Uus mootor lekib vajan nõu VIDEO.

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
vmp
Postitusi: 48
Liitunud: 28.12.2012 01:10

Uus mootor lekib vajan nõu VIDEO.

Postitus Postitas vmp » 15.04.2013 12:25

Sai tellitud netist gxr-18 mootor peale 1.5 paaki sissesõitu tekkis raskusi käivitamisega ja avastasin et siduripoolne otsalaager lekib.
Kurtsin oma muret ka müüale kes väitis et see on normaalne.
Nüüd vajan nõu kas ikka üritada mootor väljavahetada.Või katsetada edasi?

Checked with our technician, they confirm this is normal and not a defective, and one of my co-worker also play car years ago, he said it was like this each time after the running, and once you finish the break-in and re-adjust the needle, the oil will be less then current.

Avastasin et mootoris on üsna suur loks sees.
Väike loks pidi olema normaalne aga see tundub liig :( .
[youtube][/youtube]
Viimati muutis vmp, 19.04.2013 20:26, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Uus mootor lekib vajan nõu.

Postitus Postitas R0mm » 15.04.2013 15:14

Siin on selline lugu, et konkreetse mootori puhul ongi normaalne, et ta lekib ja ei tööta, sest see on ju Kyosho käkkmootor.
Kvaliteetsete laagritega mootor siiski läbi joosta ei tohiks. Natuke võib sealt läbi imbuda pikapeale, aga jah, no mis sa ära teed. Neid igasuguseid odavaid hiina käkke võidki ostma jääda, ega elulooma ja sõidurõõmu neist ei saa. Paremal juhul pääsed rahustite neelamisega, kehvemal lõpetad hullaris.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
Tõnu2
Postitusi: 668
Liitunud: 29.04.2007 20:48
Asukoht: Tallinn

Re: Uus mootor lekib vajan nõu.

Postitus Postitas Tõnu2 » 15.04.2013 19:23

R0mm kirjutas:Siin on selline lugu, et konkreetse mootori puhul ongi normaalne, et ta lekib ja ei tööta, sest see on ju Kyosho käkkmootor.
Kvaliteetsete laagritega mootor siiski läbi joosta ei tohiks. Natuke võib sealt läbi imbuda pikapeale, aga jah, no mis sa ära teed. Neid igasuguseid odavaid hiina käkke võidki ostma jääda, ega elulooma ja sõidurõõmu neist ei saa. Paremal juhul pääsed rahustite neelamisega, kehvemal lõpetad hullaris.
:lol: Vot see on juba tase kommentaar ja kusjuures veel täiesti tõsi! Nitromootor pole nõrganärvilistele!
https://ketecor.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; kardinad, rulood ja markiisid!

vmp
Postitusi: 48
Liitunud: 28.12.2012 01:10

Re: Uus mootor lekib vajan nõu.

Postitus Postitas vmp » 15.04.2013 20:55

Tõnu2 kirjutas:
R0mm kirjutas:Siin on selline lugu, et konkreetse mootori puhul ongi normaalne, et ta lekib ja ei tööta, sest see on ju Kyosho käkkmootor.
Kvaliteetsete laagritega mootor siiski läbi joosta ei tohiks. Natuke võib sealt läbi imbuda pikapeale, aga jah, no mis sa ära teed. Neid igasuguseid odavaid hiina käkke võidki ostma jääda, ega elulooma ja sõidurõõmu neist ei saa. Paremal juhul pääsed rahustite neelamisega, kehvemal lõpetad hullaris.
:lol: Vot see on juba tase kommentaar ja kusjuures veel täiesti tõsi! Nitromootor pole nõrganärvilistele!
Ei usu et asi nii hull on.Aga eks tuleb paremad laagrid paigaldada.

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Uus mootor lekib vajan nõu.

Postitus Postitas olerex » 15.04.2013 23:58

Romet kui väga tasakaaluka loomuga mees ja järjekindel nõustaja viskas oma ameti hetkeks nurka :P . Loodame, et ta toibub, muidu peab keegi enda kanda võtma selle abitöö. Aga tõtt räägib ta küll. Ma tean seda, et ma ise olen Kyosho poes töödanud, ning rohkem sõitnud kui see neetud technician, kes sulle häma ajab. Sellise hinnaklassiga tehnika juures võib taolist jama juhtuda kahjuks. Kuid tõsiselt, praegusel juhul vahetaks ma ainult esimese laagri, sellel mootoril võiks tema hind mõistlik olla - anna teada kui vahetama hakkad, küllap antakse sellekski nõu sulle, seda sealt niisama kätte ei saa.
Jonas Nahkor

Team Xray

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Uus mootor lekib vajan nõu.

Postitus Postitas R0mm » 16.04.2013 09:10

Ärge nüüd keegi valesti aru saage. Korralik nitromootor on rõõm omada ja tarbida. Piinarikkaks muudab selle hobi ebakvaliteetne odav mootor, mis ei toimi nii kuis vaja, lekib igast otsast, ei hoia seadet, sureb millal juhtub jne. Nitromootoriga mudel on igati äge asi.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

vmp
Postitusi: 48
Liitunud: 28.12.2012 01:10

Re: Uus mootor lekib vajan nõu.

Postitus Postitas vmp » 16.04.2013 12:27

olerex kirjutas:Romet kui väga tasakaaluka loomuga mees ja järjekindel nõustaja viskas oma ameti hetkeks nurka :P . Loodame, et ta toibub, muidu peab keegi enda kanda võtma selle abitöö. Aga tõtt räägib ta küll. Ma tean seda, et ma ise olen Kyosho poes töödanud, ning rohkem sõitnud kui see neetud technician, kes sulle häma ajab. Sellise hinnaklassiga tehnika juures võib taolist jama juhtuda kahjuks. Kuid tõsiselt, praegusel juhul vahetaks ma ainult esimese laagri, sellel mootoril võiks tema hind mõistlik olla - anna teada kui vahetama hakkad, küllap antakse sellekski nõu sulle, seda sealt niisama kätte ei saa.
Youtube-ist juba uurinud vaja natuke kuuma anda ahjus mootorile siis peaks tulema.
Kui ei siis trein omale abinõu.

vmp
Postitusi: 48
Liitunud: 28.12.2012 01:10

Re: Uus mootor lekib vajan nõu VIDEO.

Postitus Postitas vmp » 19.04.2013 20:26

:arrow:

Kasutaja avatar
OnuEnn
Postitusi: 269
Liitunud: 14.09.2012 09:10
Asukoht: Rakvere
Been thanked: 3 korda

Re: Uus mootor lekib vajan nõu VIDEO.

Postitus Postitas OnuEnn » 19.04.2013 21:16

Kõikidel mootoritel on selline loks.
Ka tavalistel automootoritel on sedasi loks, kui pikkilõtkusaaled puudu on.
üles-alla ei tohi lõtku olla.
Nitrokatel peaks seda ülesannet täitma hooratta all olev lõhikuga koonus.
MA palun teadjamatel vendadel parandada, kui ma mööda panen.

vmp
Postitusi: 48
Liitunud: 28.12.2012 01:10

Re: Uus mootor lekib vajan nõu VIDEO.

Postitus Postitas vmp » 27.04.2013 21:17

Nii uued laagrid lahendasid mure ja sellist loksu uute laagritega ei olnud.
Aga mis ma nägin mootorit avades mulle eriti ei meeldinud!
Kõik sai ilusti puhastatud aga kuidas see võib mõjuda mootori edasisele elule?
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Siis otsustas starter saba anda.
Võtsin lahti ja tegin väikse tuuningu :twisted: .
Need pildil murdunud kohad painutasin tagasi ja avad valasin superliimi täis.
Pilt
Pilt
Hetkel töötab ja sain sissesõidu tehtud ning ka paar kiiremat ringi kah.
Võimsust jagub aga käivitamine on üks paras üritus.Aga see vb alguse asi pole eriti kogemusi veel.

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Uus mootor lekib vajan nõu VIDEO.

Postitus Postitas R0mm » 28.04.2013 08:22

Roostet põhjustab see kui niiskus rauani jõuab. Metanool imab endasse niiskust, seega pärast sõitmist alati paak tühjaks, kütusevoolik mootori küljest lahti ja siis tõmbad mootori käima, et kõik kütusejäägid mootorist ära põleks. Seejärel peaks sisse tilgutama spets after-run õli ja mootorit ringi käiama natuke, et see kõik pinnad ühtlaselt ära kataks. Muidugi kütuseid on ka erinevaid, mõni kaitseb rohkem rooste vastu, mõni soodustab hoopis. Muidugi kõige kindlam viis mootor seest rooste ajada, on pärast sõitmist paak kütust täis jätta, kõik voolikud mootori külge ja siis mudel nädalaks või rohkmeaks kuskile niiskesse ruumi vedelema, siis ongi tulemus midagi sellist nagu sa seal nägid.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

vmp
Postitusi: 48
Liitunud: 28.12.2012 01:10

Re: Uus mootor lekib vajan nõu VIDEO.

Postitus Postitas vmp » 28.04.2013 11:57

R0mm kirjutas:Roostet põhjustab see kui niiskus rauani jõuab. Metanool imab endasse niiskust, seega pärast sõitmist alati paak tühjaks, kütusevoolik mootori küljest lahti ja siis tõmbad mootori käima, et kõik kütusejäägid mootorist ära põleks. Seejärel peaks sisse tilgutama spets after-run õli ja mootorit ringi käiama natuke, et see kõik pinnad ühtlaselt ära kataks. Muidugi kütuseid on ka erinevaid, mõni kaitseb rohkem rooste vastu, mõni soodustab hoopis. Muidugi kõige kindlam viis mootor seest rooste ajada, on pärast sõitmist paak kütust täis jätta, kõik voolikud mootori külge ja siis mudel nädalaks või rohkmeaks kuskile niiskesse ruumi vedelema, siis ongi tulemus midagi sellist nagu sa seal nägid.
Ma kasutan hetkel WD-40.
Mootorit lahti võttes oli hülsil ja kolvil ilus õlikile peal.Samuti laagritel.
Seega see rooste on tulnud hiinast :twisted: .

Vasta