VirtualRC (ja Futaba 2PL'ile DSC auk)

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 21.11.2007 10:01

Kui suvaline (windowsile tuntav) joystick VRC-s töötab, siis peaks ka see süsteem töötama. Minu väljapakutud süsteemis pole mingit vastuvõtjat vaja. Saatja potedest (rooli ja gaasi-piduri oma) juhe otse game-port'i pin-ide külge (kokku 4 juhet!), windowsi control panelis kalibreerid joystickuna ära ja peaks VRC-s töötama ning ka suvalistes mängudes.

See süsteem toimiks mõne vana kapil tolmu koguva saatja puhul, mida reaalselt ei kasuta.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 21.11.2007 11:54

JazZ kirjutas:game port auku pole vist enam ühelgi vähegi kaasaegsel masinal?
Samas mul peaks vedelema üks gameport to usb adapter, aga kui suur on tõenäosus, et kogu see jura ka vrc's tööle hakkab? Ja see vidin ju eeldab siis vastuvõtjale ka veel eraldi toidet? Krt läheb vist liiga keeruliseks, DSC auk ja tavaline audio juhe on tunduvalt mugavam lahendus...
Gameport-USB adapter toimib VRC's suurepäraselt, ma ise kasutan oma RealRace pulti läbi sellise adapteri (Rockfire vms, mingi roheline karp on igatahes). Ja 5V toide tuleb ka läbi adapteri, ehk Rx saab toite sealt, eraldi toidet pole vaja.
Ehk siis me saaksime sinuga kahepeale ühe süsteemi kokku, mul on Rx-Game adapter, sul Game-USB konverter :)

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 21.11.2007 13:04

mulle küll isiklikult ei paku huvi ronida virtuaalsesse maailma tagasi, aga kes fännab ning ehitada ei viitsi, siis see on vist sama asi?

http://www.exportpro.biz/accessories/se ... etails.php
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 21.11.2007 14:30

Mulle ka ei pakuks huvi virtuaalsesse maailma ronida, aga mis teha, kui raha, aeg ja radade puudus ei võimalda reaalselt nii palju sõita, kui mingisugusegi arengu saavutamiseks vaja oleks.

Hõbekuuli lingil olev asi on pmtl VRC Introduction Pack koos USB kontrolleriga. Kontroller ise ei tundu olevat VRC oma, vaid midagi muud. VRC kontroller näeb selline välja.
Introduction pack on iseenesest selline variant, mis sisaldab Oslo rada ja ühte vabalt valitud rada, kuid ei anna rohkemate radade ostuõigust. Ehk kui hiljem tahad juurde osta, pead ikkagi ostma 120$ või 160$ maksva variandi ja see Introduction Packi raha on pmtl kaotatud.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 23.11.2007 09:09

Njah, tundub et isegi HPI TF-3 saatjast on võimalik PPM signaal kätte saada, vähemalt PPM Thermometer näitas seda :) Kusjuures ka sellel saatjal on tegelikult 3 kanalit. Lähen täna poodi ja ostan pistiku, tinutan paar juhet ja siis proovin ta windowsis puldiks saada, annan teada kas hakkas tööle, äkki on kellegil veel huvi asja vastu.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 11.02.2008 01:07

Suvalisest PPM saatjast saab sobiva signaali kätte, tuleb ainult otsida. Ise sain selle Graupner/JR XS-6st kätte. Tõenäoliselt on iga saatja enamvähem sellise ülesehitusega, et üks on "peaplaat" ja teine on "raadiosaatja-plaat". Nende vahel siis pluss, miinus ja signaal... minu saatja puhul ka mingi neljas juhe.

Kahjuks SmartPropo-s asja käima ei saanud. Peale kiiret guugeldamist selgus, et (mõttetu) Vista pole veel supporditud. Hetkel ei viitsi ka XP-d installima hakata, kuigi pidanuks seda kohe tegema ja Vista vanaemale kinkima :twisted:
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 26.10.2008 22:16

JazZ kirjutas:Njah, tundub et isegi HPI TF-3 saatjast on võimalik PPM signaal kätte saada, vähemalt PPM Thermometer näitas seda :) Kusjuures ka sellel saatjal on tegelikult 3 kanalit. Lähen täna poodi ja ostan pistiku, tinutan paar juhet ja siis proovin ta windowsis puldiks saada, annan teada kas hakkas tööle, äkki on kellegil veel huvi asja vastu.
Vana post küll aga kas õnnestust midagi? Mul on huvi. Vaatan hetkel ühele lahtikruvitud HPI puldile otsa aga siin Lauri kirjeldatud kahte eraldi plaati pole. Ei oska midagi kuhugi tinutada :(

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 27.10.2008 08:09

Õnnestus küll ja toimib ka siiani. Kahte plaati seal tõesti ei olnud. Ja pilte ma vist ka ei teinud :(
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 04.11.2008 22:56

Niih, olen siis oma katsetustega jõudnud siiamaani et võtsin AE XP2 puldi, kasutasin julget pealehakkamist ja juhe kolviga külge. Voila, PPM Thermometer näitab PPM 2ch ja jooned liiguvad gaasi/rooli taktis. Aga sellega ka kogu Joy lõppeb. PP Joy-ga ei suuda Analogide alt midagi skännida. Lugesin ka Ollo kanantuste rada, proovisin heaga ja kurjaga, ei midagi. On kellelgi ideid?

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 05.11.2008 08:29

antia kirjutas:Niih, olen siis oma katsetustega jõudnud siiamaani et võtsin AE XP2 puldi, kasutasin julget pealehakkamist ja juhe kolviga külge. Voila, PPM Thermometer näitab PPM 2ch ja jooned liiguvad gaasi/rooli taktis. Aga sellega ka kogu Joy lõppeb. PP Joy-ga ei suuda Analogide alt midagi skännida. Lugesin ka Ollo kanantuste rada, proovisin heaga ja kurjaga, ei midagi. On kellelgi ideid?
See Scan funktsioon seal ei toiminud mul ka, proovi sealt läbi Analog0 kuni Analog2. Kindlasti vali ülevalt et ainult 2 Axist on ja nuppe ega muud pole.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 05.11.2008 10:15

Oh, olen ka maadelnud ja kannatanud, aga lõpuks tööle saanud.

Graupner/JR oli mul Analog0 ja Analog1 (nö default, ise muutma ei pidanud). Aga Futaba oli Analog1 ja Analog2 - selleni jõudsin ainult tänu Ranno soovitusele.

Vahepeal oli ka mure, et PPJoy lihtsalt ei tahtnud toimida... ehket seis oli sama, Thermometer näitas signaali aga PPJoy ei teinud temast toimivat joysticku. Lahendasin selle (võibolla uue verstiooni) PPJoy uuesti installeerimisega, siis hakkas tööle, põhjust ei teagi.

Kui SmartPropo käivitada, peab ta minumeelest karjuma, et "PPJoy connected" vms.

Ka ei tööta hästi SmartPropo "auto detect" vaid tasub käsitsi Positive või Negative shift määrata (sõltub jälle aparatuurist).
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 07.11.2008 10:12

Lõpuks siis üks arvuti kolmest tunnistas mu puldi söödavaks. Tundub et probleem on nendega millel ühendan puldi Mikri sisendisse. Arvutis, mille helikaardil on line-in hakkas asi tööle. Oskab keegi seda fenomeni kirjeldada?

Teine probleem on vaatenurga laius. Ei suuda seda kuidagi enda jaoks sobivaks saada. Kui sisse zoomin siis pukialune ja boks on liiga suures plaanis st ei näe kuhu sõidan. Kui välja zoomin siis Oslo tagasirgel tegelen tõenäoliselt muruniitmisega.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 07.11.2008 10:28

antia kirjutas:Lõpuks siis üks arvuti kolmest tunnistas mu puldi söödavaks. Tundub et probleem on nendega millel ühendan puldi Mikri sisendisse. Arvutis, mille helikaardil on line-in hakkas asi tööle. Oskab keegi seda fenomeni kirjeldada?

Teine probleem on vaatenurga laius. Ei suuda seda kuidagi enda jaoks sobivaks saada. Kui sisse zoomin siis pukialune ja boks on liiga suures plaanis st ei näe kuhu sõidan. Kui välja zoomin siis Oslo tagasirgel tegelen tõenäoliselt muruniitmisega.
Esimene vastus on: ei oska
Teine vastus: Sõidu ajal on 2 zoomi sliderit, far ja close zoom eraldi.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 07.11.2008 10:54

antia kirjutas:Lõpuks siis üks arvuti kolmest tunnistas mu puldi söödavaks. Tundub et probleem on nendega millel ühendan puldi Mikri sisendisse. Arvutis, mille helikaardil on line-in hakkas asi tööle. Oskab keegi seda fenomeni kirjeldada?
Vaatasin ka asja RC audioga. Kui pult on mikri sisendis siis asi võbeleb kõvasti ilma gaasi/rooli puutumata. SmartPropo lehelt leidsin sellise nõuande:
Possible Cause 2: Your transmitter sends a too strong a signal.
Do: Try to weaken the signal either by lowering the volume of the audio input or by adding a resistor to the cable.

Tõmbasin volumit niipalju maha kui sain aga ikka jama. Gaas ja rool mõjutavad hetkel sama telge. Oskab keegi soovitada kui suur see takisti võiks olla, ja kas see pannakse signaali ja "-" vahele?

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 17.11.2008 09:32

Katsetused takistiga ei osutunud edukaks.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 17.11.2008 09:37

Mis OS Sul on?
Kui kõvasti on kõvasti? Mul värises ka see asi mingi 2-3mm ekraanil, see sõitmist ei seganud.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 17.11.2008 10:14

XP Pro. Probleem pole värisemises vaid selles et nii rooli kui gaasi signaalid mõjutavad sama telge.

Minu jaoks on teema lahenduse leidnud, ühes arvutis mul dsc mingi valemiga hetkel töötab. Tulevikus tahan hakata Spektrum pulti kasutama ja selle jaoks sai VRC USB tellitud.

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 17.11.2008 11:05

a selle takisti panid sa kuhu? signaalikaabliga järjestikku või signaali ja maa vahele?

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 17.11.2008 13:24


antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 21.11.2008 11:06

Lihtsalt kui kellegi peaks sama jama ilmnema seoses VRC-ga:
Sattusin eile õhtul ahastusse oma läpaka fps-iga, 0, 1, max 2. Mida kõike ma ära ei teinud, tulemus 0. Ja siis hommikul tööl arvuti dokki visates avastasin et fps korras. Lahendus siis selline et minu läpakale tuleb öelda et saada pilt ka välisesse monitori ning mäng toimib.

Vasta