Idee, mootorid rataste sisse!?

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Heigo
Postitusi: 2
Liitunud: 26.03.2015 18:35

Idee, mootorid rataste sisse!?

Postitus Postitas Heigo » 14.05.2015 13:12

Ma ise pole küll mudelautodega ammu tegelenud, aga mõtlesin, et jagan oma ideed siinsete foorumlastega. Kiire googeldamine mulle RC valdkonnas olemasolevat toodet ette ei andnud.

Kuna olen siin "päris" elektriautode arengul silma peal hoidnud, siis tekkis küsimus kas mudelautodele on mõnda analoogset toodet näha olnud?: link

Idee on siis selles, et mudeli elektrimootorid paigutada rataste sisse. Pioneerid saaksid võibolla kasutada mõnda nendest mootoritest: link

Plussideks oleks näiteks:
1. Mehaanilise energia ülekande kadude vähenemine
2. Vähem kuluosasid
3. Akude ja elektroonika paigutamiseks jääks rohkem ruumi.
4. Targemad tegelased suudaksid võibolla isegi stabiilsuskontrolli 2wd või 4wd kiiruseregulaatorisse sisse programmeerida (arvestades gyro, puldi ja kiirenduse muutujaid)


Miinusteks oleks:
1. Mootori raskus läheb sõiduki raamist ratta sisse, seetõttu tuleks rohkem tähelepanu pöörata rehvi ja vedrustuse omadustele
2. Elektroonika muutuks mõnevõrra keerulisemaks
3. Spuri ja pinioni abil ei saaks rataste väänet muuta


Mis ideest arvate? :)

E: Seda on arvatavasti juba kasutatud, aga lisaks 4-le elektrimootorile(igale rattale) võiks mudeli elektroonikale lisada ka superkondensaatori, kiirema kiirenduse jaoks ja võibolla saaks sinna ka pidurdusenergiat salvestada.

Vasta