RC alased "infotunnid" 2008. aasta algusepoole

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

RC alased "infotunnid" 2008. aasta algusepoole

Postitus Postitas ollo » 07.11.2007 23:37

Väikese eelvihjena, järgmise aasta algusepoole (enne suvehooaja algust, nt. veebruar-aprill), on EAMK'l plaanis korraldada RC tegelastele mõned nn. töötoad või seminarid, kus mõned inimesed jagaksid elu jooksul kogunenud tarkuseteri teistele.
Esialgu on mõttes olnud näiteks sellised teemad:

1) Sisepõlemismootorite teooria ja praktika. Üldist teooriat oleks tutvustamas (ja võibolla ka pisut praktikas ette näitamas) meie üks auhinnatumaid kiirusmudeliste Lembit Vaher. Juttu tuleks, sisepõlemismootori üldisest tööpõhimõttest, igasugu asjade (faasid, pordid, misiganes) mõõtmisest mootori juures ja sellest, mida mootori juures teha saab ja tasub. Kui sügavale see jutt jõuab, ei ole veel teada, aga ilmselt oleks mõistlik auditoorium pigem asjaga juba tegelenud ja mootorite siseelu vastu suuremat huvi tundvad kodanikud, kui päris algajad. Karburaatorist ja selle seadistamisest juttu ei tule ja sellest ei oska Lembit ka midagi rääkida, sest kiirusmudelil sellist tarbetut vidinat ei ole 8)

2) RC mudeli ettevalmistus võistlusteks ja pisut seadistusjuttu, ehk mida teha, et auto kestaks ja toimiks. Selle koha pealt oleksin üks jutustajatest ilmselt mina, aga mul ei ole midagi selle vastu, kui keegi offroadi tarkpeadest mind igasugu offroadi spetsiifiliste asjadega toetab, kuna minu reaalne offroadi kogemus ei ole märkimisväärne.

3) Võistluste korraldus EAMK 2008 reeglistiku järgi ja tehnilised nõuded. See on suunatud eelkõige tegelastele, kes tahavad 2008 EAMK lipu all toimuvaid võistlusi (Eesti MV, KV) korraldada ja kohtuniku rollis tegutseda, aga kindlasti huvitav ja kasulik kuulata ka aktiivsematele osalejatele. Näiteks kasvõi selleks, et oskaks asju õigesti teha ja oma õigusi nõuda kui korraldaja neid piirama kipub. Tegevus toimub tõenäoliselt minu vedamisel, abi on muidugi teretulnud.

Kas seminarid tulevad tasuta või küsime osalejatelt ka mingit väikest osalustasu, sõltub asjaoludest (ruumi rent näiteks), aga rikkaks saada ei ole sellega kellelgi plaanis.

Siia alla võib pritsida igasugu asjalikke mõtteid, mis seoses sellise ideega pähe hüppavad. Võib pakkuda ka omalt poolt teemasid, millest tahaks kuulda.

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 08.11.2007 03:18

ilmselt elektri ja akude teema ka ei jookse paljudel mööda külgi maha.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 09.11.2007 00:09

EAMK 2008 reeglistiku ja tehnilised nõuded

Selle peaks vast päevaplaani võtma nii on-road kui off-roadina
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 09.11.2007 09:49

kpihus - good point. Sellest ma arvan, et tervet seminari kokku ei saa, aga võiks näiteks teemas 2 mingi jupi pajatada.

Erkki - kas sa arvad, et seda peaks on- ja offroadile tegema eraldi? Tegelikult on seal palju kattuvat juttu, korraldusliku ja üldpõhimõtete koha pealt. Teoorias saab äkki asja kuidagi sedamoodi orgunnida, et räägiks ära kõigepealt nt. offroadi tehniliste reeglite poole (tunnike või nii), siis üldise jutu ja lõppu onroadi tehnilise poole. Siis need, keda mingi jupp ei huvita, saavad kas varem minna või hiljem tulla.

Vasta