akude kiirlaadimine

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

akude kiirlaadimine

Postitus Postitas antia » 28.09.2005 19:35

kuidas arvutada akude kiirlaadimisvoolu, on selleks olemas mingi valem?
mul on ntx vastuvõtja akude peale kirjutet kiirlaadimisvooluks 800mA aga mu laadija võimaldab 500 või 1200 mA. Kasutaks 1200 kui teaks et akut õhku ei lase.

sama küsimus ka küsimus tühjakslaadimisvoolu kohta. või on see tühjakslaadimine aktuaalne vaid NiCd korral ja NiMh pole oluline?

veel, pärast kiirlaadimist on nn trickle current-iga laadimine, kaua seda peaks tegema?

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 28.09.2005 20:58

Minu teada ei tohiks midagi juhtuda, vb rikud ainult teda natukene.Ega eriline tundja muidugi pole.

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 28.09.2005 21:47

Peaks olema

Aku mahtuvus(mAh) x 1.4 nominaal mahtuvus
------------------------------------------------------ = laadimisaeg (tundides)
Laadimisvool


Ehk näiteks 500mAh aku:

500mAh x 1.4
---------------- = 14h
50

Kui midagi peaks vale olema siis parandage,
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 28.09.2005 21:53

Rusikareegel NiMH akude puhul on 1C (ehk siis 800mAh aku puhul 800mA, aga see poel ilmselt NiMH aku). NiCd kannatab laadimisvoolu päris kõvasti, sõltuvalt aku valmistajast ning tüübisat, AA või AAA mõõdus akusid ei ole mõistlik laadida kiiremini kui 2C pakun mina (ehk siis 800 mAh aku puhul 1600mAh ehk?).
Rusikareegel on selline: Mida kiiremini laed, seda suurem pinge tuleb akust välja (servod liiguvad kiiremini ja on jõulisemad), eriti vajavad seda muidugi elektrimudelitega võistlevad mehed. Nitros on üpris kama.
Mida aeglasemalt laed, seda rohkem voolu annab aku välja (=servod töötavad kauem), ilgelt hea pikkade finaalide jaoks. Aeglasem laadimine tähendab ka aku pikemat eluiga.

Selleks et aku õhku lasta pead sa teda tuimalt üle laadima, ja mitte mingi väikse vooluga vaid ikka mitme ampriga, ühesõnaga seda ohtu normaaltingimustes sul ei ole.

Trickle current =~100mA, ehk hoidevool, mis peaks aku värskust säilitama. PM kui aku täis ja juhtmed ära korjad on sama tulemus, kuid kui tahad et enne finaali läheks ikka maksimum akusse sisse (ära peta ennast teadmisega et sealt samapalju välja tuleb) siis on mõistlik teda selle peal hoida. Ülelaadimis ohtu sellega pole, st aku õhku ei lenda.

Mina laen enda akusid 1,2A-2A, sõltuvalt vajadusest. 1100 NiMH akud on. Ei ole mina veel ühtegi nitroka akut tühjaks laadinud... Niipalju nad nüüd ka ei maksa, samas kui tahad sama akuga veel aastaid sõita ja siis lapselapsele pärandada võid ju peale igat sõitu tühjaks laadida, ma isiklikult ei viitsi, korra aastas paar pakki uusi akusid osta ei ole palju.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 29.09.2005 15:15

RandoM, arvan täpselt sama asjast.

Vasta