Mudelauto juhtimislitsents 2015

EAMK võistluste info, tulemused ning arutelu.

Moderaatorid: ollo, harg, eikeikeik, nRainer

Vasta
Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas R0mm » 16.04.2015 11:35

Kas viga minus või see segane kribukrabu peabki litsentsitaotlusel olema? Seal kuskil ülevalpool on samas keeles mingi arusaamatu "tekst".
Manused
emak litsents.jpg
scrsht
emak litsents.jpg (32.54 KiB) Vaadatud 33619 korda
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas harg » 16.04.2015 11:54

R0mm kirjutas:Kas viga minus või see segane kribukrabu peabki litsentsitaotlusel olema? Seal kuskil ülevalpool on samas keeles mingi arusaamatu "tekst".
Kui omale ära salvestad pdf ja siis avad on samasugune jura? Browseris avades jah on see kaka sees .

kaits
Postitusi: 61
Liitunud: 05.04.2010 22:01
Asukoht: Linna lähedal maal

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas kaits » 16.04.2015 12:48

Teine küsimus: Miks on litsentsi majandus niivõrd ebastabiilne. Mingil aastal on see nõutud, mingil aastal piisab osalustasu maksmisest jne.
Mille jaoks täpsemalt EAMK litsentsitasu kogub, et mis selle pisku rahaga peale hakatakse täpsemalt?
Mul pole absoluutselt mingit probleemi see väike raha kulutada litsentsile aga sooviks ka teada, et see raha kulutatakse hiljem sihipäraselt.
TLR 8IGHT 3.0 / Novarossi / Savöx / Spektrum

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas R0mm » 16.04.2015 13:07

Tõesti, kui omale ära salvestada, siis on jutt palju arusaadavam :!:
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

der Boss
Postitusi: 36
Liitunud: 11.12.2012 19:46

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas der Boss » 16.04.2015 15:27

Kaits, tõesti, mingitel segastel asjaoludel paar aastat litsentsi ei saanud. Vabandused EAMKi poolt.
Litsentsi omamisega kinnitab võidusõitja, et on reeglitest, rajal käitumise korrast, kohtunike võimalikest korraldustest jne teadlik.
Annab õiguse osaleda Eesti Meistrivõistlustel ja litsentsi olemasolu annab võimaluse taodelda rahvusvahelist litsentsi.
Litsentsi tulust on võimalik EAMK-l leida katet peamiselt EFRA aastamaksu katteks, sest EFRA maksud on suuremad, kui EAMK meie võidusõitjatelt küsib, EAMKil on aastalõpus auhinnad, EAMKil on raamatupidamisegaseotud kulud.
http://www.rcracing.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/TiitRacingInc" onclick="window.open(this.href);return false;

kaits
Postitusi: 61
Liitunud: 05.04.2010 22:01
Asukoht: Linna lähedal maal

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas kaits » 16.04.2015 17:24

Fair enough!
Tore oleks kui EAMK tegevustes oleks mingigi kontiinum, muidu jääb võibolla osadele ettevõtmise eesmärk natuke segaseks. :)
TLR 8IGHT 3.0 / Novarossi / Savöx / Spektrum

eikeikeik
Postitusi: 344
Liitunud: 28.08.2013 13:35

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas eikeikeik » 22.04.2015 11:33

Kuulge rahvas. Ennekõike Rando, Antshot ja DerBoss ning kõik kes soovivad veel avaldada oma arvamust.

Nagu laulusalmis öeldakse, rahvale ei meeldi vaht. Lõpetage ära see virisemine ja võtke üks naps. Ma kustutan ära kõik postitused kuni sinnani, kus Kaits vastab, et sai ammendava vastuse ja OK.

See mida te sealt edasi rapite läheb teemast ikka väga kaugele. Targemad inimesed kustutavad ise oma kohatud postitused ja teemavälised jutud. Ma püüan mõnel vabal hetkel läbi lugeda veel need postitused, aga praegu diagonaalis vaadates ei saa ma midagi enam aru ja kui olen lugenud, siis ilmselt kustutan ära postitused kuni Kaitsi viisaka vastuseni.

Ja tegelikult olen mina Liivimaa parim ratsutaja!

Tervitades
Hannes Hannus

Vahur
Postitusi: 59
Liitunud: 28.12.2012 00:15
Asukoht: Tallinn, Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas Vahur » 06.05.2015 11:46

Ahoi

Saatsin info@modelcar.ee peale litsentsitaotluse aga vastus järgmine:

This is the mail system at host mx1.zone.eu.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system

<jaanus.tiit@greenforest.ee> (expanded from <info@modelcar.ee>): User unknown
in virtual alias table

Final-Recipient: rfc822; jaanus.tiit@greenforest.ee
Original-Recipient: rfc822;info@modelcar.ee
Action: failed
Status: 5.0.0
Diagnostic-Code: X-Postfix; User unknown in virtual alias table


Kas peaksin kasutama tänases olukorras mingit muud aadressi?

Jõudu,
Vahur
VMRC Raceway
vahur(at)vmrc.ee

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas harg » 06.05.2015 18:12

Vahur kirjutas:Ahoi
Saatsin info@modelcar.ee peale litsentsitaotluse aga vastus järgmine:
... skipped alot ....
Kas peaksin kasutama tänases olukorras mingit muud aadressi?
Ei pea, vigased aadressid fixatud.

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas RandoM » 15.06.2015 08:48

Kuidas see värk nüüd litsentsidega on, kas EMV arvestuses punktide saamiseks peab litsents olema või mitte? Kui jah siis millal peab olema (kas enne etapi toimumist või sama aasta jooksul või mingil muul ajal?) Küsimus ajendatud sellest et minul TCR toimumise ajal litsentsi ei olnud ning tegin selle hiljem, aga punkte olen siiski TCR eest saanud, ehkki justkui ei oleks pidanud.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

eikeikeik
Postitusi: 344
Liitunud: 28.08.2013 13:35

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas eikeikeik » 25.06.2015 22:38

Võtame ära. Kui ikka sama võistluse kuupäevaga allkirjaga paberit ei ole, siis ei ole litsentsi.

Tervitades
Hannes

robink8
Postitusi: 206
Liitunud: 18.03.2012 12:23
Asukoht: Tartu

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas robink8 » 10.11.2015 09:40

Olen ehk rumal aga vähemalt püüan olla järjekindel ja asjadest aru saada, kui keegi vaid selgitaks arusaadavas keeles....
Varasemalt olen küll juba küsinud ühe teise teema all, kuid vastust pole saanud, nüüd siis uuesti - milleks mulle juhtimislitsents? Kas see on kohustuslik? Lugedes teemasid, osalen võistlusel, arvestust peetakse, kuid MV või KV arvestuses punkte ei saa. See on arusaadav. Mis see litsentsi olemasolu annab või mis kaasneb selle puudumisega. Kas see litsents on vajalik ainult punktide saamiseks või on sel veel mingi vajalik , mõistlik, jne selgitus. Motospordis kaasneb sellega ka mingi summa ulatuses tervisekindlustus, kas siin ka midagi sarnast on või mitte??? Palun seda võtta mitte jorisemisena, vaid "tahan ivale pihta saada".
Uus hooaeg alanud, uus aasta varsti algamas, kas litsents kehtib terve kalendriaasta või jooksva aasta (kuupäevast kuupäevani, millal tegid) või kuidas sellega ikkagi on. Paluksin selgitusi targematelt. Samuti vaatan VM 14.11 võistluse juhendit, siis varasemalt on olnud nii, et osaleja esimene klass 20, teine 15, nüüd seda justkui ei ole, on ainult noortele 10 (mis on muidugi väga ok). Kas osalemisel kahes või enamas klassis on soodustus iga järgneva klassi puhul või ei ole? Kui ei ole , siis miks seda on muudetud? Samas selgitusi nagu ei jagata, paneme ikka hinda juurde ja kõik on rahul?? Igal asjal peaks olema põhjendus, siis saavad ka teised aru, millest tingitud. Ilmselt ongi siis vajalik..... kui vaid teaks.
Tänud juba ette :D
Losi 8ight 3,0 E
Sworkz S12-1M
Kui ikka panen silmad kinni ja kukkun kütma...
mob: 5346 0029

BrunoV
Postitusi: 386
Liitunud: 01.12.2005 17:39
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas BrunoV » 10.11.2015 22:53

Terv

Litsentsi vajalikkus ja põhjendus on juba ülevapool välja toodud. Litsents kehtib kalendriaasta.

Osavõtutasude kohta oled sa ise juba põhimõtteliselt vastanud. Kahes mudeliklassis sõitmine täiskasvanutel natuke kallim ja noortel jälle odavam. Põhjendus lihtne, populariseerida ja teha võimalikult valutuks noorte osalemine.

Lugupidamisega
Bruno

eikeikeik
Postitusi: 344
Liitunud: 28.08.2013 13:35

Re: Mudelauto juhtimislitsents 2015

Postitus Postitas eikeikeik » 11.11.2015 22:52

Täiendan pisut Bruno vastust omalt poolt.

Muudel tehnikaspordialadel ei kaasne litsentsiga automaatselt kindlustust (nagu mina tean). Kindlustuskohustuse võtab siiski sportlane ise, mis on omakorda litsentsisaamise eelduseks. Eesti kindlustused ei paku umbisikulist kaitset ehk korraldajal ei ole võimalik kindlustada kõiki osalejaid mingi stardiprotokolli või eelregistreeringu põhjal. Uuritud ja puuritud teema, aga kui on teadjamaid inimesi, siis jagage tarkust. Mina jooksin igatahes meie kohalike kindlustustega ummikusse kui asja uurisin.

Rahvuslik litsents on lisaks veel arvestatavaks näitajaks osalemisel välisvõistlustel. Kui sul on litsents, siis võõrustajad-korraldajad saavad aru, et tegemist on sportlasega, kes teab mida ta teeb ja kuidas ta teeb ja kuidas ta tegema peaks ehk siis ei ole metsalisega tegemist. Alati seda küll ei nõuta kuid olemasolu korral annab see korraldajale teatava kindluse, et inimesed on samal lainel.

Tervitades
Hannes

Vasta