On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
RCHuviline
Postitusi: 13
Liitunud: 14.01.2017 18:43

On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Postitus Postitas RCHuviline » 26.03.2017 12:15

Võib-olla pole see õige teema selle postituse jaoks, aga ma proovin mis tagasisidet saab.
Probleem on siis selline, et tahaks soetada näiteks axial racing autot, ühesõnaga realistlikumat autot kui on näiteks traxxase autod.
Eestis saab näiteks rc-est.ee poest osta mingeid axial racing masinaid , aga seal polnud kusagil näha, et varuosi oleks müügis olnud. On sellistele masinatele Eestist varuosi leida või peab hakkama varuosi välismaalt tellima?

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Postitus Postitas R0mm » 26.03.2017 16:21

Traxxasel lähiajal ka tulemas selline realistlikum maastur. Lisaks on olemas vaterra acsender ja rc4wd mudelid mis tegelikult kõige realistlikumad.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

RCHuviline
Postitusi: 13
Liitunud: 14.01.2017 18:43

Re: On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Postitus Postitas RCHuviline » 26.03.2017 17:24

R0mm kirjutas:Traxxasel lähiajal ka tulemas selline realistlikum maastur. Lisaks on olemas vaterra acsender ja rc4wd mudelid mis tegelikult kõige realistlikumad.
Olen kuulnud jah, et traxxasel on selline mudel ilmumas. Masina ma leiaksin küll kusagilt, näiteks axial racingu oma, aga minu mure on just see, et väljaspool Eestit on jube tülikas neid tellima hakata. Selle pärast küsingi kas Eestis pole sellistele masinatele varuosi müügis?

srx
Postitusi: 87
Liitunud: 23.12.2015 14:43

Re: On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Postitus Postitas srx » 26.03.2017 21:49

Vaevalt crawleritele eestis sellist turgu on, et keegi tahaks omale kõiki juppe (ka upgrade juppe) lattu võtta.
Nipet-näpet ehk saab. Midagi sobib ka teistelt autodelt. Enamus juppe tuleks ikka tellimise peale. Aga siis võib juba kohe ise välismaalt tellida, saab jupp maad odavamalt.

Mul on SCX-10 ja pole isegi uurinud kunagi, kas eestist juppe saaks. Tellimine välimaalt on kõike muud kui raske ja keeruline. Internet on Axiali juppe paksult täis.
Võta kasvõi eBay või AliExpress ja leiab kõike.
Tõenäoliselt sa originaal juppe nagunii osta ei taha vaid upgrade (=metallist) juppe, mida enamasti teevad kolmandad osapooled. Loota, et keegi neid eestis ladustab, on palju tahetud.

Odavatest on veel silma jäänud veel FTX Outback, HG P402 ja P602 (4 ja 6-rattaline G-mersu).
Kallimatest näiteks Gmade Komodo ja Sawback.
Vaterra autode plussiks ja miinused on nende difrid. Need on väiksed, mis tähendab paremat läbivust (rohkem ruumi põhja all) aga samas on nad ka nõrgemad ja torque twist on suurem.

RCHuviline
Postitusi: 13
Liitunud: 14.01.2017 18:43

Re: On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Postitus Postitas RCHuviline » 27.03.2017 19:12

srx kirjutas:Vaevalt crawleritele eestis sellist turgu on, et keegi tahaks omale kõiki juppe (ka upgrade juppe) lattu võtta.
Nipet-näpet ehk saab. Midagi sobib ka teistelt autodelt. Enamus juppe tuleks ikka tellimise peale. Aga siis võib juba kohe ise välismaalt tellida, saab jupp maad odavamalt.

Mul on SCX-10 ja pole isegi uurinud kunagi, kas eestist juppe saaks. Tellimine välimaalt on kõike muud kui raske ja keeruline. Internet on Axiali juppe paksult täis.
Võta kasvõi eBay või AliExpress ja leiab kõike.
Tõenäoliselt sa originaal juppe nagunii osta ei taha vaid upgrade (=metallist) juppe, mida enamasti teevad kolmandad osapooled. Loota, et keegi neid eestis ladustab, on palju tahetud.

Odavatest on veel silma jäänud veel FTX Outback, HG P402 ja P602 (4 ja 6-rattaline G-mersu).
Kallimatest näiteks Gmade Komodo ja Sawback.
Vaterra autode plussiks ja miinused on nende difrid. Need on väiksed, mis tähendab paremat läbivust (rohkem ruumi põhja all) aga samas on nad ka nõrgemad ja torque twist on suurem.
Okei, tänud info eest! Seda ma arvasin ise ka algul, et Eestis selliseid juppe väga ei leidu, aga parem ikka üle küsida. Tahaks jubedalt soetada omale näiteks mõni axial racing masin. Mulle ei meeldi selle juures ainult see, et juppid võivad Eestisse tulla jube kaua ja seni peab masin lihtsalt seisma. :(

srx
Postitusi: 87
Liitunud: 23.12.2015 14:43

Re: On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Postitus Postitas srx » 27.03.2017 22:58

Ega nad nii lihtsalt katki ei lähe.
Crawleritel ei ole suurt kiirust, need pole kiiresti sõitmise autod. Võibolla 15-20km/h või nii. Neid ei ole nii väga lihtne puruks sõita. Erinevalt kiiretest autodest, millel kiirus 60-100km/h või isegi rohkem.
Kuigi mingeid erilisi lollusi tehes saab iga asja katki.
Teatud kuluosi, nagu näiteks ülekanded ja veovõllid, peaks iga auto puhul juba ennetavalt varuks ostma. Siis ei ole vaja oodata.
Laagrid vajavad ka mingi hetk vahetust, aga need on enamasti standard mõõtu ja saab kohalike laagrimüüjate käest.
Mingeid asju saab ka ise teha/leiutada uusi.

Kui just tükkideks ei sõida autot, siis on näha, mis kuluma hakkab ja saab tellida enne kui päris otsa saab.
Nädal-kaks tellimisaega ei ole teab mis pikk, kui EU poodidest tellida. Hiinast tellides peaks arvestama 2-4 nädalat, kui just kallist transat ei võta (EMS, DHL, UPS jms).

Või kui väga põed selle pärast, siis võta omale kaks autot. Kui üks ootab juppe, saab teisega sõita.

Minu SCX-10 pole veel ühtegi juppi vajanud.
Üht-teist olen tellinud ja külge keeranud, aga need on kõik olnud upgrade tükid.
Ma arvan, et ei pea nii väga muretsema selle pärast. Crawlerid on päris vastupidavad autod.

Võimalik on osta ka täiesti metallist kit.
Üks näide siin: https://hobbyking.com/en_us/1-10-roll-c ... awler.html
AliExpressis on silma jäänud ka SCX10 (ühilduv) veermik, mis on täiesti metallist. Arusaadavalt ei ole seal ühtegi originaaljuppi. Hind ka suht krõbe muidugi.
Selle puruks sõitmiseks peab ikka midagi väga valesti tegema.

RCHuviline
Postitusi: 13
Liitunud: 14.01.2017 18:43

Re: On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Postitus Postitas RCHuviline » 28.03.2017 15:39

srx kirjutas:Ega nad nii lihtsalt katki ei lähe.
Crawleritel ei ole suurt kiirust, need pole kiiresti sõitmise autod. Võibolla 15-20km/h või nii. Neid ei ole nii väga lihtne puruks sõita. Erinevalt kiiretest autodest, millel kiirus 60-100km/h või isegi rohkem.
Kuigi mingeid erilisi lollusi tehes saab iga asja katki.
Teatud kuluosi, nagu näiteks ülekanded ja veovõllid, peaks iga auto puhul juba ennetavalt varuks ostma. Siis ei ole vaja oodata.
Laagrid vajavad ka mingi hetk vahetust, aga need on enamasti standard mõõtu ja saab kohalike laagrimüüjate käest.
Mingeid asju saab ka ise teha/leiutada uusi.

Kui just tükkideks ei sõida autot, siis on näha, mis kuluma hakkab ja saab tellida enne kui päris otsa saab.
Nädal-kaks tellimisaega ei ole teab mis pikk, kui EU poodidest tellida. Hiinast tellides peaks arvestama 2-4 nädalat, kui just kallist transat ei võta (EMS, DHL, UPS jms).

Või kui väga põed selle pärast, siis võta omale kaks autot. Kui üks ootab juppe, saab teisega sõita.

Minu SCX-10 pole veel ühtegi juppi vajanud.
Üht-teist olen tellinud ja külge keeranud, aga need on kõik olnud upgrade tükid.
Ma arvan, et ei pea nii väga muretsema selle pärast. Crawlerid on päris vastupidavad autod.

Võimalik on osta ka täiesti metallist kit.
Üks näide siin: https://hobbyking.com/en_us/1-10-roll-c ... awler.html
AliExpressis on silma jäänud ka SCX10 (ühilduv) veermik, mis on täiesti metallist. Arusaadavalt ei ole seal ühtegi originaaljuppi. Hind ka suht krõbe muidugi.
Selle puruks sõitmiseks peab ikka midagi väga valesti tegema.
Veelkord suured tänud! Nüüd hakkan crawleri ostmisele tõsisemalt mõtlema. Üks traxxase masin on mul tegelikult juba olemas nii, et sõita saab ikka millegiga ma arvan. Hakkan foorumitel rohkem silma peal hoidma, äkki saab kasutatud masina osta. Uued, näiteks axial racing masinad on uuena natukene liiga kallid mu jaoks.

eikeikeik
Postitusi: 344
Liitunud: 28.08.2013 13:35

Re: On vaja abi/soovitusi näiteks axial racing autode kohta.

Postitus Postitas eikeikeik » 03.04.2017 11:23

No esimese asjana võiks küsida ikka müüjalt, et kuidas on varuosade laoseis. Kasutatud varuosi foorumist otsida võib ka, aga saadavus on küsitav.

Küsi esmalt ikka müüjalt varuosade saadavust või tarneaega ja multi-kulti maailmas on lihtne lasta pildistada varuosaladu kui on ilusti riiulisse laotatud näiteks või ka list laoseisust antud autole või tootjale.

Terv
HAnnes

Vasta