BL ESC+mootor = suits

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Ets
Postitusi: 45
Liitunud: 20.03.2013 10:55
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 56637050

BL ESC+mootor = suits

Postitus Postitas Ets » 13.09.2015 21:52

Tere foorumlased!

Ma olen selle kohta lugenud aga endal pole kunagi juhtunud aga täna see juhtus.
Sain endale ühe 1:10 offroad mudeli. Quanum Vandal (XL versiooni ratastega).
Inimeselt, kellelt ma selle sain, põles sellel mudelil originaal mootor maha. Arvatavasti läks kuumaks ja nüüd käib mootor raskelt.
Mina sain selle mudeli ilma ESCi ja mootorita (KITina tegelikult). Panin sellele peale oma olemasoleva Speed Passion Competition 3.0s 3500kV (http://www.rcmart.com/speed-passion-sp0 ... h=1560_946) koos HobbyWing 80A ESCiga (http://www.rcmart.com/hobbywing-ezrun-w ... =1102_1106). Algul täheldasin, et mootor läheb toas katsetades jubekiirelt kuumaks. Selgus, et ESCi timing oli kuskile võssa keeratud (miski 28 kraadi). Kuskilt foorumist lugesin, et sellele mootorile on OK, kui ajastus on alla 18 kraadi. Nõnda ma tegin ja panin 11 kraadi. Enam ei läinud mootor toas katsetades nii kuumaks.
Läksin siis õue. Võtsin sama 2200mAh kuni 35C 3S aku kaasa ja sõitsin. Väga kõvasti ei sõitnud, kiire auto, ja järsku tuli džinn välja... Ma ei teagi, mida ma valesti tegin. Ma ei täheldanud, et mootor poleks jaksanud seda kere vedada. Ülekande jätsin originaali. Mootor põles maha.
Foorumitest lugesin, et kui timing pole mootorile vastav, siis see võib mootori hävitada.
ESC suudab 3S akuga hakkama saada. Eeldan, et ka mootor suudab 3S akuga hakkama saada (tegelikult seda väidet ma ei kinnita kuna ma ei suutnud mitte kuskilt välja lugeda, mis pinget see mootor kannatab).
Kuna mootor jaksas masinat üpriski nobedalt edasi liigutada seega ülekannet ma ei süüdistaks.

Lugupeetud foorumlased, mida ma võisin valesti teha? Mida ma peaksin järgmine kord kindlasti tegema ja jälgima, et ma järgmist mootorit maha ei põletaks?

Ääreküsimus, kas kellelgi on pakkuda 3000-4000kV mootorit müügiks. Midagi 36mm skaalas ja oleks 30...60A juures. Uus mootor oleks hea aga hammas ei hakka 50.- mootorile peale.

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Re: BL ESC+mootor = suits

Postitus Postitas harg » 14.09.2015 12:35

Ets kirjutas: kas kellelgi on pakkuda 3000-4000kV mootorit müügiks. Midagi 36mm skaalas ja oleks 30...60A juures. Uus mootor oleks hea aga hammas ei hakka 50.- mootorile peale.
On ikka (3700kv, 10,5T) aga kahjuks on selle hind (hinnaga saame kaubale kui tahtmine on tõsine) natuke kaugemal kui lubatud 50.- ja pingetaluvuse kohta öeldakse ka et max 2S lipo.

Põhjus miks sul eelmine Valhallasse läks ongi ülepinge.

PS! Samuti oleks pakkuda ka üks 3S võimeline (2300kv mootoriga) kombo. (mis ka rohkem raha väärt kui pakutud 50.- (mitteküllkahekordset raha :) ))

Ets
Postitusi: 45
Liitunud: 20.03.2013 10:55
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 56637050

Re: BL ESC+mootor = suits

Postitus Postitas Ets » 16.09.2015 10:43

Tegin pikka uurimustööd ESCi ja mootori timingu kohta.
Asi taandub tegelikult väga lihtsaks.
Copy-pasten siia foorumist leitud info:
For 2-4 pole motors, you need 2 degrees. 5-9 pole motors need 7 degrees. Anything more needs 15 or 30 degrees. This option barely affects performance, and
you can leave it safely alone if you are at all unsure.

Lõppkokkuvõttes nagu ma aru sain siis, kui on väheste mähiste arvuga mootor ja suur timing siis teoorias hakkab mootor kiiremini ringi käima ja ühtlasi läheb ka kõvasti kuumemaks.
See seletab ka selle, miks minu mootor läks suure kraadiga ajastusega toas katsetades kuumaks ja väiksema ajastusega oli leige.
Tagantjärgi tarkus, et minu mootori tappis arvatavasti liiga suur pinge aga ajastus mängib samuti olulist rolli.

Tellisin HobbyKingist odava Turnigy Trackstar mootori, mis on 2 pole mootor. Saan ESCi ajastusega ülalolevat teooriat katsetada. Mul on üks suur 36mm mootorile ventikaga radikas. Loll olin, et Speed Passioni mootorile seda peale ei pannud.
Selle Turnigy mootoriga saan jätkata proof of concepti oma projekti mudelite töötamises ning siis saan vajadusel edaspidi vaadata kvaliteetsema mootori.

arx112est
Postitusi: 123
Liitunud: 08.06.2009 12:35

Re: BL ESC+mootor = suits

Postitus Postitas arx112est » 16.09.2015 11:53

Hei Hei Ets !

Kui ma õigesti mäletan siis regu ja mootori said mult ? Siis minagi katsetasin timingut ja värki... ning 2S lipoga see seade toimis väga hästi ning mootor oli sõites 55-60 C TempGuniga mõõtes..
Mugen Seiki / Team Picco / Savöx
Yokomo YZ-2 CaL2 /Hobbywing/Hobbywing/KoPropo

Ets
Postitusi: 45
Liitunud: 20.03.2013 10:55
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 56637050

Re: BL ESC+mootor = suits

Postitus Postitas Ets » 16.09.2015 14:39

arx112est kirjutas:Hei Hei Ets !

Kui ma õigesti mäletan siis regu ja mootori said mult ? Siis minagi katsetasin timingut ja värki... ning 2S lipoga see seade toimis väga hästi ning mootor oli sõites 55-60 C TempGuniga mõõtes..
Hei!

Täitsa võimalik, et sain selle mootori aastake+ tagasi sinult. Kahju, et ma ei saanud oma projektikat kunagi korralikult tööle ja seda combot kordagi kasutada.
Karta on, et ma tapsin selle mootori 3S pingega ära. Märkasin, et timing oli viimasel levelil (28 midagi kraadi) aga 2S akuga ma ei proovinud. Ma oleks ikka võinud 2S peal olla... igastahes, 3S akuga läks see mootor ja regu ülikuumaks suure timinguga ja seda suht kohe, kui toas gaasi andsin. Keerasin timingut madalamaks ja asi oli toas katsetades ainult soe. Kokkuvõttes, teinekord olen targem, õpin oma vigadest.
See Trackstar, mille tellisin, on väidetavalt kuni 4S akule. Nomaeitea, jään 3S peale või sebin miski 4Ah 2S aku.

srx
Postitusi: 87
Liitunud: 23.12.2015 14:43

Re: BL ESC+mootor = suits

Postitus Postitas srx » 03.02.2017 11:17

edit: never mind - igivana teema.

Kasutaja avatar
Dzinn
Postitusi: 116
Liitunud: 10.02.2013 21:26
Asukoht: Keila

Re: BL ESC+mootor = suits

Postitus Postitas Dzinn » 03.02.2017 11:27

srx kirjutas:edit: never mind - igivana teema.
Pigem on tegemist ROBOT'iga, mis Foorumi piire kompab - näiteks on iga teksti all "sala kiri".
Äkitselt mõni isegi vajutab sinna lingile ...

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: BL ESC+mootor = suits

Postitus Postitas JazZ » 03.02.2017 16:39

Dzinn kirjutas:
srx kirjutas:edit: never mind - igivana teema.
Pigem on tegemist ROBOT'iga, mis Foorumi piire kompab - näiteks on iga teksti all "sala kiri".
Äkitselt mõni isegi vajutab sinna lingile ...
Paistis seda moodi jah. Kusjuures postitused ise olid copy pasted sama teema mõnest postitusest. Kasutaja eemdaldatud, koos postitustega. Tänud et reportisid!
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Vasta