Küünla toide sterterboksist?

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
ukuaru
Postitusi: 26
Liitunud: 21.11.2010 10:09

Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas ukuaru » 21.11.2010 11:03

Kuna on üsna tüütu jälgida küünla toite valmisolekut käivituseks, siis tuli mõte, et miks toide ei võiks olla starterboksi akust. Need kaks detaili on nagunii omavahel üksteisest sõltuvad. Mõlemaid ju vaja korraga käivituseks kasutada.
Mingi kaabel + takisti starteri ja (12 volti - 1,2volti?) küünla toite vahele ja asi peaks lahendatud olema?
Jääks ära ühe detaili laadimismured, kaasaskandmine, valmisolek. Või on juba miski selline asi kuskil kasutuses?

Googeldamine andis sellise variandi: http://www.atsrcplanes.com/glowplugsocket.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Vana Kala
Postitusi: 259
Liitunud: 08.04.2008 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas Vana Kala » 21.11.2010 13:47

See on põhiliselt lennukitel kasutatav küünlatoide, mis võtab voolu läbi power paneli.
Power panel ise on 12V akuga ühendatud. See võimaldab pinget täpselt reguleerida, saad küünlale anda just nii palju kui vaja (suur must keeratav nupp). Lisaks on sisendid muude el. seadmete jaoks nagu starter (lennukitel vähe teistsugune, millel endal akud küljes pole) ja kütusepump.

Pilt

Kui sa selle starterboxi külge monteerid siis saad "all in 1" komplekti teha jah.
HPI Savage w LRP.28
Hobao Hyper 8,5 Pro .30 Sirio Over-Powered-Edition
LRP S10 Blast2 TC

Pühapäevasõitja

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas lauri » 21.11.2010 18:22

Kunagi nii toimetatigi. Siis kavalad mehed mõtlesid välja praeguse küünlatoite süsteemi. Ja nüüd jälle mõned tahavad vanamoeliselt toimetada... ajalugu kordub :lol: Taivo on meil vist hetkel ainus üksik hunt, kes taolist süsteemi kasutab.

Usu mind, eraldi "tavapärase" küünlatoite kasutamine ON mugavam ja lihtsam. Ainus asi, et sa teda ära ei kaotaks ja vahest ka laeks.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
Toomased
Postitusi: 307
Liitunud: 07.09.2008 08:51
Asukoht: Laagri

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas Toomased » 21.11.2010 18:56

Taivo kasutab jah seda vanamoelist süsteemi.Laitses kasutasime meie Kustiga ka seda ja ma ütlen,et tavapärase küünlatoite kasutamine EI OLE mugavam ja lihtsam.Ja asja eelis ongi see,et ta on kogu aeg laetud ja kogu aeg seal kus peab.Mitte vales taskus,telgis laual või naabrimehe käes.Aga eks ta rohkem harjumise küsimus ole :lol:
yokomo b-max 2, team associated b4.1, team associated rc8

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas edvin » 21.11.2010 21:30

Toomased kirjutas:Mitte vales taskus,telgis laual või naabrimehe käes.
Kõige suurem probleem on et küünlatoite sees on aku. Mis tähendab, et on veel rohkem akusid, mida on vaja enne sõitu laadida. Küünlatoiteid võiks olla kaks, siis on ühes ikka veel midagigi alles - tavaliselt ongi. Mõtlesin ka kunagi et jube lahe oleks kogu toide võtta alt, aga siis jällegi mõtlesin et jube tüütu on kui küünlatoite juhe keeratakse ümber ratta kerasse.

frank40
Postitusi: 474
Liitunud: 20.06.2005 21:59
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas frank40 » 21.11.2010 23:33

Mul on seda pakkuda. Kui huvi siis teeb kaupa! FR
+37256150139

ukuaru
Postitusi: 26
Liitunud: 21.11.2010 10:09

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas ukuaru » 22.11.2010 09:29

Nimi "starterboks" peaks ütlema enda kohta kõik. See eraldiseisev küünlatoide peaks olema rohkem nöörstarterite teema.
Esimeste tundidega oli selge, et eraldi akuga asi võib päeva ootamatult lõpetada. Ahel on liiga pikk: puldi patarei, vastuvõtja-servo aku, starteri aku, küünla aku. Kõigele lisaks veel erinev laadimisvool. Esimene päev nitrokaga näitas ära, et seda ahelat peab lühendama.

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas R0mm » 22.11.2010 09:38

kusjuures jah, hiljuti bagi MM ajal kirjutas mingi vanakooli tegija kuidas tema ajal, ehk siis 80-ndatel asjad käisid ja kui palju tänaseks muutunud on. Välja tõi ta ka selle, et tänaseks on meil mugavad kaasaskantavad starterboxid ja küünlatoide, mis polegi juhtmega boxi külge aheldatud. Et justkui selline iseseisev toide oleks justkui ikka parem, et mingil põhjusel kõik/enamik on siirdunud autonoomse toite juurde. Kindlasti maitse asi, aga lihtsalt huvitav tähelepanek. Samas see jube laadimisteema justkui pole nii teema, küünlatoidet igaks sõidukorraks kindlasti pole vaja laadida ja sama lugu starterboxi akudega. Samas vahel on jube mugav, kui see küünlatoide on eraldi, eriti kui omad mitut mudelit ja mõnele võibolla et pole seda starterboxi vaja. See ka muidugi, et igasugused juhtmed kipuvad jalgu jääma ja kuskile valesse kohta sattuma.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Taits
Postitusi: 591
Liitunud: 12.11.2005 22:01
Asukoht: Tallinn

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas Taits » 22.11.2010 10:17

Mina pooldan küll seda varianti, mida mina kaustan. Vanakooli värki. Ehk juhtmega starterboxi küljes. Ainuke miinus on jah see juhe. Aga nüüd on juba sobilikud töövõtted käes ja ei jää see juhe kuhugi ratta vahele. Juhe tuleb auto tagant üle tiiva ja ei jää kuhugi vahele. See ainuke miinus kaalub üle kõik plussid. Ainuke asi on mass. Kasutan 12V kuivakut, mis on üsna raske. Eesti tingimustes pole probleemi, välismaal asendan LiPo akudega ja pidas 3 päeva võistlemist ilma laadimata vastu, oleks veelgi kauem kestnud, aga võistlus sai läbi. Kuivakut laen 2 korda aastas. Vanasti nimetati seda asja power panel ja minul on see startboxi sisseehitatud. Pildil olevast veidi lahjem. Puudub pumbasüsteem, aga 12V väljund on olemas, mida ma ei kasuta. Väga vajalik on see suur must nupp, erinevate küünalde jaoks. Eraldiseisvana seda ei soovita ja auto omale polegi nii palju nuppe vaja, peaasi, et oleks boxi sisseehitatud.
Vanakool on tagasi!
Burn more fuel!

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas RandoM » 22.11.2010 11:52

Mina ka pooldan vanakooli lahendust. Kes mäletab, et Taivo viimase 10 aasta jooksul oleks tema juurde tulnud öeldes: "Ole täitsa ja laena toidet, mul sai tühjaks/ma ei leia enda oma üles"
Kas ise ole niimoodi küsimas käinud?

Minuarvates on autonoomse toite peamine eelis ikkagi robustsus. Vähem ühendusi, vähem trükkplaate ja kivisid, vähem "tarkust" mis viitab potentsiaalselt suuremale töökindlusele. (Kumb täidab potentsiaalselt kindlamini kõiki oma funktsioone. Kas Lenovo laptop või tavaline munakivi?)

Aga teema algatajale:
kuna küünlad ja tarbitavad voolud on erinevad siis soovitan takistite asemel ikkagi "jõupaneeli" võtta.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas ollo » 22.11.2010 11:58

Ma olen ka vahel mõelnud, et üks aku vähem laadida oleks lahe, aga äraütlemata hea on vahel jalutada starterboxi juurest eemale, küünlatoide auto peal... näiteks mootorit keerama, kui see eriti käia ei taha. Wireless rulez :) Laadimise mitteunustamine tuleb elukogemusega.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas tony012 » 22.11.2010 12:36

Ma kaa nagu pooldaks eraldiasetsevat... õhtul enne sõitu laadima ja kestab ilusti nädalavahetuse...

Minumeelest tomkar on siinsamas foorumis öelnud, et kui nädalavahetuse jooksul saab küünlatoide tühjaks, siis on ikka kusagil mingi räige error... ja siis ei jäänud Su sõit kindlasti mitte küünlatoite pärast sõitmata...

Juhtmeotsas tilbendav asi segab... ja mitte otsesel kasutamisel vaid just transpordi ja ülespaneku ja pakkimise juures...

Minumeelest...

Ja kui ütlete, et küünlatoitel läheb aku läbi, siis ma ei tea tegelikult, mis see tähendab... kuni viimase suveni pruukisin mina küünlatoidet, mille ostsin koos oma esimese nitroautoga, ehk mädforce monstriga... ja välja vahetasin selle ainult sellel põhjusel, et ots oli nii kulunud, et laadija ei tahtnud sinna enam kinni jääda... iga 3 aasta tagant uus 200 eegune küünlatoide osta on ilmselt mudelisminduse 1 kõige väiksematest kuludest...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Taits
Postitusi: 591
Liitunud: 12.11.2005 22:01
Asukoht: Tallinn

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas Taits » 22.11.2010 14:38

Küünlajuhe ei tilbenda seal transa ajal. Kenasti käib pistikutest välja. Ma ei tea kui vana piip on, kuid karta on, et tuleb teha lähiajal väljaminek ja uus küünlajuhe osta. Ei taha nii hästi enam ühendust anda ja vedru on kuidagi väsinud. Tegelikult piisaks ainult puhastamisest, aga see ei ole tänane teema. Mina jätkuvalt pooldan ikkagi seda enda süsteemi. 2 korda aastas laed akut ja mured murtud. On see saanud nii vett, tolmu, kütust kui ka vilet. Toimib siiamaani. Ma isegi ei tea, mis firma toodang see on ning kas seda enam toodetakse. Samas on ka tuluke peal, ehk näeb kas küünal toimib. Mina sõidan igatahes nii edasi ja teie tehke mis tahate:) Aga teema algatajale nii palju, et kui tahad, et box oleks väike ja kerge ja sulle meeldib akusid laadida, siis ära kasuta seda vaid lae oma starterboxi akusid, mida on kaks, siis küünlatoiteid, mida ma loen on ka enamusel kaks, siis auto aku, mida on ka üldjuhul kaks ja siis pult. Et sõitma minna sain mina 7 akut. Ok, ühel päeval piisab ka ühest auto akust ehk 6. Peab ikka viitsimist olema. Või pane boxi kuivaku, mida laed 2 korda aastas ja 2 küünlatoite asemel osta 1 küünlajuhe.
Asi on ikkagi maitses ja kes mida rohkem hindab. Ja nii ongi.
Burn more fuel!

Kasutaja avatar
Vana Kala
Postitusi: 259
Liitunud: 08.04.2008 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: Küünla toide sterterboksist?

Postitus Postitas Vana Kala » 22.11.2010 20:28

Kasutan vahest ka sellist varianti, et need küünlatoite juhtmed on lihtsalt teibiga suure duracelli D patarei ümber tõmmatud :mrgreen: Tavaliselt ma ei plaani sõitma minemist ette ja seega pole meeles ka akusid laadida. Aga see on suht ebatöökindel variant kui liiv vm vahele satub, parem on osta patareile mõeldud küünlatoide siis juba.
HPI Savage w LRP.28
Hobao Hyper 8,5 Pro .30 Sirio Over-Powered-Edition
LRP S10 Blast2 TC

Pühapäevasõitja

Vasta