Kohtunikud ja karistused võistlustel

EAMK võistluste info, tulemused ning arutelu.

Moderaatorid: ollo, harg, eikeikeik, nRainer

Vasta
ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kohtunikud ja karistused võistlustel

Postitus Postitas ollo » 28.02.2011 16:25

Eile oli Sauel suur arutelu selle üle, kas ja mida peaks kohtunikud karistama.
Juhusliku kokkusattumusena jäi eilsest päevast ette ka üks video sise EM-ilt: http://www.rceasy.com/2011/02/28/2011-i ... %E2%80%AC/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tasub jälgida kohta kandis 3:22, kus Teemu Leino möödub kurvi laiaks võtnud Adrian Berntsenist, möödumismanöövri tulemusena Adrian käib üle katuse ja lõpetab seinas. Kohtunik hindas olukorda selliselt, et ei andnud karistust. Kuidas oleksid käitunud meie rajakohtunikud?
Tehniliselt võttes tuli Teemu Adrianile küljelt sisse. Praktikas oli see võimalik ainult selle tõttu, et Adrian tegi vea, lasi kurvi laiaks ja siis üritas liiga hilja katta, keerates Teemule ette ja lõigates trajektoori ära, Teemul ei olnud võimalik seda olukorda vältida.
Mul puudub info selle kohta, kas Adrian ja Teemu karjusid kogu ülejäänud sõidu ja paar tundi peale sõitu üksteise peale, aga ma kahtlen selles.

BTW, samas videos 4:56 peal Alex Hagberg lõikab rada peale rulli ja kokkupõrget. Stopparit ta selle eest ei saanud.

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: Kohtunikud ja karistused võistlustel

Postitus Postitas lauri » 28.02.2011 17:02

Siit otse õigele hetkele, millest Olev rääkis @ 3:22 " onclick="window.open(this.href);return false;
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Re: Kohtunikud ja karistused võistlustel

Postitus Postitas RandoM » 01.03.2011 16:08

Mis see point praegu on? Kas kohtunik ja võidusõitja olid pühapäeval eri arvamusel? (ennast õigustavast hoiakust jääb selline mulje)
4.1.19 Kohtuniku antud hoiatused ja korraldused on lõplikud ega kuulu vaidlustamisele mitte
kellegi poolt. Mitte mingil juhul ei tohi kohtuniku hoiatus või korraldus viia kogu sõidu
katkestamiseni.
4.1.20 Kaebused kohtuniku otsuste vastu peavad olema adresseeritud EAMK juhatusele,
kirjalikult ja peale võistlust. EAMK ei ole kohustatud mingeid samme astuma, kuid vaatab
kaebuse põhjalikult läbi ja vastab
Antud olukord ei ole minu silmis stop-and-go vääriline, ehkki pean tunnistama, et see arusaam tekkis peale pikka mõtlemist ning on tingitud pigem kõhutundest kui ühestki määrustiku punktist, mida ma ei leidnud. Kuna mul oli seedimisaega siis ma tegelikult ei oska öelda mis kohapeal otsustanud oleks.
Minu silmis ei olnud siin küsimus mitte hilises kattemanöövris vaid ideaaltrajektoori, mitte kattetrajektoori sõitmises.

Aga hoopis rohkem huvitaks mind see mis teil Sauel toimus.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Vasta