situatsioon: amfiib

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

situatsioon: amfiib

Postitus Postitas h6bekuul » 25.10.2008 15:58

niisiis...õnnestus mul buggyga maanduda vette nii, et ainult tagatiib ja antenn jäid pinnale. Kahjuks refleksiivselt jõudsin veel gaasi põhja vajutada, et ta sealt välja sibliks, aga võta näpust.....sinna ta suri.
Mis ma nüüd siis tegema peaks?
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
Indrek_s
Postitusi: 252
Liitunud: 05.10.2006 08:43
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_s » 25.10.2008 16:56

1- võa aku maha ja pane masin kuivama.

2- Mine poodi ja võta sixpack

3- Uuri, mida on kõigile 6-le õllepurgile sisse poole põhja peale kirjutatud.

4- Vii õhtu laupäevalikult lõpuni

5- Pühapäev, pane aku autole tagasi

6- auto sõidab !

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 25.10.2008 17:44

Otsi kiirelt WD40 ja pihusta auto üle, eriti just kardaanid, rattalaagrid, difrite laagrid. Väidetavalt ei pidavat see isegi elektroonikale paha tegema otseselt... WD40 väldib rooste tekkimist. Vastasel juhul oksüdeeruvad kõiksugu võimalikud ja võimatud kohad ära... ei saa enam kuul-laagreidki kätte jne.

Ehk siis mina WD-40taks auto üle. Kruviks kiirelt mootori maha + lahti + puhastaks ja õlitaks ära. Kruviks elektoonika lahti + kuivataks + puhastaks ära. Katkuks akupakilt termorüüsi ja laseks akul ära kuivada, muidu roostetab ka see ära... jne...

Ehk siis kiirkorras täishooldus ;) Vähegi õnne korral ei tohiks midagi hullu juhtunud olla.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 25.10.2008 19:44

Mis juhtub kui nitromootorit veega õlitada? Ei tea.

Mina määrisin kord oma elektrikat veega, õngitsesin auto 20cm sügavuselt välja. Lähimas bensukas puhusin kompressoriga suure vee ära, tund hiljem lasin pudeli WD40 autosse tühjaks. Kas mitte WD ei olnud lühend sõnadest water disperser? 24h hiljem julgesin uputatud aku külge ühendada - kõik toimis. Otsesteks kuludeks tuleb lugeda mootori laagrid, Tartu Westward väänas mulle mõnusa kirve! Aga vabalt võisid laagrid ka juba enne olla surnud.

Iga vähegi normaalne trükiplaat on kaetud korraliku lakikihiga. Nii mu kunagine Mamba maxi regu, kui praegune turu kõige odavam Ezrun.

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 25.10.2008 20:33

edvin kirjutas:Mis juhtub kui nitromootorit veega õlitada? Ei tea.
Veega ei saa õlitada, õliga saab õlitada, veega saab .... veetada !
edvin kirjutas: Mina määrisin kord oma elektrikat veega, õngitsesin auto 20cm sügavuselt välja. Lähimas bensukas puhusin kompressoriga suure vee ära, tund hiljem lasin pudeli WD40 autosse tühjaks. Kas mitte WD ei olnud lühend sõnadest water disperser?
WD = Water Displacement
edvin kirjutas: Iga vähegi normaalne trükiplaat on kaetud korraliku lakikihiga. Nii mu kunagine Mamba maxi regu, kui praegune turu kõige odavam Ezrun.
Jah plaat on lakitud, aga komponentide jalad ei ole lakitud (va mõnel vene tehnikal) sealt kaudu tekin lühi ühendus ja ongi korras.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 25.10.2008 21:23

kpihus kirjutas:Jah plaat on lakitud, aga komponentide jalad ei ole lakitud (va mõnel vene tehnikal) sealt kaudu tekin lühi ühendus ja ongi korras.
Ei kujuta eriti hästi ette kuidas tehnolooogiliselt on võimalik plaati lakkida aga jalgu mitte. Lakitakse kogu seda saasta ju ikka korraga! Või eksin? Komponentideta trükiplaadi lakkimisel ma küll eriliset mõtet ei näe.

Kõige räigemad katmise näited on mu meelest auto ajud! Krt. üks mees kuumutab ja teine üritab kivi sigapaksu ja veniva tati kihi alt välja kangutada...

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 25.10.2008 22:06

edvin kirjutas:
kpihus kirjutas:Jah plaat on lakitud, aga komponentide jalad ei ole lakitud (va mõnel vene tehnikal) sealt kaudu tekin lühi ühendus ja ongi korras.
Ei kujuta eriti hästi ette kuidas tehnolooogiliselt on võimalik plaati lakkida aga jalgu mitte. Lakitakse kogu seda saasta ju ikka korraga! Või eksin? Komponentideta trükiplaadi lakkimisel ma küll eriliset mõtet ei näe.

Kõige räigemad katmise näited on mu meelest auto ajud! Krt. üks mees kuumutab ja teine üritab kivi sigapaksu ja veniva tati kihi alt välja kangutada...
Noh tehniliselt on võimalik ka sedasi jah, et jootekohad on lakkimatta, aga rajad on lakitud, rohelistel plaatidel on see roheline tegelikult lakk, kui sa toda plaati hoolega vaatad, siis jootekohad on seal ikkagi hallid. Mida mina aga mõtlesin, oli see, et komponendid tulevad ju teiselt poolt välja ja ka seal on ühendus kohad. Jah SMD plaatidel ei ole, aga pole mudeli elektroonikas veel ühtegi 100% smd plaati näinud.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 16.11.2008 17:19

oeh elektroonikud...vene elektroonikaga oli ntx nii, et trükkplaat jäeti lakimatta sealt, kus tina pidi nakkuma. Siis pisteti elemendid aukudest läbi ja muliseva tinavanni kohale.

aga kui nüüd teemast, siis leidsin täna aega proovida, kas autost ka elulooma on.....Olgu siis ära mainitud, et tookord, kui taa vee alla maandus, siis see ei old mitte puhta allikaveega oja, savisogase veega poriloik.
Kogu see pask jooksis igale poole sisse. Üritasin ka pullstardiga teda käima saada, agaa mootor kiilus vapshee kinni. Kodus kahjuks pold aega rohkem, kui keerata mootoril küünal maha ja lasta sinna mingi törts suvalist noname õli ninf vastuvõtja pani9n radikale kuivama. Täna siis üritasin käivitada. Rattad käisid ringi krudisedes...aga liikusid....keskdiffer nõudis juba kruvikaga loksutamist ja siis hakkas ilgel kriginal liikuma. Siis kallasin karbussi paar head topkat. 10 tirimist ja mootor hakkas käima. Edasi järgnes tund aega sõitu ja kõik oleks nagu endine :) Kõik toimib tip-top.
Mainin siikohal ära, et ühe teise mudeliga oli mul enne selline kogemus, kus pisut niiskest ilmast fataalne häving: kõik ratta- ja diffrilaagrid roostetasid täielikult kinni.
Tänase ilma kohta on niiske väga leebelt öeldud. Samas olen nüüd veendunud, et on ka mudeleid, mis sõidavad eduliselt ka märja ilmaga.
:)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 16.11.2008 17:26

Uued laagrid võid rahus ära tellida juba. Kui sa need koos selle pa$aga ringi lasid ja tund aega sõitsid, nagu sa ütled... siis on nendega ühel pool. Ringi nad võivad ju praegu käia, aga varsti a) jooksevad nad kinni või b) kukuvad laiali. Varianti c) töötavad nagu ennegi veel 3 aastat, paraku reaalses elus ei esine.

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 16.11.2008 21:53

Offroad laager on paksult määret täis ja mõlemalt poolt kummikattega. Kui selle laagri nüüd porivette viskad, siis tegelikult ei pruugi midagi hullu juhtuda. Teine asi on see, kui sõidad tund aega finaali märjal rajal - laagrid käivad ringi ja vesi saab edukalt sinna sisse määrde asemele tungida.

Niiet see kolmas variant võib asjaolude tõttu ka täiesti reaalne olla :roll:
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 16.11.2008 23:16

No ma lähtusin sellest, et asju oli kruvikeerajaga vaja liikuma ajada. Teoorias on muidugi võimalik, et kinni oli kõik muu peale laagrite, aga praktikas?
Paksult moosi täis laagritest on muidugi abi, ise kasutan ka suure vihmaohu korral pigem MoS2 määret laagrites, kui vedelat õli.

Vasta