Uue mudeli otsinguil.

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
Handri
Postitusi: 11
Liitunud: 30.05.2010 21:33

Uue mudeli otsinguil.

Postitus Postitas Handri » 25.09.2011 08:57

Tere.

Teemad küll siin suhteliselt vanad aga esitan oma küsimuse ikkagi :)

Plaan soetada omale 1/8 buggy. Kuid kuna tootjaid on palju ja mudeleid veel rohkem siis loodan abi saada siit.

Peamisteks kriteeriumiteks oleks, varuosade kättesaadavus ja vastupidavus. Siin oleks minu nimekiri mis on silma jäänud.

1) Losi 8IGHT 2.0 4WD RTR
2) Team Associated RC8RS RTR
3) HPI Pulse 4.6

Antud variandid on minule isiklikult silma jäänud, kuid ootaksin ka arvustusi muudelt tootjatelt :)

Handri.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Uue mudeli otsinguil.

Postitus Postitas tony012 » 25.09.2011 09:20

Kui valikutesse sobivad ainult RTR autod, siis saab kindlasti öelda, et Losi ja Asso autod on hea valik. Eriti hea on see, et neil mõlemal on kaasas ka käivitusvahend, Losil siis startbox ja Assol rotostart.
Mootori kõige vähem töökindlad tükid on minumeelest alati olnud igasugu pullstardid... Ja kui mootor pole just kõige paremas seades, siis see nööri kiskumine on kah väga tüütu.

Ma ei tea midagi selle HPI elektroonika kohta, aga seda tean kindlasti, et Losi RTR bagi ja tragiga kaasa tulev raadiosüsteem on sellisel tasemel, mis kannatab iga nurga pealt kriitikat... Enamus meie võistlejaid ei sõida nii kvaliteetse raadiosüsteemiga.

Võib öelda, et kõige lähemal nö PRO autodele on RTR bagide hulgas just need Losi ja Asso RTR bagid...

Nendest sammuke tagapool on siis sellised RTR bagid(Eestis maaletoojaga esindatud): RB (esindab Käver), HPI (Fasthobbies), Robitronic (ClayPit)... Ilmselt vist ka Ansmann (Tartu mudelipood)... Neid Ansmanne kiidavad reeglina need, kes nad ostnud on... aga millegipärast on need ka suht kohe müügis... Mina pole ühtegi Ansmanni sõitmas näinud...
Ajaa; Hobimaailmas on ju veel olemas Thunder-Tigeri bagi, selle kohta olen kuulnud, et mootor on väga hea...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

kodanik
Postitusi: 57
Liitunud: 19.05.2007 16:49
Asukoht: Tallinn

Re: Uue mudeli otsinguil.

Postitus Postitas kodanik » 25.09.2011 21:26

Eks igal masinal ole omad miinused. Ise valisin X-Ray (küll truggy) ning enam vähem rahul sellega. Masin on vastupidav, kuid kõiki varuosasid Eestist küll saada pole. Usun, et ka teiste tootjate varuosi pole meilt saada (HPI ja Kyosho'ga kogemus) samuti. Seega, see varuosade saadavus ei ole minu arvates küll ostu kriteeriumiks, vähemalt minul see tulevikus enam pole.
X-Ray XT8 brushless

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Uue mudeli otsinguil.

Postitus Postitas tony012 » 26.09.2011 08:44

;) Milline X-Ray varuosa Eestis saada pole? See oleks tõsiselt huvitav...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Handri
Postitusi: 11
Liitunud: 30.05.2010 21:33

Re: Uue mudeli otsinguil.

Postitus Postitas Handri » 27.09.2011 17:26

Varuosade saadavuse kohapealt ka kogemus. Kui vaja midagi tellida mis maksab rohkem kui postikulu ja väljapoolt EU tellides ka tühse summa pealt toll juurde siis korra mõtled ja siis tellid :) Tundub valutub osta jupp eestist ja paar tk kohe ka varuks, ei pea ootama saadetist ja hiljem tolliga jagelema.

kodanik
Postitusi: 57
Liitunud: 19.05.2007 16:49
Asukoht: Tallinn

Re: Uue mudeli otsinguil.

Postitus Postitas kodanik » 27.09.2011 19:25

tony012 kirjutas:;) Milline X-Ray varuosa Eestis saada pole? See oleks tõsiselt huvitav...
Ok, tglt sul põhimõtteliselt X-ray osas õigus. Originaal osad on ilmselt kõik saadaval (hind muidugi eraldi teema). Pole aga tuuning juppe saada või siis osa on ja osa pole, seega ikka välismaalt vaja tellida (kus juures transport USA'st ainult 1$).
X-Ray XT8 brushless

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Uue mudeli otsinguil.

Postitus Postitas R0mm » 28.09.2011 07:38

kui me räägimemingi x tootja tuuningjuppidest, siis loomulikult ei hakka neid siin keegi müüma. Esiteks on nad tegelikult ebavajaliku ja teiseks keegi ei jõua nende kümnete ja rohkemate aftermarket juppide tootjaid siin maale tuua. Kui räägime originaalosadest, siis ilmselt nendega on nii, et reaalselt vajalik nn tuuning on siiski kohapeal olemas. Vähemalt mina olen üritanud kõik mis tegelikult ka ühele võistlevale inimesele vajalik Eestis kohal hoida nii stock juppidest kui ka tuuningust. Muidugi Losi puhul on see tuuningjupi vajalikkus tegelikult äärmiselt küsitav. Ilmselt ka teiste võislusmudelite puhul. Idee on siiski ju selline, et võistlusmudel ongi juba rajavalmis, mitte teda ei pea kohe tuunima hakkama. Mina sõidan näiteks täitsa stock bagi kitiga, millele pole ühtegi tuuningut külge pandud ja ma pole veel aru saanud, et seda ka vaja oleks. Samas asjalikku tuuningut talle leidub.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uue mudeli otsinguil.

Postitus Postitas ollo » 28.09.2011 10:46

Enamus kolmanda partei "tuuningut" teeb võistlusmudeleid kas läikivamaks, aeglasemaks või mõlemat korraga. Reaalselt kiiremaks ja/või vastupidavamaks tegevaid juppe on promill "tjuuningust", mõttetut kräppi tõesti (õnneks) keegi eriti ei müü. Need üksikud kolmanta partei tuuningjupid, mida tõesti oleks mõtet auto külge kruvida, ei tasu aga maaletoojal sebimist, reeglina on igal tootjal 1-2 vidinat, mida sul õnnestub müüa umbes 3 tükki aastas, äriliselt täiesti mõttetu tegevus.

Vasta