Stardiboxi mootor?

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Stardiboxi mootor?

Postitus Postitas ranno » 25.07.2006 09:18

Mul siuke tunne, et mu stardiboxi kaks elektrimootorit on nõrgad, et nad ei taha reeglina mu mootorit tempokalt käima vedada.. alati käib mingi jukedramine.. uus aku sees ja tavaliselt autoaku ka juhetpidi järgi. Praegustel mootoritel pole muid andmeid peal, et nad on mingi tüüp 550 ja kõik.. et kas on kellegil selle koha pealt koolitarkust jagada, et äkki viskaks need välja ja paneks miskit asjalikumat asemele???

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 25.07.2006 09:34

Esimese hooga võid proovida mootorite kollektoreid puhastada. Mingi imepeenike liivapaber ntx abiks. Vahel aitab ka, kui lihtsalt lasta starteril tühjalt käia mingi aeg, tõmbab ka pildi selgemaks. Mul omal olnud sellist jama põhiliselt kevadel peale pikka seismist.
Ja starteriga käivitamise tehnika muidugi - enne kui hooratas vastu starterit puutub, peab starter ikka vile üles võtma. Kui liiga kiirelt vajutada, siis starter ei saa veel hoogu üles ja surebki maha. Kui mootor on väga tihe või kuivanud õlijääke täis, võib küünalt käivitamise ajaks nats lahti keerata.
Päris uut mootorit võib enne käivitamist soojapuhuriga soojendada (tegelikult peakski, muidu saab keps hirmsaid lakse), samuti tuleks tihedal mootoril hooratas keerata enne käivitamist mootori pöörlemisele vastassuunas nii kaugele kui läheb.

Asendusmootoriteks 550 asemele võibolla sobivad mingid stock mootorid (27 keerdu). Pöörlemissuunda peab jälgima, võibolla on vaja asendusmootorite ajastus teistpidi keerata.

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 30.08.2006 20:22

On kellegil pakkuda mõnd seisma jäänud stardiboksi mootorit proovimiseks?, mida püüaks kuidagi külge aretada... Ma lihtsalt ei saa aru mis boxil viga. Tegu veel suht uue boxiga, juhtmed kontaktid kõik üle vaadatud, aga isegi mootorit millel küünal maas ei jõua ringi vedada. Isegi kui kasti avan ja lasen mootorid ringi käima, siis pole probleem neid väikse näpuga peatada. No üldse pole kummalgi mootoril jõudu. Või nad kahepeale kokku peaks keskpärase tulemuse andma, aga mis pole siiski piisav...
Pilt

Kasutaja avatar
M&M
RC-EST
Postitusi: 411
Liitunud: 17.06.2005 08:25
Asukoht: Pärnu mnt 40.km suure puu juurest paremale
Kontakt:

Postitus Postitas M&M » 30.08.2006 21:43

Proovi auto aku pealt, sest see aku mida sa kasutad on kahele mootorile liiga lahja.
Xray XT8/Cobra/MAMBA
SANWA M11

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 31.08.2006 07:48

Proovitud.. ei toimi.. selle sama jama pärast ma ühel viimastest võistlustest isegi rajale finaalis ei pääsenud. Enne võistlusi alati kõik ära laetud ja ots lisaks auto kapoti all lisa jõudu hankimas, aga ei miskit..
Enne ei saa ma ka kuhugi trenni tegema või võistlema tulla, kui selle jura lahendatud saan..

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 31.08.2006 08:12

Kollektorid (rootori vask(?) klemmid) puhastasid ära?
Ma loobusin ühes oma rotokast selle pärast, et lihtsalt ei jäänud puhtaks. Puhastasin ja lihvisin ära, kaks käivitust ja jälle mustad ja jõud läinud.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 359
Liitunud: 21.06.2005 08:47
Asukoht: talin

Postitus Postitas ranno » 02.09.2006 20:05

Lahendatud. Tänud taas kord Aarele. Asi arusaamatu (kapa kast ka sama ehitusega), kuid lahendus lihtne. Mootorid on ühendatud selles kastis jadamisi ja ühendades nad ringi paralleelseks on asi tipp topp. Proovisin, et ei mingit ülekuumenemist ega midagi.. nüüd töötab ideaalselt (nagu teisel) Miks nad nii ühendatakse... et saaks ikka näppe õliseks teha ja aretada???

Vasta