Vajaks abi mudel-kopteri tuunimisel

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma lennumasinat paremaks putitada.

Moderaator: JazZ

Vasta
JohnnyBoy
Postitusi: 2
Liitunud: 03.04.2011 08:52

Vajaks abi mudel-kopteri tuunimisel

Postitus Postitas JohnnyBoy » 03.04.2011 09:07

nii sis...ma tahaks oma mudel helikopterit tuunida ja suht palju niiet, mul oleks vaja tehnilisi nõuandeid selle koha pealt.
Mul on plaanis oma helikopterile panna juurde päiksepaneeli tugi-toide(vms mai oska seda kirjutada) no ja selle väljund on 1V ja ma mõtlesin et võiks panna selle suurendamiseks OPAMP'i(operation amplifieri) Voltage suurendamiseks, kuna mul oli ka plaan panna sinna peale võimsam mootor mis töötab 12V pealt, sis ml on vaja 9V akule juurde 3.5V ja no nyyd jõuangi asja tuumani se mikroskeem, see tundub nii keeruline et minu aju eii võta enam selle koha pealt niiet, mul oleks teie abi vaja...niiet kõik ideed ja mõtted oleks siia oodatud ja tänan ette ka juba ära.
Ühesõnaga, ma vahaks abi nende asjade kokku tinutamisel et ma midagi valesti ei teeks.

Andmed sis :
Päiksepaneel 1V
OPAMP 1V to 6V(tellimisel)
Aku 9V
Makettplaat 50*100 3-sed
Lyliti ON-ON(mini)
Mootor 12V

niiet, kui veel on vaja midagi siis kysige.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Vajaks abi mudel-kopteri tuunimisel

Postitus Postitas tony012 » 03.04.2011 09:20

Mitte et ma üldse palju kopteritest teaksin...

Aga olen kindel, et selle päikesepatarei ja siis kaa laadimisesüsteemi kaasavedamine ei muuda ühelgi juhul seda kopterit kauem lendavaks...

Ja ilmselgelt on päikesepaneelilt saadav vool liiga väike kopteri aku laadimiseks...

Ehk siis ilmselt no go projekt...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

JohnnyBoy
Postitusi: 2
Liitunud: 03.04.2011 08:52

Re: Vajaks abi mudel-kopteri tuunimisel

Postitus Postitas JohnnyBoy » 03.04.2011 10:23

no, ma mõtlesin et panna se 12V mootor peale, mitte teha seda 9V mootorit kiiremaks ja no sprst ma vajangi abi selle ''chip'i'' tegemisel

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Vajaks abi mudel-kopteri tuunimisel

Postitus Postitas R0mm » 03.04.2011 18:29

Noh, kui aju ei võta, siis kausta 3S lipot äkki? Peaks suht parasjagu 12V olema ja päikesepatareid võivad muudele ökoseadeldistele jääda.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Vasta