RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
mcmarta
Postitusi: 2
Liitunud: 25.12.2012 00:51

RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas mcmarta » 25.12.2012 01:15

Tere!
Sõber kinkis naljapärast odava puldiga juhitava auto, natuke sai siis sellega sõidetud nii toas, lumel kui jääl ( viimaste peal muidugi ei tahtnud liikuda, kuna tegemist tagaveolise ´´sportautoga´´)
Siis huvipärast hakkasin youtubi asja uurima ja leidsin huvitava kanali. Kanali nimi siis kui keegi veel
ei tea djmedic2008
Igajuhul hakkas asi kohe rohkem huvi pakkuma ja sellest tekkisid ka mõningad küsimused.

1. Kas Eestis ka RC Off-Road Adventuresid korraldatakse?
(Ma sirvisin teie foorumit aga ei hakanud silma sellises stiilis autosid nagu nad seal videotes kasutavad. )

2. Ühest videost sain aimu et auto ehitamine läks maksma u900$. Alustuseks ise ehitama vast kohe ei kippuks, et kust võib leida sellised kasutatud mudeleid täiskomplektsed? (sobivad ka välismaa lehed)

Video link: " onclick="window.open(this.href);return false;

Nulla
Postitusi: 26
Liitunud: 14.12.2011 14:14

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas Nulla » 25.12.2012 02:16

Siin on palju infot:
http://crawl.ee/forum/YaBB.pl

Scale projektide alla vaata.

Tegu siis nn Rock Crawleritega.
Eestis täitsa olemas:
http://shop.claypitrc.eu/index.php?cPat ... anguage=ee
Scale projekte on ilmselt võimalik alla 200€ valmis ehitada kui osavad näpud on.

mcmarta
Postitusi: 2
Liitunud: 25.12.2012 00:51

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas mcmarta » 25.12.2012 12:13

Super tänud ! ! ! :)

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas R0mm » 25.12.2012 13:21

Oleme ka Eestis ikka neid nn safareid teinud. Harrastajate ring pole just eriti suur, aga siiski olemas.

[youtube]Ft7vt-XoUfc[/youtube]
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas tony012 » 25.12.2012 16:45

Palun vabandust juba ette kogu cravlerimeeskonna ees...

Palun seletage mulle, mis selles ägedat oli,mida rommi videos näha oli? Jubedalt krigiseva ja krääksuva muutoriga autod, mis hoolimata oma kliirensist ja veermiku võimekusest polnud suutelised liikuma... Või mis see niisuguse auto omamise-ehitamise point on?

Lisaks olen alates selle teema püstitusest uurinud meie seda bg.... Foorumit... Ja vahtinud ka formula offroad videoid... Palun seletage mulle, mida suudab formula offroad auto, mida ei suuda tavaline truggy? Päriselt...

Päris kivironijad, seal tundub see sport kuidagi mingi sihiga vms... Aga see scale tüüpi autod... Ja formula offroad... No cmoon... Isegi drift, ,millest ma midagi ei arva, tundub mingilgi määral sihipärase tegevusena...

Rõhutan, et see on ainult minu arvamus ja äkki keegi tõesti suudab mulle selgutada selle hobi olemust...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
heido
Postitusi: 70
Liitunud: 03.04.2009 09:54
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas heido » 25.12.2012 23:15

tony012 kirjutas:Palun vabandust juba ette kogu cravlerimeeskonna ees...

Palun seletage mulle, mis selles ägedat oli,mida rommi videos näha oli? Jubedalt krigiseva ja krääksuva muutoriga autod, mis hoolimata oma kliirensist ja veermiku võimekusest polnud suutelised liikuma... Või mis see niisuguse auto omamise-ehitamise point on?

Lisaks olen alates selle teema püstitusest uurinud meie seda bg.... Foorumit... Ja vahtinud ka formula offroad videoid... Palun seletage mulle, mida suudab formula offroad auto, mida ei suuda tavaline truggy? Päriselt...

Päris kivironijad, seal tundub see sport kuidagi mingi sihiga vms... Aga see scale tüüpi autod... Ja formula offroad... No cmoon... Isegi drift, ,millest ma midagi ei arva, tundub mingilgi määral sihipärase tegevusena...

Rõhutan, et see on ainult minu arvamus ja äkki keegi tõesti suudab mulle selgutada selle hobi olemust...
Seda on ühe aktiivse mudelisti suust/sulest suhteliselt kurb kuulda. Mulle ei imponeeri truggyd-buggyd, samas pole mul kordagi tulnud pähe mõtet pasundada nende mõttetusest. Kellelegi on see huvitav ja pakub väljundit - tore!

Avatumat meelt ja kordaminekuid uuel aastal!

Palju huvitavat lugemist http://www.rccrawler.com/forum/
HPI E-Savage brushless
HPI Blitz 2WD SCT

crawl.ee

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas tony012 » 26.12.2012 00:08

Mina tahaks neid formula offroade näha... Tulge ja sõitke nendega openis...

Tegelikult tegi hoopis kurvakssee, et reaalseltoliseda foorumit lugedes näha olukord, kus Skandinaavia formula mehed tahtsid teha midagi suurvõistluse laadset ja Eesti pool olikuss ja tasa, sest polnud ühtegi autot, mis osaleda suudaks... Ehkki reaalselt ei pea ju tegema seda sõitu savagetega( mida on eestis vist oma 50) ja Traxxase rtr baasil tehtud autodega, meil on pidevalt olnud olemas truggyd, mis kannatavad iga kell välja võrdluse nende formulatega, aga lihtsalt ei kutsutud kedagi sõitma rc offroadi poolelt...

Ja no tegelikult kaa pole võimalik rohkem salaja oma asju ajada, kui crawlimehed seda siiani on teinud... Ilmselt olekstegelejaidkordadesrohkem, kui tuleksite inimeste hulka oma kogunemisi/ võistlusi tegema, iga offroad raja naabrusesse mahub ronijate atraktsioon, ka siseonroad ürituse raames suudaksime leida põneva sõidukoha...

Aga kui küsisin selgitusi ala, kui sellise kohta, siis ei peaks solvumise juttu ajama, vaid tõesti selgitama ja tutvustama...

Ja see on muidugijälleainult minu arvamus...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
heido
Postitusi: 70
Liitunud: 03.04.2009 09:54
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas heido » 26.12.2012 01:13

tony012 kirjutas:Aga kui küsisin selgitusi ala, kui sellise kohta, siis ei peaks solvumise juttu ajama, vaid tõesti selgitama ja tutvustama...
Huvitavalt püstitatud küsimus :shock:
Aga mis sind huvitab - formula, scale või crawling?
tony012 kirjutas:Ja no tegelikult kaa pole võimalik rohkem salaja oma asju ajada, kui crawlimehed seda siiani on teinud... Ilmselt olekstegelejaidkordadesrohkem, kui tuleksite inimeste hulka oma kogunemisi/ võistlusi tegema, iga offroad raja naabrusesse mahub ronijate atraktsioon, ka siseonroad ürituse raames suudaksime leida põneva sõidukoha...
Salaja ei aja asju keegi, kõik huvilised on leidnud võimaluse osa võtma tulla ja on ka alati teretulnud. Kõik meie üritused on tasuta, tule kohale ja sõida. Võistleme looduslikult sobivates paikades, kus on piisavalt kive, et radu teha. Nt. rannad, vanad paekarjäärid...
HPI E-Savage brushless
HPI Blitz 2WD SCT

crawl.ee

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas R0mm » 26.12.2012 16:27

See on nüüd muidugi natuke liialdatud, et asja salaja aetakse. Crawlerid on kohal olnud minimaailmadel, käidud on näiteks ka mootorrataste mäkketõusuvõistlustel, riigitelevisioonis, erakanalites spetsiaalsete lõikudena, foorum on kõigile näha, kel huvi see leiab. Skaalamudelismi puhul on tegemist rohkem sellise lauataguse hobiga umbes nagu kiirusmudelism. Formula offroadi suhtes on meil siin loomulikult seis olematu ja ma ei näe ka põhjust, et seda laipa kuidagi elustada oleks vaja. Paljuski on EAMK süüdi, et seis on nii nagu on. EAMK endiste esindajatega on räägitud, et sinna ka kõnealust tüüpi mudeldamine kuidagi ametlikuna integreerida, aga ei võetud sealtpoolt vedu, niiet see kivi kapsaaias on meie ametliku esindaja DNA-ga ülepeakaela koos. Crawleriga hobitajate jaoks ei olegi ehk see üleilmne tuntus nii hirmus oluline ka, asja tehakse omaks lõbuks, mitte veri ninast välja ideega, nagu see kipub kiiremate mudelite maailmas meil olema.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas tony012 » 26.12.2012 18:50

Nagu ilmselt teada, siis muutub EAMK tegevussuunad aegajalt, enamasti siis seoses raadiomudelite sektsiooni juhatuse muutusega.
Kui crawleri rahval on nägemus, kuidas nende arengule läbi EAMK kaasa aidata, siis tasub kindlasti oma mõtetest teada anda.

Hetke rc mudelivõistluste korraldusmeeskonna liikmena saan kindlalt väita, et sise onroad võistlusel on piisavalt materjali, et ehitada artificial crawlimise rada... Ehk siis reaalne võimalus mudelistide seltskonnas rohkem nähtav olla...

Ja ikka veel ei viitsi keegi cravleri seltskonnast selgitada, milles seisnevad formula offroad võistlused, millised on reeglid autodele jne...

Ma olen enamvähem aru saanud crawleri võistluste põhimõttest...

Ilmselt see scale ronijate tegemine ongi mingi lihtsalt liikuva jeebiku ehitamine, ehkki ma praegu veel ei saa aru, kas neid kogunemisi nimetatakse võistlusteks või on see lihtsalt vahvate autode ehitamine...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
krizzu7
Postitusi: 87
Liitunud: 02.01.2009 17:43

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas krizzu7 » 26.12.2012 20:29

Scale autode mõte ongi ju ehitada võimalikult täpne, liikuv mudel pärisautost. Enamus asju ehitatakse ISE-see ongi asja suurim lõbu-ehitamine. Sa võid ju poodi minna ja uue õõtsa oma masinale osta, skaala mehed ehitavad ise uue jupi kui midagi katki läheb. Enamus masinatel on töötavad vintsid, tuled, rool mis keerab kaasa, mootorihääled. Eestis pole selles vallas veel piisavalt mehi, et normaalset võistlust pidada, sellepärast üritamegi asja teistele tutvustada ja rohkem huvilisi tekitada ja omalõbuks safarit korraldada. Foffis mujal maailmas on tegelikult ikkagi jäikade sildadega "jeebid" ja eksisteerib peamiselt kaks klassi: modified ja unlimited. Sa katsu mõne masinaga, millel on jäigad sillal luigel sõita...




http://www.crawl.ee

EDIT: Ma enda omaga proovisin luigel "kimada", üsna koomiline oli.

Kasutaja avatar
villu18
Postitusi: 191
Liitunud: 09.05.2009 22:58
Asukoht: kohila
Kontakt:

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas villu18 » 28.12.2012 15:58

Poest traggy või baggy osta ja sellega kihutada oskab vist igaüks.(ei räägi võistlustest)
Aga võta kätte ja ehita korralik scale crawler. see on katsumus omaette.
minu masin.
[youtube]Bx9-vDa_Jq0[/youtube]

Formula offroad`i eestis minuteada enam ei sõidetagi.

Crawlimine on ka omaete teadus alustades auto ehitusest, kuna stock autoga ei sõida eestis keegi, kõigil on masinad moditud või ise ehitatud.
Siis veel crawleriga sõitmine, see polegi nii lihtne kui tundub, õige trajektori valik on väga oluline.
Aga kui oleks võimalus talvel kusagil siserajal võistelda arvan et enamus crawleri mehi kellel masin laiali pole oleksid kohal.
1/10 scale Uaz 452d. (custom made)
1/10 scale Gaz 69 (custom made)

https://www.facebook.com/VilluScalecrawlers

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas tony012 » 28.12.2012 16:45

Siseonroadi korraldusmeeskonna liikmena saan kindlalt väita, et raja tegemine on võimalik, koht selleks on olemas ja ka enamus vajaminevat materjali on olemas...
Mina teile rada tegema ei hakka, ega ka võistlust organiseerima, aga kui huvi on, siis 12.jaanuari õtul alates kl 18.00 võite tulla nõu pidama ja variantidega tutvuma. Ise olen sellel hetkel seal ja valmistan ette 13.jaanuari võistlust, ehk siis raja ehitus, ajamõõdu ja helitehnika paigutus ja boksiala ettevalmistamine.
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Daniel
Postitusi: 168
Liitunud: 08.01.2006 15:05
Asukoht: Garage
Kontakt:

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas Daniel » 29.12.2012 13:04

Topic sai alguse kysimusest et kus ja kellega saaks eestis safarit sõita.
vastus: Crawl.ee seltskond on tegelenud sellega edukalt alates 2005 :)

Kui nyyd aga "pointlessist" rääkida siis oleks idiootlik võrrelda võrreldamatut ... aga ma yritan:
Crawler vs. liivamäed,
onroad vs. muda,
formulaoffroad vs. kivid,
skaala vs. nitrobuggy,
monster vs. micro,
2wd vs. 4wd,
talasild vs. sõltumatu vedrustus,
laevad vs. lennukid,
poisid vs. tydrukud, :)
jne.

Ehk siis igal asjal on oma koht ja detailid ... ja seda "pointlessiks" nimetada oleks lapsik.
Kui on aga lisa kysimusi või hakkas huvitama milles need detailid või erinevused seisnevad siis julgelt meie foorumisse ;)
Kivironimine, skaala mudelid, võistlused ja ise ehitamine = crawl.ee

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas tony012 » 29.12.2012 14:21

Teie foorumiga ma juba tutvusin, seal oligi nii vähe infot, et esitasin need küsimused siin teemasse, mida ka crawleriasjatundjad külastavad...

Aga noh, ilmselt see siis peabki nii olema...

Niipalju sain ikka targemaks, et kui keegi kunagi küsib, et mis autoga peaks sõitma, kui kihutamine ja võitmine pole eesmärk, siis saan vastata Axial Wright...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: RC ADVENTURES - SCALE RC TRUCK

Postitus Postitas olerex » 29.12.2012 21:20

Ma arvan, et crawlerimehi ei tasu nokkida. Käiks siis jutt trimmerist.

Ma mõnikord tunnen uudishimu, milline pult saab trimmerit juhtida, et ta sedasi rajal käitub. Kord õnnestus mul pärast oma mehhaanikukohustuste täitmist (trimmeri finaalis) piiluda juhi tehnikat.
Minu kohmakas taasloodud mälestus on selline:
Pilt
Jonas Nahkor

Team Xray

Vasta