Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
demo
Postitusi: 11
Liitunud: 26.11.2011 20:51

Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas demo » 26.11.2011 21:13

Tere!
Mõtlesin, et enne e- ja tavapoodide läbi kammimist küsiksin nõu foorumi inimestelt. Palun abistada algajat masina valimisel:). Kuna olen täiesti roheline siis ärge pange pahaks kui tuleb lolle küsimusi.

Elektrikas
Suure tõenäosusega RTR
Off-road
Ei võistle
Tõenäoliselt 4WD
Üle 25-30cm suurust ei näe vajadust (olenevalt autost siis vist umbes 1:18)

Millise sõidu jaoks sooviksin?
Tegelikult siin ongi nii, kus asi läheb veidi keerulisemaks, sest:
Sooviks sõita olenevalt ilmast nii väljas kui sees st siis päris toas, aga need masinad pole vist päris toas sõiduks, mis tähendab, et kui suuremas toas tahan sõita siis peaks olema pigem aeglasem ja jõulisem auto, et vaid vasta seina ei peaks sõitma kogu aeg vaid saaks nt ehitada ronimis ja hüppe atraktsioone.
Samas suvel sõidaks aias kus pole just kõige madalam muru kogu aeg ja võiks ju ka olla võimalik sõita metsateel üle puujuurikate ning mutimullahunnikute, liiva sees võiks saada sõita ning ka kindlasti asfaldil, et poleks lihtsalt täis maastikumasin.

Mulle endale tundub, et äkki kõige lähedasem oleks vast RC taoline masin, kuigi nt AINULT mööda kive kuiv ronimine või muda sees pläkerdamine õues mind eriti ei köida, normaalse ilmaga tahaks õues veidi kiiremat (mitte mingit hullu kihutamist spetsiaalsetel radadel vaid lihtsalt fun 20-30km/h kanti) sõitu ka karmimal maastikul teha, külg ees ja esiots õhus sõita veidi. Kas RC seda suudab või on ta lihtsalt niuke aeglane elukas? sest päris "traktorit" ikka ei tahaks.

Osad võiks olla vahetatavad ja varuosasid võiks olla saada mõistliku hinnaga ning masin võiks olla muidugi piisavalt töökindel:).
Hind - mida odavam seda parem, kuid masin võiks ikka olla amatöörile piisavalt töökindel, et päris odavat rämpsu ei soovi, mis mul varsti lagunema hakkab. Nagu öeldud võistlema ei hakka ja mingeid jube aretusi juurde planeerima ka mitte. Pole lihtsalt aega ega tahtmist.
Sõitmisega võiks hakkama saada nii kolme aastane laps (üks juba on 3 ja teine mõne aja pärast) ja põnevust võiks ka veel olla 30a mehele, ehk siis mulle:)

Oleksin väga tänulik soovituste eest, võite ka mainida, mis automudelismiga tegelevate firmade teenindus Eestis on väga hea.

Tänud! (Loodan, et midagi koorub välja)

Kasutaja avatar
426f
Postitusi: 200
Liitunud: 08.02.2011 22:44

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas 426f » 26.11.2011 21:40

losi mini8

demo
Postitusi: 11
Liitunud: 26.11.2011 20:51

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas demo » 26.11.2011 21:52

tnx esimesele konkreetsele vastusele:). kas üleüldiselt raadioteel juhitavatel autodel on ka nt võimalik keerata kiirus maha niimoodi, et laps saaks rahulikult mängida mitte et sõidaks igale poole otsa kogu aeg? või oleneb see mudelist?

Miku
Postitusi: 86
Liitunud: 20.11.2011 20:36

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas Miku » 26.11.2011 22:43

.ups kustutada miks selle posti tegin.
Viimati muutis Miku, 26.11.2011 22:45, muudetud 1 kord kokku.

Miku
Postitusi: 86
Liitunud: 20.11.2011 20:36

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas Miku » 26.11.2011 22:44

Oleneb ikka mudelist.Aga muidu niteks toas sitmiseks on Losi Mini 8ight liiga kiire.

Kasutaja avatar
426f
Postitusi: 200
Liitunud: 08.02.2011 22:44

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas 426f » 26.11.2011 23:02

:mrgreen:

demo
Postitusi: 11
Liitunud: 26.11.2011 20:51

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas demo » 26.11.2011 23:06

jah ega ma nagu kiiruse peale välja ei läheks, sest võistlema nkn ei kipu ja ega spets rada ka ehitama ei hakka, sõidan seal kus juhtub.
kui käbedalt need crawlerid siis ka liiguvad muidu?

Miku
Postitusi: 86
Liitunud: 20.11.2011 20:36

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas Miku » 27.11.2011 09:58

Silma järgi umbes 10-15 km/h
Aga ma soovitan sul minna Juku Mänguasja poodi ja osta sealt omale mingi auto näiteks nikko oma või mingi lego oma nendega on lastel lihtsam.

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas R0mm » 27.11.2011 10:07

Tere huviline!

Aus küsimus, aus vastus:
Kui tahad, et mudeliga saaks sõita nii toas kui ka õues raskemal maastikul siis, on see samasse kategooriasse kuuluv soov, et vaja oleks head ja samas odavat asja. Mõlema puhul pead leppima sellega, et pead ostma 2 erinevat, ühe hea ja ühe odava ehk siis ühe tuppa ja ühe õue. Lihtsalt need mudelid, mis on piisavalt suured, et nendega õues midagigi teha, on tuppa lootusetult suured ja kiired, pöörderaadius on ka piisavalt suur, et tavapärases elutoas nendega reaalselt midagi teha pole.

Kui on selline suurem tuba, või noh tegelikult ei peagi kole suur olema, siis on väga heaks lahenduseks Losi mikro mudelid, millega saabki päriselt ka toas sõita ja seda suhteliselt lõbusalt. Sobivad ka väikestele lastele. Enda omade peal järgi katsetatud.
Näiteks midagi sellist siis: http://shop.claypitrc.eu/product_info.p ... ts_id=2490" onclick="window.open(this.href);return false;
või
http://shop.claypitrc.eu/product_info.p ... cts_id=904" onclick="window.open(this.href);return false;

1/18 skaala on tavalisse tuppa juba natuke liiga suur, aga olgem ausad, õue jälle tiba pisike, kuigi siledamatel teedel saab see skaala ka juba õues hakkama. Samuti sobiks see skaala suurematesse ruumidesse nii alates 100 ruutmeetrit pinnaga ehk, et mugavalt sõita saaks.

Õue sõitmiseks seega soovitan mina mudelit alates 1/10 skaalas, mis on piisavalt suur, et välitingimustega hakkama saada. Kui on soov ka murul sõita, siis teadmiseks, et see muru peab olema väga lühikeseks niidetud, et üldse oleks võimalik mõistlikult liigelda ja siis saab ka see mudel kõvasti koormust ja kehvemal juhul võib elektroonika maha põletada, kuumeneb üle lihtsalt.

Crawler võiks olla teile sinna isegi suht ideaalilähedane asi, sest sellega on toas ka huvitav mööda mööblit ringi ronida ja crawleri tippkiirus ei sõltu mitte sellest, et ta on crawler, vaid sellest kui kiire mootor talle peale kruvida ja mis trikke ülekannetega teha.

Üks kiire crawleri kategooriasse liigitatav sõiduk on selline näiteks (pole ehk eriti odav just) http://shop.claypitrc.eu/product_info.p ... ts_id=3143" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutvustav video ka " onclick="window.open(this.href);return false;
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

demo
Postitusi: 11
Liitunud: 26.11.2011 20:51

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas demo » 27.11.2011 12:33

aitüma!
R0mm: seedin su info läbi enne kui uute küsimustega välja tulen. ma juba kartsingi, et tuppa ja õue samaväärselt head autot on suht keeruline leida:)

miku: kolm sellist odavamat sorti elektrikat on ära lagunenud juba. ühel kohe ratta kinnitus juppideks, teine lihtsalt jäi seisma ühel hetkel ja kolmandal pole enam pulti. et seekord mõtlesin, et vaataks miskit vastupidavamat:)

demo
Postitusi: 11
Liitunud: 26.11.2011 20:51

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas demo » 27.11.2011 13:38

kas neile nikko omadele on ka muidu saada uusi pulte või on nad erinevad millegi poolest?

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas edvin » 27.11.2011 15:12

Nikko? Nikko mänguasjadest ei tea siinne rahvas enam suurt midagi. Enamikel, kui nad olid nooremad ja meetrijagu lühemad, on see olnud ja mänguasjast autot pole kellelgi õnnstunud teha.
Viimati muutis edvin, 27.11.2011 18:14, muudetud 1 kord kokku.

demo
Postitusi: 11
Liitunud: 26.11.2011 20:51

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas demo » 27.11.2011 17:57

nõus ja ega ma seda osta ei kavatsegi, aga mul on ta juba olemas ja seisab niisama kuna pulti pole. tundub mul praegu et toas sõitmiseks on kõige lahedam mingi crawler tüüpi masin, mis kiirust siin toas ikka taga ajada ja õue siis midagi muud tõenäoliselt kunagi.
uurin veel edasi, nõu on endiselt teretulnud, aitüma kõigile!

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas JazZ » 27.11.2011 20:10

Losi 1/24 Rally Car on toas sõitmiseks igati vinge putukas, eriti positiivne tema juures on see et minu 3 aastane poiss ei ole sellel veel ühtegi osa puruks saanud. Õues sõitmiseks kasutan lipo akut, sellega on ta liigagi kiire poisi jaoks.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

demo
Postitusi: 11
Liitunud: 26.11.2011 20:51

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas demo » 27.11.2011 20:35

Tervitus jälle rahvale. Tundub, et õue ja tuppa üheselt sobiva masina leidmine on tõesti keeruline. Hetkel mõtlen mingit crawl tüüpi asja tuppa vaadata. Sellega seoses küsiksingi inimestelt, et kas kellelgi on olemas Losi Mini RC, hea oleks isegi käega katsuda seda enne kui tõsisemalt selle peale mõtlema hakkan. Aitüma!

jyrxx
Postitusi: 5
Liitunud: 03.06.2011 22:04
Asukoht: Tabasalu, Harjumaa

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas jyrxx » 08.02.2012 12:43

Tere,

Teema juba paar kuud vana, võibolla oled juba omad otsused teinud aga kirjutan ikkagi :)

Mul on Traxxas Summit 1/16 ehk Mini-Summit (Traxxast küll miskipärast eestis poes ei müüda). Harjadeta variant.

See on õues paras püss, samas on olemas ka "training mode", mis võtab võimsuse 50% peale. Juhuks, kui tekib tahtmine lapsele proovida anda. Rattad on tal suuremad kui teistel 1/16 või 1/18 skaala masinatel, seetõttu saab ka mööda muru sõita. (Niitma peab küll väga lühikeseks.) Rannas liiva sees tunneb masin ennast ka hästi ja lahtisel peenel killustikul on rõõmu kui palju :)
Foorumites on lugeda, et kurdetakse selle masina veovõllide ja veermiku nõrkusi, ma pole ühe hooajaga veel neid puruks saanud. Täie hooga posti olen sõitnud korduvalt (spets rada mul ei ole, aga liumäe, liivakasti ja lillepeenarde vahel saab päris edukalt rallida, paraku kipub liivakasti nurk vms ikka vahest ette jääma).
Juppe on netist piisavalt saada ja remontima mahub ilusti köögilaua peale. Seega 30-dates pereisale sobiv pill ;)

Toas on tehaseseades rõõmu ainult parketi peal "kannakate" tegemisest. Niikui korralikult päästikut vajutad, on ta tõepoolest "läbi seina" enne kui jõuad oh või ah öelda. Samas ma arvan, et võtad näiteks tunnikese aega, paned teise ülekande ja ongi toas müttamiseks enam vähem. Ülekandel on ka piisavalt juppe ja reguleerimisvariante, et peaks kiiruse täitsa maha saama.
Võid võtta ka harjadega ehk "brushed" variandi, siis on kiirused veel madalamad. Ja hind odavam :)

1/16 skaala võtab toas kindlasti vähem ruumi, kui 1/10 masin, see on suur pluss.
Traxxas mini Summit vxl

demo
Postitusi: 11
Liitunud: 26.11.2011 20:51

Re: Paluks abi algajale off-roadi valikul.

Postitus Postitas demo » 06.04.2012 00:06

to jyrxx:
tänud asjaliku postituse eest!
auto on mul ostetud (Losi Mini Rock Crawler - see on väikese sugulase kasutuses:)), aga nüüd umbes nädal tagasi tekkis tahtmine osta ka endale midagi sõiduks:) ning olen tänase õhtuga jõudnud ka üllatus üllatus traxxas summit juurde, küll mitte 1/16 vaid 1/10. selles suhtes oli su post väike üllatus, et ma pole siin lehel paar kuud juba käinud ja kui tagasi tulen siis ootab ees just sarnase auto kirjeldus:D see on märk, ma ütlen!:D
igastahes mõtlen mõned küsimused välja ja saadan sulle sõnumi, et rohkem masinast teada saada!
tänud!

Vasta