Pakun 3D printimise teenust

Müügikuulutused
Vasta
henri3D
Postitusi: 3
Liitunud: 02.03.2014 11:17

Pakun 3D printimise teenust

Postitus Postitas henri3D » 02.03.2014 11:53

Kuna on olemas selline imeasi nagu 3D printer, ning enamus ajast seisab ta niisama nurgas, siis mõtlesin, et prooviks talle rakendust leida. Materjalivalikus on sellised polümeerid : ABS, PLA, Nailon (väga-väga tugev!), painduv/elastne FPE ning puidutaoline Laywood.

-Printimisala on 225*145*150mm. Suuremaid tükke on võimalik vajaduse korral keemiliselt ja/või mehaaniliselt kahest väiksemast detailist liita.
-Maksimaalne täpsus/resolutsioon - 100 mikromeetrit
-Hinna luban teha võimalikult hea, sest eesmärgiks ei ole miljoneid teenida, vaid pisut printeri hinda tasa teenida :wink:

Igsuguste küsimuste korral kirjuta siia või pane email henri@futuvabrik.eu
Viimati muutis henri3D, 08.01.2015 10:33, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Tõnu2
Postitusi: 668
Liitunud: 29.04.2007 20:48
Asukoht: Tallinn

Re: Pakun 3D printimise teenust

Postitus Postitas Tõnu2 » 02.03.2014 12:48

Kas konkreetselt tehtud töödest näidiseid pildina on?
https://ketecor.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; kardinad, rulood ja markiisid!

henri3D
Postitusi: 3
Liitunud: 02.03.2014 11:17

Re: Pakun 3D printimise teenust

Postitus Postitas henri3D » 02.03.2014 17:31

Tõnu2 kirjutas:Kas konkreetselt tehtud töödest näidiseid pildina on?
Ikka saab, püüan täna mõned pildid siia üles laadida.

ront
Postitusi: 22
Liitunud: 16.06.2013 20:13
Asukoht: Saku

Re: Pakun 3D printimise teenust

Postitus Postitas ront » 02.03.2014 19:44

huvitab,mis
pinna prinditud materjal jätab ja palju need materjalid kuumust kannatavad

henri3D
Postitusi: 3
Liitunud: 02.03.2014 11:17

Re: Pakun 3D printimise teenust

Postitus Postitas henri3D » 05.03.2014 23:02

Ilmselgelt andis mu esimene postitus liiga vähe infot... Kogusin kõik saadetud küsimused kokku ning andsin neile samuti vastuse:

- Milline on prinditud detaili pind?
Tulemus erineb erinevate materjalide lõikes. ABS-i ja elastse filamendi (FPE) puhul sulanduvad printides kihid paremini ning lõpptoode on ühtlane ja üksikuid kihte sisuliselt ei erista. Nailoni ja ABS-ga prinditud esemetel on küünega üle tõmmates tunda kihtide vahelisi üleminekuid, kuid mõnekümne cm kauguselt kihte enam ei erista. Soovi korral saab väikse lihvi ja/või lakiga väga hea tulemuse. (vt pilte allpool)

- Materjalide omadused ja näited töödest:
ABS – esimene ja enimkasutatud filament 3D printimises – tegemist selle kõige tavalisema plastikuga, mis murdudes valgeks läheb. Näiteks Lego klotsid, plastikust detailid arvuti klaviatuuril, hiirel jne on valmistatud sellest samast materjalist.
Pilt ühest tuksi läinud detailist (sest pole tugimaterjali), aga annab hea ettekujutuse töötlemata ABS-i pinnast
Pilt
Igasuguseid pilte nii otse printerist kui ka töödeldud detailidest
Pilt Pilt Pilt
Pilt Pilt Pilt

PLA – Pind läigib rohkem kui ABS-l. Vähem painduvam kui ABS (ehk murdub lihtsamini), samuti sulab madalamal temperatuuril kui nailon või ABS (olen lugenud, et mõnel on autos päikese käes jupid ära sulanud). Selle eest on tegemist taastöödeldud taimse ollusega – ehk ohutu materjal, millest võib kasvõi toidunõusid või laste mänguasju teha!
Väike lambikatte katsetus. settingud olid paigast ära, sellest need väikesed plastikutilgad, kuid näiteks ehk kõlbab.
Pilt Pilt
Pilt

Siiani on olnud minu tehtud pildid – järgneb internetist leidud fotomaterjal, sest LayWood-ile, FPE-le ning Nailonile saame me näpud taha alles järgmine nädal!

LayWood – Plastikust sideaine ja taastöödeldud puidu segu. Lisaks puidusarnasele väljanägemisele on lahe asi see, et printimistemperatuuriga saab mõjutada eseme tumedust. Samuti saaks väidetavalt määrata, kas eseme pind on sile või kare.
Pilt
Siin videos näide mosaiiksest detailist : " onclick="window.open(this.href);return false;

Painduv/kummine FPE (flex polyester) – Tegemist painduva plastikuga. Lõpptulemus põhimõtteliselt selline nagu need painduvad mobiiltelefonide kestad. Sulamistemperatuur (NB! eset mitte rikkuv temperatuur on ~50 kraadi madalamal sulamistemperatuurist!) – 158 kraadi.
Pilt Pilt

Nailon (Nylon) – Siiani tugevamaid materjale (ka keemiliselt), millega tavakasutaja printida saab. Sellest materjalist valmistatakse näiteks proteese - ka kehasiseseid! Kõrge sulamistemperatuur - 218 kraadi. Nailonist valmistatud esemeid saab hõlpsasti ka värvida ning prinditud eseme pind on väga ilus sile.
Pilt Pilt

Lisaks nendele on mul järgmine nädal tulemas ka filament, mida saab kasutada tugimaterjalina keerulisemate detailide printimiseks. Tugimaterjal võimaldab nö. „õhku” printida, mille peale printimist detaili küljest ära saab lahustada. Sisuliselt võimaldab see printida iga soovitavat kujundit mureta.
Näiteks midagi sellist:
Pilt

- Temperatuuritaluvus?
Kui vaja kõrget temperatuuri taluvat detaili, siis parim võimalik variant on nailon – ligemale 200 kraadi peaks nailonist prinditud detail vastu pidama küll.

- Hind. Kujuneb vastavalt sellele, kui suur on prinditud esemele kulunud plastiku hulk ning valitud materjal. Kui detail vajab printimiseks ka tugimaterjali, siis liidan ka selle kulu juurde. Üks ilus näide – ühe 50% täitega kanamuna suuruse objekti hind on 1.5€. Kusjuures siiani üle 25% ei ole ühelegi detailile täidet pannud, sest lihtsalt ei ole vajadust,seega see 1.5€ on ülepakutud.
Pilt täidete %-dest :
Pilt

- Mis formaadis failid sobivad? .stl oleks parim, kuid tänapäeval niikuinii enamustest formaatidest saab seda lihtsalt ümber väänata, hätta jäämisel võin aidata. Peaasi, et ruumiline joonis oleks :)

Vasta