Keermelukustipulk

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Keermelukustipulk

Postitus Postitas lauri » 25.10.2007 19:12

... ehk siis Locktite 248 sinine keskmise tugevusega keermelukusti "liimipulga" kujul. Sai täna 211kr eest ostetud, sest pidavat väga mugav kasutada olema. Eks varsti paistab, kas õigustab ennast. Tavalistest lukustitest kõrini, küll lasevad purgid läbi, kuivavad ära või siis ei kuiva ära. See pulk pidavat juhendi jägi juba 3 minutiga enamvähem kinni olema ja lõplikult 24-tunniga.

Pilt
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 25.10.2007 20:41

Ma olen kellelgi samasugust varem näinud kah... kas mitte tartukatel kellelgil... Äkki kommenteerivad..
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
TarMoH
Postitusi: 239
Liitunud: 02.10.2006 19:04
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas TarMoH » 25.10.2007 20:46

Mina olen seda Raine kasutuses näinud :)

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 25.10.2007 20:58

ma olen tarbinud. Jube hea asi on.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 26.10.2007 09:59

See E-klipi kadumine ka minul peavaluks olnud, võtan selle arvesse ja proovin selle liimi nippi kah!

Minupoolt veel keermeliimi nipp on see et kasutagu kindlasti seda ratta mutri puhul! Siis on välistatud selle kadumine! Juhul kui kasutuses on standartsed mutrid. Müügil on ka sees silikoon tihendiga mutrid, "Akaveril olen müügil näinud" need pidavat pidama ka päris hästi.

Teine soovitus on mitte teadjatele kus MITTE KASUTADA keermeliimi:
Seda siis plastiku sisse keeratavatel kruvidel ja poltidel! Nimelt kui liim ärakuivab täidab ta keermevahed ära ja seda välja keerates ei lagune see keermeliim ära vaid tuleb seest välja lõhkudes plastiku sees olevat keeret. Ja seda auku jätkub plastikus siis ainul mitmeks korraks.

Kolmas soovitus on järgmine kas koasutada või mitte keermeliimi mutritel mis on NAILON keermetihendusega:
Pilt
Üdiselt need mutrid uuest peast hoiavad ennad üsna hästi kinni kuid seda siiski paril kolmel korral, kui seda pidevalt lahti ja kinni keerata. Seega soovitav siiski kasutada keermeliimi juhul kui seda mutrit on juba mitmeid kordi kinni ja lahti keeratud.

Neljas soovitus on kus alati kasutada keermeliimi.
Keermeliimi tuleks alati kasutada sellistes kohtades kus polte keeratakse metalli sisse olgu see mutter või mingi muu element!
Tihtipeale manualis olnen näinud märget et teras polti mitte tihendada keermeliimiga kui keeratakse seda alumiiniumise või kasutatud nö pehmeid metalle. Mina see vastu ütlen alati kasuta keermeliimi kuid lihtsalt liim peaks olema pehmem (soft, medium).

Hetkel ei tule keermeliimide kohapealt rohkem midagi meelde...

H6bekuul küsi alati kui tunned et kuskil jääb sul info puudu!
Ja kui tõukad ekslikut teooreat küll me parandame. Küsija suu pihta ei lööda. Miks sulle on kohati teravalt öeldud on vaid sellepärast et sa ei võta soovitusi kuulda ja raiud, teoretiseerid samas vaimus edasi ja kohati asi muutub naljakaks.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 26.10.2007 10:58

Ratta mutritena on asjalikud ka nn "serrated" mutrid, mille "tööpind" on tehtud sakiliseks. Midagi sellist:
Pilt
Pilt
Neid leidub maailmas praktiliselt igat mõõtu. Sobivad hästi kohtadesse kus mutter jookseb vastu plastikut - nagu näiteks toodud rattad.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
TarMoH
Postitusi: 239
Liitunud: 02.10.2006 19:04
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas TarMoH » 26.10.2007 11:27

Need tomkari poolt välja toodud mutrid on tõesti väga head rattakinnituseks. Endal oli paar võistlust ja mitu treeningut häda sellega, et tavalised rattamutrid kippusid ära kaduma, aga kui need tavalised said asendatud selle sakilisega, siis kadus probleem koheselt ära, seega väga effektiivsed ;) Nende mutritega pole keermeliimi vaja :)

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Postitus Postitas harg » 26.10.2007 14:15

tomkar kirjutas:Ratta mutritena on asjalikud ka nn "serrated" mutrid, mille "tööpind" on tehtud sakiliseks.
ghee, on sul neid juba "laos" ka mõni sats? Kohe käpp M4 mutrikomplektile (krokodillile ka võtaks tagavaraks tegelikult)

oldstone
Postitusi: 20
Liitunud: 25.09.2007 14:12

Postitus Postitas oldstone » 26.10.2007 14:21

Tere.
Ma alles noor ja roheline mudelismi alal, oman mudelit alles paar kuud, Beetle off road nimelt.
Kõike nippe alguses ei tea ei mina ega tulevased värsked mudeli omanikud.
Antud teemast sai teada et selline asi ka olemas on ja kommentaaridest ka selle et plastmassi keeratavaid polte kruvisi ei tasu keermeliimiga kokku panna.
Kasulik, nüüd tean miks mu servoplaat enam põhjaplaadi küljes ei taha püsida ja kruvid kogu aeg kuskile kaovad, kuna alguses sai ka need liimiga kokku pandud.
Ka väiksemad asjad tulevad kasuks algajatele, paneme kõrva taha tulevikus läheb vaja.
Ei taha kedagi solvata aga kui tundub mõnele et teema on mõttetu siis pole vaja kommenteerida, lihtsalt loe läbi ja kui on mõttetu siis jäta sinnapaika, mõnele ei ole mõttetu.
Aga muidugi on asjast niipalju arusaamu ja arvamusi kui on inimesi, igal inimesel võib olla oma arvamus.

Nii et laske edasi ja jägage ka algajatega oma teadmisi.
Beetle

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 26.10.2007 14:22

harg kirjutas:ghee, on sul neid juba "laos" ka mõni sats? Kohe käpp M4 mutrikomplektile (krokodillile ka võtaks tagavaraks tegelikult)
M4, black või purple... täiesti olemas....
Mis on krokodillid?
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 26.10.2007 19:10

Ja ikkagi on tarmukaid inimesi, kes ka plastmassi minevate kruvide puhul keermeliimi tarbivad. Soovitan määrida keermeliimi mõne plastiku peale ja oodata päev-kaks. Plastmass sulab otseses mõttes ära. Rikkusin nii oma klambrilööja ja joonlaua välimuse ära, tänu lekkinud keermelukustipurgile :lol:

Plastmassi minevad kruvid soovitan vajadusel jällegi Momenti liimi või mõne taolisega kokku teha (mis seda konkreetset plastmassi ei sulata!). Moment hoiab kruvi plastmassi sees piisavalt kinni, et see lahti ei rappuks ning samas tuleb ka kergelt lahti, kui keerata. Minu masina esimese skidplate'i kruvid käivad plastmassist hub'i sees ja kippusid alatasa lahti rappuma. Moment liimi kasutades pole kordagi seda juhtunud.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 26.10.2007 20:36

Minu masina esimese skidplate'i kruvid käivad plastmassist hub'i sees ja kippusid alatasa lahti rappuma. Moment liimi kasutades pole kordagi seda juhtunud.
Kumb moment liim on tedavasti on seda mitu ehk nö kummiliim ja tsüakriil liim ehk teisisõnu sekundiliim?

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 26.10.2007 20:49

Moment kraftkleber universaalliim - ehk see nö vaneaegne vana-hea Moment ;) Mingit CA-d küll ei tohiks kuskile keerme vahele panna...
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

oldstone
Postitusi: 20
Liitunud: 25.09.2007 14:12

Postitus Postitas oldstone » 27.10.2007 13:21

Juba parem, jälle tsipa targem.
Ise panin küll suuremad kruvid aga lõpmatuseni suuremaid ka ei anna panna, kuigi ka need kipuvad lahti tulema kui seal vahel midagi kinni hoidmas ei ole.
Tänud
Beetle

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Postitus Postitas harg » 27.10.2007 15:48

tomkar kirjutas:
harg kirjutas:ghee, on sul neid juba "laos" ka mõni sats? Kohe käpp M4 mutrikomplektile (krokodillile ka võtaks tagavaraks tegelikult)
M4, black või purple... täiesti olemas....
Mis on krokodillid?
Krokodill on Baja :D
Homme Sauel olen nõus 2 koplekti M4 serrated mutreid kohe omandama ja vbla ka ühe krokukomplekti :)

Vasta