Õhufiltri hooldus

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
master234
Postitusi: 73
Liitunud: 30.07.2013 23:39

Õhufiltri hooldus

Postitus Postitas master234 » 20.09.2013 21:33

Tervist!
Et tekkis siis küsimus, kuidas kaitsta õhufiltrit tolmu eest? Võib tunduda lolli küsimusena, aga nii see on. Saan sõita üks-kaks korda ja juba filter peenikest tolmu täis imenud. Pesen filtreid iga paari sõidu tagant, on asi päris tüütu. Kuna tegelen ka motokrossiga, siis pole õhufiltrite hooldus mulle võõras, tuleb ka tsiklil iga ajanatukese tagant teda pesta.
Kuid siiski, mida saaksin teha? Ise mõtlesin, et venitaks filtrile peale suka, mis laseb ilusti õhku läbi. On see hea mõte? Või on paremaid valikuid?

Jörg777
Postitusi: 325
Liitunud: 04.08.2008 12:54
Asukoht: Mudelihall
Kontakt:

Re: Õhufiltri hooldus

Postitus Postitas Jörg777 » 22.09.2013 19:10

Kui on võimalus, siis ära filtrit pese, pane lihtsalt uus. See palju sul filter tolmu sisse imeb, sõltub sellest, mis õli sa kasutad. Mina olen sõitnud motokrossi filtriõliga. Miks? Vedel - laseb rohkem õhku läbi ning hoiab ka tolmu hästi kinni ja ei lase sellel läbi tulla. Nn soki või filtrikaitse pealepanemine on kehv, sest takistab päris korralikult õhu liikumist. Ehk pärast pikka juttu - põhiline võti on õlis mida kasutad.
Jörg Miikael Tiit - 4x EFRA European Champion

SWorkz Motorsports
Nosram Electronics
Mudelihall
Savöx Servos
T-Pro Tires
RJX Hobby
Awesomatix
Insane Racing
mcd.ee
ToniSport
Boca Bearings
HobbyFactory
Võrguvara

master234
Postitusi: 73
Liitunud: 30.07.2013 23:39

Re: Õhufiltri hooldus

Postitus Postitas master234 » 22.09.2013 19:22

Siis peaks ju korras olema, kasutan ka kõiki samu asju, mis tsiklilgi. Kui nüüd vaadata filtrit, siis välimine pool on üsna tolmune, seesmine aga täiesti puhas. See õli, mida ma kasutan, hoiab ikka tolmu üsna hästi.
Lihtsalt teeb muret see pidev pesemine, aga mis teha... Sõidangi sellises tolmus ja vist väga vahetki pole - tuleb ikka aeg-ajalt teda pesta.

Jörg777
Postitusi: 325
Liitunud: 04.08.2008 12:54
Asukoht: Mudelihall
Kontakt:

Re: Õhufiltri hooldus

Postitus Postitas Jörg777 » 22.09.2013 19:40

Niikaua kuni sissepoole sitt ja sodi ei satu, on kõik õige. Ja pesemisega on see lugu, et sa võid pestes tolmu filtri sisse pesta. Ehk uuesti, kui on võimalus, siis eelista vahetamist pesemisele.
Jörg Miikael Tiit - 4x EFRA European Champion

SWorkz Motorsports
Nosram Electronics
Mudelihall
Savöx Servos
T-Pro Tires
RJX Hobby
Awesomatix
Insane Racing
mcd.ee
ToniSport
Boca Bearings
HobbyFactory
Võrguvara

master234
Postitusi: 73
Liitunud: 30.07.2013 23:39

Re: Õhufiltri hooldus

Postitus Postitas master234 » 22.09.2013 20:16

Selle sita sisse pesemisega on selline lugu, et alguses tuleb õhufiltri puhastuse õlis svammi leotada ja mudida. See vedelik lahustab õli ja muu sodi vajub anuma põhja. Seejärel tuleks voolikuga svamm puhtaks pesta, kindlasti tuleks pesta seest väljapoole mitte vastupidi. Kui õigesti teha, on filtri eluiga päris pikk.
Mul endalgi on 2-taktilise mootoriga tsikkel ja sellel pesen ka umbes iga 3-4-5 sõidu tagant filtrit. Annab ikka pesta mitu-mitu korda enne kui vaja uus osta.

Vasta