Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
Matuest
Postitusi: 4
Liitunud: 08.05.2013 09:31

Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas Matuest » 08.05.2013 09:36

Tervist.

Mul jube algaja küsimus teile kes teavad rohkem

Ostsin lapsele kunagi offroad mudeli ja tahaks sellele võimsust juurde.
maksis vast mingi 30 euri punane pajero mudel.

küsimus tegelt selline et kui originaal aku mis on 4.5 volti ja 500ma siis kas sinna saab jõudu juurde kui panna aku mis annab rohkem ampreid sama pinge juures või siis tõsta nii apmreid kui pinget?
mingi juurdeostetud aku näol.

Tänan et lugesite :D

Matuest
Postitusi: 4
Liitunud: 08.05.2013 09:31

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas Matuest » 11.05.2013 11:30

ok ma sain jõudu juurde. paistab et oma ala tegijad polegi nii targad kui arvata võis

tänud ikkagi tähelepanu eest

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas Grim Reaper » 11.05.2013 16:10

Matuest kirjutas:oma ala tegijad polegi nii targad kui arvata võis
IT-inimesed ju koodi ometigi trükimasinaga ei kirjuta.

Väike vihje mis sulle ei vastatud :)
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas lauri » 11.05.2013 18:45

30€ mänguauto ei ole kahjuks päris see, millega selle foorumi kasutajad tegelevad. Ainus nõu, mida enamik foorumi kasutajaid sulle anda võiks - tegu on tõenäolielt üpris mõttetu ettevõtmisega. Head nahka tõenäoliselt ei saa. Aga kui on huvi katsetada ja tegutseda, siis keegi ei keela, asjalikku edasiviivat nõuannet on sellisele soovile raske anda.

Ehk on õige aeg lapsele väheke asjalikum mudel soetada, mis kõlbab niisama kihutamiseks, aga sobib ka võistlemiseks. Sellisele mudelile tegin lausa eraldi teema siia foorumisse - koos nõuannete ja soovitustega. viewtopic.php?f=53&t=8175" onclick="window.open(this.href);return false;
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Matuest
Postitusi: 4
Liitunud: 08.05.2013 09:31

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas Matuest » 12.05.2013 22:57

mina sellest mõtetust vihjest aru ei saanud. ja kui te siin elektri mudelismiga tegelete siis peaks ju olema mingitki aimu kuidas saab eleketrimootorile jõudu juurde anda. ja hetkel lahendas probleemi natuke kõrgem pinge ja tuduvalt rohkem ampreid ,siis nikko aku ostmine. mure oligi et auto jääb murul sõites hätta. originaal aku oli ainult 150 ma.

ma võin küll maalt ja hobusega olla teie klassis mudelismi valdkonnas kuid teil siin ka kõik nitroga ei sõida ja liigub ka elektrimudelite omanikke. ja nemad peaksid ikka teadma mis on pinge ja mis amper jne ja kuidas saab mootorile jõudu juurde.

ja kuna see nii kõrgilt vihjatud mitte vastamise vihje serveeriti nii kenalt siis ma leian et minu konto võite siit ära kustutada kui vastatakse niimoodi nõu küsimisele.

ps (ilmselt on selle mootori eluiga nüüd lühem natuke kuna töötab suurema koormuse (amprite) all.Kuna see on tõesti 30 eurone masin ja lapsed sellega vb korra kaks nädalas õues sõidavad siis ta peaks kestma küll arvestades seda et enne ei saanud sellega üldse õues sõita ja tõesti edaspidi olen targem ja pööran enne mudeli ostmist tähelepanu akust väljuvale ampertunnile.

aga jõudu ja jaksu teile

timofeje
Postitusi: 47
Liitunud: 31.07.2011 01:00

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas timofeje » 14.05.2013 11:27

Jõudu annab ikkagi mootor, mitte aku. Seega vastust sinu küsimusele oleks uus mootor (ja kuna tõenäoliselt suureneb ka tarbimine, siis ka uus aku).

Miks siin keegi esimese hooga midagi vastata ei oska: võistlusmasinatel on mootorid, ESC'd ja muud jullad nii kallid, et keegi ei hakka neile omast peast suuremaid pingeid peale viskama, sest see tibake kärsahaisu ja natuke suitus maksab tavaliselt ~100€/kord. Siit ka järeldus - keegi pole tõenäoliselt sellise asjaga kunagi tegelenud.

Solvuda pole mõtet, sest selle sama küsimuse leiaks maksimaalselt 10min otsimise tulemusena kas siit foorumist või inglise keeles google'i vahendusel. Samuti oli vastus ju igati küsimusele vastav.

Matuest
Postitusi: 4
Liitunud: 08.05.2013 09:31

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas Matuest » 16.05.2013 13:08

see esimene it värk küll polnud.

ma küll gogeldasin omaarust aga ei leidnud häid viiteid.
seega kakkusin auto laiali identifitseerisin mootori ja siis tuli välja et mootor võimaldab kaks korda rohkem kui aku ette anda jõuab. ehk siin oligi piiratud auto liikumiskiirust aku näol või ma ka ei tea .aga uus aku ja jõudu nagu muda ,peale päev otsa rallitamist( pean tunnistama et läksin isegi hasarti ja vb polegi kaugel aeg ka endale midagi soetada) sai mootori mähist igaks juhuks uuesti mõõtetud ja andmed jäid samaks seega leian et ei kahjusta seda mootorit niipalju kui algul kartsin.

timofeje
Postitusi: 47
Liitunud: 31.07.2011 01:00

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas timofeje » 16.05.2013 15:11

Selline info muudab ju asja! Siis võib loomikult aku võimsama panna. Eeldusel et muu elektroonika suuremale pingele ka vastu peab.

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas R0mm » 16.05.2013 16:12

Ma siin peaaegu vastasin algul, aga siis loobusin, kuna ma ei saanud aru mida soovid. See, et kõrgem aku pinge paneb mootori kiiremini tööle ja annab jõudu juurde, oli lihtsalt liiga elementaarne. Suurem mahutavus, ehk mAh annab pikema sõiduaja ja voolutugevus, ehk amper (millest sa tegelikult vist üldse ei rääkinud) on see, mida mootor akust välja imeb ja aku peab suutma välja anda.

Mina täitsa ausalt eeldasin, et sa tahad uurida kuidas elektroonika ümbertinutamisega või mootori ümbermähkimisega saad seda asja kiiremaks ja võimsamaks, aga kuna selliseid teadmisi on siin üsna vähestel ja ilmselt nad seda foorumit ei kasuta igapäevaselt, siis otsustasin hoopis suu kinni hoida.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
OnuEnn
Postitusi: 269
Liitunud: 14.09.2012 09:10
Asukoht: Rakvere
Been thanked: 3 korda

Re: Tavalisele eletrikale rohkem jõudu

Postitus Postitas OnuEnn » 16.05.2013 16:54

Moded võiks vaadata , millal see vennike viimati siia logis.
Kui logimistest jälge pole, võiks selle teema siit kustutada.
See teine postitus temal oleks nagu mõnitamine ( ise leiutab jalgratast )

Vasta