Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas edvin » 06.03.2010 16:13

Häälestaks virtuaalselt nitromootorit, ehk paluks järeleaitamistunde!
Proovisin täna "ühte konkreetset" mootorit. Tähelepanekud on sellised:
Kohe kui mootor läheb töösoojaks, kaob jõud ära. Paigalt võtt on selline nagu hing oleks kinni, siis tekib äkki järsk kuid mitte piisav elavnemine aga korralikult pöördesse ikka ei taha või ei jaksa minna. Miks? Ah jaa, kolvil on kraapimisjäljed ja kolvi peal on täkked, nagu oleks tiba liiva läbi käinud (kui oleks üle kuumenenud, poleks kolvi peal mu meelest täkkeid). Kompressioon on samas väga hea, suvalistel hetkedel välja ei sure, mootor on üsna uus. Karpa kruvidega võib ringi käia nagu auto rooliga, keerama peab ikka mitu tiiru et midagi mootori töös muutuks (ma pole seda enne kohanud). Tühikäigul võibki mootor käima jääda igavesti. Häälestamise tulemus on et mootoril on kas hing väga kinni või üsna kinni. Proovin millalgi igaks juhuks teist karpat. Aga mis mõtteid ja tundeid tekib härrastel lähtudes oma kogemustest? Mootori marki ei ütle nimme (et võimaluste valikuid mitte piirata), see ei ole nn. 100$ mootor. Mul käis korra mõte peast läbi et kas mitte kraabitud kolb pole süüdlane, et temperatuuri normaliseerudes kaob kompressioon ära?

Miks ma jändan sellise mootoriga? Aga tore on ju targaks saada ja kogemusi omandada!!!

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas lauri » 06.03.2010 19:05

edvin kirjutas:Ah jaa, kolvil on kraapimisjäljed ja kolvi peal on täkked, nagu oleks tiba liiva läbi käinud
Vihje - kolvil ei tohi olla kraapimisjälgi. Üldiselt on ikkagi nii, et mootor peab just töötemperatuuril töötama, muu pole oluline. Kui ta töötemperatuuril ei tööta, siis ta ei töötagi. See, et ta külmast peast tühikäigul välja ei sure sind ju väga õnnelikuks ei tee :wink:

Proovi nii... lase mootor fööniga soojaks (mida lähemale 100C saad, seda uhkem), võta hoorattast kinni ja lase mootoril oma raskuse all jahutuspeaga "kella kolme" asendis olla. Mõistliku kompressiooniga mootor võiks seal nii sekundi-paar-kolm ikka püsida, enne kui alla kukub.

Hästi sissetöötanud mootor käib ilma küünlata töötemperatuuril väga väga vabalt ringi, kuid küünlaga koos omab korralikku kompressiooni.

Võta 0.1mm või isegi 0.2mm seibi põlemiskambri alt ära, ehk läheb asi paremaks.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Re: Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas RandoM » 07.03.2010 18:10

Kui seadistamine ei paista mõju omavat on tegu õhulekkega. See et 180 kraadi nõela keeramise peale midagi ei muutu võib muidugi viidata ka täiesti valele seadele, aga ma jätaks selle võimaluse siiski kõrvale kuna mõnda mootorit sa oled vist lähedalt näinud ning see et ta siiski töötab viitaks justkui sellele, et midagi väga mööda ei saa olla.

Nitromootor ei ole otseselt mingi raketiteadus, ning pahatihti on ikkagi ka see, et kui mootori näppimine ei paista aitavat, siis ei pruugigi viga olla mootoris.

Kas ilma koormuseta läheb mootor hästi pöördesse? Kui jah siis hakkaksin mina viga siduri juurest otsima.

Reeglina muidugi mõjuvad väiksemadki pinnakahjustused suhteliselt fataalselt, aga kui ta kuidagigi töötab siis võib õnnestuda väikse pusimisega temast vähemalt rahuldav tööloom saada.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas edvin » 07.03.2010 19:56

Tänud kõigile!!! Panin os karpa peale ja kui midagi ei muutu võtan ühe seibi vähemaks.

Ilma koormuseta on kõik hea. Kui hästi meenutada siis kiiremalt liikudes läheb ta ka suht äkiliselt pöördesse aga jõudu on siiski jubedalt vähem kui mu nirul axe mambal.

Mis viga ma peaks siduri juurest otsima? Laagrid on ok. Teflonklotsid on praktiliselt uued. Vedrud on jäigad, st. klotse peale ja maha saada on mu teiste vedrudega võrreldes jube piin. Eelmise peremehe käes olla see mootor surnud välja pidurdamisel ja omanik kahtlustas ka sidurit. Ise suutsin sõites mootorit välja suretada ainult väga äärmusesse keeratud kruvide asendite puhul.

Mis pusimist võiksin ma kraabitud kolvi kallal ette võtta? Poleerimis "kivi" (no see roheline pehmevõitu aga kergelt abrasiivne junn) dremeli otsa ja teravad väljaulatuvad kraapsud maha nühkida? St. püüda mitte vähendada kolvi läbimõõtu?

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas lauri » 07.03.2010 20:51

edvin kirjutas:Mis pusimist võiksin ma kraabitud kolvi kallal ette võtta? Poleerimis "kivi" (no see roheline pehmevõitu aga kergelt abrasiivne junn) dremeli otsa ja teravad väljaulatuvad kraapsud maha nühkida? St. püüda mitte vähendada kolvi läbimõõtu?
Sorry, aga see kõlab sellised halva nalja moodi juba :? Kui sul kolb on vähekenegi vigastatud, ei saa seal enam mingist kompressioonist ju juttu olla...

Kui mootor on muus osas korras (2nd hand mootori puhul seda vist ei tea!), siis tasuks kaaluda uue paari (kolb+hülss) muretsemist. eBays näiteks OS mootreid müüakse ka juppideks võetult, saab asju odavamalt kui tehakse varuosa.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas edvin » 07.03.2010 20:57

See ei ole os mootor. :) aga panin peale os karpa!

EDIT: JEEEE! Nüüd saab fotosid lisada!
Manused
DSC_5616.JPG
DSC_5616.JPG (151.11 KiB) Vaadatud 4288 korda

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Re: Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas kpihus » 08.03.2010 14:33

Seda pilti nähes tahaks vägisi küsida: Kas sa kasutad kütteks kivisütt :D
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
kaval
Postitusi: 1221
Liitunud: 12.02.2006 21:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas kaval » 08.03.2010 16:47

kpihus kirjutas:Seda pilti nähes tahaks vägisi küsida: Kas sa kasutad kütteks kivisütt :D
ei,puitbriketiga sõitis :mrgreen:
allar 562 91 000
Savage25sl/LRP ; Venom VMX-450,
ULL ON RÄÄKINUD !!!

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Töösoojal mootoril kaob jõud ära

Postitus Postitas edvin » 08.03.2010 18:15

Oh teid küll. Väidetavalt olla ta siiski tavalist nitroka kütust tarbinud.

Vasta