off-road auto algajale.

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
romm17
Postitusi: 1
Liitunud: 06.07.2012 22:52

off-road auto algajale.

Postitus Postitas romm17 » 06.07.2012 23:03

tervist,plaanin endale osta rc nitromootoriga autot,mida oleks soovitatav algajale,hind võiks j22da 300 kanti
kumb oleks mõistlikum??
http://www.fasthobbies.eu/firestorm-24ghz-p-4834.html" onclick="window.open(this.href);return false;
või
http://www.mudelipood.ee/eshop/index.ph ... ct_id=7038" onclick="window.open(this.href);return false;
kas keegi viitsib seletada milleks on vaja küünlatoidet ja laadijat ?? :D

Kasutaja avatar
rallyart
Postitusi: 362
Liitunud: 11.10.2008 09:00
Asukoht: Viimsi

Re: off-road auto algajale.

Postitus Postitas rallyart » 10.07.2012 23:58

Mina valiksin selle mudelipood.ee's müüdava Buggy, sest see on suuremas skaalas, mis tähendab et vägevam, aga niisama aias paarutamiseks sobib iga mudel.

Küünlatoidet on vaja mudeli mootori käivitamiseks ja laadijat ilmselgelt mudeli akude laadimiseks.

Küünlatoite kasutusest saad aru siit:
[youtube]WGgdS0h5Dbo[/youtube]
TiitRacingInc.
Klikka lingil!
_________________________

Radadel:
XRAY T2 / Gens Ace 17.5T
XRAY T3 / Tekin 4.5T
MCD RaceRunner V4 / Zenoah 26cc

Õhus:
Blade mCX
Veebis:
VRC PRO

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: off-road auto algajale.

Postitus Postitas olerex » 11.07.2012 09:28

Ära kindlasti seda 1/8 võta - see ei ole offroad auto algajale, ma arvan et isegi minu mõistus ei saa sellega hakkama. 1/10 on tuntud tootjalt ja veidi mõistlikum.
Võib-olla sa soovid teada, mis mina enda alguse puhul teisiti oleks teinud. Alustasin ka üliodavate rtr autodega ja igaühega neist sõitsin nii palju et need ainsad rehvid seal auto all ei jõudnud äragi kuluda enne kui ma veendusin et sellises hinnaklassis katkised kärakad ei vii mind kuhugi kui aga jälle poodi uue mootori või elektroonika järgi. Mu ema ütles mulle ükskord jalavarjude kohta "me ei ole nii rikkad et osta odavaid asju". Seega minu soovitus kuidas asju teisiti teha:
1. Ära alusta nitromootorist - keeruline sisse sõita, keeruline hooldada, keeruline ükskõik mis juppi vahetada nii, et auto pärast seibideks ei kukuks. Tutvu alguses lihtsa elektrisüsteemiga ja saad kogemuse kuidaspidi üldse mingid kruvid mudelil käivad ja mis amortide ja diffrite sisse kallatakse.
2. Ole kannatlik - kogu raha ja käi ühel võistlusel kohapeal (foorumi pealehel EAMK võistlused, sinna pannakse üles kus ja mis toimub. Järgmine võistlus on Tartus 28 juuli). Seal sa näed kuidas sõidab 1/8 päris buggy ja 1/10 elektriauto ning kui sa mudelitega kunagi sõitma hakkad, siis missugune see võistlus üldse välja näeb. Ja need võistlused pole sellised kohad kuhu lähevad olümpianormi täitnud jõhkardid - seal on teisi algajaidki kes alles avastavad ja küsivad kogenud meestelt sõitude vahel nõuandeid.
3. Siit ma ei tea mis sa edasi teed, kas tegeled vana hobiga edasi sest ei olnud huvitav või tahad seda kõige ägedamat autot ära osta.

Paar mudelitootjat, keda tasub eestis usaldada, just elektriautode vallas, on Team Associated (Rocca al Mare Hobimaailma kauplus) ja Losi (Rometi juhitud Claypitrc.eu). Mõlemad tegijad on võistlustel kohapeal ja sõidavad enda elektriautodega ja nitromudelitega. Ja kuna nende autodega Eestis ka pidevalt sõidetakse, on sul alati olemas inimene, kes seda tüüpi autole osasid müüb ning kelle telefonile helistada kui sul mure on või siis meil saata - ja nad teavad lahendust sest on asjaga siin juba 6-8 aastat tegelenud. Ja võistlustel on nad ka oma jupikastiga olemas. Suurema skaala 1/8 buggy domineerivad 2 sellist tootjat nagu Xray (kvaliteetne ja kallis võistlusauto) ja Rometi müüdav Losi (ka väga vastupidav ja tõsine võistlusmudel aga pakub ka 1/8 kvaliteetset RTR-i)

Hetkel tundub aga seda tüüpi masin kõige lõbusam, odavam ja siiski tip-top kvaliteetne. Sellisega võid kindel olla et kui ta sul vastu äärekivi puruks läheb, saad kellegi juurest abi.

Romet müüb taolist: http://shop.claypitrc.eu/product_info.p ... ts_id=2687" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja Hobimaailmas on taoline: http://hobimaailm.ee/?id=1971" onclick="window.open(this.href);return false;

Mul jäi täna tööpäev ära ja kahju on kuulata neid küsimusi iga nädal -äkki see vastus ammendab "Mis auto algajale" teema mõneks ajaks ja on ka abiks
Jonas Nahkor

Team Xray

Vasta