Probleemid Futaba FASST vastuvõtjatega

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Probleemid Futaba FASST vastuvõtjatega

Postitus Postitas lauri » 09.06.2008 21:05

Jõudis minuni info Xray foorumi kaudu, et on probleeme Futaba FASST vastuvõtjatega. Nimelt ei kannata nad kuumust, õigemini isegi ei kannata soojust. Xray autode radiobox asub kohe mootori lähedal, kereplaadi kaudu soojeneb radiobox vabalt 40-50 kraadini. Futaba FASST vastuvõtja ei kannata kuuma ja lülitab ennast välja. LED muutub punaseks ja side kaob.

Kurb lugemismaterjal: link1 ; link2

Uurisin nüüd asja edasi, kuna omal on FASST moodul olemas, kuid vastuvõtjat pole veel hankinud. Hetke seisuga ma ka ei tee seda, vaid jään 40MHz kasutama. Nimelt tundub, et see kuuma probleem on KÕIGI Futaba FASST vastuvõtjatega, ka lennukite omadega.

Laupäeval Leedus viskas Ahti vastuvõtja "pildi taskusse". Tõenäeoliset sama probleem? Mõelge nüüd järgi, kas teil on Futaba FASST vastuvõtjatega sellist jama olnud?

Esmane lahendus on parandada vastuvõtja jahutust. Paigutada see mootorist eemale, vajadusel tekitada mingi jahutus.

EM nädalavahetusel, ilmad kuumad, paljud kasutavad Futaba FASST süsteemi... parem karta kui kahetseda!

Ohtlik temperatuur tundub olevat 73Celsius. Esmapilgul võib tunduda kõrge temperatuur, kuid mõõtke peale 45-minutist sõitu mootori lähedalt põhjaplaadi temperatuuri ja näete päris sarnaseid numbreid.
IT IS ALL ABOUT HEAT!!!!!
Whatever you do, do not let this RX get up to 164 degrees!! It will go red on you!!
/../
We are convinced that this is the issue. It makes sense, is consistent and we were able to fail it consistently every time!!

By the way this was tested on 4 diffrent RX!!!
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ahti
Postitusi: 138
Liitunud: 15.06.2006 23:18
Asukoht: siin ja seal

Re: Probleemid Futaba FASST vastuvõtjatega

Postitus Postitas ahti » 09.06.2008 21:43

lauri kirjutas:LED muutub punaseks ja side kaob.
Laupäeval Leedus viskas Ahti vastuvõtja "pildi taskusse". Tõenäeoliset sama probleem? Mõelge nüüd järgi, kas teil on Futaba FASST vastuvõtjatega sellist jama olnud?
Kui nüüd seda lugeda, siis tõesti, vastuvõtja led oli punane!
Lülitasin sisse-välja, ei miskit, hetkeks servod töötasid - 1....2 sek ja jokk! No seda oli umbes mitme minuti jooksul - mingi hetk lihtsalt hakkas jälle tööle! Kogu see aeg oli raadiobox lahti - ju siis jahtus maha ja enam probleeme polnud!
Ma muidugi sõidan teist võistlust lipo akuga - äkki peab siit mingeid paralleele tõmbama :?

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 09.06.2008 21:44

heh väga lihtne, istutad oma fassti peltieri peale, ja soojuse juhid põhjaplaati :twisted: Nii väike peltier ei maksa kah suht mitte midagi.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 09.06.2008 21:49

Ainus paralleel on see, et LiPo abil on tõenäoliselt sinu vastuvõtja toitepinge kõrgem kui NiMH akuga ja sealt ka vastuvõtja kiirem soojenemine (see on välismaa foorumites tõestatud). Samas see pole põhjus, pigem VEIDI kaasa aitav tagajärg. Vastuvõtja soojeneb autos ikkagi tõenäoliselt mootori tõttu, kuumus kandub põhjaplaadi kaudu radioboxi. Esmane lahendus oleks vastuvõtja mootorist võimalikult eemale paigutada.

Jankol oli ka minumeelest mingeid vasutuvõtja seletamatuid probleeme WinterCupil?

Lugesin veel välismaa foorumitest, palju jamasid on ka lennukimeestel, kus päike kuumal suvepäeval kuumutab vastuvõtja nii üles, et see lõpetab töötamise.

Eks iga FASST omanik võib kodus katsetada oma vastuvõtja ja IR-tempguniga. Laualambiga / hõõgpirniga peaks saama päris edukalt ja ohutult vastuvõtjat kuumutada. Tundlikum pidi olema vastuvõtja põhi, eks see problemaatiline mikroskeem sealkandis ongi.
kpihus kirjutas:heh väga lihtne, istutad oma fassti peltieri peale, ja soojuse juhid põhjaplaati :twisted: Nii väike peltier ei maksa kah suht mitte midagi.
Haha... selle jaoks paneme veel ühe lisa-aku? Peltier teeb tubli tööd aga tarbib sealjuures ka kenasti energiat ;)
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 09.06.2008 23:29

Pilt

Mitte küll kirjeldatud probleemist tingitud kaalutlustel vaid lihtsalt minu perverssest huvist toimivate lahenduste rikkumise osas.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 09.06.2008 23:33

Tore, Rando, aga mitu mitmest võistlusest sa tehniliste probleemide tõttu lähiminevikus katkestanud oled :roll: TÖÖKINDLUS peab nr 1 olema ja kõik muu peale seda... Kas sa nüüd näitasid kuidas teha või kuidas mitte teha :lol: ? (ära löö)
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

tuhka
Postitusi: 46
Liitunud: 04.03.2008 23:15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tuhka » 10.06.2008 07:48

Sõitsin selle aasta Luige treenigute eel autot suurel platsil soojaks ja täisgaasil lakkas auto puldi käskudele allumast-nii pidur kui ka rool ei töötanud. Tulemuseks kõver põhi ja kõverad kardaanid. Hea et angaar püsti jäi. Kasutan samuti Futaba FASST süsteemi, kuid avariijärgselt põhjaplaadi ja muude seadmete temperatuuri ei mõõtnud ning LED tuld samuti ei näinud, kuna elektroonika karp oli kinni.
Järgneval võistluspäeval seda probleemi ei esinenud, kuigi mäletatavasti oli kuum ilm. Samas algajana on mu sõidustiil tigu meenutav ja mingeid meeletuid kiiruseid ja temperatuure ma ei saavutanud.

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Postitus Postitas Zebra1188 » 10.06.2008 08:24

meh.. mul on-roadil istub Futaba "FASST" kenasti akupaki kohal (Täpselt selle peal ja vahel on vast mingi 2mm plastik) ja see kütab ikka päris kena temperatuuri ülesse.. midagi taolist pole veel minul toimunud.
Vahel on küll regu kuumarabanduse saanud, aga mitte vastuvõtja.
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 10.06.2008 10:57

lauri kirjutas:Tore, Rando, aga mitu mitmest võistlusest sa tehniliste probleemide tõttu lähiminevikus katkestanud oled :roll: TÖÖKINDLUS peab nr 1 olema ja kõik muu peale seda... Kas sa nüüd näitasid kuidas teha või kuidas mitte teha :lol: ? (ära löö)
Ma ei saa küll päris kindel olla, aga ma julgen arvata, et:

Servomootori lahkumine trükkplaadi küljest ei ole otseselt seotud vastuvõtja paigutusega

Mootori poltide lahti vibreerimine ei ole seotud vastuvõtjapaigutusega

Akupaki irdumine autost ei ole seotud vastuvõtja paigutusega (küll pean möönma, et see on seotud minu oma lollusega)
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 11.06.2008 22:26

Suure ringi küsimus... Mitu finaali sõitjat ROAR Natsil kasutab 2.4GHz ja mitu "vanamoodsat" sagedust, mis iganes 75MHz vms see USA-s ongi.

http://www.undergroundrc.com/videos.aspx?uID=71

Vastuse leiab umbes teiselt minutilt :wink:
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 06.07.2008 12:36

Asi on ikka naljast kaugel... Veidi infot Buggy EM-A suunalt:
Futaba overheating struck again for many but this seems only affecting the new ones with the long aerial leads. (seems i may be fine as both mine are the older style with no leads. Very Happy)
Eile mõõtsin peale 10-minutist sõitu Luige rajal radioboxi sees temperatuuriks täpselt 50C, niiet pole imestada midagi.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 06.07.2008 20:58

Jerome Sartel ja Elliot Boots lõpetasid oma EM-A poolfinaalid selle nahka. Ei midagi toredat...
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 08.07.2008 22:59

"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

ahti
Postitusi: 138
Liitunud: 15.06.2006 23:18
Asukoht: siin ja seal

Postitus Postitas ahti » 14.07.2008 21:03

Ka minu EMV poolfinaali katkestus jällegi selle probleemi nahka! Hetkel kahtlustan lipo akut, sest enne selle paigaldamist probleeme polnud! Lätiks sai siis raadiobox auke täis tehtud ning seal enam probleeme ei ilmnenud, eks näis kas ka jäädavalt :?

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 14.07.2008 22:15

Kindel on see, et LiPo aku ega ka NiMH märkimisväärselt EI SOOJENE temast energia ammutamise tagajärjel raadioboksis. Tarbitav vool on maksimaalselt 2A ja see akut soojenema ei pane. Pigem hoiab jahe aku raadioboksi temperatuuri maas. Soojust eraldab pingeregulaator, kuid ka see pole märkimisväärne hulk. Korralik UBEC / Switching regulator ei eralda ka soojust.

LiPo-le üleminek eriti asja hullemeks teha küll ei tohiks. Tõenäoliselt saabus LiPo kasutamisega koos ka suvi :wink:
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
Diks
Postitusi: 140
Liitunud: 21.09.2006 00:05
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Diks » 02.02.2009 11:31

Tere.
Mull üks teina mure sama vastuvõtjaga.
Ühe sünaga gaas on koguaeg peal.
kas kellegil on kogemusi mis teha , ja kas kudagi seda korda kaa saab.
Vimane sõit oli nädal aega tagasi ,õhtul oli kõik korras jargmine päev läkisn sõitma lülitasin masin sisse ,gaas läheb lõpuni peale ja maha ei tule.
1/8 HPI Savage X SS (kit),1/10 Traxxas T-Maxx 3.3
1/6 Monster "Tornado"
,Futaba 3PK 2,4ghz
Tee Iq testi : http://iq-test.co.ee/#471718

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 02.02.2009 13:50

Pigem servo mure. Teise servoga proovisid ikka onju eksju ?
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
Diks
Postitusi: 140
Liitunud: 21.09.2006 00:05
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Diks » 02.02.2009 16:42

Ikka proovisin

Servodes probllemi pole,kui vahetan kanalid siis ratad keeravad ei mäleta kus poole bloki ja kõik.
1/8 HPI Savage X SS (kit),1/10 Traxxas T-Maxx 3.3
1/6 Monster "Tornado"
,Futaba 3PK 2,4ghz
Tee Iq testi : http://iq-test.co.ee/#471718

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 02.02.2009 17:58

Vastuvõtja lahti võtta, pesta elektroonikapuhastusvahendiga puhtaks, lasta ära kuivada (vähemalt 10-15 minutit), siis proovida uuesti. kui ei toimi, siis tuleb see vastuvõtja tõenäoliselt ära visata ja osta uus.

Kasutaja avatar
Alpro
Postitusi: 667
Liitunud: 25.02.2008 00:22
Asukoht: Capital

Postitus Postitas Alpro » 02.02.2009 19:33

ollo jutu peale tuli mul meelde MINU ENDA sarnane probleem... pikalt ei hakka kirjeldama aga sarnased sümptomid olid + veel suurenesti lisada sinna hulka kaootilisust :twisted: :twisted: :twisted:

alustasin samuti vastuvõtja puhastamisest, sest nii soovitati... tegin ära ei aidanud probleemi lahendada, küll aga vastuvõtja olemust tundsin õppima ning selle sisse kogunenud tolmu, mis väljast vaadates häiris, sain ilusti välja ning vastuvõtja oli nagu uus 8)



küll aga puhastamise käigus tekkis mul mõte, et mu pult on vanem kui se vastuvõtja ning kui selle sisse on nii palju pahna kogunenud siis mis on seganud tolmul ja muul kremplil organiseerida endale kodu minu puldi avarustes (kusjuures avastasin, et 3PK sees võiks väiksemale hiirele korteri ehitada) :idea:

sealt edasi siis kruvikad ja kuskandid vms seal vaja ka oli kätte ja koos sügavate palvetega, et mitte kidagi katki mitte teha ja samas, et tegemistest ka abi oleks, keerasin puldi osadeks laiali ning pelae 2 minutit kui pult oli 2-s suures tükis, avastasin, et poteka (potentsio meeter on vist ametlik nimi) peale ja selle ümber on kogunenud tolmu ja peene liiva migreeruvate osakeste koondlaager, koheselt sai see sealt puhastatud ning see tõi ka võiduka lahenduse minu soovimatutele imigrantidele kes segasid 2,5 võistlus ja tõid kaasa meeletult palju kahju minu ning kasu meie varuosade müüate rahkottidele :lol: :lol: :lol:



(vabandan poeetilisuse eest aga sellises meeleolus ma juba olen, vb sellepärast, et ma just sain süüa üle pika-aja)

p.s. loodan, et mingitki kasu on sellest jutustusest sinu probleemi lahendamisel :!:
FG EVO 07 _ MCD RR V4 Competition _ Asso 12R5 _ Asso RC18R "4wd 1/12" _ Mini Z MR02 F. F50 Stock _ VRC
Get connected: 527 2779

Kasutaja avatar
Diks
Postitusi: 140
Liitunud: 21.09.2006 00:05
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Diks » 02.02.2009 20:26

ollo kirjutas:Vastuvõtja lahti võtta, pesta elektroonikapuhastusvahendiga puhtaks, lasta ära kuivada (vähemalt 10-15 minutit), siis proovida uuesti. kui ei toimi, siis tuleb see vastuvõtja tõenäoliselt ära visata ja osta uus.
See oli esimene asi mis maa tegin.

Maa kuulsin et nendele vastuvõtjatele saab kuidagi moodi nullida või restarti teha ?
1/8 HPI Savage X SS (kit),1/10 Traxxas T-Maxx 3.3
1/6 Monster "Tornado"
,Futaba 3PK 2,4ghz
Tee Iq testi : http://iq-test.co.ee/#471718

Vasta