kas oleks mõtekas

Üldine off-road autode arutelu

Moderaator: petrolhead

Vasta
dark
Postitusi: 12
Liitunud: 05.08.2008 19:38
Asukoht: pärnumaa

kas oleks mõtekas

Postitus Postitas dark » 07.12.2008 21:12

mis te arvate kas ebay oleks mõtekas osta

Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 128
Liitunud: 13.04.2008 19:37

Postitus Postitas saarlane » 07.12.2008 21:18

Kardan, et ebayd sa ära ei osta kui sul just vabu miljardeid käepärast pole , aga ebayst tellida on kindlasti ok, kui sa leiad sellise ostja kellel on normaalne feedback.

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 07.12.2008 22:55

Miks nii kriitiliselt ebay suhtes meelestatud?
Ebayst saab nii mõndagi ostetud ja nii mõndagi müüdud.
Mu rusikareegel, kui kasutajal on alla 98% positiivset feedbacki, tasub olla ettevaatlik. Kindlasti vaata müüdud kauba kogust kui väga suure müüdud kauba koguse pealt on paar protsenti negatiivi, mis üldjuhul arvuliselt võib olla üsna suur. Tasub ettevaatlik olla uute müüatega. Kindlasti kirjutada eelnevalt kasutajale ja uurida detaile saatmiskuludest jms, kui müüa ei vasta tasub hoiduda ostust.
Jama juhtub... ja ise olen ka raha tagasi nõudmise protsessi aalgatanud ja kõik on õnneks tänu PayPal'ile lahenenud. Tihtipeale meelsa kauba hinna taga võib peitude kõrge kauba saatmiskulu, mille tulemusena kauba hind võib kujuneda kallimaks kui näit norm netipoest ostes.
Aga kui nüüd rääkida mida ebay'st osta kasutatult, siis kindlasti nimekaid asju ja neid mis eesti levinud! Mingit Hiina HuanChu mudeliga reeglina see probleem, et hind uuest peast võib olla atraktiivne, kuid juppide halva kvaliteedist johtuvalt hakkab neid lendama ja juppide tellimine juba näit sama müüalt on märksa kallim kui mõne nimekama mudeli omal. Need hiinlased virutavad mõnusat transa kulu otsa.
Mu meelest ebay ikka parim koht kui soov leida midagi spetsiifilist, mis eestis saada pole. Aga nagu ikka see on turg kust ostad siga kotis, seega säilib oht mööda pükse saada
Viimati muutis eerikkarts, 07.12.2008 23:29, muudetud 1 kord kokku.

AGVX
Postitusi: 79
Liitunud: 05.09.2008 10:44
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AGVX » 07.12.2008 23:23

Kindlasti on mõtet, oleneb muidugi mida sa tellida tahad. Kui eestist ei leia, siis anna aga tuld. YLdiselt Eerik on asja enam-vähem lahti seletanud---kui sa muidugi aru saad mis ta kirjutas-mul läks pool tundi ja 2 pudelit õlut, ennem kui mõikama hakkasin :D

dark
Postitusi: 12
Liitunud: 05.08.2008 19:38
Asukoht: pärnumaa

tere

Postitus Postitas dark » 08.12.2008 19:15

aga mis posti kulud tuleks kui telliks saksa ebay

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 08.12.2008 19:31

oeh... on seda siis nii raske ise järgi uurida? www.deutchepost.de näiteks! Seal on 2 saatekulu, üks väikese paki ja teine suure paki kohta. Summasid ei ütle, need leiad sealt kodulehelt ise.

Loomulikult võib ka mõnda teist kullerfirmat kasutada ja siis võib ka kordades rohkem maksta ning pakk tuuakse sulle kella 9ks järgmisel päeval ära. Eks see on ostja-müüja poolne kokkulepe.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 09.12.2008 08:39

noh tegelikult on asi nii, et kui sul on account, siis ta viskab eestisse saatmise hinna kohe välja! või kui ei, siis küsid müüjalt! ja see ei pea teps mitte kokku langema ühegi postifirma webil toodud hindadega!
minu praktika näitab, et mudelite keskmised saatmise hinnad on 15-30 euri!
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Vasta