Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Siia üldine arutelu veesõidukite teemal.
Vasta
nitro
Postitusi: 6
Liitunud: 14.08.2015 08:00

Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas nitro » 14.08.2015 08:18

Tere

Olen rc alal väga võhik, kuid purjetamisest tean rohkem. Tegin lapsele kirvetööna puidust purjejahi, mil üks mast ja kaks purje. Tahan seda puldist juhitavaks muuta ja loodetavasti enne kooli algust veel kuhugi järvele ujutama minna.

Vaja on servot purjede liigutamiseks ja teist servot roolile. Elektriosa ka muidugi. Kas saaksin kasutada olemasolevat Nikko rc auto pulti? Sel on märgitud sageduseks AM27MHz, kiibil täpsemalt T27.195MHz. Oomipoes oli letil viieeurone rc jublakas, mida müüja pakkus, kuid ma ei oska sellisega midagi peale hakata, kuigi hind oli väga meeldiv.

Kas keegi teist oskaks mulle midagi kokku tinutada? Installi paadile võin ise teha. Võib pakkuda ka koos puldiga lahendust. Olen teadlik, et netipoest valmis rc jaht osta on lihtsam lahendus, kuid tahan justnimelt näidata lapsele, et suvalisest prussijupist ja tükist kangast saab ise meisterdada mänguasja, mitte ei pea järjekordset plastmassjurakat ostma.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas tony012 » 14.08.2015 09:21

Mingite sanwa pultidega on olnud kaasas ka servod, mis võiks sulle sobida... Mine Roccasse Hobimaailma poodi...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Re: Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas harg » 18.08.2015 16:46

Põhimõtteliselt sobib sinna sama saatjavastuvõtja mis autode puhul. 2 servot, üks roolile ja teine halssimiseks/pautimiseks. Küsimus on vaid selle tesise võimekusevajaduses.
Prussitükk purjekulgur on ilmselt sedavõrd püstuv, et asjad ei vaja vägatihedat veekindlust, seega suhtlihtne.
PS või telefon viisnull 9 neliseitse 1 seitse jätkamisel abiks.

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Re: Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas RandoM » 19.08.2015 13:36

Vastuvõtja ehitamine ise ei ole tõenäoliselt odavam kui osta komplektne pult ja vastuvõtja, rääkimata veel levialast. HOBIzones on 30ga müügis tutikas rooliga pult koos vastuvõtjaga, foorumist võib kasutatud isendeid tõenäoliselt ka peaaegu aitäh eest leida.

Hobimaailmas oli tõesti viimati väga soodsaid servosid. mine uuri
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

nitro
Postitusi: 6
Liitunud: 14.08.2015 08:00

Re: Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas nitro » 19.08.2015 14:39

RandoM kirjutas:HOBIzones on 30ga müügis tutikas rooliga pult koos vastuvõtjaga, foorumist võib kasutatud isendeid tõenäoliselt ka peaaegu aitäh eest leida.
Okei, soovin osta teilt kogu vajamineva. Helistasin te kodukal oleva nr peale, lõpuga 659, mis hetkel ei vastanud.

Aitäh ka teistele abi pakkujatele, mis aitas mul selgusele jõuda. Kui ma selle käraka ükskord purjetama saan, annan siia teada.

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Re: Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas RandoM » 25.08.2015 14:25

Hei,

Kui teema veel aktuaalne helsita mulle viis viis kaks kuus neli kaks üks. Olen homme 10 ajal Sauel.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

nitro
Postitusi: 6
Liitunud: 14.08.2015 08:00

Re: Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas nitro » 11.09.2015 21:33

Nädalapäevi tagasi sain purjeka vette ja liikuma. Aitäh Randole puldi ja servode eest (70€). Suurim küsimus oli, kas see puutükk on võimeline liikuma ka mõnes muus suunas peale allatuult kulgemise. Igatahes suur plekist kiil ja kaks roolilehte põhja all lubas loota midagigi. Läksime siis poisiga Raku järve äärde Tlna külje all. Vesi oli sile ja tuult peaaegu polnud - paras proovimiseks.
Selgus, et asi liigubki tuule jõul, rool kuulab sõna, sõidab vabalt alla -ja külgtuules ja mingil määral isegi ülestuult! Oli isegi endal ka huvitav, et kas saan ta järve pealt tagasi nii et ise järgi ei peaks ujuma.



Aga,aga.... Puust kere on paks ja raske. Mootorsae otsaga freesisin kere küll õõnsaks, aga ujuvust sel üleliia ei ole. Taha on liimitud peno tükk, et ahter liiga sügavale ei vajuks ja elektroonika vett ei saaks.

Ükspäev tugevama tuulega lasin grootpurje alla ja sidusin kokku nagu see päris jahtidel käib. Sõitis siis ainult esimese purjega (foka) niikaua kuni tugevam iil paadi pikali lõi. Õnneks juhtus see kalda lähedal ja ulatusin ta välja tõsta. Hetkeks sai vastuvõtja vett (mage järve vesi) ja kohe oli punane LED kustunud ja rool tumm. Käisin hiljem IT-Bussis, kuid ei saadud seda seal korda. Seega finiito.

Kasutaja avatar
harg
Postitusi: 467
Liitunud: 07.02.2006 20:17

Re: Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas harg » 15.09.2015 09:39

nitro kirjutas:Nädalapäevi tagasi sain purjeka vette ja liikuma. ....
sai vastuvõtja vett (mage järve vesi) ja kohe oli punane LED kustunud ja rool tumm. Käisin hiljem IT-Bussis, kuid ei saadud seda seal korda. Seega finiito.
Veekulguritel on alati mõistlikkasutada kas veekindlat vastuvõtjat ja regulaatorit või toppida need parema puudusel õhupalli sisse veevarju.
Igatahes äge, et lauatükk suutis näidata kättesaadavate matrejalide näol mudelipisiku arengut.
Järgmine tuleb juba natuke tõsisem "harjutus"?

nitro
Postitusi: 6
Liitunud: 14.08.2015 08:00

Re: Kodukootud purjekale vaja elektroonikat ja servosid

Postitus Postitas nitro » 15.09.2015 10:38

harg kirjutas: Järgmine tuleb juba natuke tõsisem "harjutus"?
Talvel kui isu peale tuleb teen klaasplastist kere ja tõstan sama rooli ja masti sinna.

Rocca hobipoest tõin uue vastuvõtja ja puutükile teen vahtplastiga veel tuuningut - liimin külgedele laiendused, siis saan kiilule allaotsa raskust juurde panna ja püstuvust parandada. Vastuvõtja panen väiksesse karpi ja valan polüestervaiku täis, see peaks ta täiesti veekindlaks muutma.

Mast muide on alumiiniumist nagu olema peab, ainult et kardinapuust :D

Vasta