Kumb oleks parem algajale?

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
Drama
Postitusi: 2
Liitunud: 29.08.2013 09:53

Kumb oleks parem algajale?

Postitus Postitas Drama » 29.08.2013 10:23

kumba autot te soovitaks algajale, kes sooviks vahest käia ka krossirajal ning metsa radadel sõitmas.

Turnigy Trooper SCT 4x4 1/10 Brushless Short Course Truck
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=32412" onclick="window.open(this.href);return false;

või siis Turnigy 1/10 Brushless 2WD Desert Racing Buggy
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=29981" onclick="window.open(this.href);return false;

Vahest sooviks käia isegi mudelihallis sõitmas, olen ise lugenud, et 4 veoline pidi olema parem ja paljude juttust olen ma nii aru saanud, et buggy pidi kiirem olema. Ise sooviks kiiret ja sellist autot mis roniks heasti mäest üles sõita.

Või oleks alguses targem võtta 1/16-le?

master234
Postitusi: 73
Liitunud: 30.07.2013 23:39

Re: Kumb oleks parem algajale?

Postitus Postitas master234 » 29.08.2013 10:39

Hei!
Kuna ise sõidan motokrossi ja pläristan ka enda autoga tihti rajal, siis räägin Sulle natuke lähemalt.
Ausalt öeldes, ei ole kumbki auto hea, mõlemad on küll odavad, kuid lõppkokkuvõttes on rohkem peavalu, kuna nendest kumbki eriti kiire pole. Peale selle, kui autoga midagi juhtub, on varuosad Sinust oma 3-4 nädala kaugusel ja see on kindlasti suur miinus. Vaadata tuleks selliseid brände, mida ka Eestisse tuuakse. Isiklikult soovitan Sulle Traxxase või HPI toodangut, mõlemaid on Eestis sees. Aga kui oled väga pidev tellija välismaalt, siis muidugi, anna minna.
Ja natuke ka nende autodest, ei ole õige, et buggy on nüüd kõige kiirem, võib olla ka mõni teistsugune auto. 2wd on maastikul üsna kasutu ja seega soovitan 4wd. Skaalalt võiks ta olla 1/8 või 1/10. Selline 4wd brushless süsteemiga elektrimonster peaks just sobima, sest monster läheb läbi nii mullast, liivast kui ka karmimast maastikust. Shourt course nagu pakkusid välja, on rohkem raja jaoks. Krossirajal Sa temaga ei sõida, samuti mitte ka metsas, kuna on ta liialt madal. Buggy on ka hea valik, sest see on ka selline multifunktsionaalne, sõida kus tahad. 1/16 skaala auto on isegi algajale pisike ja sellega ei tee suurt midagi, rohkem ikka peaks vaatama suurema skaala poole.
Et praegu ei oskagi ma suurt midagi öelda, küsi julgelt!

NB! Head kiired autod (kuni 80km/h kiirusega) maksavad juba umbes 800 euri piires ja alla. Ma ei tea, kui palju tahad kulutada.

Drama
Postitusi: 2
Liitunud: 29.08.2013 09:53

Re: Kumb oleks parem algajale?

Postitus Postitas Drama » 29.08.2013 11:11

ma ostaks eestist, aga ma pole odavaid poode leidnud, põhiliselt kõik poed nii, et vaatad 1/10-le ja 1/16-le autosi, hinna vahet ei ole ja alla 200 ei saa, muidugi need on kvaliteetsed autod mis ma leidnud nendest poodidest, aga üritaks ikka odavalt kätte saada.
Tegelen ka lennundusega ja hobbykingist neid kõige parem leida, autodega ainult see jama, et neid ei ole laos seal eriti.

master234
Postitusi: 73
Liitunud: 30.07.2013 23:39

Re: Kumb oleks parem algajale?

Postitus Postitas master234 » 29.08.2013 11:23

Drama kirjutas:ma ostaks eestist, aga ma pole odavaid poode leidnud, põhiliselt kõik poed nii, et vaatad 1/10-le ja 1/16-le autosi, hinna vahet ei ole ja alla 200 ei saa, muidugi need on kvaliteetsed autod mis ma leidnud nendest poodidest, aga üritaks ikka odavalt kätte saada.
Tegelen ka lennundusega ja hobbykingist neid kõige parem leida, autodega ainult see jama, et neid ei ole laos seal eriti.
Kahjuks on tõesti autod üsna kallikesed... Hea asi maksab. Aga kui asi jääb raha taha, siis võid ju vaadata kasutatud asjade müüki või kiigata Ebay poole. Kannatust ja küll leiad endalegi sobiva auto.

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Kumb oleks parem algajale?

Postitus Postitas R0mm » 29.08.2013 15:42

Drama kirjutas:ma ostaks eestist, aga ma pole odavaid poode leidnud, põhiliselt kõik poed nii, et vaatad 1/10-le ja 1/16-le autosi, hinna vahet ei ole ja alla 200 ei saa, muidugi need on kvaliteetsed autod mis ma leidnud nendest poodidest, aga üritaks ikka odavalt kätte saada.
Tegelen ka lennundusega ja hobbykingist neid kõige parem leida, autodega ainult see jama, et neid ei ole laos seal eriti.
alla 200 täiskomplekt http://shop.claypitrc.eu/product_info.p ... ts_id=3955" onclick="window.open(this.href);return false;

Pole küll nüüd teab mis kiire (20T harjadega mootor), aga hind on suht õiglane, arvestades, et Su algses postituses toodud mudelid tulevad umbes sama hinnaga või kallimad kui nad legaalselt EU-sse toimetad ja lisaks on nad ilma raadiosüsteemita ja akuta. ECX on ilmselt ka oluliselt kvaliteetsem ja kestvam.

Point oli selles, et saab alla 200 ja saab samaväärse või isegi parema asja.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Vasta