetada servod ja raadiosüsteem. On ka RTR mudeleid, millel on kohe kaasas korralik 2.4 GHz Spektrumi elektroonika ja ka näiteks starterbox.

Kui nüüd tulla võistlusmudelite juurde, siis need tulevad minule teadaolevalt eranditult ilma mootorita, servodeta, raadiosüsteemita ja vahel ka ilma rehvideta/ratasteta. Selle põhjuseks on asjaolu, et võistlusmudelistid soovivad kasutada detaile, mis just neile parasjagu meelepärased on ja asjaolu, et neil on tihti need detailid juba olemas ja asjaolu, et kui kohe panna kokku mudel mingitest überjuppidest, siis ta hind oleks ka überalles. Samas mõni jupp võibolla ikka ei sobiks antud võistlusmudelistile.
Lisaks eelpool nimetatud juppide puudumisele on võistlusmudel üldjuhul koostatud mingis osas erinevatest juppidest kui sama mudeli RTR versioon. Kõige tavapärasemad detailid, mis erinevad on: põhjaplaat, amorditornid, amordid, kardaanid, detailide valmistamiseks kasutatud materjalid/tehnoloogiad. Seega lõppkokkuvõttes peaks võistlusmudel olema mõnevõrra kergem ja vastupidavam erinevatele välismõjutajatele ning omama rohkem seadistamisvõimalusi.
Rääkides nüüd saadaolevatest brändidest ja sellest, milline on kõige "pikem", siis mina olen jätkuvalt seisukohal, et kõik võistlusmudelid on üsna ühel pulgal. Kindlasti on nad omadustelt mõnevõrra erinevad ja kõik nad omavad mingeid plusse ja miinuseid. Eestis saadaolevatest sõidetakse kõikidega vaheldumisi päris edukalt (Losi, Associated, X-ray, Hot Bodies, HoBao, Kyosho). Võistlusmudelite KIT-ide hind algab enamvähem 7000.- krooni juurest ja läheb sinna 10k juurde välja. Neile lisaks siis veel vaja mootor (alates ~3000.-), raadiosüsteem (alates ~2000.-) servod (alates ~800.- tk), starterbox (alates ~800.-) ja lisaks sellist väiksemat sodi nagu kütusepudel, akud, laadija, kütus, tööriistad, õhufiltrid, õlid, puhastusvahendid, mingi kott või kast kus kogu seda pahna hoida.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
Heix
Postitusi: 82
Liitunud: 16.09.2009 14:17
Asukoht: Tiskre

Postitus Postitas Heix » 18.09.2009 14:52

No selge pilt!Kas sellel hpi bajal on ka platikhammasratastega servod,mis kähku kuluvad ja kas selle rtr komplekti mootor on võistluskõlbulik?Eelnevalt mainiti,et ma võiks oma rahalistest võimalustest rääkida!!No eks ideaalne summa oleks mingi 8 kilo aga ma tahaks,et asi vastu peaks.Seega olen nõus rohkem maksma näiteks selle baja puhul!!!!

intz
Postitusi: 87
Liitunud: 08.04.2009 21:51
Asukoht: Lääne-Virumaa

Postitus Postitas intz » 18.09.2009 15:15

Ma sinu asemel ostaks korras kasutatud baja, saad odavamalt ning palju juppe peale. Ning mootor oleks rohkem sisse sõidetud, sest teatavasti on uutel masinatel asjad väga tihedad ja nõuavad sissesõitu.

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Postitus Postitas Grim Reaper » 18.09.2009 20:31

Osasid küsimusi sa saad juba hpi kodulehelt kätte.Eks me kõik sõidame nende mootoritega mis peale juba eoses istutatud (23cc3 ja 26cc3).Samas mootori tootjate valik on üsna suur ja lai aga eelistatud on Eestis rohkem Zenoah (SinuHobi) ja CY aka Chung Yang (HPI).
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

Kasutaja avatar
Heix
Postitusi: 82
Liitunud: 16.09.2009 14:17
Asukoht: Tiskre

Postitus Postitas Heix » 19.09.2009 04:20

Selge seltsimehed mudelistid :) Eks ma hakkan nüüd põhjalikumalt asjaga tegelema!!!

Kasutaja avatar
Heix
Postitusi: 82
Liitunud: 16.09.2009 14:17
Asukoht: Tiskre

Postitus Postitas Heix » 21.09.2009 02:37

Valik tehtud!!http://www.hpi.ee/?lang=est&m1=1&m2=4&tk=1&prod=17 ostan selle.Loodetavasti teenib mind hästi!!! :)

männikmees
Postitusi: 663
Liitunud: 30.03.2007 12:47
Asukoht: helsinki-vantaa-espoo

Postitus Postitas männikmees » 21.09.2009 20:11

Heix kirjutas:Valik tehtud!!http://www.hpi.ee/?lang=est&m1=1&m2=4&tk=1&prod=17 ostan selle.Loodetavasti teenib mind hästi!!! :)
huvitav otsus :roll:
ilma mudelita Targutaja

Kasutaja avatar
Heix
Postitusi: 82
Liitunud: 16.09.2009 14:17
Asukoht: Tiskre

Postitus Postitas Heix » 22.09.2009 02:59

Mida sa sellega mõtlesid,et huvitav otsus?

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas R0mm » 22.09.2009 07:57

Ilmselt seda, et algul tahtsid bensiinimootoriga suurt autot, aga nüüd otsustasid väiksema ja nitromootoriga masina kasuks, mida algul väga ei plaaninud üldse soetada.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

männikmees
Postitusi: 663
Liitunud: 30.03.2007 12:47
Asukoht: helsinki-vantaa-espoo

Postitus Postitas männikmees » 22.09.2009 10:37

R0mm kirjutas:Ilmselt seda, et algul tahtsid bensiinimootoriga suurt autot, aga nüüd otsustasid väiksema ja nitromootoriga masina kasuks, mida algul väga ei plaaninud üldse soetada.
just nii ma arvasin :lol:
suur on parem :wink:
ilma mudelita Targutaja

Vasta