Kõigi firmade mudelifoorumid ühinegem.

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Kõigi firmade mudelifoorumid ühinegem.

Postitus Postitas kpihus » 21.09.2006 13:13

sel teemal on juba jauratud, aga teeme veel.

Avastasin, et ka hobikeskusel ja sinuhobil on omad foorumid, mis kyll on suhteliselt tyhjad.

Kas näiteks ei oleks mõtekam ka nel kasutada HPI foorumit ja oma lehelt näiteks siia linkida. Ning siit foorumist kaotada otseselt HPI'le viitavad asjad, nagu domeen näiteks (www.mudelismifoorum.ee oleks ehk hea). Kasutajate arv on siin suur ja kunded ei peaks kohkuma ära tyhja foorumi ees (mis IMHO ei ole hea näitaja). Samas võiks antud ettevõtjad yhineda ka foorumi ülalpidamiseks mienvate kulutuste osas, et ka HPI'l oleks kasu. Erinevatele osapooltele võib kyll tunduda, et konkurendiga koos foorumit kui reklaami allikat pidada ei ole eha, aga lõppkokkuvõttes mõjub see positiivselt kogu mudelismi arengule eestis, ning sealt kaudu ka osapoolte käibele.

Kui kujundus on probleemiks, siis sellega saab ju mängida lõpmatuseni. Isegi on võimalik sedasi, et kui kunde tuleb hobikeskuse lehe lingitl, siis on default skin punane ja kui HPI lehelt, siis mingit muud värvi (tõsi, see nõuab pisut progemist)

Arvamused ?
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 21.09.2006 13:25

Ise mõtlesin just hetk tagasi sama... suht tüütuks muutus kui igas uues postituses viidati mingile teisele foorumile juba...

aga usun, et sellest Sinu pakutud ideest ei tule midagi välja ....
Selline üldine foorum peaks olema erapooletu (mitte maaletooja) poolt tehtud. Praeguses olukorras on kõige populaarsem tõesti HPI foorum, mis saavutas oma populaarsuse suures osas just vana mudelifoorumi kadumise tõttu... Õigel ajal õiges kohas ja seda ma arvan et ei muuda enam miski...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 21.09.2006 13:39

miks ei muuda, kui praegused mudeli esindajate weebid suunaks oma foorumi lingid siia, siis see aitaks juba kaasa.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Daniel
Postitusi: 168
Liitunud: 08.01.2006 15:05
Asukoht: Garage
Kontakt:

Postitus Postitas Daniel » 21.09.2006 15:15

Miks peaks yks arvestatavat kliendi hulka pidav brand jagama oma potensiaalseid kliente teiste konkurentidega ?
Kuniks siin teistesse firmadesse ja brandidesse halvasti ei suhtuta on kõik ju korras. Kui aga teised firmad selle olukorraga rahul ei ole siis võidelgu klientide eest nii et verd lendab minugipoolest sest lõppkokkuvõttes ju võidab mudelist :roll:

näen juba vaimusilmas televisiooni reklaame, 100 000 tuhande detailiga rc kaubamaja, allahindlused 75% jne :lol:
Kivironimine, skaala mudelid, võistlused ja ise ehitamine = crawl.ee

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 21.09.2006 15:27

Mulle tundub samuti see idee juba eos olema läbikukkunud. Mis loomulikult ei tähenda et ta väärt idee ei oleks!

Ainuke viis kuidas see toimima panna oleks see kui keegi khmm... praegu HPI foorumi maha laseks ning teeks redirecti uuele aadressile. Aadressina foorum.hobi.ee on (vähemalt minu haige arusaama järgi) vägagi neutraalne.

mina ei tea sellest foorumdamisest müitsigi, seega oskan ainult arvamust avaldada, mitte asjalikke lahendusi pakkuda :)
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 21.09.2006 15:38

Daniel kirjutas:Miks peaks yks arvestatavat kliendi hulka pidav brand jagama oma potensiaalseid kliente teiste konkurentidega ?
Kuniks siin teistesse firmadesse ja brandidesse halvasti ei suhtuta on kõik ju korras. Kui aga teised firmad selle olukorraga rahul ei ole siis võidelgu klientide eest nii et verd lendab minugipoolest sest lõppkokkuvõttes ju võidab mudelist :roll:

näen juba vaimusilmas televisiooni reklaame, 100 000 tuhande detailiga rc kaubamaja, allahindlused 75% jne :lol:
ma ei arva, et see oleks klientide ära andmine. eesti on nii väike ja info erinevatest valikutest jõuab enivei potensiaalse kliendini. hinna tundlik klient valib igaljuhul HPI, kuna HPI on mõistlikest prändidest hetkel odavaim minu meelest (hiinakad ei ole mõistlikud). Teadlik klient leiab kallima brändi ka ilma foorumita.

Võidaks sellest yhendamisest klient, kuna saab yhest kohtast ja rohkem infot.

Rando: foorum.hobi.ee on piisavalt neutraale (IMHO)
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 21.09.2006 15:57

hinna tundlik klient valib igaljuhul HPI, kuna HPI on mõistlikest prändidest hetkel odavaim minu meelest
Ei ole nõus aga see on juba teine teema.

Võibolla peaks kõik foorumite haldajad ja muidu aktivistid koos maha istuma ja visiooni paika panema. Raudselt on võimalik väikse progemisega teha nähtavaks ainult teatavad alamteemad (nt. foorum.hobikeskus.ee suunab lehele foorum.hobi.ee ent jätab nähtavale ainult üldised ja hobikeskust puudutavad alamkategooriad, ning foorum.hpi.ee suunab sinna samma, ent jätab peidetuks tuulelohede ja 1:6 mudelite alamkategooriad. Sellega peaks ellimineerima selle potensiaalsete klientide üle jooksmise.

Lihtsalt idee.

Samas: Võibolla on seda asja firmade tasemel natuke maru ajada ja sõltumatud isikud peaksid süsteemi jooksma panema?
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 21.09.2006 17:35

Ainuke lahendus mida mina suutsin praegu välja mõelda oleks:
Foorum jääks sama (kõik postitused jne juba nagunii siin)
Aadress mingi neutraalne (see on lihtne ära muuta)
KÕIGILE firmadele võrdsed kirja pandud reeglid mida tohib ja mida mitte

Muidugi ma saan aru, et sellest variandist ei ole HPI esindajad huvitatud, aga see oleks minu meelest ainuke lahendus. Üleval pool pakutud ideed ei lahendaks midagi minu meelest.

(Ma kasutan juba igas lauses sõna "mina", püüan lihtsalt rõhutada, et tegu on minu kui foorumi tarbija isikliku arvamusega)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 21.09.2006 17:52

mõelge korra ka selle peale miks Kullo foorum ja hilisem järeltulija www.mudelismifoorum.com maha surid. pakun sest nad olid neutraalsel pinnal ja keegi lõpuks heategevusega tegeleda enam ei viitsinud/jõudnud (lihtsalt ennustus, eks tegijad ise teavad miks).

ma kujutan ette palju Tomkar praegu võimleb et siit igasugu rämpsu eemale hoida.

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 21.09.2006 19:43

Küsimus ei olegi vast niipalju selles kelle foorum tühi kellel täis jne
Eks igal ühel ole oma klientuur jne kuigi jahh oleks kena küll kui oleks mingi ühine foorum mis siis põhimenüüst hakkaks juba kuidagimoodi jagunema .............. teema minuarust keeruline :)

aga eks aeg annab arutust mis neist foorumitest üldse saab jne
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 21.09.2006 21:20

antia kirjutas:mõelge korra ka selle peale miks Kullo foorum ja hilisem järeltulija www.mudelismifoorum.com maha surid. pakun sest nad olid neutraalsel pinnal ja keegi lõpuks heategevusega tegeleda enam ei viitsinud/jõudnud (lihtsalt ennustus, eks tegijad ise teavad miks).

ma kujutan ette palju Tomkar praegu võimleb et siit igasugu rämpsu eemale hoida.
ei see ei olegi idee, et kõik hoiavad haldamise kohustustest kõrvale, idee ongi, et kõik see (adminnimine, rahastamine jne) on jagatud kõigi osalejate vahel.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 21.09.2006 21:38

Las õunad ja apelsinid on eraldi.
Kas te olete kuulnud reklaamipindadest ja Banneritest mis maksavad?
See oleks mu silmis absurd et HPI foorum hakkab tegema hostingut konkureerivatele firmadele! Mu silmis mindi niigi vastu ja oldi tolerantsed, tehti kaubitsejate alateemad.
See siin foorum on saanud oma reputatsiooni ja tuntuse nime muutmine ja pealegi veel neutraalseks oleks Enesetapp! See käive mis on HPI'l on niigi väike ja te soodustate selle degradeerimist veelgi selliste "Geniaalsete" ideedega.
See mu vaatest siis paistab nii et ostad maa paned poe püsti, tuleb su juurde konkurent ja paneb oma putka su maa peal püsti ja hakkab kaubitsema. Või siis oma reklaami su maale su enda reklaami kõrvale.
Vaevalt sa oleks sellega lahkelt nõus!
Mina kui hakkasin huvituma mudelisist just HPI foorum tõukas mind ostma HPI toodet.
See foorum omab üsna hinnalist väärtust nii kogemuste baasi suhtes kui ka kommertsilises mõttes seega selline idee on täiesti absurd

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 21.09.2006 21:51

Oli Kullo mudelismifoorum... minule teadmata põhjusel see pandi kinni... palju tühja... siis tekkis HPI ja pistik.com foorumid... hetkel on mõlemad suhteliselt aktiivsed ja 1.5 aastat tegutsenud... automehed vist veidi jutukamad... ühes automehed... teises lennukimehed, veidi vähem jutukad :lol:

Mõlemad foorumid on erapooletud ja tsensuurita, samas väike präänik asja juures ongi tegijatele see, et kes leiab foorumi, satub ehk ka lehekülgede pea-lehele (vastavalt hpi.ee või pistik.com). Nii süsteem töötab ja pole ehk mõtet hakata ILMA-ASJATA olemasolevat ümber ehitama?!

"Sinuhobi" foorum on üpris kitsa teemaga 1:6 mudelitest, "Hobikeskus" võib ju ka oma klientide jaoks eraldi foorumit töös hoida, kui arvab, et see on vajalik.

Must huumor: Ma imestan, et Hobikeskuse foorum tasuta on ja liitumise eest näiteks 15krooni ei küsita... :roll: Sisselogimine 5kr/kord

just joking
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
QRX
Postitusi: 150
Liitunud: 26.01.2006 12:43
Asukoht: Harju mk./Rae vald

Postitus Postitas QRX » 21.09.2006 22:21

Isiklikust seisukohast, ühinemise idee on BS...., kuid kingin DVD kirjutaja sellele, kes homme keskpäevaks (minu kella järgi) suudab siia kirja panna põhjuse, miks HPI esindus ja HPI foorum omab populaarsust, millest ülejäänud RC masinate esindajad vaid märga unenägu näevad. :)

O.

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 21.09.2006 22:35

Austatud mudelsportdi fanaatikud !

Seoses erinevate foorumite kokkupanemisega kirjutan ühe mõtte ja teistel teemadel veel mõne juurde:

Mõte 1
Nagu vist enamus juba teab üritan mina Eestis käima panna RC Mudelismiklubi (või midagi sellelaadset) koos klubihoonete ja EFRA nõuetele vastavate radadega (ajaliselt 3-4 aasta tegemine aga detailplaneering juba käib ning arendamisõigused MTÜ Sinuhobil ja kopa peaks maha saama aastal 2007)

Kokkuvõttes pole mõte asjad kunagi kokku tõsta sugugi paha sest nii ehk naa tuleb meie poolt loodavale nn klubile foorum mis peaks haldama nii Nitro, elektri kui ka bensu masinaid (kuna pole pistmist ei paatide ega ka lennundusega siis need jäävad kas välja või lingiga suund kuhu kohane)

Või siiski siin olev rahvas arvab, et jäävad endiselt erinevad foorumid püsti ? Lubage vähemalt minul kahelda !

Mõte 2
Ma tõesti ei saa aru kui räägitakse haldamise kohustustest ja veel sinna juurde mingi segane rahastamise jutt (ehk keegi viitsiks seletada mis on haldamisel ülejõu käivat ning mille rahastamine (web-ruumi hind ju pole kellegile ülejõu käivat seda enam kui seda tehakse koos kasumit toova äriga ?)

Mõte 3
See äriline jutt hakkab ka vaikselt ajudele ............ minu FG masinad on soomest näiteks 150-300 EUR-i odavamad ja mujaltki vaadatuna soodsamad ,,,,,,,,, ja hetkel olen tõesti olnud asjaga ainult hobiliselt seotud, et pakkuda rahvale mingit lõbusat ajaviidet.
Teiste tootjate ja maaletoojate juures kahjuks sellise protsendiga hinnavahet ei märka (ju olen ise loll et asja algselt ärina ei võtnud)

Mis on kokkuvõte : polegi ........ lihtsalt mõned mõtted.
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 21.09.2006 22:40

Tulen homme DVD kirjutajale järgi.

HPI foorum tekitati ajal, kui seni Eesti ainus mudelismifoorum (www.kullo.ee/mudelismifoorum) põhjustel, mida mina enam ei mäleta maha läks, ning nii olid paljud paar-kolm kuud täielikus infosulus. See foorum oli sel hetkel esimene ning ainus õvimalik variant mudelistidega suhelda, ning seda umbes pool aastat, mille järel hakaksid igasugused foorumid sigima, kui seened peale vihma. Et inimesed on oma harjumuste ohvrid, ning reaalset põhjust kuskile kolimiseks ei ole on kõik seda kasutama jäänud.

Vastuseks teisele küsimusele, HPI esindus: HPI Eesti ja Euroopa on oma toodetele väga kõva promo teinud, ning firma tootevalik on suunitletud hobis alustajale, vs näiteks HoBao mudelid mida mina müünud olen on ju ainult KIT versioonina ja vajavad täielikku ehitamist. Enamus neist on ostetud kodanike poolt kes on enne juba omanud mõne teise brändi autot või kes tahavad alustada "täiega". 1:6 mudelid jäävad paljudel hinnaklassist välja, ning lisaks on (ettevaatust, isiklik arvamus!) nad igavamad, kui 1:8 skaala mudelid. Teised on turul olnud lihtsalt liiga vähe aega. (Kullost ma ei räägi, sellest võiks raamatu kirjutada).

Ausõna, mitte et mul midagi HPI vastu oleks, müts maha tegijate ees, aga kui jätakata foorumina, mis on suunitletud KÕIGILE mudelistidele, siis ei tohiks ta minu arusaama järgi HPI'ga seotud olla. Just my $0.02.
nt. Soomlastel on näiteks VÄGA asjalik suhtlusportaal www.rc10.fi (PS, et endale mitte vastu rääkida siis jätan tasa ja targu minimata, mida RC10 tähendab ;))

PS: Mainin veelkord, et tegu on minu isiklike seisukohtadega, ma ei pretendeeri mingisuguseks arvamusliidriks ning argumenteerimata kommentaarid võib kirjutamata jätta.

Meeldivat kihutamist ja ilusat õhtu jätku,
Rando
Viimati muutis RandoM, 21.09.2006 22:49, muudetud 1 kord kokku.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 21.09.2006 22:47

Põhjused minu nägemuse järgi:

1. HPI ju igati tubli ja kvaliteetne tootja
2. Kui tuli turule oli piisavalt palju kaasaminejaid kes siiani truud !
3. Olemasolevad rajad ja võistluste korraldamine.
4. See et foorum hästi töötab tuleb pigem tänada esitopis olevaid kirjamehi kes näppu pulsil hoiavad ja ei lase igavuse kätte ära surra ei uustulnukal ega ka vanadel oliatel.
5. Eks HPI ole omajagu reklaami ka teinud (üritused jne)

Kõik vast !

NB! Miks teised foorumid märga und näevad
1. sama teema ja erinev foorum
2. Ma loodan et FG hakkab käima eraldi sest toode on omamoodi teistmoodi.

QRX kirjutas:Isiklikust seisukohast, ühinemise idee on BS...., kuid kingin DVD kirjutaja sellele, kes homme keskpäevaks (minu kella järgi) suudab siia kirja panna põhjuse, miks HPI esindus ja HPI foorum omab populaarsust, millest ülejäänud RC masinate esindajad vaid märga unenägu näevad. :)

O.
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 21.09.2006 23:18

asjaosalised ärimehed võivad mind parandada, kui eksin, aga olen aru saanud (ja ka siin teemas maha hõigatud) et eesti mudelikauplejad, ei suple hetkel rämedas kasumis, ehk asja tehakse nö misiooni tundest (vt HPI esinduse ärinime ntx). Selleks, et kasum hakkaks aknast ja uksest sisse murdma läheb veel aega, ja see nõuab palju lobitööd rahva seas (müts maha, HPI on vaeva näinud). Lobitöö tegemisel saavad aga kõik (4,5 afaik) kauplejad oma jõud yhendada, et tylevik oleks helgem. Sest olem ausad, mida rohkem asi massidesse jõub, seda rohkem asi ka myyb.



Peab vist roosad prillid eest võtma.



EDIT: HPI Eesti tegelased võiks muidugi kommenteerida, kuidas nemad seda foorumit võravad. Kui see on nende jaoks reklaamipind (sealjuures hindamatu) siis on arusaadav, et nad hoiavad seda endale. Kui nad võtavad seda aga kui mudelistide suhtluskanalit, siis ma ei leia põhjust, miks ei võiks kõik oma jõud ühendada.

Ehk HPI Eesti arvamus on siit veel puudu, peale tolle laekumist võib teema ilmselt lukku panna :)

EDIT2: üksgi idee ei ole nõme, loll, bulshit vms. Mõni idee on lihtsalt valel ajal vales kohas, seepärast no hard feelings please
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 22.09.2006 08:31

... aga tõstku see siis käsi püsti kes on valmis järgmised 1 kuni 5 aastat sõltumatut mudelismifoorumit vedama.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 22.09.2006 08:55

proloog:
Asjal on tegelikult nii palju pisikesi aspekte, et see arutelu ei lõpeks vist eales. Isegi kui see teema sulgeda siis kuskil aasta pärast on ta jälle väljas.

"Minu" arvamus:
Kõige objektiivsem avaliku foorumi omanik saaks olla Eesti Automudelismi Klubi. Antud omaniku juures oleks samuti ikkagi kehv lugu vist see, et kõik selle klubi aktiivsemad tegelased on vist samuti seotud mudelismiäriga aga las see jääb selleks. Siiski ta oleks oluliselt parem kui mõni muu "organisatsioon". Kulud kaetaks klubi rahadest, võimalikud tulud läheks klubile...

Teised variandid (sry kui muutun isiklikuks kuid tegu on lihtsalt minu nägemusega asjast - see ei peagi meeldima):
Sinuhobi - kõrvuti on MTÜ ja OÜ... hmmm ainuke põhjus, miks mina sellist tandemit peaksin oleks see, et hoida kulud MTÜ's ja tulud OÜ's (tulenevalt eesti maksusüsteemist). Võibolla on asi lihtsalt minus ja tegelikult olen ma kuri inimene ja Sinuhobi on tõsine MTÜ, mille kasvamisega/sest ei nähta enda ettevõtte tulude kasvu...
Hobi.ee - sry, tegu on jällegi konkreetsete inimeste kontrolli all oleva domeeniga, lubadused muutuvad ajas.

Niih, nüüd natukenegi "võimalikust" üleminekust.. mis moodi see välja nägema peaks? Et paneme hpi foorumi kinni, et kõik teise läheks?, redirectime ja loobume foorumist oma "klientidega" side pidamisest? Jätame lahti ja paneme suure banneri, et minge minema kui te pole HPI kliendid?
Eranditult kõik need variandid on asjatult enesetapjalikud meile, miks me seda tegema peaksime? Selle pärast, et seal üleval lehe pealkirjas poleks "Powered by HPI.EE" ja urlil poleks lõpp hpi.ee? Mida head selles meile on? Ma ei ole otseselt praegu kasu peal väljas kuid otsene kahju ei saa ju samuti eesmärgiks olla. Kas mudelistid tõesti võidaks sellest kui seal üleval oleks midagi muud?

"Ühinemisepärast" ühinemised on alati pekki läinud. Ma pole tegelikult vist kohanud maailmas mudelismi foorumit, millega sama urli all poleks poodi (pole vaja linke panna kui teate mõnda).

Ma mõistan, et ülal toodud mõttekäik võib tunduda mõnele isegi isekas. Kuid kui mõtted käiks teisiti siis järgmise teemana võiks ette võtta hääletuse, et jagame kogu hpi.ee laoseisu näiteks mudelistide vahel ära, mis seal siis on. Kaks inimest on kurvad (tomkar ja asterix) aga vaata kui palju rõõmsaid inimesi tekib.... :lol:

Igal ühinemisel peab olema selline eesmärk/kasu, mis kaalub üles ühinejate üksikute eesmärkide/kasu summa. Siis ja ainult siis on see ühinejatele kasulik. Antud juhul sellist eesmärki/kasu ma ei näe.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 22.09.2006 08:58

Vahepeal, on teretulnud igasugused soovid erinevatelt kaubitsejatelt oma alafoorumite osas. Ma imestan, et ma pole saanud veel ühtegi lisaks nendele, mis ma alguses lõin, mis sellest arvata - ei ole suur huvi foorumis töllerdamise vastu.
Eks igaüks teeb sellest omad järeldused.
PS. Lauri, äkki lingiks oma foorumid kokku? Sina suure viidaga siia pihta "Automudelistid" ja mina siit suure viidaga sinu pihta "Lennumudelistid"?
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 22.09.2006 09:33

Tomkari ettepanekut võiks IRL arutada... vastu ei ole!

Olemas on ju neutraalne http://www.modelcar.ee foorum, aga nagu siin juba mainitud põhjustel, ei ole seal väga elav jutuajamine, info raskesti leitav jne. Arusaadav - ka seal mehed teevad ju asja omast vabast ajast ja vabadest vahenditest, hea et üldse teevad :!:

Tegelikult oleks eestile vaja üks mudlismiportaal korraga :!: Ehket oleks vaja eestikeelset infot mudelismi kohta (alates raadiosüsteemidest lõpetades mudelite timmimisega - autod, lennukid, paadid, kopterid). Hetkel on algaja suhteliselt halvas seisus, aktiivne inimene uurib foorumitest ja talle heal juhul vastatakse, õnnelik inimene oskab ingliskeelt ja uurib välismaa foorumitest. Klubitegevus + eestikeelne baasinfo oleks kogu mudelismi arenguks hädavajalik ja loodetavasti kevadeks on juba mõlemat. Samas taolise "baasinfo" eestikeelsele kujule viimine vajab suures mahus tööd asjatundlike inimeste poolt. Hobi.ee on asjaga alustanud, aga nagu ikka, kipub asi soiku jääma, kuigi algus on ju ihaan jees!
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 22.09.2006 09:56

lauri kirjutas:Tomkari ettepanekut võiks IRL arutada... vastu ei ole!

Olemas on ju neutraalne http://www.modelcar.ee foorum, aga nagu siin juba mainitud põhjustel, ei ole seal väga elav jutuajamine, info raskesti leitav jne. Arusaadav - ka seal mehed teevad ju asja omast vabast ajast ja vabadest vahenditest, hea et üldse teevad :!:

Tegelikult oleks eestile vaja üks mudlismiportaal korraga :!: Ehket oleks vaja eestikeelset infot mudelismi kohta (alates raadiosüsteemidest lõpetades mudelite timmimisega - autod, lennukid, paadid, kopterid). Hetkel on algaja suhteliselt halvas seisus, aktiivne inimene uurib foorumitest ja talle heal juhul vastatakse, õnnelik inimene oskab ingliskeelt ja uurib välismaa foorumitest. Klubitegevus + eestikeelne baasinfo oleks kogu mudelismi arenguks hädavajalik ja loodetavasti kevadeks on juba mõlemat. Samas taolise "baasinfo" eestikeelsele kujule viimine vajab suures mahus tööd asjatundlike inimeste poolt. Hobi.ee on asjaga alustanud, aga nagu ikka, kipub asi soiku jääma, kuigi algus on ju ihaan jees!
see oleksgi asja idee, et ärimehed oma jõud koondaksid ja yhiselt teeksid lobitööd. Siis ei olek nii suurt ohtu, et asi soiku jääb.

TOMKAR: minu idee ei olnud mitte selles, et HPI oma foorumist kunded minema ajab, vaid, et teised kaupmehed omma foorumi rahva siia ajaks. Tegelikult ei peakgi kedagi kaikaga siia jama. Kui aadress foorum.hpi.ee suundub vaikselt aadressile foorum.hobi.ee või siis www.hobikeskus.ee/hobifoorum/ suundub aadressile foorum.hobi.ee, siis tavaksutaja esimese hooga ei märkagai seda, aga lõpptulemusena leiab ikkagi eest sisuka foorumi.

Kui nyyd sinu viidatud Powered by HPI kirjast rääkida, siis ka seda saab sättida vastavalt sellele, kust aadressile kasutaja directiti.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 22.09.2006 11:16

Foorumit annab mudida ja kui keegi tahab alamfoorumeid juurde (näiteks 1:6 vms) siis see ei ole probleem. Vana mudelismifoorum kadus just sellepärast, et polnud vahendid maksta data mahu eest. On korduvalt öeldud, et foorumeid võib olla palju, olenemata sellest kas foorum elab või mitte. See kes infot vajab, see otsib ja leiab ka kord õige koha. Ajada juttu mingi visioonist on absurd. Kui te räägite kui mudelismi arengust siis miks te ei küsi seda näiteks automudelismi klubi organisatsioonist kus on olemas nn. juhatus kes tegelikult peaksid ka oma panuse arengusse panema aga seda ei juhtu kuniks seal ei ole aktiivseid inimesi. Ainukene aktiivne on seal Ollo aga ega temagi jõua seda üksi teha.
Kuna siia on juba kogunenud piisaval hulgal infot siis ei näeks ma põhjust miks peaksime veebi aadresside pärast andmeid liigutama. Kui vaadata statistikat siis uusi liitujaid (identifitseeritud - mitte robotid) siis numbrid väga head. Olenemata sellest, et haldab seda üks mudelite müüa eestis, pole keegi tsenseerinud postitusi ega kustutanud postitusi. Firmade müügikuulutused on lausa eraldi loodud.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 22.09.2006 11:21

asterix kirjutas:Foorumit annab mudida ja kui keegi tahab alamfoorumeid juurde (näiteks 1:6 vms) siis see ei ole probleem. Vana mudelismifoorum kadus just sellepärast, et polnud vahendid maksta data mahu eest. On korduvalt öeldud, et foorumeid võib olla palju, olenemata sellest kas foorum elab või mitte. See kes infot vajab, see otsib ja leiab ka kord õige koha. Ajada juttu mingi visioonist on absurd. Kui te räägite kui mudelismi arengust siis miks te ei küsi seda näiteks automudelismi klubi organisatsioonist kus on olemas nn. juhatus kes tegelikult peaksid ka oma panuse arengusse panema aga seda ei juhtu kuniks seal ei ole aktiivseid inimesi. Ainukene aktiivne on seal Ollo aga ega temagi jõua seda üksi teha.
Kuna siia on juba kogunenud piisaval hulgal infot siis ei näeks ma põhjust miks peaksime veebi aadresside pärast andmeid liigutama. Kui vaadata statistikat siis uusi liitujaid (identifitseeritud - mitte robotid) siis numbrid väga head. Olenemata sellest, et haldab seda üks mudelite müüa eestis, pole keegi tsenseerinud postitusi ega kustutanud postitusi. Firmade müügikuulutused on lausa eraldi loodud.
väike vahemärkus, uue aadressi pärast ei pea mingeid andmeid liigutama, välja arvatud DNS'i ja foorumi konf. aga see selleks. tegelikutl on ka nimi AFAIK kõige marginaalsem osa ideest.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 22.09.2006 11:41

OT : URL pärast ei pea jah küll aga kui tahetakse foorum mujale viia füüsiliselt siis peab foorumi databaset küll liigutama või tahetakse jälle nullist alustada.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 22.09.2006 13:37

asterix kirjutas:OT : URL pärast ei pea jah küll aga kui tahetakse foorum mujale viia füüsiliselt siis peab foorumi databaset küll liigutama või tahetakse jälle nullist alustada.
ei füüsiline liigutamine ei olnud minu idee. Tegelikult ei pea pmst ka identiteeti muutma, kui muud tegelased on sellega nõus.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 22.09.2006 13:52

Me oleme olnud väga neutraalsed antud foorumi osas. Teistele tootjatele on loodud lausa oma alamfoorumid. Kujutaksite nüüd ette, et Audi müüja läheb BMW keskusesse ja küsib, et kas me võiksime Audi stendi siia teha, et klient näeks ka millised autod veel olemas on? Keegi ma usun ei teeks seda. Kellegile ei ole siin liiga tehtud ja kui foorum on käima jookstud siis pole ka mõtet lõhkuda.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 22.09.2006 14:18

ok, tundub, et ma ei suuda oma pointi piisavalt hästi selgitada.

Paneme teema lukku :)

8)
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 22.09.2006 14:27

Las olla lahti siis saab siia viidata kui keegi tahab samal teemal ideid arutada.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 22.09.2006 14:32

lahti võiks see tõesti olla sest vaadatuna praegu neid kes vastanud on siis on vähesed oma arvamust avaldanud !
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 22.09.2006 16:25

Ma kirjutan praegu seda postitust juba neljandat korda.

Soovin ära öelda, milline on tüüpiline klient kes minu kaudu mudeli ostab.

Ta on kas:
a) elus hästi edasi jõudnud, ning soovib alustada võistlemist kohe "suurelt"
b) saanud mõne teise mudeliga halva kogemuse, kas enda, müüja või tootja saamatuse tõttu.

Kõik.
Kes tunneb et ta minu klientidele konkureerib öelgu see kohe ära, siis saan ka teada.

Ma leian et seni kuni kõik pretendeerivad erinevale turuosale (praegu on kattumised erinevate firmadega ainult osalised) on kogu jutt ülejooksmisest jabur.

Selge see et praeguses seisus kaotaks ühise foorumi loomisest kõige rohkem HPI, ning teised pigem võidaksid, ent mind, kui foorumi kasutajat see väga ei kõiguta. Kui HPI esindajatel ei ole oma toodetesse usku siis oleks vägivaldselt klientide kinnihoidmine ja selelga kogu mudelismi arengu pidurdamine korralikku ihunuhtlust väärt.

PS: HPI toodang on tegelikult väga korralik, see jutt oli ainult näitlik.

Mis puutub hobi.ee portaali olemisse kellegi kontrolli all, siis kuulub ta 100% T&A Consult OÜ'le. Kui keegi leiab aadressilt www.hobi.ee selle kohta mõne vihje, siis näidake see siia. Kui me Herkkiga eelmine aasta seda ajama hakaksime siis oli selge see et ühtegi mudelitootjat eelistama ei hakata, ning kõik uudised/kirjeldused peavad jääma võimalikult neutraalseks. Pakkusin HPI kodanikele võimalust sinna uudiseid kirjutada, et muuta asja mitmekesisemaks, ent selles osas ei võetud vedu. Ning kuna endal tüütab ka ära koguaeg oma kirju lugeda siis jäigi see soiku, samas on potensiaali kõvasti, ning asja võiks taaskord käima lükata.

No hard feelings.

PS: Audi müüja ei läinud BMW esindusse stendi taotlema, vaid BMW esindus tegi Audile stendi, sest ta on oma ustavates klientides nii kindel, et ta õvib seda endale lubada.
PPS: Räägime me teised, mida tahame, aga ainuke inimene, kes tegelikult ka ala edendamisest, mitte isiklikust taskurahast huvitatud on, on OnuTom. MOTT
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 22.09.2006 17:12

RandoM kirjutas:
Selge see et praeguses seisus kaotaks ühise foorumi loomisest kõige rohkem HPI, ning teised pigem võidaksid, ent mind, kui foorumi kasutajat see väga ei kõiguta.
Aga kui sa oleks mudelismis uustulnud, kuidas sa siis tunneks ? Minu idee oli selles, et kui kõik panevad õla alla, siis tulemus võiks ideaalis olla yks väga informatiivne ja aktiivne portaal, koos samalaadse foorumiga.

Selleks et see roosa unistus teoks saaks, peavad aga kaupmehed võtma nõuks teha midagi, kust ei saa tulu KOHE, vaid mõne aastapärast, samas võib ja tõenäoliselt kah on se tulu suurem, kui ta oleks seda praeguse taktika järgi tegutsedes.
RandoM kirjutas: PS: HPI toodang on tegelikult väga korralik, see jutt oli ainult näitlik.
Isegi Savage ? :)
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 22.09.2006 17:46

kpihus kirjutas: Isegi Savage ? :)
Kas sa eeldad nüüd sellele ausat ja otsekohest vastust?

Mina olen sinu visiooniga igati päri, ent see, minu nägemuse järgi nõuab pigem aktivistide, kui müüjate poolset aktiivsust. Selge on see et iga müüja tahab omale enda kodulehte (ja peabki olema!) aga see foorumi idee, tehtuna interaktiivseks ja nähtavad foorumid panna sõltuma suunatud aadressist oleks minuarvates väga mega. Kpihus, sina kui turvalisuse importija, lase HPI foorumi database tuuri ja teeme oma portaali :)

heck - ma teen endale oma foorumi ja hakkan seal rääkima. Mulle on alati intelligentne vestlus vaiksete kaaslastega meeldinud :)
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 22.09.2006 18:08

Hmm, et me oleme pidurid, kes piiravad arengut ja senised saavutused tuleks ühiskonna hüvanguks jagada kõigi vahel võrdselt ja meid tuleks nuhelda?
Tänasel päeval, 62 aastat tagasi, vallutasid samasuguse mõtteviisi viljelejad Tallinna ja küüditasid kõik, kes midagigi saavutanud olid minema ja nimetasid aktsiooni vabastamiseks :P (huvitav millest?). See, selleks - poliitikal pole selles foorumis kohta, lihtsalt analoogia oli hea.
(kisub juba plämaks ja kiunuks või mis?)
OK, ma olen tegelikult kompromissi aldis inimene kui pakutakse alternatiiv, mis on alternatiivi nimetust väärt. Alternatiivi nimetust on väärt asi, mis on pea(aegu) sama hea või veel parem.
Kui "sel foorumil" oleks sõltuvalt päritolust erinev view siis mis mõte sel oleks vs. erinevad foorumid? ainult värvid? (ps. ma ei soovi detailide arutelusse langeda - üldine idee tuleb kõigepealt paika saada).
Ma olen kõigi ideedega nõus, et algajatel oleks parem jne kui seal oleks kõikvõimalik mudru koos. Samas oleks ka hajunud vastutus kuna asjal poleks omaniku või omanikul pole "põhjendatud" huvi.
jne jne pla pla pla.....
Aga te arutage edasi ... kui kuhugi jõuate siis ma vast ütlen kah sõna sekka aga üldiselt on see, et kõigil on õigus aga sel õigusel pole ühiseid punkte (loe relatiivsusteooriat)

Tegelikult hakkab mul aitama selle peale mõtlemisest ... aeg on suure tsirkusega nädalavahetust veetma minna....
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Mindstorm
Postitusi: 180
Liitunud: 19.06.2006 18:10
Asukoht: Harku

Postitus Postitas Mindstorm » 22.09.2006 20:38

Ma nagu ei suuda mõista, et kus kohast tulevad inimestel ideed hakata midagi muutama mis juba toimib? Loomulikul parendada kannatab alati aga selleks meetodiks ei ole midagi "uut ja uhket" vaja teha. Lihtsaim lahendus on, et kui kellelgi on kuskil mõnes veebis viide mõnele surnud (tühjale) foorumile siis oleks nii veebiomanikule kui ka mudelistidel kasuks see siia ümber suunata.

Ok... Kui tõesti hädasti vaja, et foorumi URL oleks "ilusam" peale klõpsu kuskilt veebist siis võib ju igaüks teha DNS'i kirje ümber 194.126.98.14 peale ja selle foorumi admin näitab sama sisu eri nime alt.

Ja see, et foorumi raua ja hostingu omalikul väike Powered by HPI.EE kiri kuskil figureerib on 100% loomulikum kui see, et hetkel erinevate äride alafoorumid tehtud on (müts maha tolerantsuse ees).

Julgen väita, et ühe või teise asja müügiedu ei ole absoluutselt seotud sellega kellele mingi foorum kuulub. Oluliseks ja otsustavaks saab siiski foorumist leitud info tarbijate kogemustest ja ka kauba pakkujate entusiasm ja kompetents oma kaupa presenteerida ja toetada.

Ei ole olemas kõigile sobivaid lahendusi... Järelikult on mõistlik igati toetada tänasel hetkel parimat lahendust ja arutada teemadel mis reaalselt on suutelised pakkuma hobi tarbijatele paremat infot mitte seda, et kellegil on eelis või ei ole... Esimesena startijal on alati eelis...

Ma lihtsalt pidin midagi ütlema... aga pool jätsin siiski ütlemata!

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 22.09.2006 21:18

Mindstorm kirjutas: Lihtsaim lahendus on, et kui kellelgi on kuskil mõnes veebis viide mõnele surnud (tühjale) foorumile siis oleks nii veebiomanikule kui ka mudelistidel kasuks see siia ümber suunata.
Jumal tänatud, lõpuks on keegi mu poindile pihta saanud. Selline oli jah mu algne idee, aga yli-mega-vägev mudeli portaal oleks ju ka 31337.


Rando kas ma tohin ka su foorumisse jutustama tulla ? Siis on olemaska see intelligentne inimene, kelle juttu sulle lugeda meeldib.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
QRX
Postitusi: 150
Liitunud: 26.01.2006 12:43
Asukoht: Harju mk./Rae vald

Postitus Postitas QRX » 22.09.2006 21:41

Ok, ma siis ka poetan midagi. Minu seisukoht on, et HPI populaarsus on suuresti kinni sellest, et HPI esindajad on eelkõige mudelistid, harrastajad. Ning tänu nendele kogemustele, mida nad on omandanud, suudavad nad lisaks HPI tootele müüa kliendile oma know-how'd. Minu puhul kallutas just see esimene isiklik kontakt Tomkar'i ja Antero'ga vaekausi HPI kasuks. Reaalselt vaadates seda foorumit, siis vägagi palju on siin infot ja arutelusid, kus osalevad aktiivselt (asjaliku jutuga, mitte suvalise mulaga) just HPI inimesed. Ning see on teinud foorumi huvitavaks/loetavaks, millest sõltuvalt kasvab inimeste arv, kes seda külastavad. Loomulikult võiks nüüd lõpmatuseni jahuda õigest ajastatusest, jne. Kuid see ei kummuta fakti, et just tänu Tom'ile ja Antero'le eksisteerib see virtuaalkeskkond siin just sellisena nagu ta on. Ja ka tänu neile on tekkinud hüppeline mudelismi areng eestis. Ja muud mudelite maaletoojad (välja arvatud RandoM, sa oled eristaatuses frukt ;) ) võiksid olla sügavalt rahul sellega, et nende mängumaad siin foorumis ei ole oluliselt piiratud, pigem vastupidi. Seega lõpetuseks, mida te kurat krigisete, asi ju toimib ja täidab oma eesmärki!

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 22.09.2006 21:54

asterix kirjutas:Me oleme olnud väga neutraalsed antud foorumi osas. Teistele tootjatele on loodud lausa oma alamfoorumid. Kujutaksite nüüd ette, et Audi müüja läheb BMW keskusesse ja küsib, et kas me võiksime Audi stendi siia teha, et klient näeks ka millised autod veel olemas on? Keegi ma usun ei teeks seda. Kellegile ei ole siin liiga tehtud ja kui foorum on käima jookstud siis pole ka mõtet lõhkuda.
VÄGA tolerantne suhtumine, eeskujuks kõigile eesti mudelistidele! Sama rida olen ka pistik.com foorumiga hoidnud...

Rando: Muideks see kui neutraalse www.hobi.ee lehe alamdomeen pood.hobi.ee on olemas (müüb RB ja HoBao jt) siis teeb see kokkuvõttes sama välja, kui et on neutraalne foorum aadressil foorum.hpi.ee ja pood aadressil www.hpi.ee/pood :lol: - Kes ümber lükkab, saab auhinna. Kui tahad, et www.hobi.ee oleks neutraalne, ei tohiks sellel aadressil sinu enda loogika järgi olla mingit tegutsevat poodi... Teised tegid poe ja siis foorumi, sina tegid foorumi/portaali ja siis poe!
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 22.09.2006 23:08

Näed sa mõnda viided pood.hobi.ee aadressile kusagil peale minu signatuuri ja visiitkaardi (ei mäleta enam kas signatuuris ongi.), st www.hobi.ee aadressil, nii nagu palusin.
Pood nii ok naa ei toimi, seega ei ole mõtet sellele teemal arutleda.

Foorumit pole ma kunagi teinud, vaid foorum.hobi.ee on siiamaani olnud koguaeg lingitud aadressile foorum.hpi.ee.

Minul isiklikult on kama neli, kus see tegutsev foorum asub või kes teda haldab, aga kui olen hobikesuses ja kui keegi küsib minult, kust ta rohkem infot saab, siis annan alati oma telefoninumbri, sest seal lihtsalt keel ei väändu neid kolme tähte ütlema. Selle kohta käib aga vana hea lause: "A keda huvitab?"


Long story cut short. AInuke võimalus kuidas see hüper-super-mega portaal käiku läheks, nii et kõik mudelitarnijad vabatahtlikult oma lingid siia suunaksid, minu nägemsue järgi juhtuks see aga alles siis kui HPI foorumit HPI'ga ei seostataks. Kes tahab minuga selles osas vaielda siis tuleval kolmapäeval on Roogoja raja aastane sünnipäev, tulgek ohale. Kohvi ja kook on meie poolt. Võime istuda ja igasugustel eksistentsiaalsetel teemadel arutleda kui vaja.
Viimati muutis RandoM, 23.09.2006 10:41, muudetud 1 kord kokku.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 22.09.2006 23:14

Krt kooki tuleks küll süüma aga ma kahjusk sellel ajal Itaalias ja tagasi alles vahetult enne oma poe avamist !
RandoM kirjutas: Kes tahab minuga selles osas vaielda siis tuleval kolmapäeval on Roogoja raja aastane sünnipäev, tulgek ohale. Kohvi ja kook on meie poolt. Võime istuda ja igasugustel eksistentsiaalsetel teemadel arutleda kui vaja.
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 25.09.2006 22:00

Olen viimased ~4 päeva üritanud kõikide firmade foorumitel silma peal hoida.

Lootusetu. Tehke midagi.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 25.09.2006 22:11

Toimub looduslik valik, mis on mõjutatud erinevatest subjektiivsetest ja objektiivsetest teguritest. Hetkel on vist elu läinud nii, et õhus püsijad on rohkem pistik.com foorumis ja maas liiklejad on siin hpi foorumis. Erinevad mudelipoed võivad oma klientide paremaks teenindamiseks pidada ka enda foorumeid (nii tekkis ka pistik.com foorumi mõte!). Sinuhobi foorum on ju päris asjalik, oma seltskond ja kitsas teema (keegi teine 1:6 ei müü ju) - kõik väga bueno. Mitte-kommerts lehtedel tekkinud foorumeid hetkel vist ei eksisteeri - põhjustab erinevaid subjetiivseid ja objektiivseid tegureid, mis põhjustavad foorumi eksistentsi! :wink:
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 25.09.2006 22:19

Loomulikult võivad. Ega kedagi ei keelata, lihtsalt kui jutt käib alusatajale asja õvimalikult lihstaks tegemiseks siis üks foorum oleks asjalik., sest kodanikud kes oskavad ja tahavad aidata, ei pea siis veetma päevast suurt osa erinevaid foorumeid läbi klõpsides.

Tegin endale asja veits lihtsamaks ja lasin sõbral teha säherduse lehe:
foorum.hobi.ee
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
Mindstorm
Postitusi: 180
Liitunud: 19.06.2006 18:10
Asukoht: Harku

Postitus Postitas Mindstorm » 26.09.2006 07:07

Tubli sõber sul... Ristis "Pistiku" "Pisikuks" :D Aga noh... eks see hobindus üks pisik ju olegi!

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 26.09.2006 14:44

Heh, on jah.

Loodan et Pistiku tüübid seda solvanguna ei võta. Loodan et ta parandab selle vea lähiajal ära...
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Tarkur
Postitusi: 17
Liitunud: 01.02.2006 22:12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarkur » 30.09.2006 22:06

Kokkuvõttes ju ega eriti vahet küll ei ole kuskohas keegi midagi lugemas käib jne .......... peamine vast see, et kõik oleks leitav ja kättesaadav.
Sellel ajal kui tehti ka teistele kaupmeestele oma alafoorumid oli minul Sinuhobiga jutuajamine ja tema mõte oli see, et ei hakka nn teiste foorumit väga risustama ja piirdub ainult vajaliku infoga mis annab lihtsalt uustulnukale või siis huvilisele ülevaate turust ja samas vastab juhindudes headest tavadest oma foorumil samaga.

Mida veel öelda ............... ahh võtke üks naps ja tundke ennast vabalt !

Vasta