Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

EAMK võistluste info, tulemused ning arutelu.

Moderaatorid: ollo, harg, eikeikeik, nRainer

BrunoV
Postitusi: 386
Liitunud: 01.12.2005 17:39
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas BrunoV » 30.08.2013 20:40

EAMK´il on rõõm kutsuda kõiki RC automudeliste suurele mudelisminädalavahetusele 14...15.09.2013 Keilas ja Luigel.
Kuna üritused on omavahel seotud on seekord võistluskutse ühine.

Võistluskutse

der Boss
Postitusi: 36
Liitunud: 11.12.2012 19:46

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas der Boss » 30.08.2013 21:20

Päris omapärane endurance formaat. Esimene endurance Laitses oli nagu võistlus ja rahvast oli, ka naabrite juurest ja isegi sooviti uuesti tulla jne. Miks selle formaadi muutmine hea oli? 1/10 offroadi normaalne eluiga/hooldusvälp on lühem, kui see võistlus.
Pealtvaatajatele ehk oleks lahe, kui F1 kvali oleks tuhamägedel mäkketõus, selle võistluse puhul me ilmselt vähendame aga osalejate arvu, kui offroad autoga parklas rehve kulutama minna. Kahju kui formaadi stabiilsuse puudumine osalemist vähendab, aga veel parem oleks, kui ma eksin.
http://www.rcracing.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/TiitRacingInc" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas Grim Reaper » 30.08.2013 21:35

Krt tahaks venekeelseid sõnu pilduda :evil:

Kas tegelt ka on raske teha 2 eraldi päeva, erinevate klasside jaoks ?? Mille kuradipärast on vaja KOLME mudelit millega iga tiimiliige peab sõitma 30minti. Mida tehakse KOLME erineva mudeliga rajal. Mida see juurde annab ?
Kas te tarbisite seal midagi raskemat kui 70% alkoholi kui reegleid laest leiutasite ???
Milleks on vaja niipalju #¤%#¤"muinat juurde tekitada mis ainult ajab segadusse.
Kes kontrollib sõitja vahetuse õigsust koos mudeliga. Kas pondrit peab ka siis auto vahetusel ümber lappama ??
Pange oma ajakava paika ennem kui lubate 6h sõiduaega.

Miks eelmiste aastate reeglistik ei kõlvanud enam ??

Austatud peakorraldaja, tee palun kõigile teene ja astu oma kohalt tagasi(või tõmba tikku), sest on näha, et see koht käib sulle üle jõu.

Pikkisilmi ootasin seda Endurance sarja jätku... kuid nüüd loen sihukest ajuvaba porri.
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

kaits
Postitusi: 61
Liitunud: 05.04.2010 22:01
Asukoht: Linna lähedal maal

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas kaits » 30.08.2013 21:42

Vägev! :shock:
TLR 8IGHT 3.0 / Novarossi / Savöx / Spektrum

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas olerex » 30.08.2013 21:56

Ma hindan uue formaadi juures seda, et ta võtab arvesse nitro sitta seisu ja kasutab maksimaalselt ära praeguse sõitjate koguse. Muidugi Laitse öösõit jättis hea mälestuse ja mõistan mõneti pahameelt. Laupäeva kohta ei oska kohe kosta, ma juhtun seal kohal olema selle messiga seoses, ju siis sõidan viljari ja võib-olla enda autoga mõne ringi.

Grim, su suhtumine ei kõlba kuhugi
Jonas Nahkor

Team Xray

der Boss
Postitusi: 36
Liitunud: 11.12.2012 19:46

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas der Boss » 30.08.2013 22:10

Ütleme, et kõik on hea, kui osalemist on rohkem, kui esimesel Laitse endurancel, kui mitte, siis jään mina igatsema sellist formaati ja targutama teemal, pole vaja näppida asja, mis töötab.
Mitte, et Laitses peale raja kõva kattega katmist sõita saaks, aga formaati saaks kasutada ka näiteks Luigel, vbl ka Tartus.
http://www.rcracing.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/TiitRacingInc" onclick="window.open(this.href);return false;

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 31.08.2013 06:56

jah kaks päeva liig mis liig,laitse formaat oli ok,jääme kahjuks körvale,aga see ainult yks vöistkond loodetavasti pole hullu

BrunoV
Postitusi: 386
Liitunud: 01.12.2005 17:39
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas BrunoV » 31.08.2013 08:09

Laupäeval toimub Keilas meie võistlustega samaaegselt ning samal territooriumil Huvitegevuse mess. Seetõttu on onroad võistlus ka viidud laupäevale. Endurance kvalifikatsioon on rohkem nagu promo mudelismile. Vaevalt see stardikoht 6 tunnise sõidu juures väga oluline on. Ma loodan, et kõik kellel vähegi võimalik, leiavad võimaluse osaleda laupäevasel üritusel ja seeläbi tutvustada oma hobi laiemale publikule. Võibolla on tulevikus meil ka rohkem uusi tegelasi.

der Boss
Postitusi: 36
Liitunud: 11.12.2012 19:46

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas der Boss » 31.08.2013 09:06

Mess on tore ja võistlus selle raames jne, aga kas on õige seal ka hoopis tesie võistluse kvali teha? Kas võimaliku uue sõitja pärast on õige olemasolevatele selg keerata?
Mulle isiklikult see kvali süsteem ei meeldi ja see endurance formaat kah mitte, st see välistas võimaluse meil seal sõita. Aga veelkord, ma loodan, et nii nagu nüüd teete on parem ja osalemise aktiivsus näitab seda.
Kaugeltnurga meestel on ju kohe vaja kaheks päevaks tulla, lihtsalt selleks, et parklas pulli teha..., antagu siis vähemalt võimalus startida, kui kvalil ei osale.
Paris dakari ralli kvali Le mansis
http://www.rcracing.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/TiitRacingInc" onclick="window.open(this.href);return false;

ront
Postitusi: 22
Liitunud: 16.06.2013 20:13
Asukoht: Saku

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas ront » 31.08.2013 11:39

tere,minu arusaam võistlus foormaadist,et see võislus on kitsale ringile.kui eestis on kümme nitrotajat,see teeb kümme meeskondatahak.mis teevad need kes meeskonda teha ei saa,aga tahaksid võistelda.

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas Grim Reaper » 31.08.2013 11:45

olerex kirjutas:Grim, su suhtumine ei kõlba kuhugi
Lugupeetud Rajameister!
Ma põhjendaks natuke oma pahameelt.

*Eelmiste aastate formaat tõi kohale väga korraliku mudelismikoorekihi baltimaadest. Selliste nimekate meeste kohalolek lisas asjale vürtsi ja sundis võitmiseks oma mudelit kriitilisemalt hooldama ning tiimi korralikult valima. Millal meil sellist eliiti veel nähtud on(va baltikad)??

*Niinimetatud kvali on samas formaadis nagu tavavõistlus. 5+3minutit inimeste mõnitamist/rehvide kulutamist ei kutsu just palju baltimaade inimesi kohale selleks, et saada sõita Pühapäeval ~1h:30m per naase.

*Kaugemalt tulevad inimesed tahaksid ka tulla kohale, have fun ja sõita oma isu oksendamiseni täis. Kahe ja kolmekesi on igav kuskil põristada aga kui kuuldakse, et kusagil on võistlus... kus saaks 6h pidevalt lammutada siis oleks mul küll esimene mõte: oh sa kurat, lähme.
BrunoV kirjutas:Endurance kvalifikatsioon on rohkem nagu promo mudelismile
Andke andeks aga kui Te tegelikult mõtlete promoda mudelismi, siis miks me Maikoga kedagi Hiiumaa mudelismipäevadel ei näinud? Ometigi anti teada kuuaega ette ära juba, et selline asi on toimumas. Oleksite saanud teha facebookis reklaame&shit aga ei ... milleks. Niiet ärge tulge siin mingist promomisest hämama.
Arusaadav, et igale poole ei jõua aga elame ju digitaalajastus kus rekaami tegemiseks kulub oskajal vb tund (poster+text) ja see üles riputada.


Räägiks positiivsest ka natuke.

*Tore, et meil on veel inimesi alles, kes viitsivad asja edendada ja eestvedaja olla. Tänulikud peaksime olema ka sponsoritele(ka. väikesed).

*Positiivne on kindlasti uute kaupmeeste tekkimine ja kaubavaliku suurenemine.

*Uute radade tekkimine ja mudeliklasside elustamine/tekkimine.


Kõik kes tundsid/tunnevad ennast puudutatuna sopa loopimises: andke andeks :lol:
Baltic champion 2015 Large scale 2WD
KONTAKT:555 628 95

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 31.08.2013 13:22

mis siin ikka heietada ylejärgmine pyhapäev ju näha palju vöistkondi kokku tuli,siis saab teha järeldusi kas see vöi teine formaat ennast öigustas. :D :D

der Boss
Postitusi: 36
Liitunud: 11.12.2012 19:46

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas der Boss » 31.08.2013 15:35

Konkreetne ettepanek. Organisaatorid on selle võistluse formaadi välja kuulutamisega nii või teisiti meeletult hiljaks jäänud, hetkel aga oleks võimalus seda parandada, hullemaks ikka ei lähe.
Unustage laupäevane kvali, võite teha ming nn demosõidu, mis annab mõningase ajalise eelise näiteks pühapäevaks, et motiveerida rahvast messil osalema.
Formaat sama, mis Laitses ja klass 1:8 open ja trimmer. 1:10 võite teha eraldi sõidu päeva jooksul, kui on neid, kes enne sisehooaja algust tahaks autot kiusata.
1:8 elektriga kaks tundi sõita vajaks päris korraliku akude kogust ja mitut ladurit, sellist varustust ei ole Eestis ühelgi sõitjal. Lihtne arvutus: 15 minutit akudega, parimal juhul 30minutit laed, tavaliselt rohkem. Minimaalselt vaja kolm komplekti akusid, normaalne oleks neli komplekti. Ühe pordiseid ladureid neli minimaalselt. Minu arvates on see loogika korraldajal jäänud märkamata.
http://www.rcracing.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/TiitRacingInc" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 31.08.2013 16:16

Härrased... Võiks ju mõelda, kuidas ennast väljakujunenud formaati mahutada, mitte seda, miks seee kuidagi võimalik ei ole...

Onroad endurance näitas, et kõik võistkonnad said elektri autod sõitma 20+ minutit... Lihtsalt võeti natuke gaasi maha ja korras... 1/8 ekeltri bagiga saab täpselt sama moodi veidi gaasi maha keerata ja on reaalselt võimalik sõita üle 20 minuti... Ka võistlusseades sõidetakse vabalt üle 15 minuti... Järelikult on võimalik sõita 2 laadija ja 3 akuga pidevalt... Ja ilmselt meie potensiaalsete osalejate hulgas on piisavalt nii akusi kui ka laadijaid... Pole mõtet juba enne võistlust tonte seinale maalida...

Kvalifikatsioon laupäeval, no ma poleks arvanud, et kellelgi on probleem tulla mudelivõistlusele ja sõita 10 minutiline sõit iga endurancel osaleva autoga. Kui päev tundub lahja, siis saab nende kõikide autodega ju kaasa teha terve võistluspäeva. Meil on ju igal onroad võistlusel olemas klassid, kus saab sõita kõikide raadio teel juhitavate autodega. Kui ikka kvali tundub täiesti vastuvõetamatu, siis loomulikult saab tiim endurancel starti ka ilma kvalita, kvalis osalenutel on lihtsalt edu.

Kui kellelgi on probleeme, et ei leia tiimikaaslast/tiimikaaslaseid, siis on ju siinsamas teema arenduses võimalik oma murest juttu teha. Siinkohal saan välja tuua, et tiimi otsib Daniil, kes sõidab nitro bagiga. Tema autoks on JQ, Nova mootor ja tal on piisavalt rehve ja kütust, et 2 tundi sõita saab. Ta ise on osalenud sellel aastal paar korda Open klassi võistlusel ja ta võitis Luigel toimunud võistlusel Open klassis esikoha.

Soovin kõigile jõudu ja meeldiva kohtumiseni mudelinädalavahetusel.
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

der Boss
Postitusi: 36
Liitunud: 11.12.2012 19:46

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas der Boss » 31.08.2013 18:31

Nojaaa, ilmselt pidasid silmas väljakujunenud formaadi all hetkel veel idee tasandil varsti toimuvat võistlust...
http://www.rcracing.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/TiitRacingInc" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Toomased
Postitusi: 307
Liitunud: 07.09.2008 08:51
Asukoht: Laagri

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas Toomased » 31.08.2013 19:33

Avaldan soovi osaleda, aga puudub tiim. Endal olemas tutikas võistlusvalmis yokomo 1:10 tagaveoline buggy.
yokomo b-max 2, team associated b4.1, team associated rc8

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas olerex » 31.08.2013 20:45

Natukene maad kuulata enne võistlust, saab mingid orientiirid ja aimduse olukorrast.

Mina näen 4 suuremat kampa, kes sedavõrd mitmekülgse tiimi välja saaks panna. Ei saa välistada ka mõnda teist tiimi aga nemad oleks peamised.
Mina, Juku 1 ja tõenäoliselt veel üks Juku 2 võiks ühe pundi teha. Juku 1 rääkis kuidas temal 1/8-ga asjad on, akusid on vaja 4 jooksu meil ja ta ennustas asjade maha põlemist ja kuumenemist kuna masin ei saa puhkust. Juku 2-lt praegu ei, ütles et tal targematki teha.
Loogiline on, et tekib tiim Durango, keda tõenäoliselt juhiks Juku 3, kaasa lööks ehk varasemad koostööpartnerid Juku 4-d ja Juku 5 või Juku 6. Juku 3 teab kogemusest et selle aja jooksul kõrbevad temal mootorid läbi, nii juhtus juba sisetingimustes 1/10-ga. Tema selle formaadiga ei osale. Juku 5-lt peaksin mina laenatud akud ära võtma et ise sõita saaks, nitrokat ta välja panna ei soovinud.
Juku 7 teadis rääkida, et piiratud 1/8 elektrikas, mis sõidab kuni pool tundi, kuumendab siiski mootorit palju ja autovahetus tundub selle aja peale vajalik, tema paneks välja vaid nitromasina.
Siis on Losid Tallinnast ja Losid Viljandist. Juku 8 ei teadnud veel kommenteerida täpselt aga mingit entusiasmi ei kuulnud. Juku 9-ga pole ühendust saanud aga viimasel võistlusel rääkides sain aru et teda huvitab Luigel sõitmine ning soovib osaleda, formaadi meeldivuse kohta saan teada temalt homme kui ta tagasi lubas helistada.
Juku 10, kellel mitu tiitlit kapil, jääb praeguse formaadi puhul kindlasti kõrvale. Tema mehhaanik Juku 11 näeb, et tuleb retsimine ja pole mõtet. Tema tiimikaaslane Juku 12 sõidab turu võistlusel seeaeg, Juku 10-l häda elektrikaga tiimikaaslase leidmisel.
Mina võin nitroka välja panna aga kahe esimese Juku mure paneb keerulisse olukorda.
Eesrindlik elektrimees Juku 13 ei aita samuti neid keskmisi nitroJukusid hädast välja.

Ma loodan, et ma kellegi sõnu vääriti siia maha ei pannud, tahtsin must-valgelt näidata mis oli tänane tagasiside

Ma suhtusin elektri endurantsisse skeptiliselt kuni sõitsin short course ja onroad autodega seda ise kaasa ja veendusin et asi toimib...ja toimib siis, kui on 2 masinat, mida saab vahetada ning tehakse vaid pondri vahetus. Auto mis parasjagu ei sõida on mehhaanikute ehitada ning neil on võimalik suhteliselt rahulikult midagi muuta kuna teine auto siiski on rajal ja liigub, tiimil sõit ei seisa. Akusid on sellises endurantsis ühel autol 1, suuremal skaalal on aga akusid 2 ning ta kestab 1/10 skaalaga võrreldes siiski vähem aega. Seetõttu ei saa päris üheselt võrrelda varem peetud elektri enduurantsitega. Veel, 1/10 autodel on suur vahe kas sõita Luige mudas/tolmus või siis sisetingimustes. Luige on kuiva ja märjaga igatpidi üsna tolmav/mudane rada ja pisikest autot ei hoia.

Minul oleks küll vaheldusrikas sõita teiste autodega aga kui ma olen enda autot andnud sõita 1/10 või elektrikamehel siis on ilmne algne täielik segadus mis võõra autoga sõites tekib ja väga paremaks olukord ka ei muutu. Igaüks on harjunud oma vigurvändaga rada läbima, koos kõigi tema puudustega, mida meil siinmail palju esineb.

Tunne nagu jutt jookseks vastu seina. Elektriklassides on sellistes tingimustes ja sellist aega ülimalt keeruline sõita.

Samas on väja pakkuda formaat, mis näeb ette, et sõidavad kahe autoga tiimid, millest üks auto on rajal. Koosneda võivad nad 1/8 nitrokatest ja elektrikatest läbisegi, olgu puhas nitro tiim, segatiim või siis kahe elektrikaga tiim. See kõrvaldab olukorra, kus elektriga seonduvad probleemid ilmnema hakkavad, saab nitroka või teise elektriauto rajale panna akuvahetuse ja laadimise ajaks. Skaala on ükssama ja tuntakse üksteiste masinaid paremini, nii sõitmise kui ka ehitamise suhtes. Mehhaanikutel on kõvasti rahulikum pühapäev veeta. Endurance pole neile kunagi väga lustaka asjana paistnud, seda enam kui kõik akuvahetused ja parandused peaks tegema tiksuva kellaga, boksitee serval, joostes, mitte telgis laua taga õlle kõrvale.

Sellised mõtted on minul, tahan et see üritus õnnestuks kuna see toimub minu ehitataval kodurajal, hetkel näen ma viimase kümne telefonikõne järel, et üritus nurjub või tuleb kehv.
Jonas Nahkor

Team Xray

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas harg » 31.08.2013 20:56

Palun ka "londoni" keelset võistluskutset neile piiritagustele kel on huvi sellel nädalavahetusel osaleda.
Peakorraldaja seda lubas ....

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 31.08.2013 21:58

mehed tehke siis mingi otsus vöi muutus asjale,hea oleks kui ruttu.saaks ehk teatud vöistlused vahetada siiski selle endurance vastu.ja oleks yks team rohkem stardis. 1/8 skaala okei kas siis elekter vöi nitro vabal valikul mölemad sobiksid :D

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas olerex » 01.09.2013 10:57

Mulle helistati täna ühelt Jukult ja öeldi et ka nemad toetaks formaadi muudatust selliseks, mis võimaldaks siiski mudeli vahetamist. Lätist tuleb tõenäoliselt kamp kohale, seda enam kui klassiks on 1/8 open.

Teen ettepaneku Tõnisele. Kui tekitaks 1/8 open klassi, mida ma varem mainisin, kus kahe mudeliga osalemine välistab tehnilised probleemid. Formaat võib sarnaneda eelmistele aastatele, olgu ta näiteks 2x2 tundi. Sealjuures ei tohiks välja arvata 1/10 suurt kogukonda, kellele võib teha eraldi sõidu, formaadis näiteks 2x40 või 3x30. Kes soovib ja suudab, sõidab mõlemas sõidus kaasa. Ajakavasse on võimalik sellist formaati üpris hästi sobitada. Kvalifikatsioon, kus tunni jooksul sõideti üks kiireim ring võib minu arvates jääda samaks või muutuda selliseks, et arvestatakse kolme järjestikust kiireimat ringi.
Jonas Nahkor

Team Xray

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas R0mm » 01.09.2013 12:03

Iseenesest on öeldud, et peab kasutama kolme mudelit. Mina saan sellest aru nii, et alla kolme ei tohi olla, ehk siis vähemalt 1 iga klassi esindavat sõidukit. Seda pole öeldud, et ühe klassi kohta ei või olla rohkem kui 1 mudel. Suht probleemivabalt saaks me elektriklassides kasutada tiimi peale lõpmata hulgal mudeleid, millel siis ei ole vaja vahetada akut, vaid hoopis iga aku lõppemisel uus mudel. Siis on vaja vahetada vaid ponderit ja elektrimudelitel saab elektroonika vahepeal ka hädavajaliku jahtumisprotsessi läbida. Kui igal tiimil on vähemalt 3 mudelit kumbagi elektriklassi, siis tundub juba täitsa sõidetav ja lisaks saab igaüks sõita enda seades mudeliga. Muidugi mõistlik oleks omada ka 2 nitrokat per tiim, sest siis ei teki vajadust sõidu ajal aku vahetamiseks, vaid saab kohe uue mudeli ja ühtlasi vähemalt ühele tiimiliikmele oma seades mudeli.

Või suudab keegi reeglitest välja lugeda, et ei ole lubatud kasutada rohkem kui kolme mudelit per tiim? Kohustuslik on kasutada (vähemalt) kolme. Iseasi kui paljudel meist on olemas iga klassi mudel, eks sellega võimalike meeskondade arv väheneb, aga arvestades, et nitros on olnud see hooaeg umbes 10 aktivisti ja elektriklassides topelt nii palju, siis 10 meeskonna moodustamine oleks suhteliselt reaalne ja ega neid sinna rajale eriti rohkem korraga ära ei mahutagi.

Kui siiski on mõeldud, et igas klassis võibki kasutada ühte mudelit, siis on see loomulikult vastuvõetamatu elektriklasside seisukohalt ja tõepoolest 1/10 mudel ei pruugi välirajal kahte tundi hästi vastu pidada ilma, et vahepeal korralikku hooldust tahaks. Isiklikult arvan ka seda, et 1/8 puhul hakkaks elektroonika ülekuumenemine terav probleem olema. Siin ei aita paraku ka gaasi piiramine saatjalt, kuna teatavasti on see tegevus petlik ja antud tegevusega muudetakse see nn üleliigne piiratud amper ESC-i poolt lihtsalt soojuseks, ehk siis efekt on hoopis vastupidine soovitule.

Mina omaltpoolt olen praegu osavõtu suhtes selline kahevahel. Kui on lubatud piiramatu hulk mudeleid tiimi kohta, siis on mul pakkuda välja 1/8 nitrokas (eeldusel, et mu tiimikaaslastel on veel vähemalt 1 nitrokas) ja mul on välja panna 1/10 elektrimudel, millega sõidaks ainult mina oma 60 minutit 2-3 tsükliga sõltuvalt aku kestvusest, lastes vahepeal elektroonikal jahtuda. Selle mudeli sõidutamise eelduseks on veel vähemalt ühe tiimiliikme sarnase mudeli omamine ja kasutamine. 1/8 elektrimudelit mul ei ole. Ettepanekud tiimistumise osas on oodatud. Kui siiski või kasutada kuni 1 mudelit iga klassi kohta, siis olen valmis liituma mõne elektikute tiimiga enda 1/8 nitromudeliga.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 01.09.2013 13:38

Tiimis peavad olema esindatud 3 mudeliklassi.

Kui paljude sõitjate jaoks lahendab elektrikate probleemi ainult mudelivahetus, siis palun, vahetage...
Ise olen sõitnud oma elektri 1/8 mudeliga Luigel 4 komplekti akusi järjest tühjaks, iga kord sõiduaeg u 20 min... Ülekuumenemise märki ei olnud ja esimene akukomplekt jõudis ka täis laadida 5 a laadimisvooluga (mul pole kangemat laadijat).
Tegelikult on veider lugeda, et reaalselt kogemustega mudelistid ütlevad, et elektri mudeliga pole võimalik sõita 2 h, niiet see maha ei põleks... Päriselt... Kui mõni algaja küsib foorumis, et mis ta tegema peab, kui mootor üle kuumeneb, siis teavad kõik nõuandeid jagada...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 01.09.2013 14:08

jah .minu teada minnakse vöistlustele vöidu söitma mitte kokku hoidma voolu,pinget,kytet,rehve mida iganes.ja kui elektriga 1/8 suudetud 20+min söita täis vöistlus tempoga,siis töesti myts maha selle elektroonilise ja aku varustuse ees,kuna siiani vöistlus tingimustes aku vastu pidanud 14 minutit max

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 01.09.2013 14:16

Eks tavavõistlus ja kestvussõit ongi ju 2 eri asja...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas olerex » 01.09.2013 14:31

Tänan selgituse eest, jäin hetk tagasi kõhklema samas kohas, kus Rometki, et kas on maksimum 3 mudelit või tohib vahetada ka. Lugesin teda nagu käsku ja sain aru et 3 on 3. Vahetuse puhul saab see formaat toimida aga seda siis tehnika olemasolul.

Kuid Tõnis, teema algusjärgust võid lugeda et mul polnud selle formaadiga suurt muret, pigem tervitasin kõigi kaasamist. Mure tekkis siis kui potentsiaalsed tiimikaaslased mulle kaasnevatest raskustest rääkisid või üldse metsa saatsid, sealt minu ettepanek kombineerida nitroga ja anda elektrikale puhkust, teha vanakooli andmine nagu Laitses kunagi ja lisada 1/10 klass.

Kuumenemine on probleem, sa võid sõita 4 x 20 minutit aga sa ei saa üheselt väita et kõik seda teha saavad, eriti kui need väitjad on sinust väga palju suurema kogemusepagasiga ja sõita tuleb nt 8 x 15 min.

Mina ja Viljar proovime tehnika kokku kraamida (5 mudelit, 8+ akut, neli 10-amprist laadijat) ja osaleda, mina jätan siinkohal jahumise järgi.
Jonas Nahkor

Team Xray

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 01.09.2013 14:32

no ikkagi vöistlema ei minda et hoian kokku ja vaatan mis tuleb.selleks ongi topelt mudelid ja antakse täiega.no ja kahte 1/10 bagi kyll hankima ei hakka :D :D :D

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 01.09.2013 14:37

vöi tahab keegi laenata oma kahte bagi selleks ralliks :D :D :Dja hea oleks kui uued,oleks hea sisse söit talve hooajaks köik loksud paigas :D :D :D ärge vötke seda nyyd tösiselt nali :D

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 02.09.2013 16:41

Kahte tagaveolist bagi mul heiksile laenata ei ole...

Aga tagaveoliste bagide klass oli meil EMV arvestuses kõige osavõtu rohkem klass, ilmselt neid ikka leiaks...

Tuletan ka kõigile meelde, et registreerimine sellele võistlusele käib läbi minu meiliaadressi, see on kenasti võistluskutses kirjas. Ja loomulikult on regama oodatud ka kõik trimmerimehed, 1/5 trimmeritele toimub endurancega samaaegselt ka tavaformaadis EMV etapp, mille korraldajad trimmerdajatele võlgu olid.
Hetkel saan siia kirja panna esimese tiimi:

Saue Fookus

Tõnis Lattik
Reimo Kosk
Kalev Lukk

Serpent 811E 2.0 / Hobbywing
TLR 8eight 2.0 EU / Novarossi
Yokomo BMAX2 / SpeedPassion
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 02.09.2013 16:45

no siis tuleb lihtsalt vöistlusest loobuda kahjuks :( edu teistele osalejatele

Jörg777
Postitusi: 325
Liitunud: 04.08.2008 12:54
Asukoht: Mudelihall
Kontakt:

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas Jörg777 » 02.09.2013 16:59

Üks lihtne küsimus: Võistlusele formaadimuutust ei tule järelikult?
Jörg Miikael Tiit - 4x EFRA European Champion

SWorkz Motorsports
Nosram Electronics
Mudelihall
Savöx Servos
T-Pro Tires
RJX Hobby
Awesomatix
Insane Racing
mcd.ee
ToniSport
Boca Bearings
HobbyFactory
Võrguvara

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 02.09.2013 17:13

kas jörg poiss siis aru ei saa et ei tule,kahjuks.kuna esimene team ju juba kirjas :D

Jörg777
Postitusi: 325
Liitunud: 04.08.2008 12:54
Asukoht: Mudelihall
Kontakt:

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas Jörg777 » 02.09.2013 17:38

Korra oli nagu juttu sellest, et ehk tuleb mingi muutus aga ju siis mitte.
Jörg Miikael Tiit - 4x EFRA European Champion

SWorkz Motorsports
Nosram Electronics
Mudelihall
Savöx Servos
T-Pro Tires
RJX Hobby
Awesomatix
Insane Racing
mcd.ee
ToniSport
Boca Bearings
HobbyFactory
Võrguvara

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas olerex » 03.09.2013 09:35

See asi selgines, et mudelit saab vahetada, muud muutust ei tule.
Jonas Nahkor

Team Xray

Kasutaja avatar
tamur
Postitusi: 44
Liitunud: 13.05.2013 10:04
Asukoht: Päälinn

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tamur » 03.09.2013 11:10

Äkki teeks asja veel keerulisemaks?
Electrix Boost Buggy 2WD
(kergelt ümber ehitatud)
Traxxas 4-tec Onroad brushed

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 03.09.2013 12:00

Mis siin keerulisemaks läks? Elektrimudeleid, ehk siis potensiaalseid tiimiliikmeid meil siin ju on. Klassi siseselt saab ju kasutada mitut autot, ehk siis ettekerkinud suured probleemid kaa sellega lahendatud.
Ilmselt peaksid kõik, kellel tiimiliikmetega probleeme on sellest siin teada andma. Hetkel on vaja ühte vahvat 1/8 elektribagi inimest, siis saaksid Daniil ja Kusti omale tiimi kokku. Kui kedagi päris võistlejatest ei leia, siis meil Sauel on 1/8 elektrikuid tükki 2 kes saaksid kindlasti oma autodega 2h sõidetud.
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 06.09.2013 17:02

Lisame siis siia kaa järgmised tiimid, kelle kohta mul osalemise info olemas:

Tiim Mulgid

Kuldar Ilus
Robin Ilus
Hendrik Lainemäe

Autod: TLR


Ja siis puhastest tuusadest koosnev

TLR ässad

Jaanus Saare
Romet Virkus
Ahti Järved

Autod: TLR
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

olerex
Postitusi: 659
Liitunud: 17.09.2006 13:53

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas olerex » 07.09.2013 20:56

Juhtusin folkloorisõnastikule peale, nagu ikka enne tiiminimede valimist. Mulkidel järgmine kord tabav nimi võtta ja Viljandi Viletsate all esineda.
*Natuke võistluseelset hardtalki*
Jonas Nahkor

Team Xray

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 08.09.2013 11:12

Uus tiim reganud

Harju Kõmatoru Käkid

Jonas Nahkor
Viljar Kask
Rainer Ressar

Autodeks Jonase X-Ray ja palju Durangosi
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 08.09.2013 15:14

kas ka rohkem vöistkondi tulemas???vöi jääb karikas neljavöistkonna vahel jagada???kas tönis vöi keegi oskab öelda vöistkondade arvu ,kes ja kas veel tulemas?

Kasutaja avatar
nRainer
Postitusi: 430
Liitunud: 21.02.2008 21:15
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 3 korda
Been thanked: 4 korda

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas nRainer » 08.09.2013 21:42

tony012 kirjutas:Uus tiim reganud

Harju Kõmatoru Käkid

Jonas Nahkor
Viljar Kask
Rainer Ressar

Autodeks Jonase X-Ray ja palju Durangosi
Ja Viljari Yokomo ka nende Durangode kõrval :wink:
Rainer & Jüri Ressar
EuroRC
XRAY
Ahha Disain
4Dimensioon

Vahur
Postitusi: 59
Liitunud: 28.12.2012 00:15
Asukoht: Tallinn, Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas Vahur » 09.09.2013 09:32

Panen ennast ka siis müügiks, äkki saame rohkem tiime. Pakun ennast koos 1/10 mudeliga (DEX210).

Vahur
VMRC Raceway
vahur(at)vmrc.ee

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 09.09.2013 12:54

Vabadest agentidest siis kokku saanud juba uhke tiim

Tarmo Tammearu
Daniil Zurav
Vahur Kivaste

Autod TLR, JQ ja Durango
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 09.09.2013 12:56

Heiks, tulge ikka kaa... ;) saab rahvast juurde... Mõned tiimid peaks veel tulemas olema!
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

heiks
Postitusi: 176
Liitunud: 18.09.2011 08:40
Asukoht: fin-est

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas heiks » 09.09.2013 16:32

kas pondri vahetus kaheklassi vahel toimub vaheajal vöi söiduajal.näiteks 1/10 -1/8e siin 30min vahe ajakavas

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 09.09.2013 17:53

Kahe sõidu vahele ongi planeeritud aeg, et saaks töölaudadelt ühed asjad ära panna ja teised asemele võtta. Pondri sättimiseks peaks kaa aega jääma...

Kui vahetad klassi siseselt autot, siis peab pondrit vahetama sõidu ajal...

Endurance sõitude vaheaegadel on kindlasti trimmerite sõidud.
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

masuurikas
Postitusi: 60
Liitunud: 05.01.2011 18:13

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas masuurikas » 09.09.2013 22:17

Praeguse seisuga tundub mulle,et trimmerite sõitu ei tule.Ma üksi ainult regand :( .Üksi pole eriti huvitav käristada :D

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 10.09.2013 00:54

Ega regamised suurt midagi ei näita... Meil ju küllalt sellel aastal olnud mehi, kes regavad, aga kohale ei tule, eks need nimed korduvad kaa... Ja alati on ka nimesi, kes peaaegu kunagi ei rega, aga ikka kohal on...

Trimmerdajatele on võimalus antud ja kui nad seda ei soovi, mis siis teha... Ja need, kes sõidavad, need saavad ka üldarvestuse punkte. On ju see võistlus trimmerimeestel EMV arvestuses ametlikuks etapiks.
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Roll
Postitusi: 57
Liitunud: 03.07.2009 21:24
Asukoht: Pärnumaa

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas Roll » 10.09.2013 14:10

tony012 kirjutas:Ega regamised suurt midagi ei näita... Meil ju küllalt sellel aastal olnud mehi, kes regavad, aga kohale ei tule, eks need nimed korduvad kaa... Ja alati on ka nimesi, kes peaaegu kunagi ei rega, aga ikka kohal on...

Trimmerdajatele on võimalus antud ja kui nad seda ei soovi, mis siis teha... Ja need, kes sõidavad, need saavad ka üldarvestuse punkte. On ju see võistlus trimmerimeestel EMV arvestuses ametlikuks etapiks.
On olemas selline asi nagu kalender plaan ja järjepidevus ,igasugune kaootiline tegevus ei aita asjade korraldamisel.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 10.09.2013 15:22

See mudelinädalavahetus oli kalenderplaanis algusest peale... Ja alates esimesest etapist oleme öelnud, et trimmerdajad saavad oma ärajäänud etapi. Sellepärast oli minu meelest suhteliselt loogiline, et paigutasin trimmerdajate viimase etapi juba algselt kalendris olnud mudelinädalavahetusse... Mis seal nüüd nii kaootilist on?
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Suur mudelivõistluste nädalavahetus. 14...15.09.2013

Postitus Postitas tony012 » 10.09.2013 22:08

Registreerunud järgmine tiim

Hesa tiim

Raido Seppel
Anre Tamme
Kaiar Tammeleht

Autod Serpent ja TLR
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Vasta